Pokoje

Malé triky velkého obývacího pokoje

Rekonstrukce nebo přestavba působivého obývacího pokoje je vždy výzvou. Společenská místnost pro celou rodinu často nese vážnou funkční zátěž – není to jen místnost pro odpočinek a relaxaci po náročném dni, ale také prostor pro pořádání setkání s přáteli a rodinou, pořádání slavnostních oslav a obchodních setkání doma. Obývací pokoj mimo jiné často kombinuje studijní prostor nebo prostor pro kreativitu, knihovnu nebo herní segment. Nejběžnější kombinace obývacího pokoje se však vyskytuje v kuchyni a jídelně..

Interiér obývacího pokoje

Prostorný obývací pokoj

Mnoho městských bytů je navrženo na principu studia, kde je jedna velká místnost rozdělena na obytné a užitkové segmenty spíše podmíněně, bez použití zdí a dveří. V prostorných pokojích je jednodušší uspořádat důležité zóny pohodlně, ale budete muset vynaložit mnohem více úsilí, peněz a času..

Sněhově bílý obývací pokoj

Industrialismus v designu obývacího pokoje

Při uspořádání velkého obývacího pokoje je třeba vzít v úvahu kombinaci všech dokončovacích materiálů, kombinaci barevné palety všech konvenčních segmentů, možnost umístění akcentů, použití konstruktivního, barevného a texturovaného zónování, integraci domácích spotřebičů a elektroniky do interiéru.

Jídelna

Světlá paleta místnosti

Úkol není snadný, ale docela proveditelný, a to i bez pomoci profesionálních designérů. V počáteční fázi je důležité rozhodnout, které zóny bude obývací pokoj zahrnovat, jaké barvy převládají v interiéru a zvolit stylistický směr nebo směs několika trendů v rámci jednoho designu. Doufáme, že náš rozsáhlý výběr inspirativních designových projektů pro moderní obývací pokoj vám pomůže učinit správná rozhodnutí pro vaše vlastní renovace a renovace..

Návrh obývacího pokoje

Světlo a prostor

Obývací pokoj + jídelna a kuchyň

Jednou z nejběžnějších konfigurací je kombinace obývacího pokoje, kuchyně a jídelny v jedné místnosti. Pro vysoce kvalitní opravu takové aliance se musíte rozhodnout, zda chcete, aby do sebe všechny místnosti plynule přecházely, nebo byly něčím oploceny. S tímto jednoduchým řešením můžete začít plánovat svůj interiér. Místnost bude vypadat harmonicky, pokud bude po celé ploše zachována jednotnost povrchové úpravy..

Obývací-jídelní-kuchyň

Například tato obývací, jídelní a kuchyňská linka, vyzdobená v moderním, minimalistickém stylu, se zdá být ještě prostornější a lehčí díky ostrým bílým stěnám, stropu a světlému dřevu použitému na podlahy..

Všechny odstíny šedé v designu

Tento prostorný, ale neuvěřitelně pohodlný obývací pokoj, který převzal pod svá křídla kuchyň a jídelní kout, je vyroben v moderním stylu s aktivní integrací prvků moderního stylu. Všechny odstíny šedé byly použity jako základ pro barevnou paletu místnosti..

Světlý interiér

V tomto barevném obývacím pokoji s netriviálním designem je kuchyňský pracovní prostor oddělen příčkou se skleněnými vložkami. Jídelní kout se vyznačuje jasnějším barevným schématem a samostatným osvětlovacím systémem vyrobeným ze závěsných lamp neobvyklého designu. V obývacím pokoji si kromě zajímavého souboru konferenčních stolků, kožené sedačky v teplém přírodním odstínu můžete všimnout designového lustru netriviálního designu.

Eklektický obývací pokoj

Zde je další příklad obývacího pokoje s neuvěřitelně prostorným pokojem, vysokými stropy a horní úrovní. Eklektický design interiéru potřeboval oddělit kuchyňskou a jídelní část od společného obývacího pokoje pomocí policové obrazovky, do které se podařilo integrovat televizní prostor. Interiér je okouzlující s množstvím prvků z různých stylů. Dřevěné prvky harmonicky koexistují s průmyslovým dekorem a retro vybavením.

S točitým schodištěm

Zajímavým způsobem, jak zvýraznit určitou oblast v prostorné místnosti, je použití koberců jako zábran.

Světlé zařízení

A někdy jednotlivé segmenty ve velké místnosti nemají vůbec žádná omezení, jsou umístěny na první pohled chaoticky a nelze je barevně rozlišit. Ale pro obyvatele je takové prostředí svým způsobem nejpohodlnější a ergonomické..

Sněhově bílý úložný systém

Tato kuchyň-jídelna-obývací pokoj je docela eklektický. Na pozadí lehkých povrchových úprav pozorujeme prvky anglické země, dekorativní prvky charakteristické pro retro styl a minimalismus a pracovní plochy a skladovací systémy jsou vyrobeny s jasností a výstižností, která je městskému stylu vlastní. V důsledku této neobvyklé, lehce surrealistické kombinace máme pohodlný a pohodlný pokoj pro celou rodinu..

Světlá paleta v dekoraci

Prvky země

Obývací pokoj + pracovna a knihovna

V prostorných obývacích pokojích často najdete pracovní kout a dokonce i miniknihovnu. Organizace místa pro práci nebo kreativitu zpravidla nevyžaduje mnoho místa, stačí položit stůl nebo kompaktní konzolu se stolní lampou, židlí nebo křeslem – a úkol je splněn. Chcete -li navrhnout domácí knihovnu, budete muset utratit trochu víc. Otevřené nebo uzavřené police na knihy mohou být umístěny podél stěn nebo mohou sloužit jako druh obrazovek pro zónování prostoru..

Knihovna v obývacím pokoji

Tento obývací pokoj s domácí knihovnou ve venkovském stylu obsahuje také pracovní prostor. Zdobení dřevěných stěn a stropu záměrnými oděrkami, použití hrubého, neleštěného nábytku v interiéru, vytvořilo atmosféru rustikální místnosti pro milovníky čtení.

Všestranný obývací pokoj

Velké poličky na knihy v tomto prostorném obývacím pokoji sousedí s kuchyní a jídelnou, takže je těžké říci, proč byla místnost vůbec zřízena – pro vaření, vstřebávání nebo čtení knih z rozsáhlé knihovny v měkké, prostorné plocha. Zdá se, že tato místnost v moderním stylu je všestranná a schopná organizovat volnočasové aktivity pro velký počet obyvatel a jejich hostů..

Stojan na knihy pro knihy

Útulný koutek pro čtení a kreativitu je pohodlně umístěn za obrazovkou, jejíž část je vytvořena ve formě otevřených knihoven.

Obývací pokoj + pracovna

Tento prostorný obývací pokoj se studovnou je doslova zaplaven slunečním zářením. Skleněný strop propouštějící do místnosti množství přirozeného světla se odráží i ve vnitřní výzdobě místnosti – konferenční stolek a příčky na horní úrovni jsou vyrobeny ze stejného materiálu.

Světlý dekor

Jasné, bohaté barvy dekorativních předmětů a čalounění čalouněného nábytku vypadají skvěle na pozadí sněhově bílé dekorace obývacího pokoje s malou knihovnou.

Prostorný rodinný pokoj

Otevřené regály

Interiér velkého obývacího pokoje ve venkovském domě

Design velkých rodinných pokojů umístěných v předměstských domácnostech se vyznačuje využitím venkovských prvků i v ultramoderním interiéru. Blízkost přírody určuje přítomnost přírodních materiálů – dřeva různých druhů, kamene všech možných stupňů zpracování. Takové dokončovací materiály a prvky nábytku a dekorů z nich vyrobené pomáhají vytvořit útulnou atmosféru velké místnosti pro celou rodinu..

Obývací pokoj s krbem

Přítomnost krbu v příměstském obývacím pokoji je téměř povinným atributem, který vytváří asociace s rodinným krbem, teplem a útulností. A čelit kameni do prostoru krbu je jednou z nejběžnějších možností, jak prezentovat toto ohnisko obývacího pokoje. V kampani se dřevem, které se aktivně používalo k uspořádání velké místnosti, bylo možné vytvořit opravdu pohodlné a pohodlné prostředí, a to navzdory množství jasných, velmi geometrických a dokonce tvrdých povrchů v interiéru..

Zaměřte se na strop

Další obývací pokoj pro příměstské vlastnictví domů je vyzdoben venkovskými prvky, které jsou viditelné pouhým okem. Tmavé dřevo pro stropní trámy se stalo kontrastním doplňkem sněhově bílé dekorace stěn a vytváří útulný, teplý charakter místnosti. Takovému návrhu stropu samozřejmě odolá pouze místnost s dostatečnou výškou a plochou..

Světlý venkovský pokoj

Lehký, prostorný, královsky elegantní obývací pokoj v pastelových bílých tónech může ozdobit každý venkovský dům.

Řezbářství

V tomto rustikálním obývacím pokoji se dřevo stalo dominantním dokončovacím materiálem. Hluboké dřevité tóny na rozsáhlých řezbách a obložení stěn, stropů, dveřních a okenních otvorů se staly základem konceptu celého designu místnosti..

Krb a průhledné stěny

Krb, měkké pohovky a křesla, prosklené stěny, za nimiž je vidět zeleň – co jiného by mohlo být příjemnější pro příměstský život?

Dřevěné trámy

Skromné ​​zavedení venkovských prvků do moderního interiéru obývacího pokoje umožnilo nejen zředit světelnou paletu místnosti, ale také přinést zvláštnost rustikální chuti.

Ve venkovském domě

A tento obývací pokoj na předměstském domě je vyroben ve stylu blízkém minimalismu. Ve skutečnosti, co je kromě pohovky a televize potřeba k vytvoření interiéru společné místnosti, zvláště pokud je za oknem taková krása.

Téma země

Moderní v moderním stylu obývací pokoje působivé velikosti

Designéři rádi začleňují secesní prvky do moderního obývacího pokoje. Může za to neuvěřitelná prezentace a kontrast designu, který se mnoha majitelům domů líbí. Černobílý interiér, zředěný teplými barevnými skvrnami, přítomnost zrcadlových a skleněných povrchů, často fantastické dekorativní předměty, ale s praktickým pozadím – vše dohromady vypadá působivě a luxusně.

Moderní styl

Měkká část obývacího pokoje

Světlý a kontrastní interiér obývacího pokoje, který je schopen pojmout velké množství hostů, hypnotizuje odvážnou prezentací tradičního vybavení.

Světlé dřevo

Rovnoměrně bílá vnitřní paleta je zředěna teplými dřevěnými odstíny stropů a podlah, neobvyklý konferenční stolek ve tvaru velké dřevěné cívky doplnil atmosféru moderního obývacího pokoje.

Kontrastní design

Hra kontrastů je hlavním konceptem interiéru tohoto slavnostně vyzdobeného obývacího pokoje, který zahrnuje veškerou sadu prvků nezbytných pro pohodlný pobyt. Kontrastní design povrchů místnosti v kombinaci s drahým nábytkem a lesklými dekorativními prvky vytváří opravdu zajímavý a zároveň luxusní design obývacího pokoje s jídelnou.

Tmavě šedý tón

Moderní v obývacím pokoji

Temné prvky

Snad jen taková prostorná místnost s vysokým stropem je schopna odolat přítomnosti tmavé, téměř černé barvy. Takové zavedení prvků tmavé palety samozřejmě vyžadovalo dokončení povrchů místnosti v téměř sněhově bílých barvách..

Světlá místnost

Tmavé odstíny v interiéru

Kontrastní prostředí

Obývací pokoj v podkroví

Neobvyklý lustr

Krb v moderním obývacím pokoji

Prvky minimalismu pro uspořádání prostorného obývacího pokoje

Žádný jiný styl netáhne více do prostorných prostor než minimalismus. Proto není divu, že designéři po celém světě dávají přednost integraci jeho prvků do moderních interiérů obývacích pokojů s dostatečným prostorem. Prostor a svěžest, volný pohyb a minimum dekoru – tyto základní principy minimalismu byly vloženy do konceptu vytvoření následujících obrazů obývacích pokojů v moderním stylu.

Soustředění na krb

Minimalismus v obývacím pokoji

Místnost vypadá prostorně a bez nadměrného dekoru, ale zároveň má vše, co potřebujete k vytvoření příjemné atmosféry pro odpočinek, sledování televize a dokonce i sledování ohně v krbu.

Minimalistické zařízení

Skandinávský minimalismus

Minimalismus se skandinávským nádechem, který se vyznačuje použitím sněhově bílých povrchových úprav téměř pro všechny povrchy v místnosti a použitím jasných, sytých barev pro čalounění čalouněného nábytku. Světlý a prostorný pokoj je mezitím vybaven vším potřebným pro pohodlnou zábavu.

Minimalistický interiér

Minimalismus v akci

Skromný, ale zároveň netriviální dekor obývacího pokoje splňuje všechny požadavky moderního minimalismu.

Světlé na bílém

Obývací pokoj-kuchyň ve stylu minimalismu

Světlé dekorativní prvky na pozadí světelné dekorace místnosti, skromného vybavení, jasnosti a jednoduchosti linií – vše funguje tak, aby vytvářelo atmosféru plnou svěžesti a čistoty.

Světlý a prostorný obývací pokoj

Prostorný, sněhově bílý pokoj obývacího pokoje obsahuje kuchyň a jídelní kout, vytvořený s lakonickou jednoduchostí, ale ergonomickým a funkčním obsahem. Všechny úložné systémy jsou ukryty ve vestavěném systému uzavřených skříní. Téměř úplná absence dekorativních prvků a textilií vytváří pocit prostornosti, čistoty a svěžesti místnosti.

S přístupem na dvorek

Minimální výzdoba

Mnohým majitelům domů stačí dát pohovku, konferenční stolek a televizi – prostor obývacího pokoje je připraven. Jednoduchá, ale zároveň pohodlná místnost v pastelových barvách pro mnoho obyvatel je symbolem relaxace a odpočinku po pracovním vykořisťování.

Živý obraz

V tomto minimalistickém obývacím pokoji se světlou barevnou paletou je kladen důraz na jasná umělecká díla na zdi. Tento zajímavý designový tah je způsoben skutečností, že ohnisko v podobě krbu, tradičního pro mnoho obývacích pokojů, ve skutečnosti není takové, ale spíše umělecký předmět..

Bílá a dřevitá

Světlý čalouněný nábytek