Pokoje

Kuchnie z Ikei – projekt 2018

Firma Ikea, zajmująca się produkcją mebli, artykułów do domu i ogrodu, jest popularna na całym świecie ze względu na wysoką jakość towarów, rozsądną cenę, szeroki asortyment oraz przyjazne dla środowiska podejście do wytwarzania swoich produktów. Zintegrowane podejście pozwala sklepom Ikea, powszechnym w większości krajów, zapewnić klientom szeroki wybór produktów dla dowolnej wielkości portfela i preferencji smakowych. W tej publikacji rozważymy działalność firmy w tak popularnym segmencie produkcji mebli, jak produkcja zestawów kuchennych dla różnych opcji projektowych tego wielofunkcyjnego pomieszczenia. Wybór zestawu słuchawkowego do przestrzeni kuchennej jest równie przyjemny, co odpowiedzialne zajęcie. Szeroka gama funkcji i specyficzny mikroklimat kuchni narzuca pewne kryteria przy wyborze praktycznych i trwałych mebli. Ale ważne jest również, aby wziąć pod uwagę element estetyczny, ponieważ pod wieloma względami wygląd przestrzeni kuchennej zależy od stylu wykonania i kolorystyki elewacji zespołu meblowego..

Oryginalny design nowoczesnej kuchni

Ciemna nowoczesna kuchnia

Cechy modułów kuchennych od Ikea

Główną cechę produkcji rozwiązań kuchennych dla nowoczesnych nabywców można uznać za zasadę modułowości. Firma oferuje szeroką gamę modeli modułów meblowych o różnych rozmiarach. Dobierając moduły do ​​parametrów Twojej kuchni, jej cech geometrycznych, możesz stworzyć zestaw kuchenny bez uciekania się do indywidualnej produkcji. Jeśli Twoja kuchnia ma niestandardowe rozmiary i kształty, wbudowane urządzenia kuchenne są umieszczone niekonwencjonalnie, możesz użyć specjalnego programu (bezpłatnego na stronie internetowej firmy), aby obliczyć zestaw mebli zgodnie z Twoimi parametrami.

Kuchnia z gładkimi frontami

Oryginalny połysk

Jasny projekt zespołu kuchennego

Firma monitoruje przyjazność dla środowiska całego procesu technologicznego produkcji mebli – od zakupu surowców po montaż najmniejszych okuć. W całym procesie prowadzona jest wieloetapowa kontrola jakości. Dzięki temu kupujący może mieć pewność co do bezpieczeństwa gotowego produktu dla ludzi i środowiska..

Brązowy i biały obraz kuchni

Przestronne wnętrze kuchni

Oryginalna kolorystyka

Wszystkie produkty z branży meblarskiej firmy produkowane są na zasadzie wymienności. Na przykład, aby odświeżyć wygląd kuchni lub radykalnie zmienić wizerunek pomieszczenia, wystarczy zmienić fasady szafek kuchennych – ich drzwi. W niektórych przypadkach można się obejść jeszcze mniejszymi wydatkami, wymieniając tylko okucia modułów meblowych. Zaletą tego stylu wytwarzania gotowych rozwiązań jest to, że można łączyć moduły z różnych kolekcji, tworzyć zestawy z fasadami o różnych kolorach, tworząc całkowicie wyjątkowe wnętrza za całkowicie przystępną cenę.

Kuchnia w tonacji czekolady

Kontrastowy projekt

Układ wyspy

Większość frontów kuchennych jest dostępna w tradycyjnym lub współczesnym stylu z neutralnymi kolorami, które pozwalają na łatwe zintegrowanie ich z niemal każdą koncepcją projektową. Każdy nabywca będzie mógł znaleźć swoją własną wersję stylu, koloru i faktury rozwiązania meblowego wśród szerokiej gamy opcji..

Kuchnia w kolorze szarym

Powierzchnie drewniane

Kuchnia w salonie

Firma stale poszerza swój asortyment, poszukując innowacyjnych pomysłów, które pomogłyby poprawić jakość gotowych produktów, ich żywotność oraz parametry technologiczne. Gotowe rozwiązania kuchenne firmy Ikea nadają się zarówno do przestronnych pokoi prywatnych mieszkań, jak i niewielkich przestrzeni kuchennych standardowych mieszkań. Do nowych kolekcji firmy wprowadzane są różne sposoby oszczędzania miejsca bez utraty funkcjonalności i pojemności systemów magazynowych..

Jasne wykonanie projektu kuchni

Drewno i stal nierdzewna

Jasna i przestronna kuchnia

Opcje rozmieszczenia rozwiązań w zakresie mebli kuchennych

Układ narożny

Jedna z najbardziej wszechstronnych odmian układu zestawu kuchennego. Układ w kształcie litery L pozwala zlokalizować wystarczającą liczbę systemów przechowywania ze zintegrowanym sprzętem AGD w pomieszczeniach o różnych kształtach i rozmiarach. Jednocześnie z reguły jest wystarczająco dużo wolnego miejsca na zainstalowanie grupy restauracyjnej, wyspy lub półwyspu, które można wykorzystać jako miejsce na posiłki. Jednym słowem, układ narożny pozwala na stworzenie pełnowartościowej przestrzeni roboczej i jadalnej, bez uszczerbku dla przestronności systemów przechowywania lub wielkości sprzętu AGD.

Narożny zestaw kuchenny

W układzie kątowym łatwo wykonać stopienie «trójkąt roboczy», umieszczając kuchenkę lub płytę grzejną po jednej stronie zestawu słuchawkowego, a zlew prostopadle. Lodówkę można zainstalować osobno lub zintegrować w rzędzie ze zlewem. Układ w kształcie litery L ma kilka wad. Trudno go używać tylko w pokojach przechodnich lub kuchniach z blokiem balkonowym lub wyjściem na podwórko..

Jasnoszara kuchnia

Lakoniczny zestaw narożny

z grupą restauracyjną:

Układ narożny ze stołem jadalnym

Układ mebli narożnych

Fasady w ciemnym kolorze

Układ z jadalnią

z wyspą kuchenną:

Układ wyspy narożnej

Współczesny styl

Narożny zestaw kuchenny

Fasady

z półwyspem:

Zestaw narożny i półwysep

Układ liniowy

Układ zestawu kuchennego w jednym rzędzie jest wygodny dla małych przestrzeni kuchennych lub rodzin, które nie muszą instalować dużej liczby systemów przechowywania i integrować kilka urządzeń gospodarstwa domowego w zestaw mebli. Również układ jednorzędowy może być skutecznym rozwiązaniem dla rodzin, które muszą zainstalować przestronną grupę restauracyjną w małej przestrzeni kuchennej..

Liniowy zestaw słuchawkowy

Liniowy układ kuchni

z wyspą kuchenną:

Jeden zestaw rzędów i wyspa

Zestaw słuchawkowy bez najwyższego poziomu

Tradycyjny zestaw z wyspą

Kuchnia z wyspą i jadalnią

Drzewo wszędzie

ze stołem jadalnym:

Zestaw liniowy i grupa restauracyjna

Oryginalny projekt kuchni

Układ mebli w kształcie litery U

Układ kuchni ustawiony w kształcie litery «NS» przydatne, jeśli potrzebujesz zlokalizować dużą liczbę systemów przechowywania ze zintegrowanym sprzętem AGD. W takim przypadku górną kondygnację szafek kuchennych można częściowo lub całkowicie zastąpić otwartymi półkami (wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i osobistych preferencji). W dużej, kwadratowej kuchni będzie wystarczająco dużo wolnego miejsca na ustawienie grupy restauracyjnej lub wyspy kuchennej na środku pomieszczenia. Jeśli przestrzeń kuchenna jest bardzo wydłużona lub ma niewielką powierzchnię, segment jadalny będzie musiał zostać przeniesiony do salonu lub wyposażony w oddzielny pokój.

Układ w kształcie litery U

Zestaw barowy

Zestaw z literą P

Układ mebli w kształcie litery U

z wyspą kuchenną:

Układ mebli w kształcie litery U

Ciemny spód - jasna góra

Zestaw kuchenny w kształcie litery U

Układ równoległy

W układzie równoległym moduły kuchenne są ustawione w dwóch rzędach naprzeciw siebie. Ta metoda organizacji miejsca pracy jest wskazana w kuchniach przechodnich lub posiadających duże panoramiczne okno, blok balkonowy lub drzwi (wyjście na podwórko w prywatnym domu). Jeśli pokój jest bardzo wydłużony, najprawdopodobniej nie będzie wolnego miejsca na zainstalowanie grupy restauracyjnej lub wyspy kuchennej. Jeśli kształt pomieszczenia jest kwadratowy lub zbliżony do tego, można zainstalować mały (najlepiej okrągły lub owalny) stół jadalny bez konsekwencji dla ergonomicznego przebiegu wszystkich procesów pracy. Przy łączeniu równoległym łatwo jest zastosować regułę «trójkąt roboczy», umieszczając swoje dwa wyimaginowane wierzchołki, «sprzeczny» między sobą, zlewem i piecem, po przeciwnych stronach.

Układ równoległy

Meble w dwóch rzędach

Fronty kuchenne – kolorystyka i styl wykonania

Aktualna paleta kolorów elewacji

Ikea wykorzystuje głównie neutralne rozwiązania kolorystyczne do wykonania elewacji kuchennych. Takie modele mogą organicznie pasować do niemal każdego projektu przestrzeni kuchennej. Jasne, pastelowe kolory można łatwo łączyć z głębokimi ciemnymi odcieniami, aby podkreślić geometrię, podkreślić szczególnie istotne elementy wnętrza i stworzyć akcenty. Neutralne rozwiązania kolorystyczne będą wyglądać ekologicznie na prawie każdym tle dekoracji, harmonijnie połączone z każdą wersją blatu, designem fartucha kuchennego.

Projekt kuchni w odcieniach szarości

Jasne kolory

Śnieżnobiała kuchnia – «klasyka gatunku» dla każdego producenta mebli na całym świecie. Białe fasady są popularne przez cały czas, w każdym projekcie. Matowe nowoczesne lub tradycyjne, błyszczące z okuciami lub gładkie – śnieżnobiałe drzwi kuchenne tworzą zawsze czysty, jasny, a nawet świąteczny obraz całego pomieszczenia. Między innymi lekki zespół kuchenny harmonijnie wpasowuje się w pomieszczenie o dowolnym kształcie i rozmiarze, wizualnie zwiększając objętość przestrzeni.

Lekkie fronty kuchenne

Śnieżnobiałe powierzchnie

Śnieżnobiałe fasady wraz z okuciami to jedna z najpopularniejszych opcji wykonania modułów meblowych w firmie Ikea. Nie bez powodu kupujący z całego świata wybierają tę metodę kreowania jasnego i czystego wizerunku swojej kuchni. Śnieżnobiałe elewacje podkreśla połysk stali nierdzewnej urządzeń AGD, podkreślony kontrastowymi ciemnymi lub jasnymi elementami wnętrza, «trzymaj się ciepło» integracja powierzchni drewnianych (blaty, elementy wystroju, grupa restauracyjna).

Białe błyszczące elewacje

Śnieżnobiały obraz

Jasna paleta kolorów

Śnieżnobiały zestaw słuchawkowy

Zaletą lekkich elewacji jest nie tylko to, że łatwo je łączyć z dowolnym kolorem wykończenia pomieszczenia, ale sam zestaw kuchenny można zmienić bez większych strat finansowych. Na przykład nudne stalowe uchwyty na drzwiach można zastąpić kontrastowymi ciemnymi, złotymi lub miedzianymi produktami, odmieniając całe kuchenne wnętrze. Wygląd będzie bardziej harmonijny, jeśli akcesoria kuchenne (miksery, haczyki i wieszaki na ręczniki) będą wykonane z tego samego materiału co okucia meblowe..

Białe moduły kuchenne

Nacisk na okucia meblowe

Ciemne pióra na białym tle

Oryginalne okucia

Ciemne akcenty na białym tle

Piękny, nowoczesny i stylowy wizerunek przestrzeni kuchennej można osiągnąć stosując śnieżnobiałe elewacje przylegające do elementów drewnianych (lub ich efektownych imitacji). Mogą to być blaty, elewacje górnej lub dolnej kondygnacji szafek kuchennych, dekoracja wyspy kuchennej lub półwyspu, wykonanie blatu barowego lub grupy restauracyjnej..

Śnieżnobiała i drzewna

Biały blat - zdrewniały dół

Złożone odcienie niebieskiego to nie pierwszy sezon w tym trendzie. Piękny. Głębokie odcienie mogą być stosowane zarówno jako główna kolorystyka do wykonania zestawu kuchennego, jak i do lokalnej integracji poszczególnych elementów. Jeśli pomieszczenie kuchenne ma średnią i dużą powierzchnię, możesz wybrać piękny niebieski kolor dla wszystkich fasad kuchennych, jeśli potrzebujesz wizualnego zwiększenia wysokości sufitu w pomieszczeniu, lepiej wykonać górny poziom szafek w jasnym tonie. W przypadku małych przestrzeni kuchennych głęboki odcień niebieskiego można zastosować tylko do wykonania poszczególnych elementów – elewacji wyspy kuchennej lub grupy restauracyjnej.

Niebieski do kuchni

Niebieski odcień dla niższego poziomu

Skup się na wyspie kuchennej

Fasada wyspy niebieska

Projekt wyspy z akcentem

Szary kolor i bogata paleta jego odcieni wciąż są w modzie. Uniwersalny, neutralny, szlachetny i na pierwszy rzut oka skromny, potrafi harmonijnie wkomponować się w niemal każdą oprawę kuchennej przestrzeni. Do małych pomieszczeń lepiej postawić na jasne, pastelowe odcienie szarości (dymiony, kolor porannego utamana), do kuchni na dużą skalę można też zastosować ciemne, głębokie odcienie (antracyt, kolor mokrego asfaltu).

Wszystkie odcienie szarości

Szare elewacje i wykończenia

Kuchnia w szarych kolorach

Ciemnoszare elewacje na ceglanym tle

Połysk szary

Ciemny głęboki odcień szarości

Kontrastowe zestawienia kolorystyczne w wykonaniu elewacji kuchennych wciąż są w modzie. Możesz również użyć jasnych i ciemnych tonów, aby połączyć powierzchnie blatów i szafek kuchennych. Uzyskany wynik w każdym przypadku stworzy oryginalny, dynamiczny, nowoczesny projekt przestrzeni kuchennej. Kontrastowe kombinacje nie tylko pomagają podkreślić geometrię pomieszczenia, uwydatnić przedmioty lub strefy, ciemny design dolnej części zestawu kuchennego wraz z jasnymi fasadami górnej kondygnacji pomogą wizualnie podnieść pomieszczenie.

Kontrastujące wnętrze kuchni

Rozwiązania kontrastowe

Wyspa z ciemnym akcentem

Ciemny zestaw słuchawkowy, jasna wyspa

Czarno-biały zestaw słuchawkowy

W przypadku naprawdę przestronnych przestrzeni kuchennych możesz użyć ciemnych kolorów, aby uzupełnić cały zestaw mebli. Dostarczy Ci dramatyczny, stylowy, luksusowy wizerunek wnętrza kuchni. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że pielęgnacja ciemnych powierzchni elewacji kuchennych będzie wymagała od Ciebie więcej czasu i wysiłku niż płaskie powierzchnie w jasnych kolorach..

Ciemne fasady w nowoczesnej kuchni

Kolor ciemnej czekolady

Nowoczesne ciemne fasady

Ciemny zestaw do przestronnej kuchni

Styl wykonania modułów kuchennych

Konwencjonalnie wszystkie opcje wykonania fasad kuchennych, które są obecnie w sprzedaży, można modnie podzielić na dwie duże grupy, z których każda ma swój własny podgatunek:

  • nowoczesny;
  • tradycyjny.

Klasyczna kuchnia

Tradycyjny styl elewacji

Jadalnia z wykuszem

Nowoczesny styl elewacji charakteryzuje zwięzłość, minimalizm i praktyczność. Najczęściej nowoczesny styl znajduje odzwierciedlenie w absolutnie gładkich powierzchniach w wersji matowej lub błyszczącej. Jednocześnie możliwe jest połączenie opcji projektowych – górny poziom szafek kuchennych jest wykonany bez okuć, a dolny jest wyposażony w uchwyty na drzwiach. Co więcej, oba poziomy wykonane są w tej samej fakturze i kolorze..

Nowoczesny, elegancki połysk

Nowoczesny styl

Lakoniczny i stylowy design

Ciemny połysk do elewacji

Minimalistyczny wygląd elewacji kuchennych najlepiej pasuje do przestrzeni kuchennych urządzonych w jednej z wariacji stylu nowoczesnego. Najważniejsza jest prostota i zwięzłość, funkcjonalność i praktyczność. Wizerunek nowoczesnej kuchni tylko na tym zyskuje. Dekorowanie nie jest wykluczone, jest po prostu stosowane w innych aspektach dekorowania przestrzeni kuchennej.

Minimalistyczna kuchnia

Kuchnia śnieżnobiała i lakoniczna

Gładkie fronty do nowoczesnych kuchni

W dzisiejszych czasach nieco uproszczono także tradycyjne lub klasyczne elewacje. Rzeźby w drewnie, monogramy i kute okucia ustąpiły miejsca lakonicznemu dekorowi, surowej wersji tradycji. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej można znaleźć opcję projektową kojarzącą się ze stylem neoklasycznym, zakładającym dostosowanie wykonania tradycyjnych wnętrz do potrzeb współczesnego właściciela, który woli nie chować za fasadami progresywnego sprzętu AGD. Nawet jeśli elewacje są niesamowicie atrakcyjne – posiadają wstawki szklane, połączenie materiałów wykonawczych, listew i innych elementów dekoracyjnych.

Tradycyjny projekt

Ciemny blat - jasny dół

Porysowane fasady

Klasyka na małą przestrzeń

Luksusowa dekoracja

Styl neoklasyczny