Pokoje

Nowoczesna duża kuchnia z jadalnią – jak to jest?

Wszystko w mieszkaniu powinno być przemyślane w najmniejszym szczególe, łącznie z wnętrzem kuchni. Pomimo tego, że dziś wiele osób preferuje wszelkiego rodzaju przekąski w drodze, a zamożni ludzie wolą siedzieć w restauracji, kuchnia pozostaje głównym ważnym obiektem mieszkania. Cóż, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem (właścicielem) dużej kuchni, a dokładniej dużego pokoju, który postanowiono wyposażyć jako kuchnię z jadalnią, to dekorowanie jej wnętrza będzie wymagało pewnej wiedzy i umiejętności. W kuchni powinna panować przytulność i harmonia. Gospodyni nie powinna odczuwać dyskomfortu podczas gotowania. Kreatywność kocha we wszystkim wygodę, piękno i harmonię. Posiłkowi powinna jednak towarzyszyć podobna atmosfera. Zgadzam się, że złe wnętrze kuchni, jej projekt, raczej nie spowoduje chęci powiedzenia: «Smak Bon, wszyscy!»

Co więc jest potrzebne do wnętrza nowoczesnej dużej kuchni-jadalni, jak powinno wyglądać, aby przebywanie w nim budziło uczucie spokoju, a nie tylko po posiłku?

W zdrowym rozsądku ludzi od niepamiętnych czasów kuchnia była uważana za miejsce do gotowania i jedzenia, czyli dwa w jednym – kuchnię i jadalnię. Takie podejście do wnętrza pozostaje aktualne do dziś..

Dwa w jednym - kuchnia i jadalnia

Ale jeśli kochasz sztukę kulinarną, nie możesz obejść się bez dużej kuchni. W takim przypadku konieczne jest zagospodarowanie przestrzenne z lokali mieszkalnych. Zgadzam się, że zapach gotowanego jedzenia nie zawsze jest zapachem gotowego dania. Silny zapach z kuchni jest bezużyteczny np. w salonie, sypialni. Jakie metody zagospodarowania przestrzennego są dziś popularne?

Najczęściej duże kuchnie, w których lubią gotować i często gotują, są oddzielone od reszty części dziennej boazerią lub szklanymi drzwiami. Nawiasem mówiąc, jest to jeden z podstawowych wymagań bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dlatego do zagospodarowania przestrzennego kuchni należy podchodzić nie tylko z punktu widzenia komfortu i piękna..

Psychologowie twierdzą, że duża powierzchnia połączonych pomieszczeń, w naszym przypadku jest to kuchnia i jadalnia, musi koniecznie być podzielona na pewne strefy, ponadto jasne. W przeciwnym razie wnętrze tego pokoju, jego projekt, zacznie wywierać presję na psychikę właściciela. Tak więc człowiek jest tak zaaranżowany, że dla normalnego komfortu psychicznego musi podzielić przestrzeń na strefy. Zwłaszcza podczas pracy. Dlatego kuchnia powinna wyróżniać się w osobnym obszarze. W jaki sposób możesz zagospodarować dużą kuchnię i jadalnię – wybierasz:

  • podział na strefy z oświetleniem. Światło lamp w obszarze roboczym kuchni powinno być znacznie intensywniejsze niż w pozostałej części pomieszczenia. Jadalnia może być oświetlona światłem, ale powinno to być już inny rodzaj oprawy. Czasami wystarczy jedna lampa. Światło powinno być miękkie.
  • sufity wielopoziomowe. Wyraźnie oddzielą strefę kuchenną od części jadalnej (jadalni). Zwłaszcza będzie się świetnie prezentować w dużym pomieszczeniu, gdzie nie ma możliwości wykonania podziału na strefy w inny sposób. Dlatego ta metoda da całkowitą swobodę twojej wyobraźni. Liczba opcji jest prawie nieskończona. Może to być sztukaterie, system gzymsów. Za pomocą wielopoziomowego sufitu zawsze możesz sprawić, że duża kuchnia będzie wyjątkowa.
  • Stosując odpowiedni projekt podłogi, można również zagospodarować na strefy dużą kuchnię z jadalnią. Najczęstszym i najprostszym sposobem jest pomalowanie podłogi dla każdej strefy własnym kolorem. Nieco trudniej jest wykonać podział na strefy, pokrywając podłogę różnymi materiałami, na przykład laminatem i linoleum. Kuchnia doskonale prezentuje się przy dekorowaniu podłogi w kuchni płytkami ceramicznymi, a jadalnia w parkietach. Inną świetną opcją jest połączenie gresu porcelanowego z deską inżynierną. Dzięki tym materiałom podłogi w kuchni są idealnie czyste..
  • meble ustawione w określonej kolejności stworzą fizycznie odczuwalną granicę między kuchnią a jadalnią.
  • w zagospodarowaniu przestrzennym dużej kuchni z jadalnią może pomóc nie tylko kolejność aranżacji mebli, ale również wygląd i kolor tych mebli. Miękkie białe fotele wizualnie zaznaczą granicę między kuchnią a jadalnią..
  • przegroda doskonale oddzieli kuchnię od reszty pomieszczeń mieszkalnych. Jest to prawdopodobnie najbardziej preferowana opcja podziału na strefy dla dużej kuchni. Pozwala to gospodyni faktycznie odizolować się od wścibskich oczu. Kobiety mogą świadczyć o negatywnych skutkach wścibskich oczu podczas gotowania. Zwłaszcza jeśli to danie jest przygotowywane po raz pierwszy. Jednocześnie zbudowanie przegrody nie jest takie trudne. W tym celu wystarczy blok piankowy. Lub drewniany stelaż osłonięty płytą gipsowo-kartonową.

Przegroda zakryje kuchnię przed wzrokiem ciekawskich

  • jeśli jesteś fanem siedzenia z przyjaciółmi przy blacie barowym z filiżanką brazylijskiej kawy Santos lub szklanką niemieckiego piwa Doppelbock, to w tym przypadku możesz zagospodarować dużą kuchnię za pomocą tego samego blatu. Fajna i przydatna opcja.

Po podjęciu decyzji, w jaki sposób zostanie przeprowadzone zagospodarowanie przestrzenne dużej kuchni, zastanowisz się, co dalej. A potem logiczne będzie zastanowienie się, w jakim stylu wnętrza udekorować kuchnię i jak to wszystko zrealizować: materiały, kolor, meble.

Minimalistyczna kuchnia – dla miłośnika czystej i wolnej przestrzeni oraz racjonalności. Jednocześnie nie ma ograniczeń w funkcjonalności kuchni, a także w obecności sprzętu i urządzeń kuchennych. Czystość i porządek.

Minimalistyczna kuchnia

Styl high-tech we wnętrzu kuchni wyróżnia się wygodą bez utraty funkcjonalności tej ostatniej. W jego konstrukcji zastosowano nowoczesne materiały, dzięki czemu sprzęt jest trwały i odporny na zużycie. Charakteryzuje się ograniczeniami kolorystycznymi – dwa kontrastujące kolory.

Poprzednie Następne
1234

Kuchnia w stylu wiejskim ma wyjątkową ciepłą atmosferę. Nic dziwnego, ten styl nazywany jest również rustykalnym. Charakterystyczną cechą kuchni w tym stylu są meble, wykonane z pół-antycznego naturalnego drewna, wyeksponowane malowane naczynia, kwiaty, rośliny.

Poprzednie Następne
123

Materiały (edytuj)

Dziś duże kuchnie charakteryzują się fakturą lub fakturą drewna. Wykonywanie mebli z naturalnego drewna to kosztowny biznes. Nie każdy zwolennik dużych kuchni może sobie na to pozwolić. Mimo to, pomimo wysokich kosztów materiałów naturalnych, ich popularność rośnie. Są to drewno, kamień, marmur, stal. Laminat i plastik odchodzą w zapomnienie, choć wciąż są powszechne. Prawidłowo powiedział: «Nowe to dobrze zapomniane stare».

Laminat jest nadal używany

Kolor

Należy od razu powiedzieć, że biel będzie pasować do każdego stylu wnętrza. Wizualnie zwiększa objętość kuchni. Jeśli przestrzeń kuchenna wydaje Ci się niewystarczająca, biała kuchnia pozbędzie się tego uczucia..

Poprzednie Następne
123

Eksperci nie zalecają nadmiernej różnorodności kolorów we wnętrzu kuchni. Schemat kolorów powinien być jak najprostszy. Ciepłe kolory dobrze wpływają na trawienie i ogólny ton osoby: pomarańcza, kawa, śmietanka.

Kolorystyka kuchni jest prosta i przytulna

Podsumowując dla niezdecydowanego czytelnika

Nie bój się wielkości kuchni z jadalnią. Nawet dużą przestrzeń można zamienić w piękne i przytulne miejsce, które można z dumą prezentować gościom. Kiedy myślisz na wielką skalę, nie zapominaj o małych. Możesz dodać coś własnego do wszelkiego rodzaju standardów. to «jego» może być wyrażona w samonaklejany wzór, lakierowanie poszczególnych przedmiotów, oryginalnie wykonane przez Państwa przybory kuchenne, stare przedmioty odrestaurowane. Kuchnia to święte miejsce dla człowieka. A jak mówią ludzie – święte miejsce nigdy nie jest puste. A duża kuchnia powinna sprostać temu wyrażeniu. smacznego!