Pokoje

Oryginalne i praktyczne firany kuchenne

Przy tworzeniu nowoczesnych wnętrz nie ma drobnych detali i zbędnych drobiazgów. Czasami zdarza się nawet, że na pierwszy plan wysuwają się te akcesoria, którym początkowo nie przywiązuje się szczególnej wagi. Dotyczy to w pełni projektu otworu okiennego w kuchni..

Zasłony w kuchni
Wyraziste zasłony

Kilka mitów na temat zasłon kuchennych

Współcześni projektanci całkowicie odrzucają ten punkt widzenia. Rzeczywiście, były czasy, kiedy zasłony prawie całkowicie wyszły z mody – zostały zastąpione różnymi rodzajami rolet. Teraz jednak mamy do czynienia z odwrotnym trendem – zasłony biurowe zastępują ładne zasłony, a zasłony domowe.

Zupełnie nie. Taki projekt otworów okiennych w kuchni i jadalni od dawna uważany jest za oznakę złego gustu i prozaiczności. Ponadto wiele nowoczesnych trendów projektowych wiąże się z wykorzystaniem akcesoriów, które tworzą komfort i poczucie bezpieczeństwa w domu..

To błędne przekonanie jest również bardzo łatwe do obalenia. Nawet jeśli w sklepie z gotowymi tekstyliami nie znajdziecie firan kuchennych, które pasują do Waszych upodobań smakowych i charakterystyki otwierania okna kuchennego, możecie złożyć indywidualne zamówienie na szycie produktów w warsztacie lub specjalnym salonie..

Przede wszystkim oczywiście ze względu na praktyczność i użyteczność..

Zasłony we wnętrzu kuchni

W pomieszczeniach przeznaczonych do codziennego gotowania tekstylia wykonane z:

  • ciężkie drapowane tkaniny;
  • próbki łatwopalne;
  • źle umyte i zbyt lekkie materiały.
Nowoczesne wnętrze kuchni

Ponadto wybrane przez Ciebie zasłony powinny pasować do ogólnego stylu Twojej kuchni (lub jadalni). Zgadzam się, że produkty z «rustykalny» kolor będzie wyglądał dość śmiesznie w pomieszczeniach urządzonych według typu kierunków np. hi-tech czy loft.

Białe zasłony we wnętrzu

Najlepiej wybierać produkty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len. Zasłony z tkanin syntetycznych (lekki tiul) są bardziej odpowiednie do przestronnych kuchni, w których piec znajduje się w znacznej odległości od okna.

Zasłony wielokolorowe

Podczas dekorowania kuchni z jadalnią można użyć nawet obszernych drapowanych zasłon z lambrekinami. Ten element wystroju nie tylko ozdobi przestrzeń, ale pozwoli zmienić proporcje pomieszczenia..

Stylowe wnętrze kuchni

Tekstylia kuchenne: najpopularniejsze opcje

Takie produkty są zwykle wykonane z tiulu lub lekkich naturalnych materiałów. Można nimi ozdobić otwory okienne nawet w małych pomieszczeniach. Zasłony z tkaniny nadają kuchni niezrównaną przytulność, tworzą poczucie komfortu. Najczęściej przy pomocy tego rodzaju tekstyliów dekoruje się kuchnie, a także jadalnie w stylu prowansalskim i wiejskim..

W tych zasłonach kuchennych tkanina jest podzielona na sekcje zapiekane (stąd nazwa). Zasłony francuskie są używane przy różnych okazjach. Służą do dekoracji zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz kuchni. Jeden «ale»: ten rodzaj zasłony nie jest zalecany do stosowania w zbyt małych pomieszczeniach.

Francuskie zasłony w kuchni

Ta opcja projektowania otworów okiennych jest odpowiednia dla wielu stylów. Pełne wdzięku francuskie firany świetnie prezentują się w kuchniach urządzonych zgodnie z trendami prowansalskimi, wiejskimi, barokowymi, a nawet secesyjnymi.

Zasłony w girlandę

Zasłony «po francusku» pozwalają nadać otwarciu okna wygląd łuku, a także sprawić, że będzie asymetryczne. Dół zapiekanych zasłon jest często ozdobiony wstążkami, koralikami lub wykwintnymi frędzlami..

Kolorowe zasłony w kuchni

Zasłony rzymskie

Kurtyny te składają się z licznych przekrojów. Wewnątrz każdy element jest ukryty za prętem. Dzięki dobrze dopasowanemu mechanizmowi podnoszącemu tkanina unosi się i układa w równych fałdach.

Rolety rzymskie w kuchni

Ta opcja jest bardzo wygodna przy dekorowaniu otworów okiennych w małych kuchniach – wszędzie tam, gdzie nie zaleca się wieszania szerokich i ciężkich zasłon. Odcienie rzymskie są bardzo łatwe w użyciu.

Wykwintny wygląd kuchni

Zasłony wielosekcyjne można nazwać uniwersalnymi, ponieważ nie ma stylu, z którym nie byłyby połączone. Zasłony rzymskie zdobią kuchnie różnych kierunków – od awangardy po klasykę.

Ostatni pomysł

Jest inny sposób na udekorowanie przestrzeni kuchennej, który jest odpowiedni dla tych, którzy nie boją się odważnych decyzji projektowych. Za pomocą wyrazistych zasłon-zasłon, uszytych z gęstej naturalnej tkaniny, możesz ozdobić (lub ukryć) niektóre obszary kuchenne, na przykład przestrzeń pod zlewem.

Jasny ekran w kuchni

A jeśli wybierzesz jasny materiał do szycia zasłon, w połączeniu z kolorem zasłon na oknie, wnętrze stanie się nie tylko stylowe, ale także harmonijne.

Różnobarwny ekran kurtynowy

Są to nowoczesne zasłony używane do dekoracji kuchni. Którą wybrać? Zdecyduj sam. Cokolwiek wolisz, wnętrze pokoju nadal będzie się zmieniać na lepsze..