Pokoje

Nowoczesna łazienka: ekskluzywne pomysły

Ostatnio łazienka przestaje być pomieszczeniem wyłącznie użytkowym, zyskując zupełnie inną funkcjonalność dla tej przestrzeni. Za pomocą nowoczesnych materiałów wykończeniowych, które doskonale imitują naturalne surowce, oraz progresywnej kanalizacji, możesz stworzyć nie tylko pomieszczenie do zabiegów wodnych, ale prawdziwe dzieło sztuki projektowania. W dzisiejszych czasach łazienka rozrasta się ze zwykłej łazienki do pokoju z jacuzzi lub miniaturową sauną. Przestronne pokoje pozwalają na umieszczenie w łazience nie tylko kabiny prysznicowej i wanny z toaletą, ale także kłopotów, umywalki, a czasem dwóch oddzielnych umywalek. Niektórzy właściciele domów mają oddzielną łazienkę z prysznicem dla zwierząt, podczas gdy inni mają całe spa w domowej łazience..

Łazienka

A jednak głównym zadaniem nowoczesnej łazienki pozostaje, jak poprzednio, zapewnienie gospodarstwom domowym możliwości relaksu, zabiegów wodnych i relaksu po ciężkim dniu..

W przeciwieństwie

Planując przebudowę lub wyposażenie łazienki od podstaw, ważne jest, aby zdecydować się przede wszystkim na paletę pokoju. Wybierając schematy kolorystyczne do swojej łazienki, rozwiązujesz w ten sposób połowę zadań poprzedzających sam projekt. Ktoś woli klasyczną jasną kolorystykę łazienki, ktoś jest zainteresowany odejściem od zwykłych rozwiązań i wypróbowaniem ciemnych odcieni do dekoracji, a niektórzy są nawet gotowi eksperymentować z jasnymi, głębokimi odcieniami i niekonwencjonalnymi teksturami.

Przestronna łazienka

Nasza publikacja zawiera wybór zdjęć nowoczesnych łazienek, których projekt zapewnia różne preferencje właścicieli domów w zakresie kolorów, wybór tekstur i rodzajów instalacji wodociągowej. Mamy nadzieję, że zaczerpniesz inspiracji z najnowszych projektów domowych łazienek.

Jasna łazienka – nowoczesny design

Wnętrze łazienki może stać się źródłem ucieleśnienia Twoich fantazji i pomysłów projektowych. Jasne schematy kolorów pomogą podnieść projekt pomieszczenia na zupełnie inny poziom percepcji sytuacji..

Drewno i lazur

Ciepłe, drzewne odcienie współistnieją z chłodnymi lazurowymi płytkami, które wyłożone są przestrzenią kabiny prysznicowej, tworząc niesamowity tandem percepcji. Różne rodzaje oświetlenia pomagają zaprezentować wystrój łazienki w pełnej krasie.

W tonach złota

Łazienka nabiera życia dzięki kontrastowemu połączeniu ciepłych odcieni o różnych głębokościach. Oryginalny system kinkietów nadaje pomieszczeniu romantyzmu i serdeczności..

W kolorze bursztynowym

Ta łazienka z wielopoziomowymi podłogami w odcieniach złota jest naprawdę szykowna. Imitacja bursztynowej powłoki na tle neutralnych wykończeń nadaje pomieszczeniu królewskiego charakteru i szczególnego uroku.

Jasny projekt

Proste i lakoniczne wnętrze nabiera pozytywności i elegancji dzięki kontrastowej kolorystyce. Jednocześnie pokój jest niezwykle praktyczny i wygodny. Rozpocznij nowy dzień w tak ciepłym i pozytywnym otoczeniu – zyskaj energię na wszystkie godziny pracy.

Lustra na oknie

Natura za oknem

Wnętrze to głównie zasługa blasku tej łazienki ze względu na przepiękny widok z okna. Kiedy natura jest tak atrakcyjna poza pokojem, nie chcesz, aby coś w łazience odwracało uwagę od jedności z naturą. Stąd niezwykła technika projektowania – umiejscowienie umywalek przy oknie, a luster bezpośrednio na szkle. Wypełniona światłem i przestronnością łazienka przyciąga wzrok i hipnotyzuje.

Kontrastujące ramki

Mimo jasnego wykończenia na niemal wszystkich powierzchniach pomieszczenia, wygląda jasno i ciekawie. Mały kontrast w projektowaniu ram do luster i lamp wiszących, a łazienka staje się odzwierciedleniem kreatywnego pomysłu.

Wszystkie rodzaje kamienia i ceramiki

Kilka ciepłych, naturalnych odcieni w wykończeniu łazienki kontrastuje z chłodnymi kolorami, tworząc wyrafinowaną i elegancką atmosferę. Zastosowanie nie tylko płytek ceramicznych i kamiennych do okładzin powierzchni, ale także solidnych kawałków naturalnego materiału, podnosi projekt łazienki do poziomu luksusu i wygodnego szyku.

Jasny fartuch

Podświetlany

Tylko jedna ściana o niezwykłym designie w tych śnieżnobiałych łazienkach sprawia, że ​​są jasne i wyjątkowe. Podświetlenie w tym przypadku wzmacnia uzyskany efekt..

Naturalne odcienie

Naturalne, naturalne odcienie tworzą w łazience niepowtarzalny klimat. Ciekawe rozwiązanie wyposażenia drzwi na podwórko bezpośrednio w kabinę prysznicową pozwala nie tylko podziwiać krajobraz pola bramkowego podczas zabiegów wodnych, ale również umyć łapki pupili bezpośrednio pod prysznicem przed wpuszczeniem ich do domu.

W odcieniach szarości

Odcienie szarości mogą być również jasne, wystarczy przeciwstawić im drewnianą powierzchnię o ciepłej barwie. A oryginalne podświetlenie wzmocni ten efekt.

odcienie piasku

Piaskowe i złote odcienie świetnie prezentują się w połączeniu z beżowymi wykończeniami. Oryginalny wystrój pokoju w minimalistycznym stylu pozostawia dużo miejsca.

Ciemne odcienie w nowoczesnej łazience – gra kontrastów lub eksperymenty projektowe

Wielu projektantów nie boi się używać kontrastowych ciemnych kolorów do dekoracji łazienki, ponieważ wśród właścicieli domów zawsze jest zapotrzebowanie na takie wnętrza..

Ciemne tony

Jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia, dlaczego nie zastosować kontrastowej kolorystyki do wykończenia powierzchni łazienki. Wiele odcieni szarości pięknie komponuje się w jednej przestrzeni.

Ciemnoszare powierzchnie

Gorzka czekolada

Ciemne okładziny ścienne i podłogowe stanowią doskonałe tło dla śnieżnobiałych elementów wystroju instalacji wodociągowych.

Strefa ciemna

Nie trzeba zanurzać całego wnętrza łazienki w ciemnych odcieniach, wystarczy wykonać kontrastowe wykończenie na jednej ze ścian lub nałożyć na meble ciemny, głęboki kolor.

Ciemna mozaika

Gra kontrastów ciemnych i śnieżnobiałych odcieni najdobitniej przejawia się w aranżacji tej łazienki z niemal czarnymi mozaikami..

Na strychu

Ta niewielka łazienka, zlokalizowana na poddaszu, została wykonana w ciemnych kolorach i nie pomniejszona wizualnie, dzięki naturalnemu światłu, które rozlewa się po łazience niemal przez cały dzień..

Ciemne ściany przestronnego pokoju

Ta luksusowa, minimalistyczna łazienka jest tak duża, że ​​może sobie pozwolić na całkowicie ciemną barwę. Ale kontrastujące śnieżnobiałe odcienie i drewniana podłoga osłabiają ciemność wykończenia..

Na dwóch poziomach

Inną znaną techniką projektowania podczas dekorowania przestrzeni łazienkowej jest stosowanie ciemnych odcieni na dolnym poziomie powierzchni i jaśniejszych na górnej.

Podświetlenie dla ciemnych ścian

Przy dekorowaniu powierzchni łazienkowych w ciemnych kolorach szczególne znaczenie ma oświetlenie. Wiele opcji oświetlenia rozwiązuje wiele problemów. Centralny żyrandol w połączeniu z podświetlanymi lustrami lub umywalkami to świetna opcja do zorganizowania oświetlenia łazienki.

Kontrastowa kombinacja

Pokój nie wygląda na ciemny, mimo że wszystkie ściany są wyłożone mozaiką w bardzo ciemnych odcieniach. Lekki sufit i instalacje wodno-kanalizacyjne oraz lustrzane powierzchnie działają jako kontrast rozwadniający i rozjaśniający w łazience.

Ciemna podłoga

Ciemny prysznic

Te łazienki wyglądają na lekkie, pomimo całkowitego czarnego koloru zastosowanego na niektórych powierzchniach. Naturalne oświetlenie i bogactwo barw światła pozwalają nam mówić o świeżości i spokoju we wnętrzu pomieszczenia..

W odcieniach czekolady

Jasna łazienka – klasyka gatunku

Stosowanie jasnych odcieni w wyposażeniu łazienek nigdy nie wyjdzie z mody. Powodów jest kilka – jasne kolory powiększają przestrzeń, a łazienki często nie mogą pochwalić się nadmiarem metrów kwadratowych, na białym tle wszelkie dodatki czy elementy wystroju prezentują się niezwykle korzystnie, a jasne powierzchnie łazienkowe znacznie łatwiej pielęgnować..

Minimalizm

W jasnych kolorach

W przypadku niewielkich przestrzeni utrzymanych w minimalistycznym stylu, najlepszą kolorystyką są jasne, neutralne odcienie.

Śnieżnobiała łazienka

W odcieniach bieli

Białe łazienki o tradycyjnym designie zawsze odnajdą swojego właściciela, takie wnętrza są ponadczasowe i modne. Ale za pomocą designerskich elementów oświetleniowych lub nowoczesnych akcesoriów możesz podnieść poziom pomieszczenia do progresywnego.

Na dwie umywalki

Niezwykła kąpiel

Jasne elementy

Za pomocą kilku kontrastowych plamek można rozcieńczyć śnieżnobiałą atmosferę łazienki, aby nie wyglądała zbyt sterylnie i chłodno..

Fartuch lustrzany

A tak ciekawe rozwiązanie projektowe w aranżacji przestrzeni nad zlewem jest w stanie rozcieńczyć nawet najbielszą oprawę, nadając jej blasku i blasku. Niebanalny design lamp wiszących potęguje efekt lśniącej, teksturowanej powierzchni.

Jasne wykończenie

Jasne wnętrze

Śnieżnobiała sielanka

W królestwie bieli

Umywalka kontrastowa

Jasne kolory w organizacji przestrzeni łazienkowej można rozcieńczyć oryginalnymi elementami dekoracyjnymi. Takie techniki są dostępne nawet dla gotowego projektu projektowego i nie będą trudne do wdrożenia..

Ciepłe odcienie

W pastelowych kolorach

Delikatna kolorystyka

Na piedestale

Przestronny pokój

Alternatywą dla całkowitego odcienia bieli są pastelowe kolory o ciepłym smaku. W pokoju z takim środowiskiem łatwo się zrelaksować, odprężyć, zatopić w myślach. Wszystko tutaj wskazuje na przytulność i wygodę w połączeniu z praktyczną ergonomią wszystkich segmentów funkcjonalności łazienki..

Wszystkie odcienie bieli

Elementy wiejskie w nowoczesnej aranżacji łazienek

W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych często brakuje naturalnego elementu. Wykorzystanie sztucznych materiałów do dekoracji, okładzin i produkcji mebli jest ekonomicznie uzasadnione. Ale jeśli właściciele domów mają możliwości finansowe, nie można odmówić użycia naturalnych surowców. Nawet niewielka powierzchnia wykonana z ekologicznych materiałów zbliża mieszkańców do natury i ociepla atmosferę pomieszczenia. Drewno i kamień doskonale komponują się z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi, a dodatki i elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców będą wyglądać szykownie w nowoczesnej oprawie..

Drewniane belki

Prawie nieobrobione belki drewniane odbijają się od powierzchni blatów zlewów i ram luster, wnosząc naturalny element do ultranowoczesnego pomieszczenia.

Niebanalna kąpiel

Kamień w dekoracji

Meble drewniane

Kamienna ściana

Ściana z naturalnego kamienia staje się centralnym punktem łazienki i stanowi doskonałe tło dla śnieżnobiałej owalnej wanny.

Umeblowane drewno

I na koniec zwracamy uwagę na kilka ciekawych opcji aranżacji łazienki w nowoczesnym stylu, harmonijnie łączącym minimalizm, nowoczesność i hi-tech..

Nowoczesny

W czerwonych odcieniach

Czarna kąpiel

Nowoczesny design

Fantazyjne krany