Pokoje

Małe sztuczki dużego salonu

Renowacja lub przebudowa imponującego salonu to zawsze wyzwanie. Świetlica dla całej rodziny często niesie ze sobą poważne obciążenie funkcjonalne – to nie tylko pomieszczenie do odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu, ale także przestrzeń do organizowania spotkań w gronie przyjaciół i rodziny, organizowania świątecznych uroczystości i spotkań biznesowych w domu. Pokój dzienny często łączy między innymi miejsce do nauki lub miejsce na kreatywność, bibliotekę lub segment gier. Ale najczęstsze połączenie salonu występuje z kuchnią i jadalnią..

Wnętrze salonu

Przestronny salon

Wiele mieszkań miejskich zaprojektowano na zasadzie kawalerki, gdzie jeden duży pokój jest podzielony na segmenty mieszkalne i użytkowe raczej warunkowo, bez użycia ścian i drzwi. W przestronnych pomieszczeniach łatwiej jest wygodnie zaaranżować strefy witalne, ale trzeba będzie poświęcić dużo więcej wysiłku, pieniędzy i czasu..

Śnieżnobiały salon

Przemysł w projektowaniu salonów

Aranżując duży salon należy wziąć pod uwagę połączenie wszystkich materiałów wykończeniowych, połączenie palety kolorów wszystkich konwencjonalnych segmentów, możliwość umieszczenia akcentów, zastosowanie konstruktywnego, kolorystycznego i teksturowanego podziału na strefy, integrację sprzętu AGD i RTV do wnętrza.

Jadalnia

Jasna paleta pokoju

Zadanie nie jest łatwe, ale całkiem wykonalne, nawet bez pomocy profesjonalnych projektantów. Ważne jest, aby już na wstępnym etapie zdecydować, jakie strefy obejmie salon, jakie kolory będą dominować we wnętrzu oraz wybrać kierunek stylistyczny lub mieszankę kilku trendów w ramach jednego projektu. Mamy nadzieję, że nasz obszerny wybór inspirujących projektów aranżacji nowoczesnego salonu pomoże Państwu w podjęciu właściwych decyzji dotyczących własnych remontów i remontów..

Projekt salonu

Światło i przestrzeń

Salon + jadalnia i kuchnia

Jedną z najczęstszych konfiguracji jest połączenie salonu, kuchni i jadalni w jednym pomieszczeniu. Aby dokonać wysokiej jakości naprawy takiego sojuszu, musisz zdecydować, czy chcesz, aby wszystkie pokoje płynnie przechodziły w siebie, czy też były czymś odgrodzone. W oparciu o to proste rozwiązanie możesz zacząć planować swoje wnętrze. Pomieszczenie będzie wyglądało harmonijnie, jeśli na całej powierzchni zachowana zostanie jednolitość wykończenia..

Salon-jadalnia-kuchnia

Na przykład ten salon-jadalnia-kuchnia, urządzony w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, wydaje się jeszcze bardziej przestronny i lżejszy dzięki rześkim białym ścianom, suficie i jasnemu drewnu użytemu na podłogę..

Wszystkie odcienie szarości w projekcie

Ten przestronny, ale niezwykle wygodny salon, który pod swoje skrzydła objął kuchnię i jadalnię, wykonany jest w stylu nowoczesnym z aktywną integracją elementów stylu nowoczesnego. Wszystkie odcienie szarości zostały wykorzystane jako podstawa palety kolorystycznej pomieszczenia..

Jasne wnętrze

W tym kolorowym salonie o niebanalnym designie przestrzeń do pracy w kuchni jest oddzielona przegrodą ze szklanymi wstawkami. Jadalnia wyróżnia się jaśniejszą kolorystyką oraz oddzielnym systemem oświetleniowym wykonanym z lamp wiszących o nietypowym designie. W strefie salonu oprócz ciekawego zestawu stolików kawowych, skórzanej sofy w ciepłym naturalnym odcieniu, można zauważyć designerski żyrandol o niebanalnym wzornictwie.

Eklektyczny salon

Oto kolejny przykład salonu z niesamowicie przestronnym pokojem, wysokimi sufitami i górnym poziomem. Eklektyczny projekt wnętrza wymagał oddzielenia kuchni i jadalni od wspólnego salonu za pomocą parawanu, w który z powodzeniem wkomponowano strefę TV. Wnętrze hipnotyzuje bogactwem elementów z różnych stylów. Drewniane elementy harmonijnie współistnieją z industrialnym wystrojem i meblami retro.

Ze spiralnymi schodami

Ciekawym sposobem na podkreślenie konkretnego obszaru w przestronnym pomieszczeniu jest użycie dywanów jako ograniczników.

Jasne umeblowanie

A czasami poszczególne segmenty w dużym pomieszczeniu nie mają żadnych ograniczeń, na pierwszy rzut oka są rozmieszczone chaotycznie i nie można ich odróżnić kolorystyką. Ale dla mieszkańców takie środowisko jest na swój sposób najbardziej komfortowe i ergonomiczne..

Śnieżny system przechowywania

Ta kuchnia-jadalnia-salon jest dość eklektyczna. Na tle jasnych wykończeń obserwujemy elementy angielskiego country, elementy wystroju tkwiące w stylu retro i minimalizmie, a miejsca pracy i systemy przechowywania wykonane są z przejrzystością i zwięzłością charakterystyczną dla stylu miejskiego. Dzięki temu niecodziennemu, nieco surrealistycznemu połączeniu mamy wygodny i wygodny pokój dla całej rodziny..

Jasna paleta w dekoracji

Elementy kraju

Salon + gabinet i biblioteka

W przestronnych salonach często można znaleźć miejsce do pracy, a nawet mini-bibliotekę. Z reguły zorganizowanie miejsca do pracy lub kreatywności nie wymaga dużo miejsca, wystarczy postawić stół lub kompaktową konsolę z lampą stołową, krzesłem lub fotelem – i zadanie wykonane. Aby zaprojektować domową bibliotekę, będziesz musiał wydać trochę więcej. Otwarte lub zamknięte półki na książki mogą być umieszczone wzdłuż ścian lub służyć jako rodzaj ekranów do podziału przestrzeni..

Biblioteka w salonie

Ten salon z domową biblioteką w stylu rustykalnym obejmuje również miejsce do pracy. Dekoracja drewnianych ścian i sufitów celowymi przetarciami, zastosowanie we wnętrzu surowych, nieoszlifowanych mebli, stworzyło klimat rustykalnego pokoju dla miłośników czytania.

Wszechstronny salon

Duże regały w tym przestronnym salonie sąsiadują z kuchnią i jadalnią, więc trudno powiedzieć, dlaczego pokój został stworzony w pierwszej kolejności – do gotowania, chłonięcia czy czytania książek z obszernej biblioteki w miękkim, przestronnym powierzchnia. Wydaje się, że ta nowocześnie urządzona sala jest wszechstronna i zdolna do organizowania spędzania wolnego czasu dla dużej liczby mieszkańców i ich gości..

Stojak na książki

Przytulny kącik do czytania i kreatywności jest wygodnie umieszczony za ekranem, którego część wykonana jest w formie otwartych półek na książki.

Salon + gabinet

Ten przestronny salon z gabinetem jest dosłownie zalany światłem słonecznym. Szklany sufit, wpuszczający do pomieszczenia dużą ilość naturalnego światła, znajduje swoje odzwierciedlenie również w wystroju pomieszczenia – stolik kawowy i ścianki działowe na górnym poziomie wykonane są z tego samego materiału.

Jasny wystrój

Jasne, nasycone kolory elementów wystroju i tapicerki mebli tapicerowanych świetnie prezentują się na tle śnieżnobiałej dekoracji salonu z niewielką biblioteką.

Przestronny pokój rodzinny

Otwarte półki

Wnętrze dużego salonu w wiejskim domu

Projekt dużych pokoi rodzinnych zlokalizowanych w podmiejskich gospodarstwach domowych charakteryzuje się wykorzystaniem elementów wiejskich nawet w ultranowoczesnym wnętrzu. Bliskość natury determinuje obecność naturalnych materiałów – drewna różnych gatunków, kamienia o każdym możliwym stopniu obróbki. Takie materiały wykończeniowe oraz wykonane z nich elementy mebli i dekoracji pomagają stworzyć przytulną atmosferę dużego pomieszczenia dla całej rodziny..

Salon z kominkiem

Obecność kominka w podmiejskim salonie to niemal obowiązkowy atrybut, który tworzy skojarzenia z rodzinnym paleniskiem, ciepłem i przytulnością. A zwrócenie się do przestrzeni kominkowej kamieniem to jedna z najczęstszych opcji prezentowania tego centralnego punktu salonu. W kampanii z drewnem, które aktywnie wykorzystano do aranżacji dużego pomieszczenia, udało się stworzyć naprawdę komfortowe, komfortowe otoczenie, pomimo obfitości we wnętrzu jasnych, bardzo geometrycznych, a nawet twardych powierzchni..

Skup się na suficie

Kolejny salon dla podmiejskiej własności domu jest ozdobiony wiejskimi elementami, które są widoczne gołym okiem. Ciemne drewno na belki stropowe stało się kontrastowym dodatkiem do śnieżnobiałej dekoracji ściennej, tworząc przytulny, ciepły charakter pomieszczenia. Oczywiście tylko pomieszczenie o wystarczającej wysokości i powierzchni może wytrzymać taką konstrukcję sufitu..

Jasny wiejski pokój

Jasny, przestronny, królewsko szykowny salon w pastelowej bieli może ozdobić każdy wiejski dom.

Rzeźbienie w drewnie

W tym rustykalnym salonie dominującym materiałem wykończeniowym stało się drewno. Głębokie, drzewne tony na rozległych rzeźbieniach i okładzinach ścian, sufitów, otworów drzwiowych i okiennych, stały się podstawą koncepcji całego projektu pomieszczenia..

Kominek i przezroczyste ściany

Kominek, miękkie sofy i fotele, przeszklone ściany, za którymi widać zieleń – co innego może być przyjemniejszego dla podmiejskiego życia?

Drewniane belki

Skromne wprowadzenie elementów wiejskich do nowoczesnego wnętrza salonu pozwoliło nie tylko rozcieńczyć jasną paletę pomieszczenia, ale także nadać osobliwości rustykalnego smaku.

W wiejskim domu

A ten salon w podmiejskim domu wykonany jest w stylu zbliżonym do minimalizmu. Właściwie, czego jeszcze potrzeba oprócz sofy i telewizora, aby stworzyć wnętrze wspólnego pokoju, zwłaszcza jeśli za oknem jest takie piękno.

Motyw kraju

Nowoczesne w nowoczesnym stylu salony o imponujących rozmiarach

Projektanci lubią włączać elementy secesyjne do nowoczesnego salonu. Wynika to z niesamowitej prezentacji i kontrastu projektu, który lubi wielu właścicieli domów. Czarno-białe wnętrze, rozrzedzone ciepłymi plamami barwnymi, obecność lustrzanych i szklanych powierzchni, często fantazyjne elementy wystroju, ale z praktycznym tłem – wszystko razem prezentuje się imponująco i luksusowo.

Nowoczesny styl

Miękki obszar salonu

Jasne i kontrastowe wnętrze salonu, które jest w stanie pomieścić dużą liczbę gości, urzeka odważną prezentacją tradycyjnego wyposażenia.

Jasne drewno

Równobiała paleta wnętrza jest rozcieńczona ciepłymi drewnianymi odcieniami wykończeń sufitów i podłóg, niezwykły stolik kawowy w kształcie dużej drewnianej cewki dopełniał atmosferę nowoczesnego salonu.

Kontrastowy projekt

Gra kontrastów to główna koncepcja wnętrza tego odświętnie urządzonego salonu, który zawiera wszystkie elementy niezbędne do komfortowego pobytu. Kontrastowe wzornictwo powierzchni pomieszczenia w połączeniu z drogimi meblami i błyszczącymi elementami wystroju tworzą naprawdę ciekawy i jednocześnie luksusowy wystrój salonu-jadalni.

Ciemnoszary odcień

Nowoczesna w salonie

Ciemne elementy

Być może tylko tak przestronny pokój z wysokim sufitem jest w stanie wytrzymać obecność ciemnego, prawie czarnego koloru. Oczywiście takie wprowadzenie elementów ciemnej palety wymagało wykończenia powierzchni pomieszczenia w niemal śnieżnobiałych barwach..

Jasny pokój

Ciemne odcienie we wnętrzu

Kontrastowe otoczenie

Salon na poddaszu

Niezwykły żyrandol

Kominek w nowoczesnym salonie

Elementy minimalizmu do aranżacji przestronnego salonu

Żaden inny styl nie skłania się bardziej ku przestronnym przestrzeniom niż minimalizm. Dlatego nie dziwi fakt, że projektanci na całym świecie wolą integrować jego elementy z nowoczesnymi wnętrzami salonów o wystarczającej przestrzeni. Przestrzeń i świeżość, swobodny ruch i minimum wystroju – te podstawowe zasady minimalizmu zostały umieszczone w koncepcji stworzenia poniższych obrazów salonów w nowoczesnym stylu.

Skupienie się na kominku

Minimalizm w salonie

Pokój wygląda na przestronny i pozbawiony nadmiernego wystroju, ale jednocześnie ma wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć komfortową atmosferę do relaksu, oglądania telewizji, a nawet oglądania ognia w kominku.

Minimalistyczne umeblowanie

Skandynawski minimalizm

Minimalizm ze skandynawskim akcentem, który charakteryzuje się zastosowaniem śnieżnobiałych wykończeń na niemal wszystkich powierzchniach pomieszczenia oraz wykorzystaniem jasnych, nasyconych kolorów do obić mebli tapicerowanych. Tymczasem jasny i przestronny pokój wyposażony jest we wszystko, co niezbędne do wygodnej rozrywki.

Minimalistyczne wnętrze

Minimalizm w akcji

Skromny, ale jednocześnie niebanalny wystrój salonu spełnia wszystkie wymogi współczesnego minimalizmu.

Jasne na białym

Salon-kuchnia w stylu minimalizmu

Jasne elementy wystroju na tle lekkiej dekoracji pomieszczenia, skromne wyposażenie, wyrazistość i prostota linii – wszystko to tworzy atmosferę pełną świeżości i czystości.

Jasny i przestronny salon

Przestronny, śnieżnobiały salon zawiera kuchnię i jadalnię, wykonane z lakoniczną prostotą, ale ergonomiczną i funkcjonalną zawartością. Wszystkie systemy przechowywania są ukryte w zabudowanym systemie szafek zamkniętych. Prawie całkowity brak elementów dekoracyjnych i tekstyliów, stwarza wrażenie przestronności, czystości i świeżości pomieszczenia.

Z dostępem do podwórka

Minimalny wystrój

Dla wielu właścicieli domów wystarczy wstawić sofę, stolik kawowy i telewizor – przestrzeń salonu jest gotowa. Prosty, ale jednocześnie wygodny pokój w pastelowych kolorach dla wielu mieszkańców to symbol relaksu i odpoczynku po pracy.

Żywy obraz

W tym minimalistycznym salonie z jasną paletą kolorów skupiono się na jasnej grafice na ścianie. To ciekawe posunięcie projektowe wynika z faktu, że centralny punkt w postaci kominka, tradycyjnego dla wielu salonów, nie jest w rzeczywistości takim, a raczej obiektem artystycznym..

Białe i drzewne

Jasne meble tapicerowane