Pokoje

Salon 2015 – prognozy nie tylko na rok 2015

Zadając takie pytanie, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie powinno być wnętrze salonu, aby było aktualne nie tylko w 2015 roku, ale także zachowało to znaczenie w kolejnych latach. Nawet najbogatsza osoba nie może sobie pozwolić na coroczną zmianę wnętrza pokoju, zwłaszcza salonu..

Aby uniknąć przeoczenia w tej kwestii, dobrze byłoby, gdybyś zapoznał się z prognozowanymi nadchodzącymi trendami w świecie designu, ponieważ “nie znając brodu – nie wchodź do wody”. Tak mówi popularna mądrość. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci to znaleźć «bród». Co zatem przewidują projektanci, na co wskazują nam w 2015 roku??

Główną zasadą w prognozie na rok 2015 i kolejne lata jest brak jakichkolwiek zasad w aranżacji wnętrz. Każde naruszenie poprzednich zasad w 2015 roku będzie wyglądało na odważną decyzję projektową. Chociaż, patrząc na prognozy ekspertów od spraw wewnętrznych na przyszły rok, wydawałoby się «darmowe pływanie», niemniej jednak można zidentyfikować pewne trendy, w ramach których będzie musiało powstać wnętrze Twojego salonu.

Większość projektantów przewiduje dominację jasnych kolorów w palecie kolorów wystroju salonu z 2015 roku. Kolor biały jest i będzie uniwersalny w każdej opcji wnętrza..

Oczywiście nie każdemu może się spodobać absolutne pochłanianie przestrzeni pomieszczenia na białym tle. W tym przypadku tę absolutność bieli można wygładzić, rozcieńczając ją innymi kolorami, na przykład czarnym lub zbliżonym tonem. Taki kolor może mieć każdy element wnętrza salonu (meble, tekstylia itp.).

Doskonała przeciwwaga «biała cisza» kolory takie jak żółty, czerwony, zielony, niebieski mogą służyć. Kolory te mogą występować jako akcenty i nie tylko. Uwzględnia to ogólna koncepcja aranżacji wnętrz na 2015 rok..

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w kolorystyce projektu, jest równowaga światła i ciemności. Jeśli ta równowaga nie zostanie zakłócona, ich obecność w żaden sposób nie wpłynie na Twoje samopoczucie psycho-emocjonalne..

Kolejnym silnym trendem w 2015 roku będzie: «krok» pod hasłem «Wszyscy jesteśmy dziećmi natury», czyli motywem przewodnim w projekcie będzie natura, jej kolorystyka. Zielony i żółty to oczywiście faworyci. Ten trend jest zrozumiały. W człowieku wciąż żyje pragnienie natury, którego współczesne życie w warunkach urbanistyki nie jest w stanie stłumić..

Modne w 2014 r. fiolety ponownie wejdą do koncepcji kolorystycznej przewidywanej przez czołowych projektantów w 2015 r. Kolor ten znajdzie zastosowanie w meblach, zasłonach, podłogach, w różnych akcesoriach. Podkreślona fioletowymi odcieniami powierzchnia ściany będzie idealnie komponować się z ogólnym białym tłem.

Zaprezentowane zostaną również meble do salonu w całej swojej różnorodności. Przede wszystkim wzrośnie popularność mebli z pleksiglasu. Dzięki niej wnętrze salonu zyska bajeczną lekkość, zwiewność. Swoją drogą projektanci radzą łączyć meble z pleksi z klasycznymi meblami i wykorzystywać je nie tylko w nowoczesnych stylach wnętrz.

Meble minionego stulecia, którym brakuje luksusowych elementów, znów będą w modzie. Wszystko jest optymalne i funkcjonalne, nic więcej. To całkiem logiczny trend – po co kupować nowe meble, jeśli włączając swoją kreatywną wyobraźnię i umiejętność pracy rękami, możesz «stary» sprawiają, że meble są godne nowoczesnego designu. A on, jak wiadomo, projekt coraz bardziej odchodzi od luksusu w kierunku prostoty, przyjazności dla środowiska i naturalności..

W 2015 roku we wnętrzu salonu bez problemu można znaleźć meble typowe dla różnych stylów. Na przykład meble wiejskie spokojnie dogadają się z meblami high-tech lub innym nowoczesnym stylem. Przypominamy – żadnych zasad, łączymy niestosowne.

Nie można przegapić takiego momentu jak kolor mebli. W 2015 roku dominować będą białe meble. Uprzedzając pytanie czytelnika o niepraktyczność tego koloru w meblach, zwłaszcza fotelach i sofach w salonie, przypomnijmy raz jeszcze, że rok 2015 to rok eksperymentów, poszukiwania niestandardowych rozwiązań projektowych. To był impuls dla nowego trendu w takim elemencie wnętrza jak meble..

Czołowi projektanci jednogłośnie uznają, że białe meble będą świetnie prezentować się na tle szarości, beżu, jasnej zieleni czy turkusu, złocistożółtego odcienia. W tym przypadku białe tło nie jest dla wszystkich, choć projektanci nie wykluczają go z możliwych opcji..

Główną cechą aranżacji wnętrza salonu i nie tylko jest wrażenie, a nie wizualizacja otaczającej przestrzeni. Nie wystarczy, aby współczesny człowiek wchodząc do salonu zauważył obecność zielonej ściany lub tych samych tekstyliów. Chce dotknąć prawdziwej zieleni w postaci jakiejś rośliny, a nie o to chodzi. Nawet zwykła trawa w ozdobnym wazonie da mu coś, czego nie da inny element zielonego wnętrza.

Jeśli lubisz styl industrialny, w tym przypadku możesz użyć graffiti ściennego, niektórych kawałków żelaza jako dekoracji (wystarczy para, aby nie zamienić salonu w punkt zbiórki złomu). Możesz powiesić na ścianie kilka czarno-białych fotografii lub obrazów. Znak reklamowy minionych lat będzie wyglądał oryginalnie. Ale jednocześnie ważne jest zachowanie umiaru, ponieważ styl industrialny nie akceptuje ekscesów, podobnych do minimalizmu. Co najważniejsze, te elementy dekoracyjne będą prawie niewidoczne w Twojej kieszeni..

Ostatnio moda na malowidła ścienne – graffiti nabiera rozpędu. Może to być cokolwiek i wyglądać jak chcesz. Ale wszystko to powinno być piękne i harmonijne z ogólnym stylem salonu..

W modzie na graffiti pojawił się taki kierunek jak napisy na łupkowej ścianie. To już ostatnie zajrzenie w dekorację pokoju i szybko zyskuje «miejsce pod słońcem». Zgadzam się, że jest to bardzo funkcjonalna rzecz w dekorowaniu salonu. Pamiętaj, jak twoje dzieci szaleńczo chciały coś napisać, narysować na tapecie, za którą je skarciłeś, a czasem «dokuczliwie» skarcił. Teraz ten problem zostanie rozwiązany poprzez pomalowanie ściany farbą łupkową. Teraz będziesz miał okazję nie tylko dla dzieci, ale także dla siebie pozostawić ślad na tej ścianie, ale za pomocą tych «ślady stóp» dodaj oryginalny wystrój wnętrzu pokoju. Nawiasem mówiąc, napisy, rysunki na ścianie mogą nieść pewne informacje dla członków rodziny i gości, na przykład przypomnienie, powitanie, gratulacje. Łupkowa ściana pomoże ci w pewnym stopniu okresowo zmienić wygląd salonu, oczywiście z pomocą specjalisty od graffiti. Oczywiście ta metoda dekoracji pokoju jest bardziej odpowiednia dla pokoju dziecinnego, ale jako oryginalna opcja projektowa jest całkiem do przyjęcia w salonie w 2015 roku.

Jeden z najbardziej poszukiwanych współczesnych stylów. W 2015 r. pozostanie na szczycie fali projektowej i wydaje się, że będzie ją kontynuować «pływanie» i w nadchodzących latach. Wynika to z faktu, że minimalizm bardzo harmonijnie wpisuje się w trendy przewidywane przez czołowych projektantów..

W salonie tego stylu wszystkie elementy wnętrza niosą pewien ładunek funkcjonalny. W większym stopniu jest to nieodłączne od mebli..

Meble występują w minimalnej wymaganej ilości, co pozwala na racjonalne wykorzystanie przestrzeni salonu. Docenią to właściciele, zwłaszcza małe salony..

Meble do salonu są bezpretensjonalne konstrukcyjnie, w większości są to modele do zabudowy. Są to szafki wbudowane w ścianę, w tym regały na książki..

Zaprojektowany dla miłośnika środowiska pracy, nawet w domu, czyli dla pracoholika. Atmosferę hali fabrycznej tworzą przede wszystkim płyty stropowe. Metal lub jego odcienie widać we wszystkich detalach wnętrza. Meble, obrazy, lampy podłogowe, salonowe – wszystko to powinno stwarzać poczucie obecności w ścianach rośliny. Szczególnie zaawansowani miłośnicy stylu industrialnego mogą przenieść swoją miłość nawet na okna. Cóż, eksperyment to sedno wnętrza 2015.

Oczywiście ten styl wymaga przestrzeni, więc jego użycie jest dość selektywne..

Aby wnętrze salonu, jego projekt był modny w 2015 roku, nie zapominaj, że jego głównymi elementami powinny być:

Pamiętaj, że 2015 to śmiałość i eksperymenty. Idź po to, eksperymentuj, a odniesiesz sukces!