Pokoje

Návrh bytu v panelovém domě

Navrhnout byt v panelovém domě není tak jednoduché. Je to pracné, ale v zásadě zajímavé zaměstnání. Hlavní obtíž spočívá ve skutečnosti, že panelový dům je struktura sestavená ze stejných bloků. Aby bylo jasnější, představte si dům z krabiček od sirek, princip je stejný – stejně velké bloky se skládají na sebe. Samozřejmě, pokud jde o proces výstavby, je to pohodlné a práce je provedena rychleji. Místnosti jsou ale malé, úzké a mají nepohodlné uspořádání – na konci je jen jedno okno. Je zásadně obtížné cokoli změnit za předpokladu, že téměř všechny stěny jsou nosné nebo monolitické. To je specifikum blokových budov. Proto by měl návrh vycházet z vizuálních efektů..

Návrh bytu v panelovém domě

Existuje mnoho způsobů, jak vizuálně rozšířit a změnit prostor, zde jsou některé z nich:

Barva

Koncové stěny mohou být jasnější než boční stěny. Totéž lze provést se závěsy – vyberte pro ně bohatší sortiment než tapety.

Nábytek

S pomocí správného uspořádání můžete místnost udělat prostornější, konkrétně umístit masivní nábytek blíže ke koncové stěně. A také umístěním zrcadel můžete vytvořit efekt volumetrického prostoru..

Zónování

Můžete vytvořit příčné zónování, pak se místnost rozbitá na části stane pohodlnější a prostornější. To vše lze dosáhnout vysokými regály, svislými policemi a skříňkami. Pódium také patří k efektu zónování – to je neobvyklé, krásné a také pomůže zvětšit prostor..

Oblouk

Za předpokladu, že zeď nelze zbourat, ale opravdu chcete kombinovat místnosti, například kuchyň a obývací pokoj nebo toaletu a vanu, můžete použít techniku ​​oblouku. To znamená, že místo dveří, které spojují místnosti, udělejte oblouk. Takže při zachování nosné stěny dosáhnete požadovaného výsledku a vypadá to velmi krásně..

Nejzajímavější je, že v závislosti na preferencích a vkusu majitelů můžete použít buď jednu metodu, nebo dvě, tři a dokonce všechny čtyři. Hlavní je předem si dobře promyslet, kde, co a jak by mělo být.

Efekt zónování

Celostěnné okno je neobvyklé, svěží a velmi krásné

Celostěnné okno

Orientace stylu

Už jsme tedy zjistili první fázi zdobení bytu v panelovém domě, která pomohla vizuálně rozšířit prostor. Dalším krokem je vybudování zaměření na styl. Rozhodně můžeme říci, že takový byt bude vypadat dobře v minimalistickém stylu. Je to tento styl, který pomůže udržet to malé množství prostoru, které je víceméně volné. Pokud si přejete, můžete samozřejmě použít high-tech, country nebo etnický styl, ale je to minimalistická stručnost, která vytvoří pocit pohodlí a pořádku. To znamená, že chybí zbytečné detaily, které zaplňují místnost. A v místnostech skromné ​​velikosti to není vůbec přijatelné..

Minimalismus a nic víc Nejúspěšnějším stylem je zde minimalismus.

Aby bylo možné umístit všechny potřebné dekorační předměty, pokud existuje taková touha, nebo jen malé předměty, můžete do zdi postavit výklenky a police. Nezabere místo a nebude vypadat objemně..

Vestavěné výklenky

Vytvoření prostorného obývacího pokoje z toho, co je

Obvykle v takových bytech, pokud je obývací pokoj, je malý a úzký. A tady bych chtěl umístit pohodlnou pohovku a stůl pro příjem hostů nebo příjemnou zábavu s rodinou. A aby tato místnost alespoň nějak odpovídala svému účelu, můžete použít techniku ​​kombinování místností. V závislosti na tom, který pokoj se stane pokojem pro hosty a který je hned vedle, lze jej kombinovat buď s kuchyní, nebo s ložnicí..

Nejběžnější možností je kombinace s kuchyní. Zónování může být s příčkami nebo správně umístěným nábytkem. V každém případě získáte holistický a poměrně prostorný pokoj. Zde bude také vhodné zvýraznit oblasti barvou. A můžete také použít víceúrovňové stropy a reflektory..

  • Pohodlné a praktické

    Obývací pokoj spojený s kuchyní

  • Úspora místa může být krásná

    Obývací pokoj spojený s kuchyní

PředchozíDalší12

Ve vztahu k ložnici můžete také použít příčky nebo zástěny, nebo jednoduše pověsit závěsy po obvodu postele..

Obývací pokoj a ložnice Ložnice oddělená závěsy

Nebo se obecně nesmí oddělit nic jiného než nábytek, zadní část pohovky se již může stát jakousi přepážkou.

Zadní část pohovky je již přepážkou Zónování pomocí pohovky

Je lepší zvolit barevné schéma obývacího pokoje v neutrálních nebo světlých barvách, zejména proto, že se jedná o byt v panelovém domě, který se neliší v prostoru. Světlé odstíny proto pomohou vizuálně zvětšit prostor..

Světlý obývací pokoj Interiér obývacího pokoje ve světlých barvách

Panelová ložnice

Pokud jde o výzdobu ložnice, hlavním problémem je umístění postele. Protože všechny ostatní atributy mohou být vyrobeny buď v kompaktní verzi nebo vestavěné, ale postel nemůže být menší, než je nutné. Proto existuje několik možností umístění. První je rozkládací pohovka, což je typ pohovky, která se rozkládá jako manželská postel. To znamená, že když je sestaven, nezabírá mnoho místa, ale když je rozebrán, je to docela prostorná a pohodlná možnost..

Pohovkový transformátor se již dlouho etabloval jako pohodlný a velmi funkční

Pohovka - transformátor

Druhou možností je postel zabudovaná do výklenku. Ve stěně je vytvořen speciální výklenek, do kterého je ráno sestavena postel a zavřena dveřmi. Docela pohodlné, protože vůbec nezabírá místo v místnosti, jde jen o skládání a rozkládání. To vše je ale vhodné pro páry, které chtějí spát na manželských postelích, a aby oba manželé nebyli proti zdi. Protože pokud dáte postel do rohu ke zdi, také výrazně ušetří místo. A pro bakaláře nebo štíhlé manžele může být stále vhodná půldruhá postel nebo pohovka.

Postel pro dva Jedna a půl postele Jednolůžko Postel pro tenké

Pro ukládání věcí jsou místo velkých skříní – pokud pro ně není místo – perfektní noční stolky, závěsné skříně, vestavěné výklenky a tak dále. Doporučuje se použít jakýkoli dostupný prostor, například pod oknem, v blízkosti okna a nad ním. Spodní část může sloužit jako stůl, to znamená, že místo okenního parapetu mohou být na bocích dole skříňky. A udělejte prostor blízko a nad oknem pro výklenky a uložte tam různé předměty. Můžete tedy ubytovat potřebné věci bez přetížení prostoru..

Někdy musíte využít maximální využitelný prostor

Okenní výklenky

Kuchyň nebo kuchyňský kout …

Kuchyně v panelových domech nejsou prostorné, proto je třeba udělat všechny možné kroky k vytvoření pohodlí. Protože skromná velikost kuchyně neumožňuje současně mít dobrý pracovní prostor, lednici a pohodlný jídelní stůl.

Jako vždy tedy existuje několik možností. Nejlepší je propojení mezi kuchyní a obývacím pokojem. Samozřejmě pokud stěna mezi nimi není nosná a lze ji zbourat. Pokud tomu tak je, získáte poměrně prostorný pokoj, kam se vejde pohodlný pracovní prostor, lednička, dobrý jídelní stůl (již na území obývacího pokoje) a další zařízení pro příjemnou zábavu. Mimochodem, jídelní stůl může fungovat jako rozdělovač a oddělit kuchyň od obývacího pokoje..

Tabulka jako zónový efekt

Ale! Ne vždy štěstí a zeď není nosná. Pokud se toho nelze dotknout, můžete místo dveří udělat otvor s obloukem – to je velmi krásné – a mezi ně dát stůl na kolečkách, to znamená, že můžete jíst v jedné nebo v jiné místnosti, jednoduše přesunutím stůl. Chladnička tak může zůstat v kuchyni, což hospodyňkám usnadňuje život a pracovní plocha se nijak výrazně nezmenší..

Pokud malou kuchyň nelze k ničemu připojit, můžete se uchýlit k trikům, například výsuvnému nebo skládacímu stolu. To znamená, že stůl lze zabudovat do zdi nebo na něj sklopit. Ukazuje se, že když není potřeba, jednoduše neexistuje. A pak můžete mluvit o dobrém pracovním prostoru. Ale aby se do ní vešla i lednice, můžete použít nástěnné skříňky. Samozřejmě, že jsou již v každé kuchyni, ale zde se navrhuje, aby byly mělké a velmi vysoké, dokonce až ke stropu. Úplně nahoře uložte to, co se používá velmi zřídka. Spodní skříňky tak budou mnohem menší a je možné umístit lednici.

Vysoké skříně

Paleta barev, stejně jako ve všech ostatních místnostech, by měla být světlá, pokud existuje touha vizuálně zvětšit prostor.

Vana a WC

V koupelně a na WC také přirozeně není dostatek místa. Nejracionálnějším řešením by proto bylo spojit tyto dvě místnosti. Pak se tam vejde pračka a pohodlná vana nebo sprcha a všechny další potřebné atributy. Mezi techniky vizuálního vylepšení patří světelné tóny, zrcadla, matné dlaždice a bodová světla pro příjemné rozptýlené světlo..

Dětský pokoj

V dětském pokoji, jako v žádném jiném, je nedostatek prostoru akutně cítit. Jsou to děti, které potřebují místo na hraní, běh a podobně. Proto je nutné co nejvíce ušetřit místo. Můžete například položit podkrovní postel, která zaujme místo parapetu, a pod ní bude vybavena pracovní plocha nebo úložný prostor. Je třeba mít na paměti, že pokud je postel tak blízko okna, pak by měla být co nejtěsnější, aby průvan nepoškodil zdraví dítěte. Zde budou také vhodné vestavěné výklenky, aby nedošlo k přeplnění prostoru skříněmi nebo skříněmi..

V naší době tedy existuje mnoho triků, triků a zařízení, díky nimž je i malý byt v panelovém domě pohodlný, prostorný a krásný. Vše, co je potřeba, je přistupovat k procesu s duší a trpělivostí. Samozřejmě si vše pečlivě promyslete.

Panelová kuchyně s bodovými světly Útulný obývací pokoj Tmavý nábytek na světlém pozadí zvětšuje prostor Světlé barvy oživí místnost Tmavé tóny pro solidní atmosféru Chodba a kuchyň Kreativní ložnice Promyšlený design je polovina úspěchu Čím větší okno, tím prostornější místnost působí. Strohost a solidnost Kompetentní rozložení Důležitý je také správný dekor