Pokoje

Jak uspořádat nábytek v ložnici: interiér a design

Ložnice je především místem pro dobrý odpočinek a spánek, a proto by nábytek v této místnosti měl být maximálně pohodlný, teplý a útulný. Při výběru nábytku do ložnice je velmi důležité věnovat pozornost všem detailům nezbytným pro pohodlí: materiál, barva a styl. Je třeba začít přímo z uspořádání prostor a samozřejmě z dostupnosti finančních možností. Mimochodem, o uspořádání – je vhodné přizpůsobit geometricky správný pokoj pro ložnici, tj. může to být čtverec, obdélník nebo osmiúhelník. Jinými slovy, místnost by neměla mít ostré rohy, jinak se doporučuje změnit je například závěsy nebo zrcadly. A strop by v ideálním případě měl být bez lunety, rovný a ne nakloněný..

 • Idea číslo 1

  Originální malé stoly, výrazné v barvě, budou nejen krásně vypadat, ale také poslouží jako vynikající stojan na různé věci

  Nápady na vybavení ložnice

 • Idea číslo 2

  Proč nedat televizi před postel? A pohodlné a krásné

  Jak zařídit ložnici

 • Idea číslo 3

  S požadovanou plochou můžete spojit ložnici, pokoj pro hosty a pracovnu do jednoho celku. Se správným uspořádáním to vypadá prostě nádherně

  Neobvyklá postel v ložnici

 • Idea číslo 4

  Přírodní dokončovací materiály jsou do ložnice vhodnější než kdekoli jinde, a proto se v interiéru tak často používá nábytek ve stylu Provence.

  Denní osvětlení v ložnici

 • Idea číslo 5

  Postel před velkým oknem je velmi chladná. Za prvé, místnost bude vždy osvětlena, a za druhé, bezkonkurenční pohled z okna vždy potěší oko. Jen se předem postarejte o závěsy nebo rolety, které vás skryjí před zvědavýma očima.

  Nápady pro ložnici na fotografii

 • Idea číslo 6

  Nábytek ve venkovském stylu také perfektně zapadá do interiéru místnosti.

  Nápady do ložnice

 • Idea číslo 7

  Je docela schopný transformovat interiér malířské místnosti. Jen je zkuste vybrat pro generála “nálada” místnosti

  Možnosti uspořádání ložnice

 • Idea číslo 8

  Symetrické uspořádání nočních stolků se stolními lampami je klasickou možností vybavení ložnice

  Nábytek do ložnice

 • Idea číslo 9

  Vynikající možností pro výzdobu interiéru může být jakýkoli neobvyklý doplněk nebo předmět. Například úložná truhla

  Krásný interiér ložnice

 • Idea číslo 10

  Místnost v jednom barevném schématu vždy vypadá skvěle

  Krásná ložnice

PředchozíDalší12345678910

Postel je nejdůležitějším kusem nábytku

Role pohodlné a krásné postele v ložnici je neobvykle skvělá. Chcete -li to provést, musíte se nejprve rozhodnout o stylu interiéru, ať už bude klasický, nebo například ve stylu minimalismu, respektive na základě toho si vyberte postel. A úplně první věc, které by měla být věnována pozornost po určení stylu, je čelo postele, protože to není jen konstrukční prvek, ale především udává tón interiéru celé místnosti a dává mu určitý styl . Podle svých funkčních charakteristik jsou čelo postele rozděleno do tří typů:

 • stacionární – většina postelí je vybavena takovými čely, mínus takových struktur je, že není možné vyměnit jedno čelo za druhé, proto je lepší nepokoušet se zničit postel, která je plná objednávky, ale jednoduše vezměte ji například do venkovského domu a místo toho si pořiďte nový;
 • připojeno – samotný název hovoří sám za sebe, čelo postele je samostatným prvkem, v tomto případě je výklenek tvořen šířkou matrace od vestavěných bloků, v základně čela postele je kromě obvyklého moduly pro ukládání věcí (komody, zásuvky, podstavce), sada může také obsahovat přechodové prvky (deska stolu pro toaletní stolek, zrcadlo), připevněné čelo je velmi výhodné, protože každý člověk ji může navrhnout na základě svých vlastních potřeb a preferencí, jedním slovem, takový model čela postele je velmi funkční;
 • sklopné čelo – představuje nejoriginálnější a nejelegantnější pohled, podobný malbě, nejjednodušší možností je rám vyplněný výplní a nahoře potažený čalouněním, obvykle výška zad dosahuje 110 cm od podlahy, a proto je obtížné aby zůstali ve vzpřímené poloze pod vlastní vahou, proto jsou připevněny ke zdi, aby byla konstrukce spolehlivější, a postel se jednoduše pohybuje vedle sebe, takové modely se obvykle dodávají s postelí, i když jsou nabízeny i univerzální vyměnitelné, pokud jde o další možnosti – obvykle připomínají obrazy a jsou také připevněny závěsy na zadní straně, jsou zavěšeny v jakékoli výšce, kombinují se s nimi nízké i vysoké matrace, jedinou nevýhodou je, že umístění postele je možné pouze s hlavou opřenou o zeď

Ložní truhla Žlutá v ložnici Neobvyklý design ložnice Organizace místa na spaní Postel pro neobvyklou ložnici Ložnice ve stylu art deco Růžová ložnice Neobvyklé místo na spaní

V souvislosti s výše uvedeným je při výběru typu čela nutné dbát nejen na estetickou stránku, ale také na rozměry a také na to, zda je potřeba čelo kombinovat například s noční stolek. Při výběru matrace je její životnost a cena dána počtem pružin v ní, tj. čím více jich je, tím vyšší je kvalita, cena a životnost.

Postel je vybrána, co dál?

Po správném výběru ideální postele vyvstává otázka, co dál? Koneckonců, nábytek do ložnice není jen postel, ale také celá řada položek, jako jsou skříně, stoly, komody, zrcadla, noční stolky a další. Kde se zastavit a jak dále vybavit ložnici tak pohodlně a pohodlně, jak je to jen možné? Bez ohledu na styl interiéru bude vždy vypadat harmonicky, pokud jsou všechny kusy nábytku vyrobeny ze stejného materiálu. Nejkvalitnější a nejekologičtější materiál je bezesporu považován za klasické dřevo..

Stolní lampy v ložnici

Za prvé, nábytek je nedílnou součástí našeho života, a zejména nábytku do ložnice, protože s ním začíná den a pokračuje znovu podle toho, jak dobře jste se vyspali. Tito. ložnice je klíčem k psychické a fyzické pohodě. V tomto ohledu musí být přístup extrémně pečlivý a všechny kusy nábytku musí být nutně kombinovány s vkusem a charakterem jejich majitelů..

Krásná světlá ložnice

Po výběru postele byste se měli postarat o zbytek potřebných kusů nábytku. Pokud potřebujete ušetřit volné místo v místnosti, ideálním řešením by bylo pořídit si posuvné skříně s posuvnými dveřmi. Toaletní stolek se zrcadlem také vizuálně zvětší prostor, který může být s jednou nebo dvěma trubkami, stejně jako s jedním nebo trojitým zrcadlem. Mimochodem, místo stolu si můžete na přání koupit komodu, kterou lze také kombinovat se zrcadlem..

Zrcadlo v ložnici

Neobvykle funkční věcí jsou noční stolky, na které ukládáme věci, které by vždy měly být «po ruce». Pokud to plocha místnosti dovolí, pak nábytková stěna příznivě vyzdobí ložnici z hlediska stylu. Pokud to není možné, doporučuje se naplnit místnost velkým počtem zrcadel, což vytvoří efekt zvětšení prostoru. Obzvláště účinná jsou zrcadla na stěnách, stejně jako na dveřích nábytku v původních držácích zrcadel..

Noční stolek

Ložnice je především místem k odpočinku a spánku. Na žádost majitelů však může být interiér doplněn barem, simulátorem nebo knihovnou, nicméně v tomto případě je velmi vhodné zónovat místnost, například pomocí různých úrovní podlahy nebo stropu nebo pomocí osvětlení.

Zónování v ložnici

Pokud je nábytek vyroben pomocí sady do ložnice

V moderní době je výběr ložnicových sestav neobvykle široký v absolutně jakýchkoli stylových řešeních, která určují nejen jejich vzhled, ale také design nábytku a složení sestavy..

Krásná sada do ložnice

Tradiční sadou ložnicového nábytku je manželská postel, komoda, dva noční stolky, velká šatní skříň a příborník nebo toaletní stolek se zrcadlem. Klasická verze postele je konstrukce s velkým vysokým čelem, malým podnožníkem a bočními panely vyrobenými ve stejném stylu. Postel může být ozdobena obrazy, intarzií nebo řezbami. Tradiční noční skříňky se skládají ze tří zásuvek, zatímco zásuvky jsou široké a hluboké pro větší předměty. Náhlavní souprava může navíc obsahovat skříňky nebo toaletní stolky, u kterých je velmi vhodné sedět poblíž zrcadla.

Noční dekorativní stojan Sada do ložnice Manželská postel

Pokud mluvíme o stylu minimalismu, pak je na rozdíl od klasického stylu nejmenší množství nábytku a dekorů. Zařízení ložnice ve stylu minimalismu může obecně sestávat z jedné postele, ze které jsou například vytaženy police a nočními stolky mohou být noční stolky s otevřenými policemi.

Minimalistický styl v koupelně

Jaké barvy jsou nejlepší pro výběr nábytku do ložnice

Předně to opět závisí na ploše místnosti. Pokud je ložnice malá, nábytek by neměl být jasný, stejně jako náhlavní souprava ve stejném stylu pravděpodobně nebude fungovat – to vše nepřispěje k útulnosti a pohodlí. A pokud je navíc místnost také tmavá, pak by ideálním řešením byl nábytek ve světlých barvách a velké množství zrcadel..

Malá krásná ložnice

Pokud je místnost naopak velká a prostorná, pak v tomto případě přispěje k relaxaci nábytek s bohatými barvami. Mělo by se však pamatovat na to, že do ložnice se nedoporučují příliš jasné barvy, jako je osvětlení. Přesto je to místo k pobytu.

Světlá ložnice

Psychologové si všimli, že optimální barvy pro ložnici jsou pastelové (slonovinová, béžová nebo mléčně bílá vanilka). Pokud je však místnost plná slunečního světla, pak je nejlepší použít studené barvy..

Fotografie textilu v ložnici

Jak uspořádat nábytek v ložnici

Nejprve začněme postelí – nejdůležitější položkou v místnosti. Musí být instalován s čelem na sever ke zdi, ale ne k oknu, navíc, aby se předešlo různým negativním momentům, které ovlivňují relaxaci a pohodu manželského páru. Například člověk ležící na posteli by se nikdy neměl vidět odrážet v zrcadle. Manželská postel se obvykle instaluje s čelem ke zdi, přičemž uličky by měly mít na každé straně alespoň 70 cm.

Minimalistický styl v ložnici Japonská ložnice Modrá ložnice Fotografie hnědé ložnice Jak vybavit ložnici Návrh interiéru ložnice Dřevěná komoda v ložnici Dekorace ložnice

Pokud je místnost úzká, je nejlepší umístit postel napříč. V některých případech je nejvhodnější možností úhlová poloha čela, ve které je postel umístěna šikmo z okna a vstupu do místnosti – tato poloha postele ji vizuálně rozšiřuje. V ložnici se dvěma dveřmi je postel nejlépe umístěna tak, aby oba vchody byly v zorném poli osoby, která na ní leží..

Stylový design ložnice Design ložnice Nástěnná dekorace v ložnici Foto nábytku do ložnice

Noční stolky jsou umístěny v čele postele. Rohy nočních stolků by také neměly směřovat s ostrými úhly k majitelům. Různé trámy nebo police nad postelí nejsou povoleny.

Neobvyklý nábytek do ložnice Návrh nábytku do ložnice Stylová ložnice

Skříňka se instaluje po instalaci postele. Může být volně stojící nebo vestavěný. Volba umístění závisí na velikosti a tvaru místnosti. Pokud je například místnost úzká s malým oknem, neměli byste umisťovat skříňky podél dlouhé stěny. místnost je třeba naopak zkrátit, tj. opravit jeho tvar. Pokud je místnost malá, pak je například nejlepší z komody úplně odmítnout a prádlo uložit do výsuvných zásuvek postele..

Originální nábytek do ložnice Nábytek do ložnice Uspořádání ložnice

Všechny ostatní další kusy nábytku jsou umístěny na volných místech zbývajících po instalaci postele, skříněk a nočních stolků v souladu s pohodlím a funkčností.