Pokoje

Sypialnia w orientalnym stylu japońskim

Sypialnia została zaprojektowana tak, aby zapewnić odpoczynek, komfort i ciepło. Dobra sypialnia nie wpuszcza do swoich komnat codziennych trosk, niepokojów i negatywnej pracy – wszystko to pozostaje za drzwiami. Tu wnętrze, wystrój i cała ogólna atmosfera powinny sprzyjać relaksowi, dobremu samopoczuciu i sile rodzinnych więzi. W końcu serce paleniska znajduje się w sypialni. A gdzie, jeśli nie w orientalnym stylu, szukać takiej atmosfery. Wyjątkowa orientalna japońska sypialnia Sypialnia w stylu wschodnio-japońskim jest najbardziej wyrafinowana i dyskretna. Króluje tu duża ilość powietrza i światła, a wnętrze koniecznie wykonane z naturalnych materiałów w minimalistycznym stylu. W takiej sypialni koniecznie musi być dużo wolnej przestrzeni, w przeciwnym razie poruszanie się pozytywnej energii będzie trudne. Sypialnia japońska to uosobienie natury, naturalności i naturalności.

Naturalne pochodzenie materiałów wykończeniowych jest warunkiem orientalnej sypialni. Materiały te obejmują drewno, bambusową tapetę, cegłę i tynk. Pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy myślimy o Wschodzie, to dużo poduszek. To prawda, mieszkańcy Państwa Środka nie lubią wysokich łóżek, sof i foteli. Charakteryzują się niskimi meblami i oczywiście dużą ilością poduszek do wygodnego i przyjemnego leżenia.. Obfitość poduszek w japońskiej sypialni Poduszki we wschodnio-japońskim wnętrzu sypialni Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie japońskie wnętrze sypialni, zacznij myśleć jak Japończycy. Ich kultura jest dość charakterystyczna, traktują swoje domy jak żywe. Dlatego mieszkańcy Wschodu nie zaśmiecają domu niepotrzebnymi lub przypadkowymi rzeczami, wszystko jest tylko niezbędne i funkcjonalne.. Funkcjonalność japońskiej sypialni Wszystkie elementy sypialni w stylu orientalnym są proste i wygodne..

Meble w orientalnej japońskiej sypialni.

Jeśli wybrałeś wnętrze japońskiej sypialni, to tutaj wszystko powinno być lakoniczne, kształty mebli są geometryczne, bez pretensjonalności. Zagłówek powinien być prosty, ascetyczny. Samo wschodnie łóżko jest niskie, przypomina nieco leżący na podłodze materac.. Niskie łóżko we wschodniej sypialni? Ale możliwa jest również inna ciekawa i niezwykła opcja. Łóżko jest postumentem na schodach. Wygląda bardzo oryginalnie, ożywiając atmosferę swoją ekstrawagancją. Łóżko na schodach we wschodniej sypialni Oprócz kompozycji mebli ustaw obok łóżka małe i koniecznie niskie szafki nocne o prostym kształcie. Małe stoliki nocne I oczywiście żadnych szaf, ani nawet szaf. W przypadku sypialni wschodniej odpowiednie są tylko lekkie nisze lub małe półki przymocowane do ściany. Miłośnicy starożytnych epok i ci, którzy chcą zbliżyć swoją japońską sypialnię do oryginału, powinni zwrócić uwagę na przesuwne ścianki działowe, które znajdowały się w każdym domu mieszkańców Wschodu. Przesuwane ścianki działowe w japońskiej sypialni Możesz również wykonać drzwi w postaci tych samych przesuwnych przegród. Wygląda ciekawie, pięknie i bardzo japońsko. Ten orientalny element może być wykonany z papieru ryżowego, szkła matowego lub przezroczystego, drewno nadaje się na ramę. Drzwi w formie przegród przesuwnych Jako materiały meblowe wybierz ciemny orzech, czarny jesion, mahoń. Możesz też preferować jasną brzozę lub buk. Tekstylia do sypialni w stylu orientalnym dodają wyrafinowania i wyrafinowania. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny i kolory, takie jak gruba alpaka, bawełna, niebielony len. W nowoczesnym orientalnym stylu można znaleźć tkaninę z wizerunkiem bambusa, kwiatów w niewielkich ilościach na gładkim polu. Aby uzyskać bardziej tradycyjne japońskie wnętrze, wybierz jasne i soczyste kolory, a mianowicie kwiaty wiśni (Sakura), ptaki i pagodę.

Ściany w orientalnej japońskiej sypialni

Do ścian w stylu orientalnym wybierz spokojne i powściągliwe odcienie, bez zamieszania kolorów. Nie mieszaj wielu różnych kolorów, po prostu wybierz jeden lub dwa. Projektanci często radzą, aby ściany japońskiej sypialni były spokojne i pokryte białą emulsją. A także może to być paleta do łóżka.. Jasna orientalna sypialnia Lub ściany mogą być wykonane w ciemniejszej wersji.. Ciemniejsze odcienie w japońskiej sypialni Japońska sypialnia w ciemnych kolorach Chociaż w orientalnej sypialni częściej wybierane są odcienie czerwieni. Bardziej niż inne, znajduje się w motywach japońskich..

Podłoga w orientalnej japońskiej sypialni

Podłoga w japońskiej sypialni nadaje charakteru całemu otoczeniu. Głównym materiałem jest parkiet i laminat, dają poczucie lekkości, naturalności i pewnej swobody. Chociaż według własnego uznania możesz wykonać podłogę z płytek lub marmuru – to również nie jest błąd, takie opcje są całkiem odpowiednie w tym pokoju. Orientalny styl japoński oznacza brak dywanów. Ale możesz użyć solidnego dywanu o neutralnym odcieniu, nie rzucającego się w oczy.. Pałac w japońskiej sypialni Albo połóż mały dywan z ciekawym wzorem w orientalnym motywie. Mały dywan o tematyce orientalnej

Wystrój w orientalnej japońskiej sypialni

Pomimo niechęci mieszkańców Wschodu do «niepotrzebny» dekoracje, są przedmioty, które są bardzo odpowiednie w sypialni. Mogą to być tradycyjne dodatki i ozdoby Japonii. Tutaj możesz włączyć całą swoją wyobraźnię i eksperymentować z serca. Nad łóżkiem możesz umieścić japońskie wachlarze, które będą przedstawiać górę Fuji lub wiosenne kwiaty Sakury. Jako figurki nadają się lalki lub rzeźby w tradycyjnych kimonach. Dywany bambusowe i papierowe lampiony stworzą pożądany i odpowiedni kolor. Co więcej, ta ostatnia otuli Twoją orientalną sypialnię miękkim, czarującym światłem, tworząc ascetyczną atmosferę. Albo powiesić obrazek z rysunkiem bambusa i niech na lampach podłogowych pojawią się japońskie wzory.. Wystrój w orientalnej japońskiej sypialni

Oświetlenie w orientalnej japońskiej sypialni

Japońska sypialnia uwielbia dużo światła, ale nie bądź zbyt surowy. Tutaj wszystko powinno być miękkie, gładkie. Jeśli wybierzesz żyrandol, preferuj modele drewniane. Chociaż wystarczy, że są zwykłe żarówki w papierowym kloszu lub kilka wbudowanych lamp. Oświetlenie we wschodniej sypialni Sypialnia japońska to niepowtarzalny klimat magii, która nas oczarowuje, otula swoją miękkością i tajemniczością.