Pokoje

Systemy przechowywania do salonu – 100 wariacji na temat

Każdy właściciel domu oczekuje, że jego salon będzie nie tylko wygodnym i wygodnym miejscem do zgromadzenia całej rodziny i przyjmowania gości, ale także będzie pełnił dodatkowe funkcje, na przykład stanie się miejscem do zainstalowania przestronnego systemu przechowywania. Nawet bardzo skromny salon pomieści systemy przechowywania wykonane w postaci otwartych półek i wiszących szafek, a w przestronnym pomieszczeniu nie można ograniczać możliwości i zainstalować pełnoprawną domową biblioteczkę.

Systemy przechowywania do nowoczesnego salonu

Wbudowane systemy pamięci masowej

Oryginalna elewacja lub nietypowy dobór kolorów, nowoczesny wystrój lub zastosowanie niestandardowych materiałów – aby stworzyć niebanalny system przechowywania wystarczy uzupełnić jeden z punktów. Trudno dziś wyobrazić sobie salon bez modułowego systemu przechowywania, nawet biorąc pod uwagę pragnienie nowoczesnego stylu na rzecz minimalizmu – takie meble to konieczność. Tyle tylko, że z biegiem czasu tzw. ściany tracą swój wystrój, upraszczają projekty, ale nie tracą na jakości wykonania. Jednak nowoczesne rozwiązania modułowe mogą pochwalić się wysoką funkcjonalnością, atrakcyjnym wyglądem i ergonomią wykonania..

Białe systemy przechowywania

Otwarte półki do salonu

Orginalny wzór

Nikt nie będzie się spierał z tym, że niezbędny jest modułowy system przechowywania w salonie. Ale jeśli nie możesz się bez niego obejść, to dlaczego nie wprowadzić różnorodności, oryginalności i kreatywności do wnętrza pokoju dzięki temu meblowi? Ale jak niezwykły system przechowywania różni się od typowej ściany, możesz dowiedzieć się z naszego imponującego wyboru projektów do nowoczesnych salonów. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych systemów przechowywania każdy będzie mógł znaleźć swój własny model, który idealnie dopasuje się do istniejącego wnętrza lub zostanie wstępnie wkomponowany w projekt pomieszczenia..

Strefa wideo w szafie

Ściana w salonie

Jednym z głównych warunków stworzenia niebanalnego modelu ściany jest obecność radości w projekcie lub wyglądzie mebli. Może to być nietuzinkowy dobór koloru, oryginalne pokrycie materiałowe, nietypowy design – łamane linie, fazowane elementy, nieliniowe półki. Rzeźbiona elewacja, powierzchnie lakierowane, wstawki szklane, wbudowane oświetlenie – wszystkie możliwe techniki projektowania są wykorzystywane dla oryginalności modeli.

Oryginalny projekt ściany

Meble do salonu

Ale poza estetyką ważne jest, aby Twój system przechowywania spełniał praktyczne potrzeby. Do pięknych naczyń i przedmiotów kolekcjonerskich, witryn ze szklanymi drzwiami lub otwartych półek. W przypadku domowej biblioteki, nawet o skromnych rozmiarach, lepiej jest preferować regał lub osobno zawieszone półki. Nowoczesne systemy modułowe doskonale nadają się do rozmieszczenia strefy wideo, które najczęściej prezentowane są w wersji łączonej – zarówno otwartych półek, jak i szafek z fasadami..

Oryginalna kombinacja kolorów

W pastelowych kolorach

Systemy przechowywania do salonu z kominkiem

Dla wielu właścicieli prywatnych domów, a nawet mieszkań salon kojarzy się przede wszystkim z ciepłem rodzinnego paleniska. Zazwyczaj kominek jest montowany na środku jednej ze ścian, logiczne byłoby wykorzystanie pozostałej przestrzeni na instalację systemów przechowywania. Taka kompozycja wnosi do wnętrza symetrię i równowagę. Zwłaszcza jeśli obszar wideo znajduje się nad kominkiem – telewizor jest przymocowany do powierzchni komina, a głośniki i inny sprzęt można umieścić w sąsiednim modułowym systemie przechowywania.

Lekkie systemy do przechowywania ułatwiające wygląd salonu

Symetria i równowaga

Systemy przechowywania do salonu z kominkiem

Śnieżnobiałe półki

W zależności od wielkości pomieszczenia i umiejscowienia kominka można również zastosować asymetryczne rozmieszczenie systemów przechowywania. Strefa wideo pomaga zrównoważyć segmenty funkcjonalne..

Obok kominka i strefy wideo

Kompaktowy układ

Oryginalna symetria

Jeśli w salonie jest kominek i telewizor

Oświetlenie w otwartych półkach systemów modułowych jest możliwe przy organizowaniu wbudowanego zespołu. Oczywiście wbudowane urządzenia oświetleniowe muszą być przemyślane na etapie planowania napraw, a nie budowy systemów przechowywania, aby ukryć wszystkie systemy komunikacyjne..

Podświetlane półki

Zintegrowane oświetlenie półki

Wbudowane oświetlenie sufitowe i do przechowywania

Niezwykłe rozwiązanie ścienne

Proste i zwięzłe rozwiązanie

Biblioteka czy salon – efektowne połączenie stref funkcjonalnych

Jeśli pozwala na to przestrzeń w salonie, dlaczego nie umieścić w nim domowej biblioteczki, zwłaszcza że w domu lub mieszkaniu znajduje się imponująca kolekcja. Ta sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku dysków, płyt i innych przedmiotów kolekcjonerskich, które najwygodniej przechowuje się na otwartych półkach..

Domowa Biblioteka Śnieżki

Ciemne półki

Jeśli możesz sobie pozwolić na umieszczenie całej ściany na lokalizację systemów przechowywania dla domowej biblioteki, bardziej racjonalne byłoby użycie nie tylko otwartych półek na książki i wszelkiego rodzaju drobiazgi, ale także zamkniętych szafek na niższym poziomie. Mogą to być zarówno moduły z drzwiami na zawiasach, jak i szuflady o różnych modyfikacjach..

Regały od podłogi do sufitu

domowa biblioteka

System przechowywania narożnego

Niskie moduły to popularny rodzaj systemów pamięci masowej

Niskie szafki do przechowywania są idealne do małych pomieszczeń z niskimi sufitami. Małe meble doskonale wkomponują się w salony o prostym i lakonicznym wnętrzu, nie pozbawionym blasku i oryginalności.

Systemy niskiego składowania

Małe moduły do ​​małych pomieszczeń

Oryginalna komoda z teksturą

Niski system modułowy

Niskie systemy modułowe umieszczone pod telewizorem wzdłuż całej ściany wyglądają bardzo nowocześnie. Gładkie elewacje, surowe formy i linie – wszystko sprawdza się w tworzeniu nowoczesnego i praktycznego wnętrza salonu.

Nowoczesne rozwiązania modułowe

Meble do przysiadów

Salon z asymetrycznym sufitem

Jeśli systemy przechowywania, składające się z dolnego poziomu szafek, są wykonane w kolorze białym, to na tle podobnego wykończenia mogą praktycznie rozpuścić się w przestrzeni. Do Ciebie należy decyzja, czy elewacje mają być gładkie, bez okuć, czy przyciągać uwagę oryginalnymi uchwytami, uchwytami, dekorami.

Niskie moduły w kolorze białym

Do salonu w jasnych kolorach

Małe, przysadziste systemy przechowywania idealnie pasują do minimalistycznego stylu salonu. Również takie meble organicznie wpasują się w wystrój pokoju, wykonanego w stylu orientalnym..

Do salonu w stylu orientalnym

Niezwykły zespół mebli

Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Z reguły jedna ze ścian jest przeznaczona na systemy przechowywania w salonie, w którym znajduje się już strefa wideo, kominek lub jedno i drugie. Ale w rzeczywistości w wielu pokojach wciąż jest wystarczająco dużo niewykorzystanych narożników i martwych punktów, w których można by umieścić małe moduły magazynowe. Na przykład przestrzeń pod oknem można wykorzystać na systemy przechowywania, które między innymi pełnią funkcję miejsc do siedzenia. Oczywiście ta opcja jest odpowiednia dla pomieszczeń, w których grzejniki nie znajdują się pod oknami..

Systemy przechowywania pod oknem

Systemy przechowywania wokół okna

Otwarte półki i komórki wokół okna

Innym sposobem na efektywne wykorzystanie przestrzeni jest wykorzystanie półek jako przegród wewnętrznych. Jeśli w każdym razie potrzebujesz strefować przestrzeń za pomocą przegrody, dlaczego nie wyposażyć w to miejsce kompozycji otwartych lub połączonych systemów przechowywania.

Stojak na ekran

Regał jako przegroda wewnętrzna

Jeśli Twój salon pełni rolę kina domowego, oczywiste jest, że cała uwaga przy projektowaniu pokoju będzie skupiona na lokalizacji strefy wideo i zamontowaniu wygodnych mebli tapicerowanych, aby zapewnić wygodną pozycję przed TELEWIZJA. W przypadku systemów przechowywania w tym przypadku przypisywana jest drugorzędna rola, a wygląd zestawu mebli powinien mieć odpowiedni, nie odwracający uwagi od centralnego środka przestrzeni..

Meble do kina domowego

Ściśle, zwięźle, symetrycznie

Wokół dużego telewizora

Jedną z metod racjonalnego wykorzystania przestrzeni salonu jest wkomponowanie miejsca pracy w przestrzeń systemu magazynowego. Do zorganizowania małego domowego biura potrzeba bardzo niewiele – małej konsoli lub innej powierzchni imitującej biurko, na której można postawić komputer i obok niego wygodne krzesło lub minikrzesło.

Miejsce pracy w zestawie meblowym

Rozwiązania kolorystyczne – różnorodność opcji

Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybór palety kolorów dla wydajności systemów pamięci masowej jest niewielki. Nie tylko różne naturalne odcienie gatunków drewna mogą stać się rozwiązaniem kolorystycznym dla wykonania konstrukcji i jej elewacji. Malowany materiał, powlekanie błyszczącymi foliami, a nawet fasady z tkaniny – wszystko to można znaleźć w nowoczesnych kolekcjach mebli..

Oryginalny wybór koloru

Śnieżnobiałe zestawy meblowe

Niezwykła kolorystyka salonu

Białe półki od dawna są powszechną cechą właścicieli domów na całym świecie. Lekkie fasady i otwarte półki zakochały się w projektantach i nie tracą popularności z kilku powodów:

  • nawet konstrukcje o dużej skali wyglądają na lżejsze, nieważkie w śnieżnobiałym designie;
  • łatwiej jest dbać o jasne powierzchnie – kurz i odciski palców są praktycznie niewidoczne na białych półkach;
  • biały kolor dobrze komponuje się z każdą dekoracją i wyposażeniem salonu;
  • systemy przechowywania w kolorze białym są w stanie stworzyć jasny i jasny obraz całego salonu.

Lekkie rozwiązanie

Biały dla wiejskiego domu

W stylu marynistycznym

Podświetlane białe półki

Biały system modułowy

Lekkie systemy przechowywania nadają się do salonów, w których aktywnie wykorzystywane są jasne kolory – do wykonania mebli tapicerowanych, dekoracji tekstylnych lub dekoracji przestrzeni.

Lekki

Śnieżnobiały regał z jasnym wypełnieniem

Otwarte komórki wokół telewizora

W małym salonie

W kolorze białym można zaprezentować nie tylko nowoczesny system przechowywania. Oryginalność i ekskluzywność we wnętrzu salonu przyniesie tzw. ściana z elementami rzeźbionymi, być może nawet z przetarciami i zachowaniem starego wystroju.

Rzeźbione meble do salonu

Nic tak nie wprowadza do wnętrza naturalnego ciepła jak powierzchnie drewniane. Niezależnie od tego, czy Twój system przechowywania jest wykonany z drewna, czy z materiału, który z powodzeniem je imituje, efekt obecności naturalnego materiału jest zawsze niesamowity. W nowoczesnych projektach salonów często można znaleźć systemy przechowywania, których materiał powtarza wykończenie podłóg – laminat, parkiet lub drewniane deski podłogowe.

Naturalne odcienie

Jasne drewno

Naturalny kolor szafek

System do zabudowy w salonie

Szary kolor i wszystkie jego odcienie są ostatnio niezwykle popularne. Neutralny i niepozorny, szary kolor jest w stanie uszlachetnić wizerunek salonu, nadać mu jędrność i wymiar. Ciemnoszare systemy przechowywania w różnych modyfikacjach świetnie prezentują się na jasnym tle wykończenia..

W kolorze szarym

System przechowywania węgla drzewnego

Jasnoszary odcień systemów przechowywania dobrze komponuje się z nowoczesnymi elementami wnętrz – oprawy oświetleniowe z chromowanymi powierzchniami, lustrzane stoliki kawowe i wkłady, okucia na dodatkowych meblach.

Jasnoszara opcja

Oryginalne rozwiązania dla systemów modułowych – łączenie kolorów

Niebanalny wygląd systemów przechowywania można osiągnąć stosując bardzo prostą, ale efektowną metodę projektowania – połączenie dwóch lub więcej kolorów w wykonaniu mebli. Możesz użyć dwóch wariantów tego samego koloru – ciemnego i jasnego odcienia. Lub idź dalej i używaj powierzchni malowanych w połączeniu z elementami drewnianymi..

Łączenie kolorów

Kontrastowa kombinacja

Szary i drzewny

Jedną z najbardziej radykalnych opcji kombinacji kolorów do wykonania ściany w salonie są odcienie bieli i czerni. Aby wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia, bardziej logiczne jest użycie czerni dla dolnej kondygnacji szafek i bieli dla górnego poziomu półek lub osobno umieszczonych otwartych półek.

Czarno-biała kolorystyka

Białe i czarne systemy przechowywania

Biel można łączyć z powierzchniami o dowolnym odcieniu. W zależności od intensywności i głębi koloru można uzyskać zarówno kontrastową, dynamiczną wersję, jak i delikatne zestawienie pastelowych barw..

Kombinatoryka z białym

Biało-żółty narożny system modułów

Szafki jak patchworkowa kołdra

Oryginalna kolorystyka to fioletowy odcień elewacji i naturalny rysunek drewna we wnętrzu regału. Jeśli w projekcie salonu zostaną użyte odcienie bzu i bzu, obraz okaże się oryginalny, wyrazisty, nietrywialny.

Niezwykła kombinacja kolorów

Kombinatoryka w pastelowych kolorach

W realizacji modułowych systemów magazynowych można łączyć nie tylko kolory, ale także materiały. Na przykład szkło w zestawie z drewna lub MDF można wykorzystać do stworzenia przezroczystych drzwi lub otwartych półek..

Półki szklane w systemie drewnianym