Pokoje

50 jednoduchých řešení kuchyňských tapet

Pokud jde o rekonstrukci nebo přestavbu kuchyně, mnozí majitelé domů se chytají za srdce, jiní za peněženky. Obojí lze pochopit, protože uspořádání kuchyňského prostoru je nákladné nejen z finančního hlediska, ale také z energetického a psychologického hlediska. Kuchyňský pokoj nese velmi velké funkční zatížení, proto při jeho návrhu musíte čelit řadě obtížných úkolů, rozhodovat o mnoha problémech. A v neposlední řadě je to výběr tapet na stěny kuchyně..

Světlá tapeta do kuchyně

Díky moderním technologiím na výrobu dokončovacích materiálů lze k ozdobení stěn v kuchyni použít téměř jakýkoli typ tapety, snadno se čistí a vydrží určitou vlhkost. Kromě toho jsou v kuchyni stále oblasti, které jsou tradičně konfrontovány s keramickými nebo kamennými dlaždicemi, sklem, mozaikami nebo plasty – to jsou zástěry a prostory poblíž pracovních ploch..

Zdůrazněná stěna

Mezi mnoha možnostmi odstínů a tisků tapet v obchodech se můžete zmást, protože je těžké si představit, jak bude dokončovací materiál vypadat ve vaší kuchyni, jak bude kombinován s nábytkem a textilem, s kuchyňskými doplňky a dokončováním strop a podlaha.

Bílý a zelený tisk

Přinášíme vám pozornost kolekce projektů kuchyňského designu pro každý vkus. Ve všech interiérech byly pro výzdobu stěn použity různé druhy tapet celého spektra barevné palety, všechny druhy barev a textur. Budete moci vidět kombinaci dokončovacích surovin a nábytku, účinek přirozeného a umělého osvětlení na vzhled tapety na stěnách místnosti.

Neutrální paleta barev pro kuchyňské stěny

Více než polovina majitelů domů upřednostňuje dodržování klasického stylu v interiéru svých kuchyní, což umožňuje integraci prvků z jiných stylistických směrů, ale dávkovaných a selektivně. Pro tradiční nastavení, které neumožňuje šokovat, jsou vhodné tapety v neutrálních barvách, přirozené odstíny a diskrétní barvy.

Neutrální tapeta

Neutrální světlé odstíny použité v kuchyňské dekoraci pokračovaly v tapetách pro jídelní kout, na takovém pozadí umělecká díla vypadají skvěle..

Reliéfní tapeta

Luxusní reliéfní textilní tapeta se stala kontrastní kombinací s tmavým dřevem kuchyňského nábytku. Tón povrchové úpravy je v dokonalé harmonii s chromovanými povrchy domácích spotřebičů.

Chladná paleta odstínů

Malý kuchyňský prostor by nevydržel světlé tapety s barevným vzorem. Vítězná se ukázala možnost zdobení stěn tapetami s ražbou na variaci Winsorova vzoru..

Ve stříbřitých tónech

Stříbrné odstíny na povrchu domácích spotřebičů se odrážejí v mozaikových dlaždicích, které zdobí pracovní prostor, tapety byly podle toho vybrány pro tuto harmonickou a příjemnou alianci.

Prostorná kuchyně-jídelna

Světlé odstíny tapety

Světlé, pastelové tapety používané k dekoraci stěn v těchto kuchyních vytvořily klidnou a poklidnou atmosféru pro rodinné večeře a obědy..

Neutrální dekorace na zeď

Tapeta s květinovým potiskem – zvýší náladu interiéru kuchyně

Jedním z nejběžnějších návrhů tapet do kuchyňského prostoru jsou květinové nebo květinové vzory. Tato barva dokonale osvěžuje tradiční prostředí, zvyšuje míru celkové atmosféry a přináší individualitu do kuchyně..

Bílé květy na šedém pozadí

Bílé a šedé tóny

Bílé květy na tmavě šedém pozadí ladí se sněhově bílou barvou dekoračních prvků a s podobným tónem nábytku.

Světlý květinový potisk

Odvážný a poutavý květinový potisk se stal možností designu pro akcentní zeď. Mytí nádobí u okna, zdobené takovým veselým způsobem, přestává být rutinní prací a mění se v příjemnou aktivitu.

Květiny na modrém pozadí

Bílá barva kuchyňských skříněk, šedavé pruhy mramoru, které zdobí pracovní prostor, nazelenalý tón základny ostrova – všechny tyto odstíny se odrážejí v květinovém tisku tapety s tmavě modrým pozadím. Skleněné lustry s rostlinnými prvky doplňují zajímavý design kuchyně.

Malá květinová kresba

Na zeď, která je ústředním bodem této retro kuchyně, byla použita lehká květinová tapeta. Barva tapety odráží barvu dveří a dokonce i domácích spotřebičů v retro stylu.

Retro kuchyně

Další zajímavý příklad integrace retro prvků do moderní kuchyně. Bílé a modré květinové tapety se staly darem z nebes pro úžasnou retro chladničku v jasně modré barvě.

Velké květiny

Tato eklektická kuchyně zdobí velká květinová akcentovaná stěna s mnoha zajímavými designovými detaily.

Kuchyně-jídelna

Barevné tapety

Tyto luxusní kuchyně jsou prostorné a lehké a mohou si dovolit odvážný design se spoustou detailů. Jejich tradiční zařízení s elegantním dřevěným nábytkem různých druhů z takového pozadí jen těžilo..

Květinový potisk

Tapeta jako vrchol designu

Půvabný květinový vzor tapety přináší dotek elegance a svěžesti do tradičního kuchyňského prostředí..

Heřmánek

Tapeta s velkými sedmikráskami vnesla do dosti přísného interiéru kuchyně nádech lehkomyslnosti a naivity.

Slunečnice

V této kuchyni tapeta věrně navazuje na květinový vzor textilií, které byly použity k ozdobení arkýře. Rolované římské rolety a francouzské žaluzie přesně odpovídají barvám stěn.

Slavná tapeta

Trendy potisk

Mnoho návrhářů milovaných tapet s kmeny stromů si také našlo cestu do kuchyně. Jsou ideální pro akcentní dekoraci stěn..

V modré a bílé

Tato modrobílá kuchyň-jídelna je ztělesněním svěžesti a čistoty. Jarní nálada a lehkost a zásluha tapety jsou v tomto případě nepopiratelné.

Městská kuchyně

Mezi mnoha lesklými povrchy této mírně městské kuchyně vypadají barevné květinové tapety jako faktor překvapení, které rozmělňují industriální atmosféru a přibližují interiér k domovu..

Anglický styl

Tato prostorná kuchyně v anglickém stylu má mimo jiné velmi vysoké klenuté stropy. Takový prostor se nebojí toho nejbarevnějšího a nejaktivnějšího vzoru tapety, dokonce ani v tmavých barvách. Květinové téma tapety se odráží v aktivní integraci živých rostlin a dekorativních předmětů se zvířecí tematikou.

Přízvuk

Světlá tapeta pro vytvoření akcentů v kuchyňském prostoru

V poslední době je populární používat hladké a dokonce lesklé povrchy pro výrobu kuchyňských skříněk. V souboru s takovým nábytkem vypadají tapety s bohatými barvami nebo jasnými geometrickými vzory skvěle..

Bílo-fialové odstíny

Luxusní fialová reliéfní tapeta se stala ozdobou a akcentem kuchyně se sněhově bílým skříňkovým systémem. Chromové a zrcadlové povrchy doplňují bohémský vzhled kuchyně.

Tmavě modrá tapeta

Další příklad použití tapety tmavé barvy v kombinaci se světlou paletou kuchyňských skříněk. Sbírka malovaného nádobí se stala barevným mostem mezi hlubokým indigovým a světle béžovým nábytkem..

Důraz na pracovní oblast

Zde jsou příklady akcentní dekorace na zeď v kuchyňském prostoru. Neobvyklý a bohatý tisk se stal vrcholem moderního interiéru.

Jasný tisk do malé kuchyně

Zdůrazněná stěna nemusí být umístěna v blízkosti pracovních ploch; tato možnost použití jasného ornamentu vypadá neméně výhodně.

Jarní paleta

Jasný, letní tapetový vzor, ​​používaný velmi dávkovaným způsobem při výzdobě sněhobílé kuchyně, v kombinaci s jídelnou, pozvedl náladu celé místnosti.

Černobílá verze

U secesních kuchyní je nejběžnější možností tisku tapety černobílá. Na takovém pozadí vypadají prvky zrcadlového osvětlení luxusně a sněhově bílé skříňky vypadají výhodně..

Na tmavém pozadí

Kontrastní interiér

Tapeta s jasným vzorem na tmavém pozadí se stala vynikajícím pozadím pro lehkou kuchyňskou soupravu. Tmavé odstíny domácích spotřebičů a desek svázaly celý interiér do jediného harmonického obrazu.

Venkovský styl

Další příklad tmavé tapety s aktivním vzorem tentokrát pro moderní venkovskou kuchyni. Dřevité téma dekorace na zeď je podpořeno jak materiálem pro nábytek, tak kuchyňským ostrůvkem.

Tyrkys a dřevo

Chladný tyrkysový odstín se setkává s teplem dřevitých povrchů, to vše na pozadí dokonale sladěných vzorovaných tapet. Kuchyně vypadá svěží, energická a atraktivní.

Aktivní hrášek

Velký vzor tapety byl vybrán tak, aby odpovídal odstínům domácích spotřebičů a mozaikových dlaždic, kterým prostor nad ním čelil. Výsledkem je velmi barevný a harmonický soubor..

Bílý a modrý přízvuk

Světlé tyrkysové tapety z kreseb postrádaly tento lehký kuchyňský set zředěný stříbrnými spotřebiči. Barové židle neobvyklého designu doplňovaly zajímavý obraz kuchyně.

secese

U sněhobílé kuchyně s mnoha secesními prvky se středem pozornosti stala akcentovaná stěna s trikolorní tapetou. Původní kompozici dotvářelo zrcadlo v tmavě vyřezávaném rámu a dekorativní předměty.

Živý tisk pro akcentovanou zeď

Nasycený vzor tapety

Kuchyně s celkem jednoduchým a lehkým nábytkem potřebovala světlé, bohaté a barevné tapety. Barevný vzor přinesl do interiéru malé místnosti nadšení a pozitivitu..

Ovoce

Černá a bílá ozdoba

Světlý ornament

Jasný, barevný vzor tapety se stal nekonvenčním prvkem zcela klasických kuchyní. Originální závěsné lampy se ve všech případech staly zajímavým doplňkem výzdoby stěn místnosti..

Kohouti

Zapomeňte na interiér této kuchyně s «kohout» téma nebude fungovat pro nikoho. Původní vzor tapety byl podpořen dekorativními prvky zobrazujícími kohoutky. Výsledkem je trochu rustikální, ale velmi domácký, útulný a pohodlný interiér kuchyně, kde je radost vařit a jíst..

Zaměřte se na mezeru

V původním návrhu malé kuchyně byl použit princip racionálního využití veškerého dostupného prostoru. Rozsáhlé úložné systémy velmi lakonického a strohého vzhledu bylo nutné zředit jasným potiskem tapet. Přízvuk byl vytvořen ve výklenku uspořádaném pro malou jídelnu pro dva. Bez takto barevného vzoru tapet by kuchyně vypadala úplně jinak, fádněji a formálněji..

Fototapety nebo pohled do minulosti s moderním nádechem

Před několika desítkami let bylo používání fototapet k dekoraci zdí obytných prostor velmi populární. V dnešní době je kvalita tohoto typu tapet mnohem vyšší, obrázky jsou jasnější a témata jsou rozmanitější..

Les

Pocit pobytu na čerstvém vzduchu neopouští atmosféru této prostorné kuchyně a jídelny. Využití přírodních materiálů pro výrobu nábytku se stalo vynikajícím tahem ve spojení s interiérem a prostředím..

sluneční světlo

Další příklad zdobení jedné ze stěn kuchyně pomocí fototapety na «les» předmět. Osvětlení na stropě působí dojmem, že sluneční světlo proniká střechou a svými paprsky zaplavuje celý kuchyňský prostor. Jídelní stůl a kuchyňský ostrov s dřevěnými deskami dokonale zapadají do přirozeného interiéru.

Tapeta na zeď

Stylovou moderní kuchyň se skvělou barevnou paletou interiéru doplnila akcentovaná stěna zdobená fototapetou se zajímavým příběhem. Téma vody, vzduchu a velkých prostor se odráží nejen v kresbě, ale také v samotném designu kuchyně, propojené s jídelnou a obývacím pokojem..

Pšenice

Odstíny dřeva, ze kterých jsou kuchyňské skříně vyrobeny, našly své pokračování v kresbě fototapet na jednu ze stěn kuchyně a okamžitě se obvyklý interiér stal netriviálním, mírumilovným a atraktivním.

Tapeta v kleci a pruzích – klasika žánru v designu kuchyně

Čisté linie geometrických tisků se vždy hodí ke klasické atmosféře kuchyně. Prvky anglického stylu v moderní kuchyni jsou perfektně integrovány do progresivního designu.

Kostkovaná tapeta

Diskrétní klec na tapetu se stala vynikajícím doplňkem kuchyňského nábytku různých odstínů. Strohý, ale ne nudný interiér může potěšit mnoho majitelů domů.

Pruhovaná tapeta

Jak víte, svislé pruhy na tapetě přispívají k vizuálnímu prodloužení místnosti na výšku, ale velmi aktivní používání tohoto typu dekorace na zeď může vést k příliš nápadnému designu. Proto stojí za to vybrat nudný pás a zdobit takovou tapetou pouze část svislých ploch..

Světle béžová

Světle béžová kontrola tapety ladí s tónem podlahy, pracovní desky kuchyňského ostrůvku a čalounění stoliček vedle ní. Spolu se sněhově bílými kuchyňskými skříňkami se nám podařilo vytvořit lehkou a příjemnou atmosféru útulné kuchyně s jídelnou.