Pokoje

Moderní velká kuchyň s jídelnou – jaké to je?

Všechno v bytě by mělo být promyšleno do nejmenších detailů, včetně interiéru kuchyně. Navzdory skutečnosti, že dnes mnoho lidí dává přednost všem druhům občerstvení na cestách a bohatí lidé raději sedí v restauraci, zůstává kuchyň hlavním důležitým předmětem bytu. Pokud jste šťastným majitelem (majitelem) velké kuchyně, přesněji velké místnosti, kterou bylo rozhodnuto vybavit jako kuchyň-jídelna, pak zdobení jejího interiéru bude vyžadovat určité znalosti a dovednosti. V kuchyni by měla vládnout útulnost a harmonie. Hostitelka by při vaření neměla cítit nepohodlí. Kreativita miluje pohodlí, krásu a harmonii ve všem. Obdobná atmosféra by však měla doprovázet i jídlo. Souhlasíte s tím, že špatný interiér kuchyně, její design, pravděpodobně nezpůsobí touhu říci: «Dobrou chuť, všichni!»

Co je tedy potřeba pro interiér moderní velké kuchyně s jídelnou, jak by měl vypadat, aby pobyt v něm navozoval pocit klidu, a to nejen po jídle?

Ve zdravém rozumu lidí od nepaměti byla kuchyně považována za místo pro vaření a stravování, tedy dva v jednom – kuchyň a jídelna. Tento přístup k interiéru je stále aktuální..

Dva v jednom - kuchyň a jídelna

Pokud ale milujete kulinářské umění, pak se bez velké kuchyně neobejdete. V tomto případě je nutné zónování z obytných prostor. Souhlasíte s tím, že vůně vařeného jídla není vždy vůní hotového jídla. Silná vůně z kuchyně je zbytečná například v obývacím pokoji, ložnici. Jaké způsoby zónování jsou dnes populární?

Specialisté na zónování velkých kuchyní

Nejčastěji jsou velké kuchyně, kde rádi vaří a často vaří, odděleny od zbytku obývacího prostoru obloženými nebo skleněnými dveřmi. To je mimochodem jeden ze základních požadavků na požární bezpečnost. K zónování kuchyně by proto mělo být přistupováno nejen z hlediska pohodlí a krásy..

Psychologové říkají, že velká plocha kombinovaných prostor, v našem případě kuchyně a jídelna, musí být nutně rozdělena do určitých zón, navíc jasných. V opačném případě začne interiér této místnosti, její design, vyvíjet tlak na psychiku majitele. Takže člověk je uspořádán tak, že pro normální psychologický komfort potřebuje rozdělit prostor na zóny. Zvláště při práci. Kuchyně by proto měla vyniknout v oddělené oblasti. Jakým způsobem můžete zónovat velkou kuchyň a jídelnu – vyberete si:

  • zónování s osvětlením. Světlo lamp v pracovním prostoru kuchyně by mělo být mnohem intenzivnější než ve zbytku místnosti. Jídelní prostor lze zvýraznit světlem, ale to by už měl být jiný typ zařízení. Někdy stačí jedna lampa. Světlo by mělo být měkké.
  • Zónování kuchyňského nábytku

PředchozíDalší123

  • víceúrovňové stropy. Jasně oddělí kuchyňský prostor od jídelního prostoru (jídelny). Zvláště to bude vypadat skvěle ve velké místnosti, kde neexistuje způsob, jak provádět zónování jiným způsobem. Tato metoda tedy poskytne vaší představivosti úplnou svobodu. Počet možností je téměř nekonečný. Může to být štukování, římsový systém. S pomocí víceúrovňového stropu můžete z velké kuchyně udělat vždy jedinečnou.

Víceúrovňový strop - ohraničení zóny Víceúrovňový kuchyňský strop

  • pomocí vhodného designu podlahy můžete také zónovat velkou kuchyň s jídelnou. Nejběžnějším a nejjednodušším způsobem je natřít podlahu pro každou zónu vlastní barvou. Je poněkud obtížnější provádět zónování pokrytím podlahy různými materiály, například laminátem a linoleem. Kuchyně vypadá perfektně při zdobení kuchyňské podlahy keramickými obklady a jídelna parketami. Nebo další skvělou možností je kombinace porcelánového kameniny s upravenou deskou. Díky těmto materiálům jsou podlahy kuchyně dokonale čisté..

Barevný okraj podlahy - ohraničení kuchyňského prostoru Materiál podlahy je také okrajem kuchyňského prostoru

  • nábytek uspořádaný v určitém pořadí vytvoří fyzicky cítit hranici mezi kuchyní a jídelnou.

Zónování kuchyně nábytkem Zónování kuchyňského nábytku

  • při zónování velké kuchyně a jídelny může pomoci nejen pořadí uspořádání nábytku, ale také vzhled, barva tohoto nábytku. Měkká bílá křesla budou vizuálně označovat hranici mezi kuchyní a jídelnou..

  • příčka dokonale oddělí kuchyňský prostor od zbytku obytných prostor. Toto je pravděpodobně nejvíce preferovaná možnost zónování pro velkou kuchyň. Hostitelce to umožňuje skutečně se izolovat od zvědavých očí. Ženy pravděpodobně svědčí o negativních účincích zvědavých očí při vaření. Zvláště pokud se toto jídlo připravuje poprvé. Přitom není tak těžké vytvořit oddíl. K tomu stačí pěnový blok. Nebo dřevěný rám opláštěný sádrokartonem.

Příčka zakryje kuchyň před zvědavými pohledy

  • Pokud jste fanouškem posezení s přáteli u barového pultu se šálkem brazilské kávy Santos nebo sklenkou německého piva Doppelbock, pak v tomto případě můžete zónovat velkou kuchyň pomocí tohoto pultu. Pěkná a užitečná možnost.

Když se rozhodnete, jak bude zónování velké kuchyně provedeno, budete přemýšlet, co dál. A pak bude logické přemýšlet, v jakém stylu interiéru vyzdobit kuchyň a jak to všechno implementovat: materiály, barva, nábytek.

Styl interiéru velké kuchyně

Minimalistická kuchyně – pro milovníka čistého a volného prostoru a racionality. Současně neexistují žádná omezení ve funkčnosti kuchyně, stejně jako v přítomnosti kuchyňského vybavení a spotřebičů. Čistota a pořádek.

Minimalistická kuchyně

High-tech styl v interiéru kuchyně vyniká svým pohodlím, aniž by ztratil jeho funkčnost. Při jeho konstrukci se používají špičkové materiály, díky nimž je zařízení trvanlivé a odolné proti opotřebení. Charakterizované barevnými omezeními – dvě kontrastní barvy.

PředchozíDalší1234

Kuchyně ve venkovském stylu má zvláštní hřejivou atmosféru. Není divu, tomuto stylu se také říká rustikální. Charakteristickým rysem kuchyně v tomto stylu je nábytek vyrobený z polostarožitného přírodního dřeva, exponované malované nádobí, květiny, rostliny.

PředchozíDalší123

Materiály

Dnes se velké kuchyně vyznačují texturou nebo strukturou dřeva. Výroba nábytku z přírodního dřeva je drahá záležitost. Ne každý zastánce velkých kuchyní si to může dovolit. I přesto, navzdory vysokým nákladům na přírodní materiály, jejich popularita roste. Jedná se o dřevo, kámen, mramor, ocel. Laminát a plast mizí v zapomnění, přestože jsou stále běžné. Správně řečeno: «Nový je dobře zapomenutý starý».

Laminát se stále používá

Barva

Hned je třeba říci, že bílá bude dobrá pro jakýkoli styl interiéru. Vizuálně zvyšuje objem kuchyně. Pokud se vám prostor kuchyně zdá nedostatečný, bílá kuchyně se tohoto pocitu zbaví..

PředchozíDalší123

Odborníci nedoporučují nadměrné množství barev v interiéru kuchyně. Barevné schéma by mělo být co nejjednodušší. Teplé barvy dobře přispívají k trávení a celkovému tónu člověka: pomeranč, káva, smetana.

Barevné schéma kuchyně je jednoduché a útulné

Na závěr pro váhavého čtenáře

Nebojte se velikosti kuchyně-jídelny. I velký prostor může být přeměněn na krásné a útulné místo, které může být hrdě představeno hostům. Když přemýšlíte ve velkém, nezapomeňte na malé. Ke všem druhům standardů můžete přidat něco vlastního. to «jeho» lze vyjádřit vzorem, který si sami nanesete, lakováním jednotlivých předmětů, kuchyňským náčiním původně vyrobeným vámi, starými restaurovanými předměty. Kuchyně je pro člověka posvátným místem. A jak lidé říkají – svaté místo není nikdy prázdné. A velká kuchyně by měla tomuto výrazu vyhovět. dobrou chuť!