Pokoje

Niebieskie wnętrze kuchni

Niebieski kolor we wnętrzu to dość powszechne zjawisko. Bardzo często odcienie nieba i morza wykorzystuje się przy tworzeniu wnętrz sypialni, łazienek i salonów. Ale w kuchniach nie jest tak popularny. Dlaczego tak jest? W końcu jest to szlachetny, luksusowy kolor, za pomocą którego można stworzyć surową, a jednocześnie komfortową atmosferę w pomieszczeniu tak ważnym dla ludzi? Być może powodem jest to, że aby stworzyć harmonijne wnętrze kuchni w niebieskich odcieniach, należy wziąć pod uwagę szereg ważnych niuansów. Chodzi o to, jak rozłożyć kolor, jakie meble i sprzęty wybrać, aby kuchnia stała się przytulna i pozytywna i została omówiona.Jasny blat kuchenny Niebieskie ściany

Każda osoba, która myśli o wyremontowaniu swojej kuchni, staje przed wieloma pytaniami, które czasami prowadzą do ślepego zaułka. Aby temu zapobiec, musisz odpowiedzieć na wszystko w kolejności. Jednak, jak pokazuje praktyka, nie zawsze można wszystko przemyśleć z góry, zwłaszcza jeśli samodzielnie wykonujesz naprawę. Tylko profesjonalistom okazuje się, że tak starannie przemyślają wszystko, aż do miejsca, w którym będą znajdować się wazony i talerze. Ale dla początkującego w tym biznesie trudno jest zdecydować nawet ze stylem wnętrza..

Mówiąc o niebieskim do kuchni, muszę powiedzieć, że jego jasne i bogate odcienie będą doskonale prezentować się w nowoczesnych trendach wzorniczych, takich jak modern, art deco czy high-tech. Ale w przypadku klasyków lepiej dać pierwszeństwo wyciszonym i delikatnym tonom. Połączenie bladoniebieskiego, głębokiego błękitu i bieli będzie dobrze wyglądać we wnętrzu stylizowanym na rustykalne lub jak to się nazywa wiejskim.Rustykalna kuchnia Dwukolorowy zestaw kuchenny

Przy tworzeniu wnętrz o bogatej kolorystyce stosuje się trzy popularne techniki projektowania:

Jasne ściany i neutralne meble są idealne dla tych, którzy kochają zmiany. To właśnie w tej wersji, aby zmienić sytuację podczas kolejnego remontu, wystarczy po prostu przemalować ściany na inny kolor. Może to być w pełni pomalowana lub wytapetowana ściana w kolorze głębokiego błękitu lub jedna z wolnych ścian, obok której znajdzie się stół jadalny. W kuchni ciekawie zaprezentują się wysokie panele o bogatym, niebiańskim odcieniu, również w kuchni, której motyw będzie wspierany przez blaty lub płytki na ścianie roboczej..

Alternatywą są meble o bogatej kolorystyce i cichsze wykończenia powierzchni. I jak pokazuje praktyka, wielu to wybiera. Teraz w sklepach meblowych jest dość duży wybór zestawów kuchennych o różnych odcieniach niebieskiego, od prawie czarnego do jasnoniebieskiego..

Niebieski piec i okap Połączenie brązu i błękituMeble mogą być wykonane w jednym kolorze lub można je łączyć z kolorami neutralnymi, co będzie wymagało wsparcia dodatkowymi elementami. Może to być oczywiście identyczny kolor ze ścianami lub sufitem, jeśli towarzyszem błękitu jest kolor jasny. Jeśli w połączeniu zastosuje się ciemne odcienie, wystarczy kilka elementów dekoracyjnych lub akcesoriów..

Kolorowe akcenty w swobodnej atmosferze mogą być kompromisem dla tych, którzy nie chcą widzieć w swojej kuchni silnych kontrastów. W takim wnętrzu można zastosować delikatne odcienie błękitu w dekoracji ścian sufitu lub samych mebli, uzupełnione jasnymi kolorami w postaci dodatków, naczyń czy tekstyliów..

Trzeba jednak powiedzieć, że nawet drobne akcenty mogą być tak jasne i bogate, że nadadzą ton całemu pomieszczeniu. Dobrym tego przykładem jest jasnoniebieski blat w białej kuchni lub krzesła w jadalni w kolorze lazurowym..

Oryginalnie będzie również wyglądał niebieski moduł kuchenny zwany wyspą, którego kolor powinien być podparty np. małymi wstawkami na głównym zestawie słuchawkowym lub tapicerką krzeseł.Połączenie jasnozielonego i niebieskiego

Monochromatyczny nie jest najlepszą opcją dla każdego wnętrza. Dlatego, aby kuchnia była ciekawa, niebieski kolor należy rozcieńczyć. Idealny do tego celu jest kolor biały lub kość słoniowa. Dzięki takiemu połączeniu pomieszczenie wypełni się światłem i wyda się bardziej przestronne. Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny projekt, możesz dodać do projektu kuchni czerń, szarość i brąz. Jasna zieleń, czerwień, pomarańcz, soczysta zieleń oraz wszystkie kolory naturalnego drewna będą idealnie komponować się również z niebieskimi odcieniami. Jednak projekty z mnóstwem kolorów nie są dla wszystkich, a jeśli nadal preferowana jest spokojna atmosfera, to neutralna biel jest tym, czego potrzebujesz.Połączenie białego niebieskiego i brązowegoDekoracja ścienna do pracy za pomocą mozaiki

Podsumowując, należy zauważyć, że spokój niebieskiego wprowadzi do pomieszczenia atmosferę relaksu, komfortu i spokoju. Ten kolor jest na tyle różnorodny, że jednocześnie doda chłodu i odświeży ogólny obraz Twojego ukochanego mieszkania..