Pokoje

Dětský pokoj barva oblohy

Při výběru hlavní barvy pro dětský pokoj byste měli podrobně zjistit všechny funkce jednoho nebo druhého z nich. Chcete -li to provést, musíte k problému přistupovat ze všech stran. Stojí za to začít s psychologickým dopadem barvy a jejích odstínů. Kromě toho by měla být věnována pozornost kompatibilitě a praktickým vlastnostem výsledného povlaku..

Původní dispozice modré školky

Jak odstíny modré ovlivňují stav dítěte

Odstíny modré jsou ideální pro hyperaktivní dětský pokoj. Nebeská barva uklidňuje a uklidňuje. Dítě obklopené modrou a světle modrou se naučí ovládat emoce a jasně myslet. V takovém prostředí můžete získat schopnost omezit projevy nepotlačitelného temperamentu. Odstíny modré navíc umožní dítěti zvýšit sebevědomí..

Modrá stěna ve školce Kombinace modrých prvků na bílém pozadí stěn ve školce Modré stěny ve školce

Vliv barvy do značné míry závisí na tónu, který si designér vybral jako pozadí. Čím jasnější a sytější je modrá, tím větší klid to přinese do atmosféry místnosti. Tmavě modrá zároveň může způsobit úzkostnou náladu a dokonce vyvolat deprese..

Imitace bazénu v dětském pokoji

Přebytek modré barvy v interiéru může stimulovat rozvoj melancholie, proto by měl být zředěn různými barvami a odstíny. Oranžová a žlutá budou ve skutečnosti opačné. Lze je úspěšně přidat do prostředí, aby kompenzovaly negativní projevy modré. Mezi pozitivní vlastnosti patří vliv odstínů modré na rozvoj logického myšlení a schopnost analyzovat.

Tyrkysové stěny školky Bledě modré stěny školky

Fyziologicky se věří, že modrá místnost pomáhá vyrovnat se s vysokým tlakem a teplotou. Kromě toho tato barva aktivně ovlivňuje hormonální pozadí těla..

Kombinace odstínů modré v interiéru školky

Ve srovnání s jinými barvami není modrá příliš oblíbená. Možná za to může jeho chlad, který vám nedovolí dosáhnout útulnosti tak snadno, jako pomocí teplejších tónů. To však nezbavuje modré odstíny práva zaujímat centrální pozice při navrhování pokojů..

Neobvyklý design školky Kombinace modré a bílé ve školce

Modrá a další odstíny modré připomínají námořní téma. Tento trend v posledních dnech opět získává na popularitě. Kompetentní práce na kombinaci odstínů pomůže zmírnit negativní projevy barvy. Odstíny zlata, korálu a růžové pomohou podpořit mořské téma. Taková školka bude středně jasná a zároveň klidná.

Mořský interiér školky Žlutá a modrá ve školce Doplňky v mořském stylu

Klasická kombinace bílé a modré může dodat místnosti romantiku a sofistikovanost. Taková školka bude vždy naplněna pocitem svěžesti, při zachování přísnosti vhodnější pro teenagera..

Modrá, stejně jako ostatní barvy, se rozkládá do mnoha odstínů:

  • teplý;
  • Studený;
  • temný;
  • Jasný.

Kombinace zelené a modré ve školce Mozaika ve školce v modrých tónech Bílá kombinovaná s modrou ve školce

Luxusní sály a obývací pokoje budou vyhovovat tmavým hlubokým tónům noční oblohy nebo hlubin moře. Pro školku je lepší použít nebeskou azurovou a tyrkysovou. Pokud přesto volba padla na tmavé odstíny, je lepší s nimi vymalovat pokoj na slunné straně. Je velmi důležité, aby taková školka byla dostatečně osvětlena jak přirozeným světlem, tak nejrůznějšími svítidly. Hlavní věc je, že místnost, kde dítě tráví hodně času, nenese depresivní náladu.

Tmavě modré stěny školky Tmavý odstín modré ve školce Tmavě modrá a bílá ve školce Kombinace odstínů modré ve školce Modré prvky v místnosti pro teenagery

Neměl by být vyloučen jeden rys tmavých odstínů: mohou vymazat hranice místnosti. Při správném osvětlení může být taková školka mnohem pohodlnější než světlý a prostorný pokoj..

Pro školku se stále doporučují veselejší odstíny modré a hluboké tóny (kobalt, indigo) mohou být přítomny ve formě kusů nábytku a doplňků. Tmavě modrou lze také použít k ozdobení školky vzory ve stylu gželského. Tato technika vypadá umírněně pro dekoraci okenních mezer, dveří, rámů pro zrcadla a obrazů na stěnách..

Zářivé barvy v kombinaci s modrou Bledě modrá v dětském pokoji

Ideální kombinace s jakýmikoli odstíny modré bude kombinace s pískovými a béžovými tóny. Díky tomuto sousedství bude modrá jemnější a příjemnější pro oči. Naopak neméně jasně červená, růžová a fuchsie mohou tuto barvu zvýraznit. Tato kombinace by měla být také používána moudře, pokud jde o školku.

Interiér bude vypadat vznešeně, doplněný hnědou barvou a jejími odstíny. K tomu můžete použít dřevěné prvky v přírodní barvě. Jakýkoli přirozený odstín pomůže dát dospívajícímu pokoji elegantní vzhled:

  • Kaštan;
  • tmavý dub;
  • teak;
  • tmavý ořech;
  • mahagon;
  • třešeň a další.

Jasně modrá zeď ve školce

Kovové prvky také dodají místnosti eleganci. Takové prostředí lze navíc zředit jasnými skvrnami, aby dětský pokoj mohl úspěšně plnit svůj hlavní účel..

Zajímavé výsledky přináší také vzájemné kombinace odstínů modré. Současně nezapomeňte na možné důsledky přemíry modré barvy v místnosti..

Modrá místnost pro dívku a pro chlapce

Předpokládá se, že odstíny modré jsou lepší pro výzdobu chlapeckého pokoje. V této záležitosti ale neexistují žádná jasná pravidla, takže existuje mnoho kombinací, ve kterých se bude malá princezna cítit dobře..

Nejjednodušší je použít jemné odstíny modré a tyrkysové. V tomto případě bude mít intenzita barvy rozhodující význam: čím hlubší bude odstín, tím bude místnost brutálnější..

Pokoj pro dívku v modrých tónech Kombinace tmavých a světlých odstínů modré ve školce Bledě modrá v dívčím pokoji

Dalším způsobem, jak vytvořit modré pozadí v dívčím pokoji, je použít jemnou růžovou pro harmonii. Kromě toho může být tato barva přítomna jak v dekoračních materiálech, tak v nábytku a doplňcích. Nemohlo to být jednodušší, než přidat si do postele růžové polštáře a přikrýt okno čirým růžovým tylovým oparem. Taková místnost vám nedovolí pochybovat, že dívka je její majitel..

Dětský pokoj pro dva v modrých tónech Jasná kombinace zelené a modré ve školce Tyrkysová a růžová v dívčím pokoji

Existují tisíce dalších způsobů, jak do dětského pokoje přidat náladu. Hlavní věc je, že místnost získaná v důsledku experimentů by se měla líbit jejímu malému obyvatelovi. Chcete -li to udělat, musíte poslouchat jeho přání..