Pokoje

Projekt zasłon w sypialni

Każdy człowiek chce, aby wnętrza jego pokoi były piękne, przytulne i wygodne. Wyposażamy salon do wypoczynku i gości, przedszkole do zabaw dla dzieci, kuchnię do wygodnego gotowania i przyjemnego posiłku i tak dalej. Ale jeśli chodzi o wnętrze sypialni, tutaj wyposażamy wnętrze dla siebie, dla naszej duszy. To w sypialni spędzamy swój osobisty czas, jesteśmy sami ze swoimi myślami i marzeniami. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobre otoczenie i wybrać odpowiedni projekt zasłony do sypialni. W końcu to tutaj tak ważna jest wygoda i spokój. Jak udowodnili naukowcy, we śnie, a więc w sypialni, spędzamy około jednej trzeciej całego naszego życia, regenerujemy się fizycznie, a nawet psychicznie i ładujemy się energią. A do wygodnego snu każdy potrzebuje własnej ilości światła, a można to osiągnąć za pomocą odpowiednio dobranych zasłon w sypialni..

Projekt zasłon w sypialni

Wybór zasłon do sypialni

Zanim zaczniesz wybierać zasłony do sypialni, zdecyduj, jakie funkcje mają pełnić. Przecież ten element wnętrza powinien dawać zarówno przyjemność estetyczną, aby przyjemnie na nie patrzeć, jak i praktyczny – chronić przed jasnym światłem dziennym i hałasem podczas odpoczynku. Ale zasłony w sypialni chronią nas nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale także przed wścibskimi spojrzeniami, ponieważ nasza sypialnia to jedno z najbardziej intymnych miejsc..

Najpierw musisz zbudować ogólny projekt wnętrza sypialni i dobrać do niego odpowiednie modele zasłon. Zasłony do spania powinny rano napełniać nas radością i dobrym nastrojem, a wieczorem wprowadzać spokój. Jeśli jasne promienie słońca w ogóle Ci nie przeszkadzają lub jeśli okna Twojej sypialni nie wychodzą na słoneczną stronę, a nie chcesz ukryć pokoju przed już niewielką ilością światła, wybierz lekkie cienkie zasłony.

Kurtyny świetlne do sypialni Wnętrze sypialni z zasłonami świetlnymi Kurtyny powietrzne we wnętrzu sypialni Kurtyny świetlne we wnętrzu sypialni

A dla tych, którym obfitość światła słonecznego zakłóca sen, lepiej wybrać zasłony zaciemniające, które dodatkowo wytłumią hałas uliczny..

Dodatkowe zasłony zaciemniające do sypialni Zasłony zaciemniające do sypialni Zasłony zaciemniające we wnętrzu sypialni

Możesz ukryć się przed jasnym porannym światłem nie tylko za pomocą zasłon w oknach. Ciekawym rozwiązaniem są zasłony nocne do sypialni. Umieść je na obwodzie łóżka i pociągnij je przez noc, abyś mógł spokojnie spać w łóżku, a reszta pokoju nie będzie zakłócona łagodnym ciepłem słońca..

Zasłony wokół łóżka Zasłony nocne we wnętrzu sypialni

A dla miłośników delikatnego rozproszonego światła odpowiednie są lekkie zasłony nocne do sypialni. Mogą być również umieszczone na całym obwodzie łóżka lub odgrodzić tylko jedną jego część..

Lekkie zasłony nocne w sypialni Zasłony nocne wykonane z lekkich tkanin Zasłony nocne we wnętrzu sypialni

Jest jeszcze inna ciekawa opcja ochrony przed zakłócającymi porannymi promieniami słońca. Użyj zasłon do sypialni wykonanych z grubych tkanin jako podziału na strefy, a raczej dzieląc pokój na dwie części. W jednej będzie łóżko i nie będzie okien, a w drugiej reszta mebli i okna bez zasłon, wpuszczające ożywczy strumień światła słonecznego.

Zagospodarowanie przestrzenne z zasłonami w sypialni

Za pomocą zasłon w sypialni można regulować ilość wpadającego tam światła. Aby to zrobić, użyj kombinacji lekkiego tiulu i grubych zasłon. Daje to 3 opcje oświetlenia sypialni. Zapinając zarówno tiulowe, jak i zaciemniające zasłony, całkowicie pozbędziesz się niepotrzebnego światła. A jeśli przesuniesz tylko zasłony zaciemniające i zostawisz tiul zamknięty, oświetlenie okaże się miękkie i rozproszone..

Grube i lekkie zasłony we wnętrzu sypialni

Cóż, gdy chcesz wypełnić swoją sypialnię naturalnym światłem i ciepłem – przesuń zarówno zasłonę, jak i tiul.

Rodzaje zasłon do sypialni

Możesz wybrać zasłony do sypialni w zależności od stylu swojego pokoju, możesz po prostu wziąć wzór, który Ci się podoba, najważniejsze jest to, że projekt zasłon w sypialni jest naturalnym dodatkiem do ogólnego wnętrza. Projektanci często doradzają wybór naturalnych tkanin: bawełny, lnu, jedwabiu i tak dalej. Na przykład do jasnej sypialni w pastelowych kolorach nadają się również półprzezroczyste zasłony w jasnych odcieniach, może to być lekki welon, tiul lub organza. Przewiewna struktura tych zasłon do sypialni jest po prostu nieoceniona, tworzy atmosferę nieważkości, zmysłowości i czułości. W takiej sypialni przyjemnie będzie chłonąć łóżko w pierwszych promieniach wschodzącego słońca, co daje siłę i dobry nastrój. Zawieś pomarańczową organzę na oknie sypialni i wpuść słońce, taki lekki wzór zasłon w sypialni może napełnić Cię ciepłem, światłem i czystością..

Jasna organza do wnętrza słonecznej sypialni

Jeśli dekorujesz swoją sypialnię w stylu klasycznym, projekt zasłon powinien być odpowiedni, ponieważ nowoczesne zasłony raczej nie będą tutaj odpowiednie. Tak więc w przypadku klasycznych sypialni idealne są francuskie zasłony, nazwane na cześć kraju, w którym się pojawiły. W okresie rozkwitu stylu barokowego we Francji panowało prawo piękna, luksusu i szacunku. Dosyć powszechne było wtedy wydawanie nieprzyzwoitych pieniędzy na tkaniny na zasłony w sypialni. Stworzyło to atmosferę szyku i bogactwa. Dlatego jeśli chcesz stworzyć właśnie takie wnętrze, możesz wybrać francuskie zasłony do wnętrza klasycznej sypialni. Jedną z głównych cech tych zasłon jest obfita draperia i duża liczba fałd. Tradycyjnym materiałem na francuskie zasłony jest satyna, ale obecnie popularne stają się również zasłony z tafty i organzy..

Francuskie zasłony w klasycznej sypialni Zasłony we wnętrzu klasycznej sypialni Klasyczna sypialnia i francuskie zasłony

Do nowoczesnych, jak i małych sypialni idealnym typem zasłon są zasłony rzymskie, ponieważ nie zajmą dużo miejsca. Zasłony te są bardzo funkcjonalne i ekonomiczne, do wykonania zasłon rzymskich używa się niewielkiej ilości materiału. A jeśli masz małą sypialnię, ta opcja jest dla Ciebie prawdziwym odkryciem. Dodatkowo rzymskie zasłony w sypialni świetnie sprawdzą się dla miłośników lakonicznego i minimalistycznego wnętrza..

Rolety rzymskie we wnętrzu sypialni

Wariacje kolorystyczne zasłon w sypialni

Za pomocą koloru zasłon w sypialni możesz stworzyć idealną harmonię wnętrza i wystroju. Rzeczywiście, teraz istnieje ogromna liczba opcji projektowania kolorów zasłon. Jeśli w Twojej sypialni jest kilka kolorów, możesz wybrać zasłony dwukolorowe lub nawet trzykolorowe, aby harmonijnie podkreślić ogólny kolor pomieszczenia..

Zasłony dwukolorowe we wnętrzu sypialni Zasłony trójkolorowe w sypialni Dwukolorowa zasłona do sypialni Zasłony dwukolorowe w sypialni

Dla miłośników klasycznych i retro wnętrz doskonale sprawdzą się kwieciste zasłony, które w naturalny sposób wpasują się w ogólny styl i wypełnią sypialnię atmosferą komfortu i ciepła.

Zasłony w kwiaty we wnętrzu sypialni Zasłony retro

Jeśli chcesz poeksperymentować i dodać ekstrawagancji swojemu nowoczesnemu wnętrzu, wybierz jasne, soczyste zasłony, których nie można łączyć z żadnym kolorem, z wyjątkiem być może lekkiego wzoru na ścianach..

Jasne i soczyste zasłony w sypialni

Za pomocą zasłon w sypialni możesz nawet wpływać na przestrzeń pokoju. Jeśli masz małą sypialnię, wybierz zasłony pasujące do ścian lub wnętrza, pomoże to wizualnie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia..

Zasłony pasujące do ścian w sypialni Zasłony do małej sypialni

W przestronnej sypialni lepiej wybrać kontrastowe zasłony, ciemniejsze niż ściany.

Ciemniejsze zasłony do przestronnej sypialni

Wszystko to sugeruje, że zasłony w sypialni to nie tylko dodatek, to integralna część wnętrza, która wpływa na nasz nastrój, samopoczucie i sen..