Pokoje

Salon z wykuszem – prezent od architektów

«Okno wykuszowe (jego. Erker) – część pomieszczenia wystająca z płaszczyzny elewacji. Pozwala zwiększyć wewnętrzną przestrzeń mieszkania, a także poprawić jego doświetlenie i nasłonecznienie, dlatego wykusz jest zwykle przeszklony, często na całym obwodzie.»

Nawet niewielki wykusz może znacznie powiększyć powierzchnię salonu, uczynić go jaśniejszym i bardziej gościnnym. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, odpowiednio umeblowane i udekorowane, doda Twojemu pomieszczeniu różnorodności i osobowości. Ponadto można go udekorować w dowolnym stylu, w jakim wykonane jest wnętrze głównej sali..

Wykusz sprawia, że ​​salon jest jaśniejszy i bardziej przestronny

Aby zmaksymalizować możliwości wykusza w oświetleniu salonu, warto udekorować go w pastelowych kolorach. To doda światła i powietrza do pomieszczenia. A projekt w tym samym stylu z pokojem połączy całą przestrzeń razem.

Część wypoczynkowa jest oddzielona kolumną i lekkim stolikiem

Jeśli chcesz, możesz podkreślić obszar rozszerzenia dywanem, kolorem, przejściem w suficie lub zrobić podium. Możesz użyć kolumn, zasłon, parawanów oraz wysokich elementów wystroju i mebli. Ale to częściowo zablokuje dostęp do światła, a przestrzeń salonu stanie się jeszcze mniejsza..

Mały półokrągły wykusz dopełnia pomieszczenie w stylu orientalnym.

Istnieje kilka najpopularniejszych sposobów wykorzystania dodatkowej przestrzeni w salonie..

Strefa odpoczynku

Sofy dopasowują się do kształtu zewnętrznej ściany dobudówki

Dla maksymalnej wygody zainstaluj sofę z lekką tapicerką i zaokrąglonymi kształtami wzdłuż okien. Ustawiając meble tapicerowane tyłem do okna, wygodnie jest czytać, ponieważ światło będzie skierowane na strony książki lub czasopisma. Możesz po prostu położyć się na uboczu i jednocześnie przebywać w tym samym pokoju z rodziną..

Niski parapet przekształcony w sofę

Aby móc przejść na emeryturę podczas odpoczynku, zawieś kurtynę świetlną. W razie potrzeby oddzieli to część wypoczynkową od salonu. Przez resztę czasu zasłonę można łatwo przesuwać. Dla harmonii wnętrza tkanina powinna być lekka, lekka, pasować do koloru ścian lub być identyczna z głównym wystrojem.

Fotel dopasowany kolorystycznie z zaokrąglonymi kształtami i niskim oparciem - świetne miejsce do czytania i relaksu

Sofa pod wykusz najlepiej wykonać na zamówienie, tak aby odpowiadała kształtowi linii okien. Ale możesz po prostu wybrać odpowiedni rozmiar z niskim oparciem lub podnóżkiem.

Wnętrze techno i dopasowana sofa przy oknie

Szereg foteli zapewnia również świetny widok i sprawi, że wnętrze będzie bardziej komfortowe. Tylko ty będziesz musiał odpocząć siedząc, nie będziesz mógł się położyć. Ale każdy ma swoje nawyki.

Badanie

Często w mieszkaniu nie ma możliwości wykonania gabinetu w osobnym pokoju. Ale jesteśmy już przyzwyczajeni do przenoszenia pracy do domu i robienia jej wieczorami iw weekendy. Wymaga to małego biurka na dokumenty i komputera, kilku szuflad do przechowywania dokumentów i dokumentów oraz trochę miejsca z dala od zgiełku..

Miejsce pracy muzyka w wykuszu

W tym celu przydatne jest okno wykuszowe. Stół roboczy ustawiony przy oknach będzie dobrze oświetlony przez cały dzień. Wieczorem nie będziesz przeszkadzał członkom rodziny w oglądaniu telewizji, a oni będą dla ciebie pracować. Jednocześnie będziesz blisko swoich bliskich, a nie w biurze..

Możesz zająć się swoim biznesem na uboczu i zostać ze wszystkimi

Bardzo pięknie okazuje się, gdy szeroki parapet zamienia się w blat, a od strony salonu linia blatu jest równa. Przestrzeń pod oknem można wykorzystać na umieszczenie szuflad lub stworzenie półek na foldery. Krzesło ustawione plecami do salonu.

Dekor wykusza jest nieco inny kolorystycznie i jednocześnie harmonizuje z salonem

Ale to nie jedyna opcja do dekoracji obszaru roboczego w oknie wykuszowym. Biurko możesz postawić pod oknami lub na boki. Jeśli jesteś zadowolony, to możliwa jest opcja ze stolikiem kawowym i fotelem. Wybierz rozwiązanie do pracy w oparciu o swoje potrzeby i gust.

Jadalnia z wykuszem

Stolik przed sofą. Modne jest granie w szachy lub praca

Często kuchnia znajduje się obok salonu i ma niewielką powierzchnię. Nie jest możliwe ustawienie stołu jadalnego oddzielnie i ze wszystkimi udogodnieniami. Gości należy przyjąć w salonie i wynieść tam stół..

Duże okno wykuszowe przekształcone w jadalnię

Skorzystaj z okazji do jadalni, jaką daje obecność wykusza. Umieść wąskie sofy z niskimi oparciami pod oknami lub ławkami. Niech podążają za zewnętrzną linią przedłużenia. Następnie ułóż stół jadalny i krzesła.

Kuchnia obok salonu można zrobić jadalnię

Jeśli masz dużo gości, wystarczy otworzyć stół i zbliżyć go do siedzeń przy oknach. Po drugiej stronie stawiasz krzesła. Wszystko pasuje z maksymalnym komfortem.

W tym samym stylu i kolorystyce zaprojektowano wyposażenie wykuszu i salonu.

Miejsce na herbatę

Wygodne miejsce do picia herbaty

Jeśli kuchnia znajduje się z dala od salonu, niewygodne jest ciągłe noszenie przyborów na lunch lub kolację. Ale całkiem możliwe jest zorganizowanie przyjęcia herbacianego przy małym stoliku w wygodnych fotelach..

Lekkie fotele z niskimi oparciami nie zapobiegają przedostawaniu się światła do pomieszczenia

Takie miejsce wyposażone w stół i krzesła można wykorzystać do rozmów i podziwiania otaczającego krajobrazu lub wieczorem przy rozgwieżdżonym niebie..

Miejsce na gry

Przestrzeń przy oknach pozostała wolna

Dzieci uwielbiają bawić się w wykuszu. Dużo światła, nietypowy dla reszty lokalu kształt ścian oraz strefa wydzielona ze świetlicy. W takim przypadku wystarczy pozostawić wolne miejsce pod oknami na meble i zapewnić je młodszym członkom rodziny. Wystarczy zadbać o nagrzewanie okna wykuszowego i ciepłej podłogi.

Francuskie okna dodają przestrzeni

Ogród zimowy i styl ekologiczny

Istnieje opinia, że ​​\u200b\u200bwykusz jest niezgodny ze stylem ekologicznym, ponieważ są tam plastikowe okna. To nie do końca prawda.

Rośliny rosną wyjątkowo w pobliżu jasnego okna wykuszowego

Po pierwsze, w projektowaniu nowoczesnych wnętrz praktycznie nie ma jednego czystego stylu. Zwykle główny kierunek dodają prądy w jego pobliżu.

Salon z wykuszem w stylu eko

Po drugie, każdy styl jest zdefiniowany przez kilka głównych elementów. Dlatego warto mieć okna drewniane w salonie w naturalnym designie, ale można postawić na inne elementy wystroju..

Połączenie wzoru i koloru łączy salon i wykusz

Żywe rośliny to najważniejszy element wnętrza dla naturalnego stylu. Najwygodniejszym dla nich miejscem jest jasny wykusz. Tak więc, niezależnie od stylu, można urządzić ogród zimowy w wystającej części pomieszczenia. Rośliny to nie tylko piękno, ale także czystsze powietrze w pomieszczeniach. Salon w stylu ekologicznym będzie bardziej harmonijny. A pokój urządzony w kierunku wschodnim lub innym, gdzie nie używa się roślin, można oddzielić kurtyną świetlną..

Zasłony w wykuszu

Jasnobeżowe zasłony dopasowane do koloru mebli rozświetlają pomieszczenie

Najpopularniejszą opcją są karnisze, które dopasowują się do kształtu ścian. Pamiętaj jednak o głównym celu okna wykuszowego i nie blokuj dostępu światła. Staraj się, aby zasłony były luźne w szczelinach, między oknami i bądź lekki i lekki.

Kolor zasłon powtarza tonację mebli i harmonijnie komponuje się z wystrojem salonu

Jeśli uważasz, że konieczne jest zacienienie salonu lub styl dekoracji tego wymaga, osłaniaj obszar przeszklonego przedłużenia ciężką zasłoną wzdłuż granicy pomieszczenia. Wtedy w głównym pomieszczeniu światło zostanie wyciszone, a w wykuszu zapanuje królestwo słońca i powietrza. W każdej chwili, gdy potrzebujesz światła w salonie, możesz cofnąć barierę.

Zasłony są w tym samym kolorze co wzór dywanu i fotele

Lekkie rolety rzymskie nadają się do ogrodu zimowego. Można je podnosić bez dotykania roślin. Takie zasłony do wszystkich obszarów wnętrz tematycznych, w których są stosowane, można montować bezpośrednio na górnej belce poprzecznej ramy okiennej.

Balkon z wykuszem

Czasami powierzchnia salonu jest duża, a balkon z wykuszem. Aby to zrobić, wystarczy umieścić szklaną przegrodę i drzwi. Światło nadal będzie mogło wchodzić do pokoju. Na takim balkonie otrzymujesz odosobniony gabinet lub pokój do komunikacji z przyjaciółmi..

Prostokątne okno wykuszowe z widokiem na otaczającą przyrodę

W takim przypadku konieczne jest prowadzenie ogrzewania w oknie wykuszowym. W końcu przegroda ograniczy dostęp ciepła z pomieszczenia. W samym salonie dodaj lampy i wieczorem zapewnij wystarczająco mocne oświetlenie balkonu.

Dekoracja podzielonych pomieszczeń nie powinna się drastycznie różnić. Możesz częściowo zmienić tonację ścian lub mebli. Dzięki kontrastowemu wzornictwu salon i wykusz będą wizualnie wyglądały na rozproszone, co znacznie zmniejszy ich przestrzeń..

Wykusz w salonie można uznać za prezent od architektów. Daje możliwość wykazania się wyobraźnią w aranżacji wnętrz i stworzenia własnego, indywidualnego pomieszczenia..