Pokoje

Interiér letního obývacího pokoje nebo jak vybavit verandu

Veranda ve venkovském domě nebo v soukromém domě městského typu je vynikající příležitostí k rozšíření prostoru, získání dalšího obytného prostoru a užívání si nádherných výhledů po celý rok, v teplém a příjemném prostředí. Co může být lepšího, než se sejít s celou rodinou u krbu na verandě u horkého čaje, povídat si a dívat se na padající sníh? Nebo v teplé sezóně zůstaňte pozdě večer s kampaní hostů v rekreační oblasti na verandě a obdivujte západ slunce?

Moderní design verandy

V závislosti na velikosti a potřebách vašeho domova může veranda pojmout obývací pokoj nebo jídelnu a někdy i dvě zóny najednou. Někteří majitelé domů dokážou na verandě zřídit pracovní prostor, malou domácí kancelář nebo hřiště pro děti. V této publikaci bychom chtěli předvést zajímavé designové projekty pro verandy s různými architekturami, velikostmi a styly výzdoby. Originální a tradiční, neutrální a světlé, klasické a ultramoderní-jsme si jisti, že v mnoha netriviálních interiérech najdete inspirativní nápady pro vlastní rekonstrukci nebo osvěžení verandy..

Sněhobílá veranda

Verandy s klenutými světlíky

Verandy nejen se zdmi, ale i se střechou ze skla, jsou doslova ponořeny do proudů slunečního světla. V takové místnosti je světlo většinu dne v kteroukoli roční dobu. Li «podporovat» světlý pokoj na verandě s pastelovými odstíny výzdoby a vybavení, pak můžete získat zcela elegantní a lehkou atmosféru obývacího pokoje za nízkou cenu.

Skleněná střecha

V prostorné místnosti verandy se skleněnou střechou je dostatek prostoru pro původní kompozici dvou měkkých půlkruhových pohovek a stojanu, který hraje roli ostrova. Takové zařízení umožňuje nejen ubytování velkého počtu hostů pro poměrně těsnou komunikaci, ale také vytváří originální atmosféru moderního interiéru..

Sněhově bílá kopule

Veranda, kompletně složená ze skla a stropů, doslova stírá hranice mezi vnitřní výzdobou místnosti a přírodou venku. Lehké povrchové úpravy a zařízení v klasickém stylu vytvářejí příjemný vzhled, ale zároveň praktickou atmosféru pro odpočinek, relaxaci a konverzaci..

V pastelových barvách

Veranda je designově podobná, ale s překrývajícími se sytými odstíny vypadá úplně jinak. Použití odstínů blízkých okolní přírodě při stavbě místnosti, prostorovém designu, nábytku a dekoru vytváří neuvěřitelně útulnou a příjemnou atmosféru, ve které je cítit přítomnost čerstvého vzduchu.

Jasný design

Kaleidoskop stylistických řešení pro uspořádání prosklené verandy

Existuje nespočet možností designu pro uzavřenou verandu, existuje nespočet stylistických, barevných a texturních řešení, ale každý majitel domu bude moci sbírat užitečné a inspirativní informace z níže uvedeného výběru zajímavých designových projektů. Zveme vás, abyste se seznámili s některými způsoby, jak zařídit obývací pokoj nebo jídelnu na prosklené verandě. Například veranda ohraničená z obou stran skleněnými stěnami s dveřmi z podobného materiálu má dva východy na dvorek příměstské oblasti. V prostorné místnosti bylo místo jak pro rekreační oblast, tak pro jídelní část. Obi zóny jsou přidělovány ostrovním způsobem – jídelna je reprezentována jídelní skupinou s kulatým stolem a obývací pokoj «omezený» koberec podobného tvaru a pohovka vyrobená v obloukové úpravě.

Bílé a oranžové provedení

Jako dokončovací materiály pro verandové podlahy se nejčastěji používají kameninové nebo porcelánové kameniny. Tento způsob podlah je velmi praktický a vzhledově atraktivní, nemluvě o trvanlivosti materiálu. Domácí zvíře se špinavými tlapkami může běžet na verandu z přilehlého území, děti také rády zanechávají stopy ze špinavých bot. S takovou podlahovou krytinou nebude čištění vyžadovat mnoho času a úsilí. Takové podlahy navíc umožňují použití zahradního nábytku s kovovým rámem..

Kámen a dřevo

Kamenné dlaždice na podlaze

Chlazení keramických dlaždic používaných na podlahy může být snadné «kompenzovat» teplo dřevěných stěnových panelů. Které budou použity pro dokončování svislých povrchů a stropů.

Keramická dlažba

Není překvapením, že designéři a majitelé domů často používají k výzdobě interiéru verandy kombinaci dvou nejoblíbenějších přírodních materiálů – kamene a dřeva. Dřevěné podlahy, okenní rámy nebo stropní trámy a stropy se setkávají s kamenným obložením jedné nebo více stěn, dekorací krbu nebo prostoru kolem něj a tvoří zajímavou a blízkou unii, která se ukazuje jako velmi užitečná venkovský dům.

Minimalistické zařízení

Přírodní materiály

Použití imitace zdiva k ozdobení jedné ze stěn verandy je vynikajícím designovým krokem při zdobení venkovského domu. V kombinaci s dřevěnými trámy stropu bude kámen vypadat obzvláště expresivně a moderní zařízení je získáno s nádechem venkovského, předměstského života.

V mátově šedé

Dřevěné lamelové panely jsou ideální pro obložení jakýchkoli povrchů verandy. Použití různých druhů dřeva s vlastním jedinečným odstínem vytvoří jedinečný interiér pro obývací pokoj nebo jídelnu. Zářivě oranžové čalounění čalouněného nábytku, barevné potisky na sedácích a rozebíratelných proutěných sedadlech podpoří hřejivou barvu vytvořené atmosféry..

Teplá barva

Použití ratanového proutěného nábytku (přírodního nebo umělého) je vynikajícím řešením pro zasklenou verandu. V teplém období lze takový nábytek vynést do vzduchu a uvolnit pod slunečními paprsky a v chladných nebo deštivých dobách jej můžete vynést na verandu a užívat si výhled z okna, popíjení horkého čaje nebo čtení kniha..

Proutěný nábytek

Další pozoruhodný příklad použití proutěného nábytku (tentokrát z vinné révy) k vybavení obývacího pokoje na verandě. Pomocí odnímatelných měkkých sedadel a opěradel se vytváří nejen příjemné místo k odpočinku, ale také se obohacuje paleta barev verandy. Modrobílé barevné schéma interiéru vytváří chlad, který odpovídá teplu přírodního materiálu nábytku, v důsledku čehož celá kompozice vypadá neuvěřitelně harmonicky a vyváženě.

Bílé a modré motivy

Právě pro návrh okenních otvorů na verandě se nejčastěji používají římské nebo rolety. Ve světlé místnosti s mnoha skleněnými plochami je někdy příliš mnoho slunce. Silné bambusové závěsy vytvoří spolehlivou bariéru proti slunečnímu proudu a jsou ideální pro nábytek v neutrálních barvách s použitím dřevěných prvků, kování a doplňků..

Rolety

Minimalistické, ale zároveň světlé verandové zařízení, jehož součástí je půlkruhová skleněná stěna, je příkladem levného, ​​ale pohodlného uspořádání prostoru obývacího pokoje se všemi potřebnými atributy.

Světlý minimalismus

S tak nádhernou krajinou viditelnou z vašeho domova ji nechcete skrývat za zdmi. Díky moderním stavebním materiálům je možné vytvářet skleněné verandové stěny prakticky bez překrývání s téměř neviditelnými rámy. Je pozoruhodné, že ke zjemnění atmosféry v takové technologické místnosti moderním nábytkem byl použit ručně vyrobený koberec, který nejen zahřeje nohy členů domácnosti, ale také zvýší míru interiéru rekreační oblasti.

Skleněné stěny

Světlá místnost verandy je ideálním místem pro milovníky knih. Většinu dne bude mít veranda dostatek přirozeného světla ke čtení. Proč v takovém prostoru nezařídit obývací pokoj s knihovnou a čítárnou? Stačí umístit velkou knihovnu ke zdi, položit pohodlnou pohovku nebo křesla a zajistit místní osvětlení oblasti čtení.

Obývací pokoj-knihovna

Zajímavým způsobem, jak vnést do interiéru verandy kontrastní tmavý prvek, je navrhnout rám skleněné konstrukce v černé barvě. Pro harmonickou atmosféru stačí jen dávkovat, aby se tento tón opakoval v dekoru světlé místnosti..

Kombinace kontrastu

Neuvěřitelný jas, interiér obývacího pokoje, umístěný na verandě, je způsoben především textilem. Barevný vzor lambrequinů, původní barvy čalounění křesel, potahy na polštáře a dokonce i koberce – vše v salonku funguje tak, aby vytvářelo pozitivní a dokonce slavnostní atmosféru, která umožňuje, aby domácnost a její hosté na verandě byli vždy v dobré kondici.

Barevný interiér

Uzavřená veranda s krbem – pohodlí a teplo s výhledem do přírody

Pro verandu, kterou plánujete používat po celý rok, může být krb zdrojem tepla i nádhernou výzdobou interiéru. Co může být lepšího, než sedět u krbu v pohodlném křesle se šálkem čaje, sledovat tanec ohnivého plamene a cítit blízkost přírody. Pro takovou verandu bude ideální volbou neutrální oddělení a matný design čalouněného nábytku – je vám poskytnuta klidná a relaxační atmosféra.

Veranda s krbem

Pro verandu zdobenou prvky klasického stylu není krb jen tradičním kusem nábytku v tradičním prostředí, ale také vrcholem designu. V tomto případě se design verandy nebude příliš lišit od tradičního interiéru obývacího pokoje, snad jen podlahou vyrobenou z kamenných dlaždic..

Ohnisko v centru pozornosti

Jak prakticky a krásně vybavit malou verandu

Pokud je prostor verandy malý, musíte v první řadě upřednostnit a rozhodnout, který životní segment domova musíte umístit do malého prostoru. Například malá plně prosklená veranda se zdá být větší než její velikost, a to díky průhlednosti nejen stěn, ale i střechy. Elegantní jídelní skupina se nachází ve skromné, ale velmi světlé místnosti – kulatý stůl na dřevěných nohách originálního designu a pohodlné mini židle s měkkými sedáky a opěradly. Obraz jídelního segmentu dotváří neobvyklý lustr vyrobený ve formě shluku průhledných závěsných stínidel.

Jídelna na verandě

Další malá jídelna se nachází na verandě, jejíž dvě stěny jsou ze skla. Černé rámy oken s dvojitým zasklením, kontrastující s ostrou bílou povrchovou úpravou a vybavením jídelny, vytvářejí zajímavý design plný dynamiky. Elegantní sněhově bílý nábytek a luxusní skleněný lustr tvoří luxusní alianci. Obývací prostor se nachází poblíž, pod baldachýnem na otevřené terase.

Bílá a černá jídelna

Malá veranda může být uspořádána ve stylu Provence, který nevyžaduje velké prostory a je založen na vytvoření útulné atmosféry v blízkosti předměstského a dokonce venkovského života, ale s nádechem elegance. Měkké pohovky a křesla s mnoha polštáři, stoly malované lehkým tónem s odíráním, originálními dekorativními předměty a množstvím živých rostlin – váha vytváří pohodlný a útulný interiér, který bude vhodný pro všechny domácnosti a jejich hosty.

Provence styl

Pro uspořádání rekreační oblasti na prosklené verandě. Ve skutečnosti je potřeba velmi málo místa. Malá pohovka nebo pohovka, pohodlné křeslo a stolní stojan s lampou nebo stolní lampou – prostředí pro relaxaci, čtení a rozhovory s výhledem na přírodu, připraveno.

Malá veranda

Tradiční nastavení