Pokoje

Nápady na výzdobu dětského pokoje

Renovace nebo dokonce malá změna v dětském pokoji je pro rodiče vždy seznamem dilemat. Všichni naprosto dobře chápeme, že pokoj pro malého majitele je celý svět, ve kterém neroste snadno, ale získává nové znalosti a dovednosti, učí se světu, rozvíjí své schopnosti a otevírá nové, dříve neznámé hranice. Úkolem rodičů je nejen vytvořit pohodlný, bezpečný a pohodlný interiér dětského pokoje, ale povzbudit dítě ke kreativitě, podpořit jeho aspirace a koníčky, vytvořit atmosféru, ve které se chce komplexně rozvíjet. Jak ale vytvořit účinný a zároveň atraktivní design místnosti, když jednu věc psychologové poradí, specialisté na barevnou terapii – další a pediatři trvají na svém? Jak vybrat vhodnou možnost z různých designových nápadů a zároveň nezničit rodinný rozpočet? Každý rodič koneckonců chápe, že je nemožné jednou vytvořit interiér dětského pokoje a neměnit jej, dokud nevyletí vaše mládě z rodinného hnízda. Každý rodič bude muset vyřešit problém výběru na základě věku, charakteru, koníčků a preferencí vlastního dítěte. A my vám zase můžeme poskytnout možnosti pro výzdobu dětského pokoje, který využil myšlenky moderních designérů, specialistů na dětskou ergonomii, psychologů a pediatrů. Výhodou našeho rozsáhlého výběru designových projektů je, že můžete vlastními rukama přivést k životu mnoho nápadů..

Kontrastní tematický design

Návrh dětského pokoje

Organizace místa na spaní

Na jedné straně všichni soupeřící odborníci říkají, že v dětském pokoji je nutné ponechat maximální možný prostor volný, aby si dítě nemohlo snadno hrát, ale také skákat, běhat v kruhu a být aktivní jinými způsoby. , vypusťte nahromaděnou energii. Na druhé straně by místnost měla kromě herního prostoru mít pohodlné, plnohodnotné místo na spaní, segment pro studium a kreativitu a také úložné systémy, do kterých se vejde šatník, hračky, sportovní vybavení a knihy pro dítě. Otázka úspory místa je často velmi akutní..

Originální místo na spaní

Forge s úložnými systémy

Podkrovní postel nejen pomůže ušetřit cenné metry čtvereční malého dětského pokoje, ale stane se také zajímavým způsobem, jak uspořádat místo na spaní a relaxaci. Většina dětí ráda spí v nějaké výšce od podlahy a předstírá, že je na stromě, ve věži, vesmírné lodi nebo na jiném fantastickém místě. V uvolněném prostoru pod postelí můžete uspořádat úložné systémy jiného plánu (oblečení, knihy, hračky), nainstalovat malou pohovku, která bude sloužit jako posezení pro případ, že by k dítěti přišli hosté. Prostor pod postelí můžete také nechat výhradně pro hry – pověšením závěsů můžete uspořádat něco jako chatrč.

Vybudujte podkroví pro školku

Racionální využití prostoru

Vytvořte podkroví v pokoji teenagera

Funkční místo na spaní

Místa na spaní v místnosti pro dvě děti

Pokud dvě děti žijí ve stejné místnosti, pak je úkol rodičů v rozdělení zón pro spaní, odpočinek, cvičení a hraní obtížnější. První a často nejdůležitější myšlenkou, kterou má většina rodičů, je použití palandy. Zjevná úspora v použitelném prostoru má přednost před argumenty dětí (pokud je jejich věkový rozdíl malý) o tom, kdo bude spát na horním patře. Ale i v tak známé struktuře nábytku, jako je palanda, existují možnosti pro pohodlný a originální design..

Návrh školky pro dva

Dětský pokoj s palandou

Původní uspořádání míst na spaní

Kontrastní interiér pro dva

Prostor na spaní každého dítěte můžete použít k vytvoření zóny soukromí. K tomu stačí zavěsit závěsy ve spodní vrstvě nebo dokonce postavit dveře, okna, ze spícího místa udělat princeznu, hrad princezen, raketu nebo loď.

Místa na spaní v orientálním stylu

Kovárna a místo samoty

Pokud je v dětském pokoji dostatek místa, můžete palandu vybavit skluzavkou, po které můžete z horního lůžka slézt dolů. Konstrukce musí být samozřejmě také vybavena žebříkem, po kterém se bude šplhat nahoru..

Originální hratelný design

Postele obou úrovní mohou být vybaveny úložnými systémy ve formě zásuvek, čímž se ušetří cenné metry čtvereční místnosti pro dvě děti.

Postele s úložnými systémy

Vytvoření akcentní stěny v dětském pokoji

Odborníci doporučují nezdobit všechny stěny dětského pokoje jasnými barvami, zvolit lehký, neutrální tón a zdůraznit jeden ze svislých povrchů (jasně, pestře, s kresbami nebo malbami). Existuje mnoho možností pro vytvoření přízvukové stěny. Kromě standardních přístupů k tapetování pomocí nástěnných desek, laminátu, dekorativní omítky nebo tekutých tapet existuje mnoho způsobů, které se používají hlavně pro dětské pokoje. Umělecká malba, použití kresby šablony, samolepky – všechny tyto příklady designu vám pomohou vytvořit tematický obrázek pro akcentní povrch – podle vaší oblíbené karikatury, pohádky, komiksu nebo určitého druhu aktivity, kreativity, sportu.

Světlá akcentovaná stěna

Tematický design

Umělecká malba na zeď

Pokud je dítě velmi aktivní, není pro něj snadné uklidnit se před spaním a naladit se na odpočinek, nejlepší je založit záhlavovou zeď za čelo postele. Místnost tak bude mít různé dekorace a dítě před spaním neuvidí barevný nebo jasný vzor fototapet, nástěnných maleb nebo akrylových samolepek..

Zdůrazněný povrch za čelem postele

Zdi s prostým přízvukem

Originální barevné kombinace

Černá (nebo ocelová) magnetická tabule není jen kontrastní akcentní plochou (nebo její částí) v interiéru dětského pokoje, ale také polem pro kreativitu. Na povrchu můžete kreslit pastelkami, pomocí magnetů pověsit kresby, fotografie a řemesla. Už si nemusíte dělat starosti s kreslením vašeho dítěte na zdi – mají k tomu celou bezpečnou zónu..

Magnetické rýsovací prkno

Kontrastní design

Místo pro kreativitu

Magnetický povrch

Černá zeď pro malování

Vigvam, stan nebo ústup

I když je v místnosti majitelem pouze jednoho dítěte, může stále potřebovat místo pro samotu – malý koutek uzavřený před každým, uvnitř kterého leží ty nejcennější hračky a odehrávají se nejzajímavější hry. Na moderním trhu s dětským zbožím není bez důvodu, že se objevily různé možnosti vigvamů, stanů malých stanů – psychologové již dlouho prokázali, že taková místa pro samotu jsou do té či oné míry potřeba každým dítětem. Zde se můžete uklidnit, izolovat se na chvíli od okolního světa, dokonce se schovat nebo si jen hrát..

Odlehlé místo

Barevný vigvam do školky

Interiér s tmavými kontrasty

Jednou z možností vytváření míst pro ústraní, oblíbenou mezi ruskými rodiči, je vigvam. Jedná se o jednoduchou konstrukci a následnou instalaci, skládající se z dřevěných regálů, přes které jsou nataženy látky. Struktura je bezpečná z hlediska dopadu na člověka a životní prostředí – používá se dřevo a přírodní tkanina. I když vigvam spadne na dítě, nezpůsobí žádné vážné poškození – na regály se používá lehké dřevo, samotné regály trochu váží. Vigvam můžete ozdobit libovolnou barevnou variantou, částečně nebo úplně použít látku, která byla použita k zakrytí oken nebo k dekoraci místa na spaní (pro vytvoření harmonické atmosféry), textil s tematickým vzorem – oblíbení hrdinové pohádek, karikatur, komiksů.

Vigvam přes čelo postele

Tematický design

Chlapecký pokojový design

Další možností, jak vytvořit částečné soukromí, je malý stan, který visí ze stropu. Tato možnost designu samozřejmě není k dispozici v místnostech se strečovými stropy. Výrobek se skládá téměř výhradně z látky (pouze klenba má trubkový nebo drátěný rám), v případě potřeby ji lze snadno odstranit (pokud například potřebujete více prostoru pro hraní několika dětí). Mini stany se nejčastěji používají v interiérech dívčích pokojů; organicky zapadají do příběhů o orientálních princeznách. Hotová řešení se nejčastěji vyrábějí v pastelových barvách a jsou schopna zapadnout do jakéhokoli designového stylu a barevného schématu interiéru.

Mini stan do školky

Design panenského pokoje

Interiér v pastelových barvách

Často jsou tyto mini-textilní stany zavěšeny nad hlavou postele a vytvářejí jakýsi baldachýn. Na základnu stanu můžete zavěsit mobil vyrobený vlastními silami a dokonce i společně s dítětem. Odejít do důchodu v záhybech takové stříšky a usnout není děsivé.

Stan nad hlavou postele

Lehké textilie pro pohodlí

Textilní dekorace školky

Je těžké si představit útulný dětský pokoj bez závěsů na oknech, jasně zdobené postele, barevného nebo načechraného koberce na podlaze. Právě tyto detaily nesou hlavní zátěž při zdobení a vytváření zvláštní atmosféry v dětském pokoji. Textil velmi často působí jako akcent při vytváření všestranného interiéru. Návrháři doporučují používat světlé, neutrální barvy pro zdobení místnosti, abyste mohli situaci simulovat pomocí jasných detailů, přizpůsobením se měnícímu se věku dítěte, změnou jeho preferencí a koníčků. Koneckonců, výměna záclon nebo přehozu je mnohem snazší než přelepování tapet nebo vytváření panoramat pod stropem..

Dětský pokoj ve světlých barvách

Světlý textilní design

Důraz na textil

Jasné akcenty

Světlá a bohatá výzdoba

Při zdobení místnosti pro novorozence se z nějakého důvodu používají pastelové barvy. Dítě bude zpočátku důležité ne tak pro celkový design místnosti, jako pro detaily, které jsou v jeho bezprostřední blízkosti. Od atmosféry ve školce je vyžadován pouze relaxační a klidný přístup. Nezbytné jsou ale také akcentové prvky – pro zaostření pohledu, pohled na kresbu, vzor, ​​drobné detaily. Právě s tímto úkolem se textil nejsnáze vyrovná – jako návrh lůžka, záclon na oknech, malých nočních koberečků, baldachýnů, stanů.

Pokoj pro novorozence

Design dětského pokoje

Pastelové odstíny

Školka v šedobéžových tónech

Úložné systémy – různé tvary

Situace s organizací efektivního skladování v dětských pokojích není jednoduchá. Zpočátku je hraček a knih málo, vejde se do nich malý stojan nebo dokonce kontejner, ale postupem času počet položek nezbytných pro vývoj dítěte exponenciálně roste. Ne vždy je možné se tomuto neúnavnému růstu přizpůsobit – pro nové úložné systémy prostě nemusí být volné místo. Proto je nutná jasná kontrola růstu nových hraček a výběr univerzálních úložných systémů. Odborníci doporučují používat otevřené regály, které pojmou velké předměty a kontejnery s malými předměty, ukládají knihy nebo nastavují sportovní vybavení. Časem, když se změní zájmy a koníčky dítěte, můžete jednoduše změnit obsah kontejnerů.

Pohodlné úložné systémy

Útulný design školky

Zdůrazněná stěna v dětském pokoji

Úložné systémy v dětském pokoji

Pohodlné regály

Chytré úložné systémy

Pokud mluvíme o kloubových úložných systémech, pak jsou nejčastější otevřené police. Čím méně fasád ve školce, tím menší šance na zranění. Na otevřených policích je obsah jasně viditelný, požadovaná položka bude rychle nalezena. Je žádoucí, aby se bavily na úrovni přístupné dítěti.

Otevřené regály

Původní pracoviště

Neobvyklé pracoviště pro dva

Výhodou otevřených polic je, že se dají snadno dělat vlastními rukama. Ze starých palet nebo jen prken můžete vytvořit exkluzivní úložné systémy pro knihy, papírnictví a hračky. Světlá barva, barevné tapety nebo tkanina pro lepení zadní stěny, tematické samolepky – všechny prostředky jsou dobré pro získání nejen prostorného úložného systému, ale také originálního dekorativního prvku interiéru.

Světlé police s pozadím

Organizace pracovního prostoru

Původní stěna s policemi

Vytvářejte jasné detaily

Osvětlovací systém – všestrannost a estetika

V dětském pokoji jeden centrální lustr pod stropem nestačí. Je nutné vytvořit podsvícení pro pracoviště (nebo oblast pro kreativitu). Ale pro mnoho dětí je důležitá nejen funkčnost osvětlovacího systému – věnec se tlumenými světly pomůže vytvořit v pokoji prázdninovou náladu a před spaním osvětlí pokoj slabým světlem, aby dítě nemělo usnout ve tmě.

Věnec ve školce

Dětský pokoj v romantickém stylu

Věnec místo nočního světla

Zářící zeď

Originální výzdoba postele

Dekorativní předměty do dětského pokoje

Pouze na první pohled lze rozhodnout, že dekorativní prvky v dětském pokoji nenesou žádné sémantické zatížení, s výjimkou dekorace interiéru. Hračky zavěšené na stropě je možné si před spaním prohlédnout a na ty, které jsou poblíž postele, se můžete dotýkat rukama, rozvíjet motoriku a rozšiřovat obzory hmatových vjemů. Kresby, výšivky, papír a dřevěné modely nejen zdobí místnost, ale také rozvíjejí prostorové myšlení, smysl pro detail, podporují trénink očí, nemluvě o rozvoji touhy po kráse, rozšiřování estetických znalostí.

Světlé dekorativní prvky

Světlý interiér školky

Krásné barevné kombinace

Originální závěsný dekor

Lakonický design

Zdobení v pastelových barvách

Sněhobílá idyla

Světlé detaily na bílém pozadí