Pokoje

Odważne rozwiązania do sypialni w stylu rustykalnym

Często styl wiejski we wnętrzu lokalu kojarzy nam się z rustykalnym kierunkiem, elementami zameczek myśliwskich i amerykańskich rancz. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Oczywiście istnieje pewna przynależność do kraju, którego specyfika kultury, natury i mentalności pozostawia ślad na kierunku stylistycznym. Jednak styl wiejski, a także geograficzny, z czasem ulega zmianom. W dzisiejszych czasach wykorzystanie stylu wiejskiego w projektowaniu przestało mieć kanoniczny charakter, stało się bardziej elastyczne do potrzeb i gustów współczesnego właściciela domu..

Wiejska sypialnia

Styl wiejski to przede wszystkim przyjazność dla środowiska. Obecność naturalnych materiałów w konstrukcji i dekoracji pomieszczeń o tej orientacji stylowej jest obowiązkowa. Surowy kamień, drewno – sama natura dyktuje koncepcję projektu.

Elastyczność wykonania

Kominek w sypialni w stylu wiejskim

Trudno sobie wyobrazić sypialnię w stylu wiejskim znajdującą się nie w wiejskim domu, ale w mieszkaniu miejskim. Ciepło naturalnych materiałów, zastosowanie surowych elementów i sama stylistyczna koncepcja country sprawiają, że masz ochotę na relaks na łonie natury. Dlatego częstą techniką projektowania sypialni w stylu wiejskim jest umieszczenie kominka bezpośrednio w pokoju. Ciepło prawdziwego ognia ogrzeje zarówno duszę, jak i ciało, a oryginalnie zdobiony kominek stanie się centralnym punktem sypialni.

Kominek w sypialni
Kamień i drewno

Nazywany jest również styl wiejski «rustykalny», «Chata». Rzeczywiście, obfite wykorzystanie drewna i kamienia w wykończeniach i elementach dekoracyjnych daje poczucie spokoju małym osiedlom..

Przestrzeń i wygoda
Kamienny kominek
Wspaniały widok z okna

Klasyczna okładzina przestrzeni kominkowej imponującym rozmiarem kamienia to bardzo charakterystyczny ruch projektowy dla kraju..

Stylizowany kominek
Kominek i drewno wszędzie

Nawet jeśli sam kominek jest wykonany w nowoczesnym stylu i często jest elektryczny, to «średniowieczny» kamienna dekoracja przestrzeni obok, pozwala zapomnieć o postępie i zanurzyć się w pierwotnym cieple stworzonej przez niego atmosfery.

Kamienne palenisko w sypialni
Duży kominek
Kominek w jasnej sypialni

Sama obecność kominka lub pieca w sypialni dyktuje użycie pewnych algorytmów wewnętrznych. Jeśli mówimy o meblach, to koniecznie są one wykonane z litego drewna, o imponujących rozmiarach i przyjemnych, gładkich kształtach. Jeśli tekstylia, to z pewnością gęste, głębokie, naturalne odcienie i przyjemna faktura..

Jasne elementy
Piec kamienny

W sypialniach, w których kamień i drewno są aktywnie wykorzystywane jako materiały wykończeniowe, potrzebne są jasne akcenty. Przyłóżkowy dywanik lub zasłony, narzuta lub poduszki, nawet drobne elementy dekoracyjne o aktywnych kolorach mogą nadać pomieszczeniu szczególnego nastroju.

Rzeźbione łóżko
Kilka koi

Nawet mała sypialnia może być wyposażona w kominek. Często prywatne pokoje w wiejskich domach znajdują się na najwyższym piętrze lub poddaszu, ale nie stanowi to przeszkody w zorganizowaniu kamiennego paleniska.

Wiejska sypialnia z dwoma lub więcej łóżkami

Do zorganizowania łóżka dla dwóch lub więcej osób najlepiej pasuje styl wiejski. Zwłaszcza jeśli potrzebujesz umieścić kilka koi na małej powierzchni i skorzystać z łóżek piętrowych.

Wiele warstw drewna
Sypialnia dla czterech osób

Doskonałe projekty wielopoziomowych koi pozyskiwane są z trwałych gatunków drewna, które przetrwają wiele lat i dadzą mieszkańcom swoje naturalne ciepło..

Sypialnia na poddaszu
Dwa łóżka na poddaszu?

Wyposażenie sypialni dla dwojga na poddaszu to świetny sposób na efektywne wykorzystanie całej powierzchni wiejskiego domu. Umieszczenie miejsc do spania w miejscach największego skosu sufitów to całkowicie logiczne rozwiązanie dla wiejskiej sypialni.

Drewniane zagłówki
Sypialnia dla dwojga

Oryginalny projekt zagłówka głębokich ciemnych odcieni doskonale łączy się z neutralną dekoracją ścienną i pozwala na strefę sypialni dla dwojga.

Sypialnia wykonana z drewna

Absolutnie «z drewna» sypialnia dla kilku gospodarstw domowych jest żywym przykładem zastosowania stylu wiejskiego we wnętrzu salonów. Stylizacja drzwi szafy do bram stodoły i «wołowy» rysunek zasłon i narzut tylko podkreśla przynależność do stylu rustykalnego.

Sypialnia dla trzech osób

Sypialnia dla trzech osób, utrzymana w spokojnej, ciepłej kolorystyce, urzeka lekkością i wygodą. Nie trzeba używać kamienia naturalnego do dekoracji ścian, aby zwrócić uwagę na styl wiejski. Wystarczająco dużo drewnianych belek i mebli, tekstyliów w naturalnych kolorach i elementów dekoracyjnych z kwiatowym nadrukiem.

Drzewa w sypialni

W takim pokoju ma się wrażenie, że to nie drewno zostało przywiezione z lasu do urządzania sypialni, ale po prostu łóżka zostały przeniesione w leśne zarośla. Całe wnętrze wiejskiej sypialni nasycone jest połączeniem z naturą..

Łóżka z kutego żelaza

Godną alternatywą dla masywnych drewnianych łóżek mogą być stalowe lub metalowe ramy do miejsc do spania. Ich ciemne odcienie powtarzają się w karniszach i ramach okiennych, a jasny i kojący kolor dekoracji ścian zapewnia doskonały kontrast..

Kilka koi
Wszechstronna sypialnia
Nadruk w kratkę

W sypialniach w stylu wiejskim często można znaleźć następującą konstruktywną technikę wnętrz – oprócz głównego dużego łóżka w pokoju budowane jest jedno lub dwa dodatkowe miejsca do spania, zwykle wykonane w formie konstrukcji warstwowej wykonanej z drewna.

Sypialnia w stylu wiejskim w jasnych kolorach

Styl wiejski nie ma jasnych zasad dotyczących używania określonej palety do dekoracji i wystroju pomieszczeń. Większość kolorów użytych do wnętrza sypialni w tym kierunku stylistycznym ma ciepłe naturalne odcienie. Ale często użycie określonego rodzaju drewna dyktuje wybór innych palet do wystroju pokoju..

Biała sypialnia

Przestronna i śnieżnobiała – ta sypialnia jest dosłownie zatopiona w świetle, wiele okien bardzo temu sprzyja.

Ciepłe odcienie

Na pierwszy rzut oka prosta i zwięzła, ta sypialnia zawiera wiele odkryć projektowych. Ciekawy sposób wykonania stolików nocnych, nietuzinkowy wystrój ściany w wezgłowiu łóżka, drewniana ławka u jego podnóża – wszystko wskazuje na nietuzinkowy charakter pokoju.

Monochromatyczna sypialnia

Jasne kolory w dekoracji ścian i tekstyliów w sypialni doskonale kontrastują z ciemnymi zasłonami, żyrandolem z kutego żelaza i imponującym drewnianym sufitem.

Jasne drewno
Pochyły sufit

Jasne drewno, którym wyłożone są ściany, uzupełnione śnieżnobiałymi tkaninami, tworzą świąteczny, wysublimowany wygląd sypialni w stylu rustykalnym.

Unikalny design

Prostota form i lakonizm wykonania nadają pomieszczeniu pogodny wygląd. Niezwykły design łóżka stwarza efekt zawieszenia w powietrzu. Drewno u wezgłowia łóżka i sterta stylizowanego na trawę dywanika w nogach łóżka przywołują nas do naturalnych motywów stylu wiejskiego.

Ciemne belki

Ciężkie, imponujące drewniane belki i ciemne rzeźbione meble muszą być wspierane przez bardzo jasną dekorację ścienną i śnieżnobiałe tekstylia do sypialni..

Naturalne elementy wystroju w wiejskiej sypialni

W stylu klasycznym lub industrialnym nie mogliśmy sobie pozwolić na wykorzystanie gałęzi drzew lub rogów zwierząt do projektowania pomieszczeń, ale styl wiejski jest dosłownie stworzony do takich technik dekoracyjnych..

Drzewa na czele

Wydaje się, że drzewa rosną tuż przy łóżkach, tworząc niezwykłe połączenie pokoju z naturą..

Druk drzewa

Niech drzewa w tym pokoju będą malowane tylko na ścianach, ale nikt nie wątpi, że takie wnętrze należy do stylu wiejskiego. Potwierdzają to drzwi stylizowane na drewnianą bramę..

Unikalny żyrandol

Niepowtarzalny design lampy wiszącej stanowi nie tylko atrakcję tego wnętrza, ale również stanowi centralny punkt pomieszczenia, wokół którego rozwija się cała koncepcja sypialni..

wiosła

Niezwykły projekt wezgłowia za pomocą drewnianych wioseł nie pozwoli zapomnieć o nim nikomu, kto kiedykolwiek widział to wnętrze..

Niezwykły zagłówek

Deski zamiast wezgłowia, drewniane mini-ławki zamiast szafek nocnych i wiszące lampki zamiast kinkietów – ciężar w tej sypialni przesycony jest niebanalnym i wolnym od uprzedzeń duchem.

Drewniana nisza

Wnękę na łóżko wyłożoną drewnem można znaleźć być może tylko w stylu wiejskim. Jasne elementy wystroju i kolorowe tkaniny utrzymują jedynie rustykalną, świąteczno-pozytywną atmosferę..

Jasne tkaniny

Wykorzystanie gałęzi i poroża do mebli i dekoracji to dość powszechny sposób na nadanie wnętrzu jeszcze bardziej rustykalnego stylu z nutą myśliwskiego charakteru..

Niezwykły wystrój

Oryginalność wykonania to motto wnętrza tej sypialni w stylu wiejskim. Niezwykły element wystroju nad łóżkiem, gałęzie drzew jako karnisze, wyjątkowe lampy stołowe i ręcznie robione tekstylia – to wnętrze można uznać za wieczne.

Twórczy

Poroże jelenia nad łóżkiem, wiklinowe krzesło o dziwacznym kształcie, użycie futra do dekoracji i nie tylko – sypialnia z takim wnętrzem po prostu nie może pozostawić Cię obojętnym.

Pod dachem

Oryginalność tej wiejskiej sypialni tkwi nie tylko w poddaszu, ale także w ciekawym wzornictwie mebli z wykorzystaniem gałęzi drzew, w masywnych drzwiach z kutymi zawiasami i subtelnym połączeniu różnych gatunków drewna w jednym wnętrzu..

Sypialnia i buduar