Pokoje

Letnie wnętrze salonu, czyli jak wyposażyć werandę

Weranda w wiejskim domu lub prywatnym domu typu miejskiego to doskonała okazja do powiększenia przestrzeni, zdobycia dodatkowej przestrzeni życiowej i cieszenia się pięknymi widokami przez cały rok, w ciepłym i komfortowym otoczeniu. Co może być lepszego niż spotkanie z całą rodziną przy kominku na werandzie z gorącą herbatą, pogawędki i patrzenie na padający śnieg? Lub w ciepłym sezonie zostań późnym wieczorem z akcją gości w strefie rekreacyjnej znajdującej się na werandzie i podziwiaj zachód słońca?

Nowoczesny projekt werandy

W zależności od wielkości i potrzeb Twojego domu, weranda może pomieścić salon lub jadalnię, a czasem dwie strefy jednocześnie. Niektórym właścicielom domów udaje się stworzyć miejsce do pracy, małe domowe biuro lub plac zabaw dla dzieci na werandzie. W tej publikacji chcielibyśmy zaprezentować ciekawe projekty werand o różnej architekturze, rozmiarach i stylach dekoracji. Oryginalne i tradycyjne, neutralne i jasne, klasyczne i ultranowoczesne – jesteśmy pewni, że wśród wielu niebanalnych wnętrz znajdziesz inspirujące pomysły na własny remont lub odświeżenie werandy..

Śnieżnobiała weranda

Werandy z kopulastymi świetlikami

Werandy nie tylko ze ścianami, ale także ze szklanym dachem, dosłownie zanurzone są w strumieniach światła słonecznego. W takim pomieszczeniu świeci przez większość dnia o każdej porze roku. Gdyby «wspierać» jasny pokój werandy z pastelowymi odcieniami dekoracji i umeblowania, dzięki czemu niewielkim kosztem można uzyskać całkowicie elegancką i lekką atmosferę salonu.

Szklany dach

Przestronne pomieszczenie werandy z przeszklonym dachem pomieści oryginalną kompozycję dwóch miękkich półokrągłych sof i pufy pełniącej rolę wyspy. Takie wyposażenie nie tylko pozwala pomieścić dużą liczbę gości na dość bliską komunikację, ale także tworzy oryginalny klimat nowoczesnego wnętrza..

Śnieżnobiała kopuła

Weranda, w całości składająca się ze szkła i sufitów, dosłownie zaciera granice między wystrojem wnętrza pokoju a naturą na zewnątrz. Lekkie wykończenia i meble w klasycznym stylu tworzą przyjemny wygląd, ale jednocześnie praktyczną atmosferę do odpoczynku, relaksu i rozmowy..

W pastelowych kolorach

Weranda ma podobny wygląd, ale z nakładającymi się nasyconymi odcieniami wygląda zupełnie inaczej. Zastosowanie odcieni zbliżonych do otaczającej natury w konstrukcji pomieszczenia, aranżacji przestrzeni, mebli i wystroju, tworzy niezwykle przytulną, komfortową atmosferę, w której wyczuwalna jest obecność świeżego powietrza.

Jasny projekt

Kalejdoskop stylistycznych rozwiązań aranżacji przeszklonej werandy

Możliwości aranżacji zamkniętej werandy są niezliczone, istnieje niezliczona ilość rozwiązań stylistycznych, kolorystycznych i fakturowych, ale każdy właściciel domu będzie mógł zebrać przydatne i inspirujące informacje z wyboru ciekawych projektów poniżej. Sugerujemy zapoznanie się z niektórymi sposobami aranżacji salonu lub jadalni na przeszklonej werandzie. Na przykład weranda ograniczona z obu stron szklanymi ścianami z drzwiami wykonanymi z podobnego materiału ma dwa wyjścia na podwórko strefy podmiejskiej. W przestronnej sali znalazło się miejsce zarówno na strefę rekreacyjną, jak i segment restauracyjny. Strefy Obi są rozmieszczone w sposób wyspowy – jadalnia jest reprezentowana przez grupę restauracyjną z okrągłym stołem, a salon «ograniczony» dywan o podobnym kształcie oraz sofa wykonana w modyfikacji łukowej.

Biało-pomarańczowy wzór

Jako materiały wykończeniowe podłóg werandy najczęściej stosuje się płytki kamienne lub porcelanowe. Ta metoda układania podłogi jest bardzo praktyczna i atrakcyjna z wyglądu, nie wspominając o trwałości materiału. Zwierzę z brudnymi łapami może wbiegać na werandę z sąsiedniego terenu, dzieci lubią też zostawiać ślady po brudnych butach. Przy takiej wykładzinie podłogowej czyszczenie nie zajmie dużo czasu i wysiłku. Ponadto takie podłogi pozwalają na zastosowanie mebli ogrodowych z metalową ramą..

Kamień i drewno

Kamienne płytki na podłodze

Chłodzenie płytek ceramicznych używanych do podłóg można łatwo «kompensować» ciepło drewnianych paneli ściennych. Który będzie używany do wykańczania powierzchni pionowych i sufitów.

Płytki ceramiczne

Nic dziwnego, że projektanci i właściciele domów często używają kombinacji dwóch najpopularniejszych naturalnych materiałów – kamienia i drewna – do dekoracji wnętrza werandy. Podłogi drewniane, ramy okienne czy belki stropowe i stropowe, spotykają się z kamiennym wykończeniem jednej lub kilku ścian, ozdobą kominka lub przestrzeni wokół niego, tworząc ciekawą i bliską naturze całość, która okazuje się bardzo przydatna w Chatka.

Minimalistyczne umeblowanie

Naturalne materiały

Wykorzystanie imitacji muru do dekoracji jednej ze ścian werandy jest doskonałym posunięciem projektowym przy dekorowaniu wiejskiego domu. W połączeniu z drewnianymi belkami stropu kamień będzie wyglądał szczególnie wyraziście, a nowoczesne umeblowanie nabierze odrobiny wiejskiego, podmiejskiego życia.

W odcieniach szaro-miętowych

Drewniane panele listwowe idealnie nadają się do pokrycia wszelkich powierzchni werand. Zastosowanie różnych gatunków drewna z własnym niepowtarzalnym odcieniem stworzy niepowtarzalne wnętrze salonu lub jadalni. Jasnopomarańczowa tapicerka mebli tapicerowanych, kolorowe nadruki na poduszkach sof oraz zdejmowane wiklinowe siedziska meblowe wspomogą ciepły kolor kreowanej atmosfery..

Ciepły kolor

Zastosowanie mebli rattanowych z wikliny (naturalnej lub sztucznej) to doskonałe rozwiązanie na przeszkloną werandę. W ciepłym sezonie takie meble można wynieść w powietrze i zrelaksować się pod promieniami słońca, a w chłodne lub deszczowe chwile przynieść je na werandę i cieszyć się widokiem z okna, popijając gorącą herbatę lub czytając książka..

Meble wiklinowe

Kolejny uderzający przykład wykorzystania mebli z wikliny (tym razem z winorośli) do umeblowania salonu na werandzie. Za pomocą zdejmowanych miękkich siedzisk i oparć powstaje nie tylko wygodne miejsce do wypoczynku, ale także wzbogaca się kolorystykę werandy. Niebiesko-biała kolorystyka wnętrza tworzy chłód, który spotyka się z ciepłem naturalnego materiału mebla, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle harmonijnie i wyważona.

Białe i niebieskie motywy

To do projektowania otworów okiennych na werandzie najczęściej stosuje się rolety rzymskie lub rolety. W jasnym pomieszczeniu z wieloma szklanymi powierzchniami czasami jest za dużo słońca. Grube zasłony bambusowe stworzą niezawodną barierę dla strumienia słońca i doskonale sprawdzą się jako meble w neutralnych kolorach z wykorzystaniem drewnianych elementów, okuć i akcesoriów..

Rolety

Minimalistyczne, ale jednocześnie jasne wyposażenie werandy, której częścią jest półokrągła szklana ściana, to przykład niedrogiej, ale wygodnej aranżacji przestrzeni salonu ze wszystkimi niezbędnymi atrybutami.

Jasny minimalizm

Mając tak wspaniały krajobraz widoczny z Twojego domu, nie chcesz chować się za ścianami. Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym możliwe jest tworzenie szklanych ścian werandy praktycznie bez nakładania się z prawie niewidocznymi ramami. Warto zauważyć, że dla złagodzenia atmosfery w tak technologicznym pomieszczeniu nowoczesnymi meblami zastosowano ręcznie robiony dywan, który nie tylko ogrzeje stopy domowników, ale także podniesie stopień wykończenia strefy rekreacyjnej.

Szklane ściany

Jasna sala werandy to idealne miejsce dla miłośników książek. Przez większość dnia na werandzie będzie wystarczająco dużo naturalnego światła do czytania. Dlaczego nie urządzić w takiej przestrzeni salonu z biblioteką i czytelnią? Wystarczy przystawić duży regał do ściany, postawić wygodną sofę lub fotele i zapewnić lokalne oświetlenie czytelni.

Salon-biblioteka

Ciekawym sposobem na wprowadzenie kontrastowego, ciemnego elementu do wnętrza werandy jest zaprojektowanie ramy szklanej struktury w kolorze czarnym. Aby uzyskać harmonijną atmosferę, wystarczy powtórzyć ten ton w wystroju jasnego pokoju..

Kontrastowa kombinacja

Niesamowita jasność wnętrza salonu, znajdującego się na werandzie, to przede wszystkim zasługa tekstyliów. Kolorowy wzór lambrekinów, oryginalna kolorystyka tapicerki foteli, pokrowców na poduszki, a nawet dywanu – wszystko w salonie tworzy pozytywną, a nawet świąteczną atmosferę, która pozwala domownikom i ich gościom przebywać na werandzie zawsze bądź w dobrej formie.

Kolorowe wnętrze

Zamknięta weranda z kominkiem – komfort i ciepło z widokiem na przyrodę

Na werandzie, z której planujesz korzystać przez cały rok, kominek może być zarówno źródłem ciepła, jak i wspaniałą ozdobą wnętrza. Co może być lepszego niż siedzenie przy palenisku w wygodnym fotelu z filiżanką herbaty, oglądanie tańca ognistych płomieni i odczuwanie bliskości natury. Na taką werandę idealnym rozwiązaniem będzie neutralny dział i przyciemniony projekt mebli tapicerowanych – zapewniona jest spokojna, relaksująca atmosfera.

Weranda z kominkiem

W przypadku werandy ozdobionej elementami w stylu klasycznym kominek to nie tylko tradycyjny mebel w tradycyjnej oprawie, ale także ozdoba projektu. W tym przypadku projekt werandy nie będzie różnił się zbytnio od tradycyjnego wnętrza salonu, być może jedynie posadzką wykonaną z płytek kamiennych..

Kominek w centrum uwagi

Jak w praktyczny i piękny sposób wyposażyć małą werandę?

Jeśli przestrzeń na werandzie jest niewielka, to przede wszystkim musisz ustalić priorytety i zdecydować, który segment życia musisz umieścić na małej przestrzeni. Na przykład mała w pełni przeszklona weranda wydaje się być większa niż jej wielkość, dzięki przezroczystości nie tylko ścian, ale także dachu. Elegancka grupa restauracyjna mieści się w skromnym, ale bardzo jasnym pomieszczeniu – okrągły stół na drewnianych nogach o oryginalnym designie i wygodne mini-krzesła z miękkimi siedziskami i oparciami. Wizerunku segmentu jadalni dopełnia niezwykły żyrandol wykonany w formie skupiska przezroczystych abażurów wiszących.

Jadalnia na werandzie

Kolejna mała jadalnia znajduje się na werandzie, której dwie ściany są szklane. Czarne ramy okien z podwójnymi szybami, kontrastujące z rześkim białym wykończeniem i wyposażeniem jadalni, tworzą ciekawy i pełen dynamizmu projekt. Eleganckie śnieżnobiałe meble i luksusowy szklany żyrandol tworzą luksusowy sojusz. Część dzienna znajduje się w pobliżu, pod baldachimem na otwartym tarasie.

Biało-czarna jadalnia

Małą werandę można urządzić w stylu prowansalskim, który nie wymaga dużych przestrzeni i opiera się na stworzeniu przytulnej atmosfery, bliskiej podmiejskiemu, a nawet wiejskiemu życiu, ale z nutką elegancji. Miękkie sofy i fotele z wieloma poduszkami, stoły pomalowane w jasnym tonie z przetarciami, oryginalne elementy wystroju i obfitość żywych roślin – waga działa na stworzenie wygodnego i przytulnego wnętrza, które będzie wygodne dla wszystkich domowników i ich gości.

styl prowansalski

Do aranżacji strefy rekreacyjnej na przeszklonej werandzie. W rzeczywistości potrzeba bardzo mało miejsca. Mała kanapa lub sofa, wygodny fotel i stolik z lampką lub lampką stołową – środowisko do relaksu, czytania i rozmów z widokiem natury, gotowe.

Mała weranda

Tradycyjne ustawienie