Pokoje

Malá kuchyně: tajemství uspořádání z “ A ” na “ já ”

Obyvatelé Chruščova a malých bytů jsou prostě nuceni smířit se s nepohodlnou a stísněnou kuchyní. Samozřejmě, některé ženy v domácnosti prostě nevšimnou nepohodlí, ale když je miniaturní místnost neustálým zdrojem nespokojenosti a podráždění, je třeba něco naléhavě změnit. Pro každou hospodyňku je kuchyně místem, kde je ztělesněna kulinářská dokonalost, a pokud «vytváří» s depresivní náladou to samozřejmě ovlivňuje chuť a kvalitu jejích příprav. Dnes se proto zaměříme na nejrůznější možnosti optimálního plánování a návrhu malé kuchyně. Podívejme se, co lze udělat vyloučením možnosti kombinace kuchyňského prostoru s jakoukoli místností.

Organizace malé kuchyně

Vlastnosti kuchyňského vybavení

Před samotným plánováním designu malé kuchyně musíte zvážit několik důležitých bodů:

  • zvýšená teplota a vlhkost během přípravy jídla. Dokončovací materiály použité pro kuchyň musí být těmto faktorům dobře odolné..
  • vysoké zatížení podlahy. V kuchyni často shazujeme šálky, talíře, nože nebo vidličky, proto je velmi důležité zajistit, aby kuchyňská podlaha byla dostatečně pevná..

Síla materiálu

Jak zařizujete, tak žijete: umístění nábytku do malé kuchyně

Vazba funkčních prvků (sporák, dřez a lednice) na položenou komunikaci předpokládá dodržování určitých pravidel umístění:

1. Plynový sporák je obvykle instalován v blízkosti plynového potrubí.

2. Nedávejte lednici vedle sporáku, protože nesnáší teplo..

3. Zásuvka na příbory by měla být blízko dřezu, aby je po umytí nenesla daleko. Skříň na sušení talířů lze také pohodlně umístit nad umyvadlo..

4. Pro malou místnost bude optimální vestavěný kuchyňský nábytek vyrobený na zakázku. Má velké množství různých provedení s výsuvnými a skládacími prvky..

Funkční kuchyňský nábytek

5. Kuchyňský nábytek by měl být instalován podél jedné ze stěn, přičemž předtím bylo určeno umístění pracovního prostoru a chladničky, po kterém můžete začít umisťovat měkký roh nebo jídelní stůl se židlemi.

6. V miniaturní kuchyni zkuste využít jakýkoli prostor vhodný pro montáž nábytku. Pro tento účel jsou perfektní nástěnné rohové skříně a otevřené police, nad nimiž bude dobré uspořádat bodové osvětlení..

Pohodlné umístění kuchyňského nábytku 7. Vynikající metodou úspory místa je kombinace kamen, dřezu a pracovní plochy s jednou deskou. S příchodem vysoce kvalitních nových stavebních materiálů a vylepšených technologií se přenosná komunikace stala běžnou záležitostí. Dnes nikoho nepřekvapíte pracovištěm na parapetu, plynule přecházejícím v pracovní desku, vedle které je umyvadlo a varná deska.. Jeden celek

Tajemství zvětšení vizuálního prostoru

Vzory a předvolby barev

Při navrhování malé kuchyně používejte neutrální klidné barvy – vizuálně rozšiřují hranice místnosti a dobře odrážejí světlo. V tomto případě odborníci doporučují omezit se na dva odstíny. Složitě budou vypadat i složité vzory, vzory na textiliích nebo tapetách. Ale pokud opravdu chcete, vyberte nejsvětlejší reliéfní ozdobu, která odpovídá obecnému pozadí kuchyně. Pro stěny jsou nejvhodnější krémové tóny, odstíny kakaa, univerzální bílá, pro nábytek – pastelové, světle hnědé a žluté barvy.

Kuchyně v béžových odstínech

Dalším trendovým řešením pro dnešek je zvýraznění jedné ze stěn malé kuchyně jasným přízvukem. Kontrastní technika osvěží prostor, dodá designu vlastní chuť a místnost se vizuálně nezúží.

Jasný akcent - originální kontrast v designu Jasný akcent - originální kontrast v designu

Reflexní lesk: dokončení v malé kuchyni

Pro malou kuchyň jsou nejvhodnější hladké lakované fasády, které dokonale odrážejí světlo. Lesklé povrchy Perfektním řešením je lesklá dlažba nebo laminát s imitací prkna, které by měly být namontovány podélně. Vyberte si bílé, krémové nebo pastelové barvy.

Lesk v pastelových barvách je výhodná volba pro malou kuchyň

Lze jej kombinovat s vhodným kontrastním odstínem rozložením vzoru.

Šachovnicová kontrastní podlaha Šachovnicová kontrastní podlaha

Někdy návrháři kvůli vizuálnímu zvětšení prostoru rozložili všechny stěny v kuchyni s dlaždicemi ke stropu. A mějte na paměti, že čím méně rohů, závitek a prohlubní světlo vydává, tím lépe..

Více světla pro malou kuchyň!

Vizuální rozšíření místnosti pomůže jasným bodovým světlům umístěným podél obvodu stropu, stejně jako nad závěsnými skříněmi a policemi. Jasná bodová světla Skvělá volba – modely s více lampami, které rovnoměrně distribuují světlo po jídelním a pracovním stole.

Rovnoměrné osvětlení

Alternativně lze na lustru provést jasný přízvuk v osvětlení. Zde je důležité vybrat model, který je originální v designu, ideálně v souladu s celkovým stylem..

Ušlechtilý design

Vynikající design křišťálového lustru Designový lustr

Na parapet nemusíte umisťovat mnoho pokojových rostlin, omezte se na jeden květináč s elegantní květinou.

Vizuálně kombinujeme kuchyň s přilehlou místností

Pokud neplánujete prolomit stěny mezi kuchyní a pokojem a vytvořit kuchyň-jídelnu, můžete použít techniky vizuálního propojení kuchyňského prostoru s přilehlou místností. Tato metoda je zvláště důležitá pro byty, ve kterých nejsou k dispozici vstupní dveře do kuchyně. Nalepte stěny sousedních místností stejnou tapetou nebo natřete stejnou barvou. Takový trik vytvoří efekt jakéhosi prodloužení prostoru, a ne dvou mini pokojů..

Přilehlý prostor Přilehlý prostor

Jemné textilie

Pokuste se ponechat co nejvíce přirozeného světla. Vyhněte se objemným záclonám, vyberte si lehké vzduchové clony, římské nebo rolety. Lehké vzduchové clony Rolety s elegantním vzorem   Stylové rolety Kresby a vzory používejte velmi opatrně – bude stačit jen pár akcentů, například hezký ornament na čalounění nábytku a dekorativních polštářích. Závěsnou tyč zavěste těsně nad okno. Zdá se tedy, že se táhne nahoru a strop se bude zdát vyšší..

Při zdobení okna závěsy se snažte jej nezakrývat, aby sluneční světlo mohlo volně pronikat do malého prostoru. Nechte to být chytrým dekoračním prvkem, který bez námahy zarámuje otvor.. Jemná dekorace okna Nestandardní přístup k dekoraci oken závěsy

Je lepší nahradit potištěné textilie tkaninou s texturovaným vzorem. Pokud nechcete používat látky, zkuste římské závěsy nebo lehké, lehké žaluzie, které nechají sluneční paprsky volně dovnitř, čímž budou rozptýlenější a měkčí. Navíc, jako by splývaly se zdí, odvádějí pozornost od hranic miniaturní místnosti.. Rolety Rolety Rolety Rolety

Tvar, barva a provedení kuchyňského nábytku

Do malé kuchyně potřebujete matný a lehký nábytek. Nevypadá objemně, zvláště když téměř splývá s barvou pozadí stěn. Stylově vypadají také průhledné skleněné předměty. Jídelní stůl, plastové průhledné židle, sklopné, téměř neviditelné police, skleněný barový pult vypadá v interiéru kuchyně bez tíže. Ideální nábytek do malé kuchyně Ideální nábytek do malé kuchyně Ideální nábytek do malé kuchyně Ideální nábytek do malé kuchyně

Je velmi důležité, aby byl nábytek prostorný, ale hlavní věcí zde není přehánět to s vybavením – mělo by jich být co nejméně! Množství skříněk, nočních stolků, polic vytváří nepřehledný efekt a kuchyně se zdá ještě menší. Skvělý nápad, jak prostor opticky rozšířit, je umístit nejvyšší předmět do vzdáleného rohu (například lednici). Takové uspořádání přitahuje oko do horní části místnosti a vizuálně zvedá strop..

Ústředním bodem pozornosti v kuchyni je jídelní stůl. Pro malou kuchyň by nejlepší volbou byly oválné nebo kulaté tvary, které samy o sobě neposkytují jasné přímé linie, což činí místnost širší a prostornější.. Stylová sada kuchyňského nábytkuMnoho lidí dává přednost skládacím nebo posuvným stolům. To je velmi praktické, protože když v kuchyni obědvají 2–3 osoby, stačí kompaktní stůl. Můžete jej rozložit pro příjem hostů nebo v případě potřeby velkou pracovní plochu. Tyto skládací konstrukce šetří cenný podlahový prostor v každé kuchyni. Rozkládací stůl Skládací konstrukce Skládací konstrukce

Také mobilní mini stolky jsou velmi praktické a praktické v domácnosti jako další pracovní plocha..

Mobilní mini stůl

Originální nápady pro skladování

Ideální kuchyně je naplánována tak, že po uvaření a jídle se veškeré nádobí vejde volně do skříní. A zde hostesky často čelí problému nedostatku místa. Čím jsou ale naše zásuvky a police nacpané??

Hospodyně často ukládají v kuchyni spoustu různých pokrmů, zatímco v každodenním životě používají pouze dva hrnce a pár pánví. Pokud jste jedním z nich – urychleně projděte všechna políčka a zbavte se zbytečných odpadků! Vložte do krabice a skryjte věci, které jsou užitečné pouze pro dovolenou. Věřte mi, že každý z nás si pohodlně poradí s malou sadou kuchyňského náčiní..

Dnes návrháři nabízejí spoustu nápadů na miniaturní kuchyně: výsuvné kolotoče a sítě, vestavěné stoly, posuvné a zvedací konstrukce pro police a dveře. Značně nám usnadňují pobyt v kuchyni, ale jsou docela drahé.. Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Nápady na skladování Skvělým řešením je vytvořit prostor pro další řadu zásuvek téměř nad podlahou. Zde můžete umístit spoustu užitečných věcí (například obiloviny, cukr, sůl) a v jedné z horních postavit další pracovní desku.

Uspořádejte multifunkční pohodlný ostrůvek uprostřed kuchyně, který bude sloužit jako pracovní plocha, jídelní stůl a úložný prostor pro objemné nádobí.

Funkční ostrůvek uprostřed kuchyně Pohodlí a funkčnost centrální skříně Bezvadné uspořádání položek v malé kuchyni vytvoří originální uspořádání nástěnných skříněk a výklenků rovnoběžných navzájem na obou stranách prostoru, zatímco sporák a dřez jsou na konci kuchyně.

Technika

Moderní návrháři kuchyňských potřeb, s přihlédnutím k potřebám malých prostor, vytvářejí mnoho druhů originálního a pohodlného vybavení. Spotřebiče v kuchyni Navíc je často montován na zeď. Taková zařízení se zpravidla liší velikostí od standardu. Vestavěné spotřebiče Vestavěné spotřebiče Varná deska na 2 nebo 3 hořáky, mini lednička nebo malý procesor do myčky – to vše je cenově dostupné a praktické pro malé oblasti. Velmi výhodné v domácnosti jsou také kompaktní trouby a mikrovlnné trouby, které jsou namontovány na místě vhodném pro hostitelku.. Vestavěné spotřebiče: maximální pohodlí Pohodlné umístění vestavěných spotřebičů

Několik jasných akcentů: dekorační předměty pro malou kuchyň

Zdobení malé kuchyně dekorativními prvky je skutečné umění! V této záležitosti je důležité zdůraznit eleganci a zároveň nenápadnost doplňků.. Obrázky v designu kuchyně Obrazy - svislé umístění Do malé místnosti potřebujete několik úhledných obrazů nebo fotografií svisle zavěšených. Kreativní aranžmá obrazů a hodin Obrázky v interiéru mini kuchyně Vylepšená jednoduchost designu Jak víte, zrcadla vizuálně zvětšují místnost, rozšiřují a prohlubují prostor. A pro miniaturní kuchyň budou relevantnější než kdy dříve. Nezbývá než přemýšlet, jak je v interiéru šikovně porazit. Docela kreativní nápad na zrcadlo “cihlový” zdivo je zobrazeno na fotografii. Zrcadlová & quot; cihla & quot; zdivo Zrcadlová & quot; cihla & quot; zdivo

Zrcadlová mozaika ztělesňuje trendový design kompaktní kuchyně.

Zrcadlová mozaika Nebo možná zavěsit originální zrcadlo do dekorativního rámu, který je v souladu s obecnou sadou, nebo vyrobit zrcadlové dveře poblíž skříně? To už je věcí vkusu a kreativního myšlení samotné hostitelky.. Kouzlo zrcadlených ploch Kouzlo zrcadlených ploch Kouzlo zrcadlených ploch Vizuálně «zvednout» strop lze vyrobit pomocí křišťálového lustru. Záblesky světla v zrcadle odrážejí interiér a pomáhají jej hrát zcela novým způsobem. Mějte však na paměti, že strop v takové transformaci musí být dokonalý. Lesklé a průhledné dekorativní výrobky, elegantní váza s ovocem, jemná rostlina v květináči, neobvyklé designové hodinky – to vše vytvoří v malé kuchyni jedinečnou atmosféru pohody a pohodlí, zdůrazní vynikající chuť její milenky. Originální hodiny do kuchyně: umění designu Originální hodiny do kuchyně: umění designu Roztomilé doplňky: hodinky a obrazy

Ideální styl miniaturní kuchyně

Po zahájení posledního, ale neméně důležitého problému při navrhování malé kuchyně, je důležité pochopit: čím jednodušší styl, tím harmoničtější bude vypadat v kompaktní oblasti. A především se jedná o high-tech, minimalismus, moderní, tradiční styly. V high-tech designu převládá jedna barva nad druhou, kontrasty jsou jasně rozlišeny. Sklo, kov, přesné proporce, rovné linie – tak lze stručně popsat hi -tech. Hi-tech styl: perfektní kontrast Hi-tech styl: perfektní kontrast

Snad nejoblíbenější pro malou kuchyň je secesní styl. Díky své funkčnosti, pohodlí, široké barevné variabilitě designu se mnohým bude líbit. Vestavěné spotřebiče, pohodlné bodové světlo, žádné zbytečné položky – to vše je spojeno v moderní kuchyni.

Umění stylu

Moderní styl pro malou kuchyň

Secesní styl v kuchyni

Pokud mluvíme o minimalismu, pak samotný termín mluví sám za sebe: absence dekorativních prvků, minimum barev, jasné hranice a dobré osvětlení dává pocit neomezeného prostoru, jedinečnou lehkost a beztížnost. Minimalismus v designu malé kuchyně   Styl minimalismu v kávové barvě Tradicionalistům se bude líbit klasický design. Ne všechny varianty klasiky jsou však vhodné pro zdobení malé kuchyně. V tomto případě upřednostněte světlé barvy bez zbytečných vzorů a dotěrných úprav.. Ušlechtilá klasika v interiéru malé kuchyně Elegantní klasika Ušlechtilou propracovanost interiéru samozřejmě zdůrazní nábytek z přírodního dřeva. Je žádoucí, aby byla jednobarevná, bez náročných tvarů a čar..

Lehký dřevěný nábytek

Nábytek z přírodního dřevaNebojte se originálních řešení, odvážně implementujte zajímavé nápady, ale nezapomeňte na to, co bylo řečeno výše. Nebo vás možná další kolekce fotografií inspiruje k vytvoření toho jediného obrázku ve výzdobě malé kuchyně.?

Jasné akcenty Sněhově bílý design Moderní funkce Bílý lesk v kontrastu Barevné kontrasty Jemná dekorace Zatahovací konstrukce Kuchyně v bílém provedení Maximální světlo Vznešená kombinace