Pokoje

Bílý obývací pokoj: fotografie nového designu pokoje v různých stylech

Bílá barva v uspořádání obývacího pokoje dodá interiéru něhu a eleganci, ale musíte ji umět využít, aby interiér nebyl nudný. Trendy a styly v interiérovém designu se mění každou sezónu, ale bílá vždy zůstává relevantní, protože klasický a moderní obývací pokoj v této verzi bude vypadat skvěle.

Bílý obývací pokoj: fotografie univerzálního designu

Bílý obývací pokoj může být zařízen v moderním i klasickém stylu. Nejsou zde žádná omezení. Po jasných odstínech propagovaných v posledních letech vypadají bílé interiéry jako skutečná úleva. Čistá barva díky nadčasové eleganci dodá eleganci a sjednotí i ty nejšílenější kombinace do jednoho celku. Uspořádání obývacího pokoje v bílé barvě je spojeno s dobrým vkusem a třídou – pravdou je, protože takový pokoj vždy vypadá svěží a stylový. V tomto interiéru je dobré odpočívat. Bílou místnost lze navíc snadno změnit přidáním barevných doplňků. Architekti volí neutrální materiály pro moderní obývací pokoj, kde je podlaha jako zrcadlo a bílý lakovaný nábytek působí lehce a moderně. Díky tomu se interiér zvětšuje a září..

Bílý obývací pokoj v interiéru – dokonalé pozadí

Bílé stěny a podlahy jsou dokonalou kulisou pro jakýkoli dekorační experiment. Nic vám však nebrání uspořádat bílý obývací pokoj a zvýraznit pouze odstíny a textury této barvy. Toto uspořádání místnosti bude vždy elegantní a módní. Přírodní materiály se dokonale mísí v bílém prostoru. Například dřevěné podlahy a nábytek, který lze bílit a malovat, lněné látky, vlněné přehozy na postel a důmyslná zařízení dodají bílému obývacímu pokoji útulnou atmosféru..

Pokud máte rádi moderní interiéry, může mít bílý obývací pokoj objemnou pryskyřičnou podlahu, lakovaný nábytek a jednoduché dekorace. Svůj obývací pokoj můžete rozzářit zcela bíle, když se spoléháte na odstíny a texturu. Smíchejte nadýchané a hedvábné látky, hladké a drsné textury, tvrdé s měkkými povrchy. Představte si v jednom interiéru matné stěny, lesklé podlahy, silné sametové polštáře na koženém gauči, ovčí kůži na podlaze, japonskou lampu z hedvábného papíru. I čistě bílý prostor lze velmi diverzifikovat..

Obývací pokoj v bílém stylu s jasným doplňkem v jiné barvě

Když se rozhodnete pro bílý obývací pokoj, můžete do místnosti přidat osvěžující atmosféru s přísadami. Jen pár vícebarevných polštářů, ubrus, koberec nebo keramika v jasném odstínu dodají interiéru úplně jiný ráz. Položky v pokoji lze kdykoli změnit. Bílá místnost bude vypadat úplně jinak. Nasycené barvy získávají na bílé ještě větší intenzitu a hloubku a současně ovlivňují její odstín. Můžete to vyzkoušet položením červených polštářů na bílou pohovku. Podívejte se pozorně, abyste se ujistili, že bílá barva je mírně růžová. Je snadné vyzdobit bílý obývací pokoj, který dokonale ladí se dřevem, sklem, kovem a keramikou, a zdůrazňuje přírodní vlastnosti těchto materiálů.

Bílý obývací pokoj a přírodní barvy

Bílé uspořádání obývacího pokoje se může zdát příliš laboratorní a chladné, takže byste jej měli ozdobit alespoň malými prvky jiné barvy. Vybavení obývacího pokoje v bílé barvě funguje dobře v kombinaci s jinými přírodními odstíny:

  • béžový;
  • Hnědý;
  • olivový;
  • modrý.

Tato kombinace způsobí, že obývací pokoj nebude monochromatický, ale přírodní barvy dodají interiéru klid a harmonii..

Černobílý obývací pokoj

Jakmile vyzdobíte svůj obývací pokoj bílou barvou, nezapomeňte, že nemusíte sáhnout přímo po konečné monochromatické variantě. Stačí, že v moderním obývacím pokoji bude mít bílá určitou výhodu – stěny a nábytek. Bílá v obývacím pokoji může vytvářet zajímavé kontrasty, které ještě více zdůrazňují moderní charakter interiéru. Vybírat můžete z pastelových, slunečných a žlutých kompozic, nemluvě o neocenitelné dvojici bílé a černé, která vždy potěší svým kontrastem a elegancí. Při zdobení obývacího pokoje kombinujte bílou s přírodními materiály v černých barvách, jako je dřevo, tkaní, textil, čímž oživíte design místnosti.

V moderní verzi se bílý obývací pokoj vyznačuje jednoduchými tvary nábytku, geometrickými vzory a ekonomicky dekorativními doplňky. Vypadá skvěle v nadčasové kombinaci s černou, která dodává interiéru propracovanost a drzost.

Šedobílý obývací pokoj

Bílá může také vnést do interiéru romantiku a sofistikovanost – vše závisí na tom, jaké doplňky si vyberete. Šedá a béžová vytvářejí promyšlenou kompozici v bílém obývacím pokoji. Tato kombinace vypadá úplně jinak v interiéru, který byl vybrán v podobě nábytku s velmi moderním designem. Bílá omítka vypadá skvěle v designu a zdůrazňuje mírně prostornou povahu kompozice.

Tmavě béžový nebo modravě šedý nábytek v kombinaci s bílou stěnou může místnost opticky rozšířit, ale umístění trochu dodává hloubku. Tyto barvy stěn budou fungovat ve velkých prostorech. Prostorné obývací pokoje, které kombinují více funkcí, vypadají dobře v bílé barvě. Vždycky vypadají, že jsou v pořádku..

Kuchyňský obývací pokoj v bílé barvě

Dnes jsou velmi oblíbené studiové byty, které kombinují obývací pokoj s kuchyní. Zajímavým řešením je design s kombinovanou místností, kdy bílé pouzdro z lakované MDF desky zabírá celou zeď v bytě. Kuchyňský nábytek je nedílnou součástí prostor. Umělé světlo v každé zóně osvětluje interiér jinak.

Malý obývací pokoj v bílém lesku

Bílá je také perfektní barvou pro malou místnost. Odráží světlo a obývací pokoj vypadá mnohem větší. Pro zvýšení efektu zvolte lehký nábytek, lesklý stůl a pohovku s jasným geometrickým tvarem. Lesklé povrchy jsou vynikajícím řešením. Díky této kombinaci bude obývací pokoj vypadat prostorný a plný světla. V malé místnosti vám bílá umožňuje zdobit celé stěny. Interiér zůstane průhledný a nebude přetížen volně stojícími předměty nebo knickknacks.

Bílá je skvělý nápad při navrhování interiérů malé oblasti, nepřístupných, úzkých, slabě osvětlených. Místnost se stává výraznější, je lepší absorbovat přirozené světlo, čímž je jasnější. Díky bílým stěnám je místnost prostorná. Skvělým příkladem je moderní obývací pokoj, který může být extrémně úzký a podlouhlý s jediným oknem do světla. Díky všestrannému použití bílé bude místnost vypadat větší a jasnější.

Bílý obývací pokoj v podkroví

Bílá v obývacím pokoji funguje i v podkroví, kde šikmé roviny často omezují možnosti uspořádání. Bílá barva naplňuje interiér světlem, zdá se být větší a vyšší, než ve skutečnosti je. Přidání černé a bílé jsou prvky elegantní jednoduchosti. Světlé bílé podkroví, kde je plánován obývací pokoj, je oázou klidu a relaxace. Takové dekorace jsou ideální pro dekorace v zemitých tónech pomocí hnědé, béžové, zelené.

Bílý obývací pokoj v různých stylech

Bílá funguje dobře v mnoha stylech, je to univerzální barva, která je přítomna v trendech interiérového designu téměř v každém ročním období. Bílý obývací pokoj může být jemný a vzdušný, ale také výrazný a plný inspirace. Všestrannost bílé spočívá ve skutečnosti, že je považována za ideální pozadí pro jakoukoli jinou barvu a je harmonicky kombinována s mnoha dokončovacími materiály. Vypadá dobře s teplým dřevem a studeným kovem, kamenem a cihlami. Vše, co potřebujete, je několik nových doplňků a dekorací, které změní vzhled bílého obývacího pokoje. Pokud tedy chcete, aby vás uspořádání místnosti potěšilo na mnoho sezón, podstoupilo levnou metamorfózu, pak využijte nápady na design obývacího pokoje v bílé barvě.

Klasické bílé obývací pokoje

Bílý obývací pokoj vypadá krásně v jakémkoli stylu, ale umožňuje také trendové, i když obtížně kombinovatelné styly. Klasický čalouněný nábytek vypadá dobře nejen v tradičních aranžmá. Místnosti zdobené trendovým vzorem dekorativních tkanin a obklopené moderním kováním a osvětlením ocení zastánci odvážnějšího interiérového designu..

Klasika neznamená staromódní interiéry, může být moderní a funkční. Bílá, která odkazuje na nejjemnější variace skandinávského stylu, funguje skvěle zejména v malých místnostech a vizuálně je zvětšuje..

Eklektický styl v interiéru

Výrazné barvy v kombinaci s měkkými tkaninami a moderním nábytkem vytvářejí mírně eklektický interiér a přitom jsou zcela konzistentní. Bílá dobře odráží světlo. Kombinací s jinými barvami můžete vytvořit neočekávané, ale docela atraktivní designy..

Provensálský nebo toskánský styl

Bílá je skvělou kulisou pro stylizovaný nábytek a tmavé barvy. Díky tomu vypadá provensálský nebo toskánský styl úžasně, protože vše, co potřebujete, je naplnit místnost přírodními materiály a zemitou paletou..

Skandinávský bílý obývací pokoj

Grafické motivy, funkční nábytek a pohodlná jednoduchost jsou charakteristickými znaky skandinávského stylu v moderní verzi. Zajímavé barevné schéma, včetně žluté ve formě jasných prvků, vám umožňuje vytvořit originální styl místnosti. Kombinace skandinávského a retro stylu je jedním z nejmódnějších řešení posledních sezón..

Minimalismus

Modernita, ale ve zcela jiném stylu. Minimalismus může být často spojen s bělostí výzkumné laboratoře. Ale jen několik doplňků, například zelené, vám umožní rozveselit takový styl. Jednoduchá forma bílých obývacích pokojů ohromuje funkčností řešení.

Moderní anglický styl

Konečně dobrý nápad na bílý obývací pokoj v moderním anglickém stylu. Žádná jednotlivá barva nebere v úvahu rozmanité odstíny a vzory doplňků jako univerzální bílá. Vše, co potřebujete, jsou dekorační látky a několik interiérových předmětů, aby elegantní interiér získal barvu a pohodlí.

Bílý obývací pokoj v moderním stylu

Co znamená moderní hala? Neexistuje jediná a jednoznačná definice tohoto pojmu. Jedná se o obývací pokoj zdobený minimálním množstvím nábytku jednoduchých tvarů. Nejde jen o dřevěný nábytek, ale také o výrobky z různých materiálů, jako je plast nebo kov. V těchto interiérech nikoho nepřekvapí plastové židle nebo kovové schody. V některých variantách jde moderní styl ještě dál, připomíná industriální design. Pak je to ještě minimalističtější a asociace, které vzniknou po prvním pohledu na takové uspořádání, jsou spojeny s ultramoderní laboratoří..

Minimalismus v interiéru je viditelný nejen na množství umístěného vybavení, ale také na jejich tvaru nebo barvách. Moderní obývací pokoje jsou často jednobarevné místnosti, ve kterých se ve stejné barvě objevují různé textury, materiály a odstíny. Bílá barva se může objevit na stěnách, závěsech nebo jako čalounění na pohovce. V závislosti na materiálu bude mít trochu jiný odstín, takže bílý interiér nebude nudný a sterilní..

Moderní interiéry však mohou být založeny také na kontrastu. V takových místnostech se proto často objevují kombinace bílé a černé nebo bílé a červené. Použijte neobvyklou kombinaci bílé a modré.

Uspořádání bílého obývacího pokoje

Při plánování uspořádání bílého obývacího pokoje můžete k problému přistoupit dvěma způsoby. Prvním je spoléhat se na jednobarevný bílý interiér, druhým je obohatit vaše aranžmá o květiny. Prvním rozhodnutím je barva podlahy. Bílý interiér místnosti neznamená přítomnost podlahy v takové barvě. Může být tma. Poté se povrch stane pozadím, na kterém budou bílé stěny a světlý nábytek viditelnější. Dřevěná podlaha ze starých opotřebovaných prken v moderním obývacím pokoji vypadá skvěle. Keramickým podlahám v obývacím pokoji však nic nestojí v cestě, například velké bílé dlaždice, pryskyřice nebo betonové povrchy. Ta druhá dodá interiéru trochu strohosti, což neznamená, že takové uspořádání bude chladné a nepřátelské..

Důležitým rozhodnutím je barva pohovky. Bílý obývací pokoj nemusí být nutně pokojem s bílou rozkládací pohovkou, s čímž rodiče s malými dětmi a majitelé domácích mazlíčků určitě nebudou spokojeni. V bílém obývacím pokoji budou dobře vypadat vícebarevné, béžové, tmavě modré pohovky nebo jiné barvy. Pokud však zvolíte silnější odstín, pak byste se ho měli držet i v dalších dekorativních prvcích..

Jaký nábytek v moderním obývacím pokoji?

V moderním obývacím pokoji byste se neměli omezovat pouze na dřevěný nábytek. Právě naopak. Často se stává, že dřevěný nábytek je rozhodující menšinou, a pokud se objeví, je ve velmi moderní podobě. Dominuje malovaný nábytek s intenzivním leskem.

Nábytek v barvě přírodního dřeva je poměrně vzácný. Pokud se objeví, pak to není jen dřevo, ale modely, které jsou vybaveny surovou texturou. Zajímavou možností by byl americký ořech, jehož zrno je opravdu extrémně dekorativní. Mnoho návrhářů se rozhodlo kombinovat takový strom s bíle lakovanými fasádami, což dává velmi zajímavý aranžérský efekt..

V moderním obývacím pokoji pomohou k dokončení kompozice židle z plastu, polypropylenu nebo jiného moderního materiálu. Originální design z nich dělá důležitý bod v rozvržení, které je velmi nápadné. Skleněný nebo železný nábytek je skvělým doplňkem. Může to být nejen ve formě desek. Toto řešení dává interiéru osobitost..

Bílá šatní skříň v obývacím pokoji

Předměty dekorativního designu zpravidla nejsou v moderním obývacím pokoji prioritou, proto je jich v bytě málo. Prostorová řešení, architektura, nikoli věci, rozhodují o otázce povahy interiéru. Bílá šatní skříň je však spíše módním doplňkem, který bude vhodný pro obývací pokoj jiného stylistického směru. Majitelé bílého interiéru nejsou proti instalaci nábytku ve stejné barvě. Skříň lze buď zcela zavřít, nebo otevřít pomocí polic a skleněných dveří. Fotografie a nové knihy, sklenice mušlí z dovolené budou na regálech vypadat skvěle. Výstava rodinné fotografie je trendy v interiérovém designu. Dolní police lze naplnit dětskými hračkami.

Tipy pro design

Pokud chcete rozzářit moderní bílý obývací pokoj, zvažte, zda chcete dosáhnout konečného efektu různými strukturami a materiály, nebo chcete zavést nějakou další barvu. Monochromatická verze je mnohem obtížněji implementovatelná, protože bílá barva má bohužel své vlastní odstíny. Stává se, že kombinace dvou prvků vedle sebe vytváří určitou disonanci. Může se ukázat, že jedna bílá bude žlutá a druhá přejde do jasně šedé. Když je postavíte vedle sebe, místo radosti získáte dojem, že jedna z těchto věcí je stará a opotřebovaná. To je důvod, proč zkušenější malíři doporučují kombinovat bílou s nějakou kontrastní barvou. To dodá efekt svěžesti a modernosti a zároveň vás ochrání před nepříjemnými překvapeními. Podívejte se na několik nabídek bílého obývacího pokoje a vyberte si tu nejvhodnější možnost.

Bílý obývací pokoj s barevnými doplňky

Velmi prostorný a pohodlný obývací pokoj je vyzdoben bílou barvou, která převládá na stěnách a nábytku. Díky své univerzálnosti a zamezení monotónnosti je bílá doplněna vícebarevnými doplňky, které lze zvolit v klidných, teplých barvách. Příklad místnosti ukazuje, jak pohodlný může být bílý obývací pokoj. To vám dává řadu možností designu a umožňuje pohybovat se v různých směrech barev. Buďte však opatrní s jasnými barvami, protože mohou dát bílým místnostem kýčovitý vzhled..

Obývací pokoj bílý dub a další kombinace se dřevem

Je dobře známou pravdou, že bílá se dobře hodí ke dřevu, zvláště pak ke světlému odstínu bronzu. Kombinace bílé a dřeva je jedním z charakteristických rysů skandinávského stylu, což mu dodává velmi elegantní a přirozený efekt. Dřevo navíc dokáže izolovat interiér, který díky dominantní bílé působí chladně a nepříjemně. Výrazným příkladem je ostře bílý interiér, který díky dřevěné podlaze a dalším nábytkovým prvkům nabývá zcela jiného charakteru..

Černobílý obývací pokoj – design elegantní přísnosti

Klasická kombinace bílé a černé je jednou z nejzjevnějších možností, pokud jde o interiérový design. Moderní návrháři nejsou odpůrci tohoto trendu, ale věří, že někdy to může dát místnosti nudný, klišé a v extrémních případech i levný charakter. Bílý nábytek a stěny kontrastují s černým nábytkem a textilem. Stylovému a módnímu rázu dodává interiéru okna, která jsou navržena v černobílých barvách. Dekorativní doplňky jako lustr nebo polštáře doplní vzhled tohoto trendového obývacího pokoje.

Šedý a bílý kuchyňský obývací pokoj

Další zajímavou myšlenkou je kombinace bílé a šedé. Příslušenství a nábytek této barvy vypadají skvěle v obývacím pokoji-kuchyni, kde převládá bílý odstín. Je to skvělá kombinace pro malé prostory. Ve skutečnosti může být pokoj dokonce velmi malý, ale bílá barva na stěnách a nábytku dodá obývacímu pokoji a kuchyni další rozměr..

Obývací pokoj s bílými stěnami

Bílá místnost nejsou jen stěny a pohovka v této barvě. Místnost může být navržena s použitím různých materiálů v odstínech bílé. Při hraní s texturami a tkaninami místnost vizuálně doplňuje měřicí oblast a postava se stává zajímavější. Dlážděná podlaha, natřená bílou barvou, ladí s šedým kobercem a béžovou sedací soupravou. Bílá stěna je jen zázemím pro celkovou výzdobu místnosti. Strop může mít dřevěné obložení v přírodním tónu. Bělost je také vidět na výběru textilií, včetně záclon..

Osvětlení v bílém obývacím pokoji

Pro milovníky minimalismu, modernismu a harmonie v interiérovém designu je bílá odpovědí na všechno. Hotel, ve kterém je dominantní a obecně jedinou barvou bílá, bude vždy vypadat stylově, elegantně a luxusně. Minimalistický dekor, jak z hlediska barev, tak z hlediska výbavy, lze kompenzovat vhodným osvětlením. Není to možnost pro každý design, ale rozhodně stojí za zvážení. Bílý obývací pokoj je zajímavý nápad, ale měl by být zvážen. Správně promyšlený projekt využívající doplňky a příslušenství s použitím kvalitních materiálů by neměl působit nemístně, ale naopak může dát interiéru výjimečný charakter.

Výhody obývacího pokoje v bílé barvě

Bílá je považována za nejoblíbenější barvu v uspořádání bytů a domů. A s tím je těžké nesouhlasit. Z mnoha důvodů se těší stálé popularitě v interiérovém designu. Obývací pokoj v bílé barvě má ​​mnoho výhod.

Ideální pro malé interiéry

Bílá funguje skvěle v malých interiérech – opticky zvětšuje a prosvětluje prostor, zvláště pokud zvolíte nábytek s jemným leskem. Bílá je nejen symbolem čistoty, ale také s ním spojená. Takový obývací pokoj bude vypadat extrémně úhledně, samozřejmě za předpokladu, že ho budete udržovat v relativním pořadí. Bílá dokonale harmonizuje se světlem, dokonale jej odráží a vytváří tak efekt prostorného interiéru. Také vypadá skvěle se zrcadly pro okouzlující vzhled. V malém obývacím pokoji mohou bílé fasády nábytku splynout se stěnami a interiér přesto nebude přetížen. Tato barva je také dobrou volbou pro lidi, kteří rádi sbírají spoustu předmětů. Výběr bílé jako pozadí pomůže vyhnout se chaosu, dokonale zvýrazní vaše oblíbené drobnosti a mnoho dalšího..

Nadčasovost a elegance

Bílé se říká věčná barva. Je to nepostradatelná volba, zejména pro zesvětlení všech stávajících odstínů. Je to skvělá základna a pozadí pro jiné barvy, pastelové i bohaté. Nejlepší je, když vypadá jako barva stěn, stropů a nábytku. Kromě toho se bílá hodí k různobarevným doplňkům i různým texturám. Je spojena s čistotou a elegancí, které nikdy nevyjdou z módy, protože jsou nadčasové a klasické. A pokud vás již nudí bílé stěny a nábytek, můžete design pokoje snadno diverzifikovat barevnými doplňky. Navíc na světlém nábytku není vidět tolik prachu, což je jistě dobrá zpráva pro lenochy a ty, kteří nechtějí ztrácet čas neustálým úklidem. Uživatelé, kteří mají obývací pokoj v bílém uspořádání, se spojují s vkusem a třídou. A interiéry vyzdobené v tomto odstínu v hlavní roli přispívají k relaxaci a toku energie. Bílá navíc neodvádí pozornost, takže se bude líbit lidem, kteří rádi pracují v obývacím pokoji..

Vyrovnejte se s jakýmkoli designovým nápadem

Můžeme říci, že bílá vypadá skvěle v každém interiérovém designu, ale je nejoblíbenější ve skandinávských, okouzlujících, provensálských a loftových průmyslových stylech. První z uvedených směrů téměř nemůže existovat bez bílé, proto volte skandinávské úpravy. Jsou spojeny s minimalismem, pořádkem, mírem a jsou ideálně kombinovány s přírodními materiály, jako je kámen, vegetace a dřevo. Bílá se obzvláště dobře kombinuje se dřevem a vytváří útulný interiér. Okouzlující styl – plný lesku – zase v bílých prvcích najde tón klidu a odlehčení prostoru. Tento dekor má také kontrast, tedy bílou s černou, což vytváří velmi elegantní kompozici. Loftový styl miluje bílou, často volí ostré povrchy a nedostatek ozdob.

Některé nevýhody bílého obývacího pokoje

Navzdory mnoha výhodám má bílý obývací pokoj bohužel i své nevýhody. Za prvé je snadné obarvit interiér, což bude nepříznivé a nejrychleji pozorované v případě domů s malými dětmi. Existuje však řešení – vybírejte barvy se schopností čistit skvrny a nábytek snadno ošetřovatelným nátěrem, například laminovaným, který bude odolnější než matný. Čela bílého nábytku také rychleji žloutnou. Kupujte výrobky z pevných materiálů, které vydrží mnoho let beze změn.

Odpůrci světlého obývacího pokoje věří, že aranžmá v bílé barvě jsou monotónní, chladná, nepříjemná. Možná je na tom něco pravdy, ale jakoukoli nevýhodu lze proměnit ve výhodu. Vyberte odstíny bílé, například špinavé nebo krémové, které budou teplejší. Navíc můžete spárovat světlý nábytek a stěny s chytlavými doplňky, jako jsou závěsy, polštáře, přehozy, plyšové pohovky a vázy, květináče a svérázné figurky. Samozřejmě nejen dodají barvu, ale také rozzáří interiér a dodají mu dynamiku. Obývací pokoj může být zcela vyzdoben v bílé barvě, ale můžete manévrovat s odstíny a vytvořit tak kompozici, která je stále trendy a elegantní..

Nemyslete si, že bílá je nudná, připomínající nemocniční pokoj. Ano, je to klidná barva, ale je ideální pro obývací pokoj. Bílý interiér hlavní místnosti domu bude nudný pouze tehdy, pokud nepoužijete dobrý nápad. Bílý obývací pokoj je nejen trendy, ale také velmi praktický. Ve skutečnosti transformuje malý interiér a harmonizuje i s těmi nejšílenějšími a nejbarevnějšími doplňky..