Pokoje

100 nejlepších nápadů na tapety do obývacího pokoje

Majitelé domů, kteří chtějí osvěžit obývací pokoj nebo rekonstruovat od nuly, stojí před skličujícím úkolem vybrat správnou tapetu do své společenské místnosti. Složitost dilematu spočívá v tom, že je nutné vzít v úvahu značné množství faktorů, které v konečném důsledku ovlivňují konečný obraz obývacího pokoje. Při výběru tapety máme na paměti několik základních otázek – jak budou kombinovány s nábytkem, textilem a dekorem, jak budou vypadat za denního a umělého osvětlení, budou se všem domácnostem líbit jejich barvy a textury.

Tapeta do obývacího pokoje

V současné době je k prodeji k prodeji nepředstavitelný počet tapet různých typů výroby, co se týče technologie, celého spektra barevné palety, všech druhů textur a velikostí. O to těžší je udělat správnou volbu, protože tapeta není dekor nebo textil, který můžeme v případě špatného nákupu snadno změnit. Majitelé domů zpravidla nemají možnost experimentovat s různými barvami a texturami ve svém vlastním domě. A tapeta zakoupená do obývacího pokoje je přesně ta nástěnná dekorace, kterou budou všichni členové rodiny pozorovat několik let..

V odstínech šedé

Doufáme, že vám naše kolekce interiérů obývacích pokojů různých stylistických směrů, velikostí, tvarů a obsahu pomůže při rozhodování o výběru povrchových úprav stěn pro vaši společenskou místnost. Když zvážíme možné kombinace odstínů a potisků tapet s textilem, nábytkem, koberci a všemi druhy dekorů, bude pro vás snazší si představit svůj vlastní design rodinného pokoje.

Neutrální barevná paleta pro tapety je nejlepší kulisa pro výzdobu

Pro malé místnosti s nízkými stropy jsou perfektní lehké, neutrální odstíny tapet. Také výběr z pastelové palety tónů pro tisk tapet bude výhodně představovat obraz místnosti, pokud nábytek, textil nebo výzdoba obývacího pokoje mají poměrně aktivní barvu, bohatou barvu.

Světlá paleta

Světlé pozadí

Malý obývací pokoj vypadá svěží a uvolněný díky světlé tapetě a několika světlým bodům v jeho prostředí. Minimální výzdoba a jednoduché vybavení umožnilo ponechat v místnosti volný prostor, což mu dávalo pocit svobody, a to i při skromné ​​velikosti..

Skvělá paleta

Tento malý obývací pokoj s množstvím dekorativních prvků potřeboval nenápadný tisk tapety s chladnou paletou jako zbytek místnosti. Na pozadí neutrálních barev tapet vypadá kresba v monochromatickém režimu nejvýhodněji..

Pozadí pro zrcadla

Další příklad skromné ​​místnosti, jejíž prostor byl vizuálně rozšířen díky lehké dekoraci stěn, zrcadlovým a skleněným povrchům a téměř bílému čalounění měkkého nábytku.

V pastelových barvách

Světlý obývací pokoj

Tento prostorný obývací pokoj je doslova zaplaven přirozeným světlem skrz obrovské skleněné dveře a okna. Světlé tapety podporovaly celkovou pastelovou paletu místnosti..

Teplé odstíny

Neutrální design

Pro vytvoření kontrastního interiéru je světelný tón tapety vhodný jako pozadí pro tmavé dekorační prvky, rámy obrázků, lampy a zařízení.

Tapeta a křesla v harmonii

V tomto teplém obývacím pokoji v nažloutlých tónech s čalouněním křesel se hodily světlé tapety s diskrétním, ale zajímavým vzorem, které se ideálně hodí k designu stěn a okenních otvorů.

S dřevěnými trámy

Tapeta ve světlých odstínech dřeva dokonale ladí s dřevěnými trámy na stropě a širokými rámy pro zrcadla, které se odrážejí od konferenčního stolku ze světlého dřeva.

Pozadí pro panely

Tapeta bez výrazného vzoru se stala vynikajícím pozadím pro panel sestavený z částí mapy.

secese

Tapeta se zvířecím potiskem na světlém pozadí se stala důstojným doplňkem secesního interiéru a vyhlazuje některé jasné a kontrastní prvky.

Neutrální interiér

Obývací pokoj ve světlých mátových barvách

Tapeta bez vzoru

Fotografická tapeta – oživení dřívějšího trendu

Před několika desítkami let bylo v naší zemi velmi populární zdobit jednu ze stěn místnosti fototapetou. V dnešní době je už jen stěží možné potkat design moderního obývacího pokoje s obrazem vodopádu nebo jehličnatého lesa na jedné z ploch. To však neznamená, že fototapeta upadla v zapomnění a již se nepoužívá jako dekorace na stěnu obytných prostor. Upozorňujeme na několik možností moderních designových projektů obývacích pokojů s originální aplikací nyní napůl zapomenutého trendu konce minulého tisíciletí..

Fotografické tapety na stěnách

Pro takové tmavé tapety s knihovnami je rozhodně zapotřebí velká místnost. V tomto obývacím pokoji je spousta místa a navíc je zde několik velkých prosklených dveří, aby místnost vypadala ještě větší..

Další příklad s «knižní» tapeta, ale již v lehčím obývacím pokoji a jako akcentní zeď, může být vynikající volbou pro majitele prostorné místnosti s vysokými stropy.

Tapeta pro luxusní pokoj

Tapeta pro luxusní obývací pokoj s bohémským nastavením pokračovala v textiliích pro okna a čalounění pohodlných židlí v rokokovém stylu. Vše dohromady umožnilo vytvořit atmosféru pohodlného a královského luxusního obývacího pokoje.

Mapa na zdi

Zajímavým doplňkem tohoto malého městského obývacího pokoje byla zeď zdobená fototapetami v představě mapy města. Nenápadný, ale originální akcent způsobil, že interiér byl personalizovanější.

Kmeny stromů

Netriviální design modernistického obývacího pokoje byl doplněn tapetami zobrazujícími kmeny stromů na tmavém pozadí. Světlé skvrny textilu, koberců, nábytku v bohatých barvách vypadají na takovém grafickém pozadí neuvěřitelně slavnostně.

Maskované dveře

Tomuto malému obývacímu pokoji nelze upřít originalitu a to vše díky neobvyklému potisku tapety použité k ozdobení jedné ze stěn a dveří. Takto maskované dveře skrývají vchod do šatny..

Lesní motiv

Akcentní stěna v obývacím pokoji – vyberte správnou tapetu

Mnoho majitelů domů je obeznámeno s designovou technikou, která spočívá ve zdobení jedné ze stěn místnosti kontrastní barvou nebo potiskem ve vztahu k jiným povrchům a jsou schopni implementovat takové designové řešení ve svém vlastním obývacím pokoji bez pomoci profesionálů . Podívejme se na několik příkladů zajímavých možností pro použití akcentů pomocí tapety pro společný rodinný pokoj..

Zaměřte se na krb

Světelný přízvuk

Pro téměř sněhově bílé stěny obývacího pokoje se akcentní povrch stal mostem spojujícím výzdobu místnosti s nábytkem a dekoračními předměty. Na jednu zeď je vyžadováno malé množství tapet, takže nemůžete šetřit náklady na materiál a udělat akcent opravdu luxusním.

Část zdi

Jako přízvuk můžete ozdobit nejen celou zeď, ale pouze její část. Například prostor poblíž krbu nebo část stěny za sedačkou. Nejde tedy jen o zónování prostoru, ale také o zaměření pozornosti, což je objekt, na který mohou být obyvatelé pyšní..

Jasný tisk

Mák na zdi

Další příklad zdobení prostoru v blízkosti krbu pomocí jasného tisku akcentní tapety. V tomto případě je krb jako ohnisko také strukturálně zvýrazněn..

Světelný design

Zdůrazněná stěna nemusí být příliš světlá a liší se od obecné dekorace stěny pouze přítomností tisku. Ale ani absence jasných bodů nezabrání této části obývacího pokoje přitahovat pohledy..

Důraz na pohovku

Zajímavá možnost výběru ne celé stěny, ale pouze její části za pohovkou. Jako hlavní kus nábytku v obývacím pokoji.

Tmavý dekor na neutrálním pozadí

Pro interiéry, ve kterých jsou v dekoru a nábytku použity aktivní, syté barvy. Bylo by lepší použít akcentní tapetu v neutrálních tónech, bez výrazných vzorů. Pak bude pro domácnosti a hosty vizuálně snazší ocenit celý dekor místnosti..

Odpovídající barvě nábytku

Květinový potisk

Tato tapeta s akcentovým povrchem byla vybrána kvůli «přírodní» obrázek. Květinový ornament je vhodnější pro dekorační předměty a nábytek z přírodního dřeva..

Pestrá kresba

Pro minimalistické nastavení obývacího pokoje s několika jasnými akcenty je vhodná jedna nástěnná tapeta s aktivním potiskem, jednobarevná nebo s několika barvami..

Světlé květiny

Zdůrazněná stěna může vypadat jako jeden obrovský světlý obraz, pokud jsou všechny ostatní povrchy dokončeny v neutrálních a velmi světlých barvách..

Klidná paleta

Tapeta s velkým potiskem

Textilní tapeta – luxusní materiál v tradičním prostředí

Textilní tapety s ražbou nebo bez ražby mají oproti svým protějškům vyrobeným ze syntetických surovin řadu výhod. Jsou netoxické, bezpečné pro lidi a životní prostředí, snadno se instalují a udržují, nemluvě o jejich elegantním vzhledu. Mezi nevýhody tohoto druhu materiálu pro dekoraci lze nazvat pouze poměrně vysoké náklady.

Textilní tapeta

Textilní tapety mohou dodat každému interiéru obývacího pokoje nádech luxusu. A pokud současně dokonale harmonizují s koberci, textiliemi pro okna a měkkými zónami, pak se výzdoba místnosti ukáže jako královsky pohodlná..

Reliéfní tapeta

Zajímavá ozdoba textilních tapet se stala klíčovým momentem při vytváření konceptu designu obývacího pokoje a zůstala její nejvýraznější částí..

Pruhovaný

Luxusní obývací pokoj ve světlých barvách vyžaduje vhodnou dekoraci stěn. Tato pruhovaná reliéfní tapeta vizuálně prodlužuje místnost a rozšiřuje prostor o světlé pastelové pozadí..

Se zlacením

Další příklad elegance a luxusu v obývacím pokoji, jehož stěny jsou zdobeny zlacenými tapetami, což se odráží v designových prvcích dekoru..

Winsorův vzor

Neutrální potisk

Dekorace na zeď

Světlý tisk tapet – zajímavý interiér obývacího pokoje

Některé rodinné pokoje s tradičním nábytkem a světlými barvami nábytku a dekorů potřebují jen osvěžující faktor. A tapeta s aktivním, chytlavým vzorem se může stát takovým katalyzátorem nálady..

Bohatá kresba

Fialová tapeta

Jasný tisk tapety

Vzpoura barev

Tmavá tapeta pro estetickou rozmanitost interiéru

Mnoho majitelů domů se nebojí použít tmavé odstíny v paletě barev tapet k ozdobení jedné nebo více stěn obývacího pokoje. A návrháři rádi nabídnou možnosti tapet s tmavým vzorem nebo pozadím, které zvýrazní designové prvky společné místnosti..

Tmavá tapeta

Tmavá akcentovaná zeď

Zdůrazněná stěna využívající tmavé tóny tapet vytváří ohromující efekt, který je nezapomenutelný, netriviální a má osobnost, po které touží mnoho majitelů domů..

Zvířecí

Tmavá zvířecí tapeta je doslova vyrobena pro tento eklektický obývací pokoj s mnoha zajímavými dekorativními předměty v neobvyklých tvarech a barvách.

Tmavě šedá tapeta

Všechny odstíny šedé

Neobvyklý interiér

Tmavý odstín tapety

Tmavé pozadí