Pokoje

Design dlažby v kuchyni

K výběru obkladů na podlahu v kuchyni je třeba přistupovat s přihlédnutím ke zvýšenému opotřebení povrchu. Dlaždice v tomto případě má maximální sadu užitečných vlastností. Mezi nimi:

  • odolnost proti opotřebení;
  • odolnost proti mechanickému namáhání;
  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • přijatelná cena.

Jednou z hlavních výhod takového povlaku je rozmanitost odstínů a vzorů..

Barvy a textury dlaždic pro kuchyňské podlahy

Přírodní tóny jsou optimální pro použití v kuchyni:

  • odstíny hnědé;
  • odstíny šedi;
  • odstíny zelené;
  • Bílý;
  • Černá.

Na podlaze v kuchyni bílá dlažba Šedá dlažba na kuchyňské podlaze Na podlaze v kuchyni tmavá dlažba

Zde, stejně jako pro jakýkoli jiný povlak, fungují základní pravidla pro výběr odstínů. Světlé podlahy prosvětlí místnost a rozšíří prostor. Dlaždice se snadno čistí, takže se tato podlaha nebojí znečištění. K udržení sterilní čistoty stačí pravidelné vlhké čištění..

Sněhobílá kuchyně s dlažbou na podlaze Béžová podlaha v kuchyni

Tmavá dlažba je méně znečištěná. Kromě toho je používání tmavého obkladového materiálu po mnoho let jedním z nejoblíbenějších trendů..

Tmavě šedá dlažba v kuchyni Šedý odstín na podlaze v kuchyni

Zajímavého efektu lze dosáhnout kombinací různých odstínů. Množství barev nabízených na stavbách vám umožní dosáhnout dokonalé harmonie podlahy se zbytkem nábytku.

Kuchyňská dekorace s obklady

Není nutné, aby odstín podlahy ladil se stěnami nebo nábytkem. Možná je ani neudržíte ve stejném barevném schématu. Kontrastní podlahy se již staly populární před mnoha lety a zachovávají si tuto vlastnost dodnes. Ale nejjednodušší způsob, jak vyvážit místnost podle barev, je stále kombinovat zvolenou podlahu s alespoň jednou další položkou v kuchyňském prostředí: závěsy, nábytek, stěny nebo něco jiného..

Přirozený odstín dlažby na kuchyňské podlaze Béžová dlažba na podlaze v kuchyni

Pokud není možné pokrýt podlahu přírodním kamenem, lze použít imitace. Moderní výrobci vytvářejí vysoce kvalitní kopie mramoru, žuly, dřeva, cihel a dokonce i textilu.

Imitace mramoru na podlaze v kuchyni Zajímavý přechod podlahy Béžová dlažba na podlaze v kuchyni Dlažba imitující cihly

Kromě toho je v poslední době populární technikou používání uměle stárnutého povlaku. Kromě toho, že dodá místnosti určitý styl, nebudou na ní patrné malé čipy, oděrky a praskliny získané během provozu..

Světle šedá dlažba na kuchyňské podlaze Tmavě hnědé dlaždice v kuchyni Dlažba v přírodním odstínu na podlaze v kuchyni

Používání vzorů na dlaždicích již není tak populární jako dříve. Sbírky mnoha výrobců však obsahují i ​​takové modely pro milovníky jasného designu..

Kombinace barevných dlaždic Vzory na dlaždicích na podlaze v kuchyni

Různé rozložení podlahových dlaždic

Kromě barevných řešení můžete kuchyni přidat originalitu pomocí různých rozvržení. Můžete použít dva různé odstíny a nalepit je do šachovnicového vzoru. Výsledkem je zajímavé kontrastní řešení, které osvěží interiér. Je třeba mít na paměti, že zbytek designu by měl být při výběru barev umírněný. Pokud nedodržíte toto pravidlo, bude kuchyně příliš barevná..

Černé a bílé dlaždice na podlaze v kuchyni Kontrast na podlaze v kuchyni

Čtvercové dlaždice stejné velikosti lze rozložit tak, aby se švy shodovaly, nebo aby švy další řady spadly doprostřed dlaždice předchozí. Volba této nebo té možnosti závisí pouze na preferencích majitele, protože tyto dvě metody nemají žádné zásadní rozdíly..

Hnědé dlaždice na podlaze v kuchyni Tmavá dlážděná kuchyňská podlaha Černá dlážděná kuchyňská podlaha Obdélníkové obklady v kuchyni

Rozmanitost tvarů dlaždic také dává prostor představivosti. Větší detaily budou vyhovovat minimalistickému stylu nebo high-tech směru. Menší dlaždice vypadají skvěle ve venkovské kuchyni.

Obdélníkové podlahové dlaždice Černé hranaté dlaždice na kuchyňské podlaze Malé kulaté podlahové dlaždice

Některé způsoby pokládky dlaždic jsou poněkud podobné lepení parket. To je zvláště výrazné, když jsou pro podlahovou krytinu použity části, které tvarem připomínají parketovou desku. Tento způsob pokládky vizuálně změní tvar místnosti. Iluze rozšiřování prostoru bude nejúčinnější, pokud bude výsledkem «šipky» od středu ke stěnám kuchyně. Kromě toho můžete použít složitější vzory, například spirálu.

Dlažba do kuchyně

Dalším originálním způsobem, jak ozdobit kuchyňskou podlahu, bude použití dlaždic různých tvarů a velikostí. S pomocí takových detailů můžete vytvořit skutečně originální vzory, ale k tomu je nutné předem vypočítat instalační schéma pro celou kuchyňskou plochu, aby nedošlo k záměně s počtem prvků. Jednotlivé kousky můžete střídat různými způsoby. Nebude to plnohodnotná mozaika, ale technologie rozmetání má přece jen něco společného. Můžete například použít několik malých částí za sebou a jednu velkou, po které se sekvence bude opakovat. Nejoblíbenějším způsobem použití dlaždic různých velikostí je lepit malé i velké části rovnoměrně po celé ploše kuchyně..

Obvykle se používají dvě velikosti dlaždic. Ale můžete zkomplikovat úkol a použít tři nebo dokonce čtyři odrůdy. Tímto způsobem můžete vytvořit originální a jedinečný interiér kuchyně..

Různé odstíny hnědé na dlaždicích na podlahu Na podlaze v kuchyni cihlové obklady

Kromě kombinace velikostí je možné kombinovat lesklé a matné dlaždice. Taková podlahová krytina, bez ohledu na hlavní barvu, bude jasná. Třpytivé světlo na lesklých prvcích naplní kuchyň světlem. A matné dlaždice zabrání uklouznutí.

Matné a lesklé dlažby

Interiér kuchyně můžete udělat originální pomocí prvků neobvyklého tvaru. Mnoho výrobců přidalo do svého sortimentu dlaždice na míru. Kulaté detaily dodají každému interiéru jemnost a vyhladí ostré linie a přechody. S lepením takových dlaždic jsou spojeny určité potíže. Švy mezi prvky mohou vypadat drsně. Alternativně lze použít šestiúhelníky a osmiúhelníky. Je mnohem snazší ukotvit takové dlaždice..

Originální také vypadají trojúhelníky, prodloužené úzké pruhy, kosočtverce a další geometrické tvary. Mohou být použity jak samostatně, tak s nimi rozložení celé podlahy, nebo mohu navzájem kombinovat různé formy..

Dlaždice původního tvaru pro podlahu Původní tvar obkladu v kuchyni

Výběr designu podlahových dlaždic pro kuchyň by měl vzít v úvahu všechny funkce místnosti. Nejdůležitějším kritériem by však měly být preference majitele této kuchyně..