Pokoje

Różowy żłobek: bajka dla księżniczek

Jednym z najważniejszych zadań, przed którymi stoją wszyscy rodzice, jest projekt pokoju dziecięcego. To od jej wnętrza zależeć będzie nie tylko stan emocjonalny dziecka, ale także rozwój dziecka jako całości. Dlatego aranżację żłobka należy traktować bardzo poważnie. Oczywiste jest, że w pokoju dziecięcym powinny być stosowane meble, tekstylia i inne dodatki najwyższej jakości, w miarę możliwości wykonane z naturalnych surowców. Jednak we wnętrzu przedszkola ważną rolę odgrywa kolorystyka. Dzisiaj porozmawiamy o różowym pokoju dziecięcym i jego możliwościach projektowania.. Łóżko z baldachimem w przedszkolu

Przede wszystkim przyjrzyjmy się bliżej psychologii tego koloru. Dla wielu różowy kojarzy się z czułością, marzycielstwem i romansem i jest w tym trochę prawdy, ponieważ wśród wielu pozytywnych cech ten kolor symbolizuje życzliwość, wygodę i spokój. Uważa się, że odcienie różu mają pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka, a w dawnych czasach malowano nim ściany w szpitalach, aby pacjenci szybciej wyzdrowieli. Z tego okazuje się, że różowy pokój dziecięcy wprawdzie jest stereotypowy, ale jest właśnie takim rozwiązaniem, które będzie po prostu idealne do dekoracji pokoju dla dziewczynki. Co więcej, kolor ten docenią zarówno bardzo spokojne niemowlęta, jak i dorastające panie..

Telewizor i lustro na ścianie Pokój dziecięcy w delikatnych odcieniach różu

Najważniejsze jest prawidłowe używanie różowego koloru, łącząc go z różnymi neutralnymi odcieniami. Warto pamiętać, że ten kolor sam w sobie jest bardzo mocny, dlatego nie należy obciążać przestrzeni zbyt jasnymi kontrastami do wnętrza, które całkiem możliwe, że podrażnią oczy dziecka. Jednocześnie róż nie powinien być trujący! Aby pokój miał pozytywny wpływ na stan psycho-emocjonalny dziecka, lepiej jest preferować miękkie i delikatne odcienie.

Możliwości dekorowania wnętrza różowego pokoju dziecięcego może być wiele, ale wszystkie opierają się na prostych zasadach, które od dawna są znane i z powodzeniem stosowane przez specjalistów w zakresie projektowania pomieszczeń.

Przede wszystkim powinieneś zdecydować, co dokładnie stanie się różową podstawą pokoju. Mogą to być ściany, meble lub tekstylia, pojedynczo lub zmieszane ze sobą..Malowane ściany w przedszkolu Różowe zasłony w przedszkolu

Weźmy na przykład pokój ze ścianami pomalowanymi na głęboki róż, z jeszcze jaśniejszymi zasłonami i elementami dekoracyjnymi. Białe meble po prostu idealnie pasują do tego obrazu. Aby stworzyć przytulną, otaczającą przestrzeń w takim pomieszczeniu, można pomalować sufit na ten sam kolor co ściany, ale wtedy najlepiej udekorować podłogę lub dywan na podłodze w kolorze kości słoniowej lub nawet pozostawić ją na biało, jak meble. Aby wizualnie wymieszać wszystkie te kolory, możesz wybrać oryginalną narzutę z kwiatami lub kwiatowymi wzorami, która będzie przedstawiać elementy wszystkich odcieni użytych w pomieszczeniu..

Dość często w aranżacji wnętrz jasne i bogate odcienie różu są używane wyłącznie jako akcenty, podczas gdy za podstawę przyjmuje się delikatny róż, beż lub biel. Takim akcentem może stać się jedna ze ścian pokoju lub niektóre meble lub elementy tekstylne..

Dywan na podłodze również może stać się tak jasnym akcentem, a nawet tak mały, pozornie szczegół nada ton całemu pomieszczeniu..Jasnoróżowa komoda Dywan z białego groszku

Jeśli takie jasne eksperymenty nie przypadną Ci do gustu i masz w swoim pomyśle delikatny i stylowy pokój dziecinny, lepiej dać pierwszeństwo bladoróżowemu kolorowi w połączeniu z bielą. W takim pomieszczeniu odpowiednie będą motywy kwiatowe i roślinne, a także rzeźbione drewniane meble, które dodadzą powagi i pewnej tajemnicy. Z reguły wiele osób kojarzy takie wnętrza z najdelikatniejszą koronką, która tak dobrze pasuje do małych dam..

Jeśli chcesz stworzyć niezwykłą atmosferę różowego pokoju dziecięcego, możesz połączyć kolor główny z niebieskim, fioletowym, fioletowym, a nawet czarnym. Jednak w tym przypadku warto zastanowić się nad gustami dziecka, ponieważ nie każdemu przypadnie do gustu tak osobliwy i bogaty design..

Ciekawie prezentuje się różowy pokój dziecinny z paskami, które można umieścić na suficie lub na ścianach. Dobrze będą również wyglądać pasiaste panele na całym obwodzie pomieszczenia..Paski sufitowe Meble dziecięce z różowymi drzwiami

W każdym razie różowy pokój dla dziewczynki to doskonałe rozwiązanie, a przy każdej opcji projektowej taki pokój dziecięcy z pewnością stanie się bardzo przytulny i wygodny dla dziecka..