Pokoje

Kuchyně ve venkovském domě – ztělesnění jakéhokoli snu

Velkou výhodou venkovských domů je, že neexistují žádná omezení designu, je zde příležitost plně realizovat jakýkoli sen, aniž byste se uchýlili k jakékoli přestavbě. Koneckonců je to váš vlastní domov a jen vy rozhodujete o tom, kolik pokojů bude, jaké přesně budou a jakou velikost. Komunikaci lze také snadno přivést kamkoli chcete a vybavit si kuchyň, s přihlédnutím k jakýmkoli přáním. Fantastické, že??!

Krásný design prostorné kuchyně ve venkovském doměVelkolepý design malé kuchyně ve venkovském doměKuchyně ve venkovském domě by měla být útulná a pohodlnáNávrh lehké ostrovní kuchyně ve venkovském doměKuchyně ve venkovském domě by měla být měkčíStaré dřevo v interiéru venkovské kuchyně

Jaký styl zvolit

Ve venkovských domech se velmi často používá klasický styl interiéru, aniž by byl zvýrazněn kuchyňský prostor ze společného prostoru.

Klasika - tradiční styl venkovských domů

Mimochodem, ve většině případů je kuchyně kombinována s jídelnou s dalším plynulým přechodem do obývacího pokoje..

Design kuchyně s jídelnou, který plynule přechází do obývacího pokoje Nejběžnějšími styly jsou také venkovský, rustikální, moderní, minimalismus a japonský styl. Dobrým řešením je přiblížit kuchyni krajinou za oknem pomocí vhodných materiálů. Naštěstí je obklopena zpravidla krásná přírodní krajina.

Interiér kuchyně ve venkovském domě s krásnou přírodní krajinou za oknemPřírodní krajina za oknem dodává kuchyni zvláštní kouzlo

Pokud je kuchyně se sklem a kovem vhodná v městském bytě, pak ve venkovském domě ji již chcete zjemnit. K tomu se široce používá dřevo, kámen, keramika, porcelánová kamenina a další podobné materiály..

Dřevo vždy vypadá výhodně v interiéru, zejména ve venkovské kuchyniDřevo v interiéru prostorné venkovské kuchyně je mimořádně vhodné A pokud staré trámy přežily v domě, pak můžete nádherně vyzdobit interiér pod stylem země nebo Provence, který je dnes tak populární.

V interiéru kuchyně lze nádherně porazit staré dřevěné trámy

Návrh a uspořádání kuchyně

Vzhledem k tomu, že ve venkovském domě nejsme absolutně omezeni prostorem, lze z kuchyně udělat ztělesnění jakéhokoli vašeho snu, zejména proto, že v prostorné místnosti nezpůsobuje komunikace žádné potíže. V tomto ohledu jsou ostrovy nebo poloostrovy obvykle seřazeny ve středu kuchyně (deska s vestavěným dřezem, sporákem, barovým pultem), aniž by byly přivázány ke stěnám.

Ostrov v podobě desky, dřezu a baruOstrov nacházející se uprostřed kuchyně ve venkovském domě

V zásadě může být celá kuchyně vyrobena z ostrova. Kamna a digestoř lze také umístit kamkoli. Spodní část kuchyně je obvykle zvýrazněna; v případě potřeby lze vybrat požadované zóny nebo bloky. K tomu můžete použít různé úrovně, zvláště pokud to určuje terén (v případě, že se dům nachází na kopci). Neměli byste to však zbytečně přehánět, víceúrovňová přesto ztěžuje volný pohyb po místnosti (například se stolem na kolečkách).

Okno hraje důležitou roli a je zpravidla součástí kompozice, která se skládá z umyvadla a pracovní plochy, obvykle umístěné před ním a spojené s okenním parapetem.

Okno tvoří jedinou kompozici s umyvadlem a deskouKuchyňský design s oknem a umyvadlem umístěným naproti Také kuchyňský kout má často dveře vedoucí na terasu nebo zahradu, což je velmi výhodné.

Dveře do kuchyně se vstupem do nádherné přírodyDesign malé kuchyně s dvířky Zavěšené stropy představují jedno z nejoptimálnějších řešení pro kuchyně venkovských domů, a to jak paprskové, tak do sebe navazující..

Uspořádání nábytku a spotřebičů

Hlavní rozdíl mezi venkovskou kuchyní a městským bytem spočívá v tom, že zde obvykle neexistuje žádná vyšší úroveň skříněk, protože není to nutné. Koneckonců je zde dostatek volného místa, takže objekty mohou být umístěny na jiných místech. Interiér kuchyně se však stává lehčím a je také možné umístit některé krásnější prvky, například nábytek s vložkami z barevného skla, originální otevřené police atd..

Pokud jde o technologii, je zde také rozdíl od městského bytu – v takové kuchyni je toho mnohem více: obrovské lednice, myčky, trouby, mikrovlnné trouby, parníky, kávovary, varné desky se všemi druhy prvků atd. Také tato technika je velká a někdy může být dokonce zabudována do sloupů..

Kromě jiného jsou kuchyně ve venkovských domech obvykle vybaveny skladovacím systémem, který je zde prostě nutný, protože často je návštěva obchodu v předměstském životě velmi obtížná. V tomto ohledu je pro umístění takových skříní pro všechny druhy dodávek někdy přidělena celá stěna najednou, použitá v celé její výšce. Můžete také vybavit malý úložný prostor vedle kuchyně nebo ve sklepě.

Dekorace do kuchyně

Dlaždice se často používají nejen k dekoraci stěn, ale také k dekoraci nábytku, zejména proto, že si pro to vybírají originální, neobvyklý design, jasný a bohatý tón, který dokáže upravit celý design kuchyně. Široké švy a účinek umělého stárnutí se velmi často používají k vytvoření atmosféry starověku. Pokud se jedná o venkovský styl, pak je vítána hojnost dřevěných dekorů, například kol, trámů.

Venkovský styl ve venkovské kuchyni - hojnost dřevěných dekorů

Provádí se také komplexní dřevěný strop..

Strop s dřevěnými trámy v interiéru venkovské kuchyně

Kromě toho kovaný kov, vitráže – to vše bude v tomto stylu vhodné. Nezapomeňte na takové věci, jako jsou sušené květiny, všechny druhy vonných věnců z bylin, cibule, česnek, dokonce i podhledy mohou být ze sušených květin. No, ani tady nikdo nezrušil roztomilé ozdobné drobnosti..

Velké množství roztomilých drobností v interiéru venkovské kuchyně Jako příslušenství, zářivě barevné nádobí a váza s květinami v interiéru venkovské kuchyně Živé rostliny jako dekor výhodně osvěží interiér venkovské kuchyně Velké množství dekorativních předmětů v malé venkovské kuchyni

Neexistují žádná univerzální doporučení a pravidla, jak uspořádat kuchyňský prostor. Tato otázka je velmi individuální, protože každý si vybere něco užitečného speciálně pro sebe a konkrétně pro svou vlastní kuchyň.