Pokoje

Tapeta do kuchyně – design 2018

Navrhování kuchyně pro každého majitele domu je zodpovědné i nákladné. A nejsou to jen náklady na kuchyňskou soupravu a domácí spotřebiče, ale také značné náklady na dokončení prostor. Speciální mikroklima kuchyňského prostoru – vysoká vlhkost, konstantní pokles teploty, riziko mechanického poškození, povrchové vyhoření a neustálé znečištění, zanechává otisky při výběru dokončovacích materiálů, nikoli ve směru snižování jejich nákladů, bohužel. Kromě toho celý obraz kuchyňského prostoru do značné míry závisí na vzhledu nástěnné dekorace. To znamená, že při výběru materiálů pro dekoraci bude nutné vzít v úvahu celou řadu kritérií – od technologických vlastností po estetické kvality. Doufáme, že náš výběr kuchyňských interiérů, ve kterých jsme shromáždili nejméně 100 metod zdobení stěn, vám pomůže zorientovat se v rozsáhlém výběru tapet pro kuchyňské dekorace a najít ideální volbu..

Tradiční motivy

Tapeta do jídelny

Důraz na jídelní segment

Výběr tapety podle technických charakteristik

Výběr tapet v moderních obchodech s dekoracemi je neuvěřitelně široký. Pokud půjdete do jednoho z nich bez předběžné přípravy, pak kromě ohromujícího sortimentu jen stěží získáte něco jiného. Nejprve vypleštěme možnosti, které nejsou pro kuchyň vhodné z hlediska jejich technologických vlastností. Papírové tapety přitahují kupující svou levností a širokou škálou barev a potisků. Ale absolutně nejsou vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí, extrémními teplotami a vysokým rizikem povrchové kontaminace. I papírové tapety se speciální impregnací, která brání účinkům vlhkosti, jsou vhodné pouze pro ty majitele, kterým by nevadilo přelepit stěny kuchyně za 1,5-2 roky. S největší pravděpodobností kresba vybledne za 2 roky na místech, kde jsou plátna vystavena přímému slunečnímu světlu a rozdíl v barvách bude znatelný.

Květinový tisk do kuchyně

Místní aplikace tapety

Kuchyně pískové barvy

Temný akcent jídelního koutu

Papírové tapety s minimální vrstvou vinylu lze použít pouze v případě, že povrchy stěn mají dokonale hladký a rovný povrch. Taková plátna jsou docela tenká a vykazují jakékoli povrchové vady. Tento design také nelze nazvat trvanlivým..

Kontrastní kombinace

Pestrá kresba

Tapeta ve světlých barvách

Tmavá tapeta pro světlou kuchyň

Světelný design

V prostoru kuchyně nepoužívejte textilní tapety. Vypadají luxusně, vyznačují se vysokými environmentálními vlastnostmi, ale je to schopnost «dýchat» se stává jedním z důvodů, proč opustit takový design – plátna dokonale absorbují všechny pachy. Hlavním důvodem je však nemožnost čištění textilní látky od nečistot pomocí čisticích prostředků.

Výběr tapety do kuchyně

Jasné akcenty

Lakonický design

Kombinace materiálů

Originální kresba

Vinylové tapety jsou skvělé pro kuchyně. Silný a trvanlivý, odolný vůči vlhkosti, slunečnímu záření, teplotním změnám a mechanickému namáhání (v rozumných mezích). Vinylové tapety lze čistit vlhkou houbou. Ale mezi vinylovými plátny existují odrůdy – pro kuchyň je nutné vybrat nejhustší výrobky. Není těžké zkontrolovat hustotu povrchu – pokud se při stlačení prstem materiál snadno ohne jako houba, pak hustota není dostatečně vysoká. Jsou brány v úvahu tapety nejvyšší kvality «kompaktní vinyl».

Venkovský styl

Moderní styl

Kombinace bílé a šedé

Headset jako barevný akcent

Tapeta do sněhobílé kuchyně

Vinylové tapety jsou papírové a netkané (netkané) podložky. Papírové utěrky jsou levnější, ale méně trvanlivé a pevné (hodně záleží na vinylové vrstvě na výrobku). Vinylové tapety jsou také rozděleny na plátna se vzorem a výrobky pro malování. Vinylové tapety můžete namalovat až 5-6krát (obvykle jsou tyto informace uvedeny na označení výrobku). Pro kuchyň je možnost malování přes skvrny nebo poškození plátna významným argumentem při výběru dokončovacího materiálu pro stěny..

Tapeta do kuchyně s otevřenými policemi

Tapeta s potiskem

Světlá plátna

Pastelové odstíny

Barevná řešení pro moderní kuchyňské prostory

Samozřejmě existuje určitá móda pro barevná řešení pro dokončovací materiály. Výrobci používají v nových kolekcích originální barevné kombinace, složité odstíny a návrháři nabízejí stále více nových možností. Každý majitel kuchyňského prostoru však při výběru barevného schématu pro zdobení své kuchyně začíná především z následujících faktorů:

  • velikost a tvar místnosti:
  • úroveň přirozeného světla, která závisí na počtu a velikosti okenních otvorů;
  • umístění kuchyně vzhledem ke světovým stranám;
  • řešení barev v sousedních místnostech;
  • paleta kuchyňských fasád a touha vytvořit barevný akcent nebo neutrální obraz prostoru.

Dekorace jídelního koutu

Tapeta do kuchyně s tmavými fasádami

Design světlé a prostorné kuchyně

V kuchyňských prostorách malých obydlí je nutné použít světelnou paletu pro dekoraci stěn, aby se vytvořil nejen čistý a světlý obraz místnosti, ale také aby se vizuálně zvýšil její objem. Pokud je místnost velmi malá, pak je vhodné udělat fasády kuchyňské soupravy ve světlých barvách. Není třeba se obávat skutečnosti, že tapeta ve světlém tónu rychle selže. Netkaná vinylová plátna lze čistit více než jednou. Navíc na světlých površích jsou otisky prstů, prach a zaschlé kapičky vody mnohem méně nápadné..

Světlé povrchy

Sněhobílá idyla

Interiér světlé kuchyně

Tapeta v pastelových barvách

Království symetrie

Béžová paleta je vždy v trendu. V první řadě pomáhá vytvořit hřejivou a útulnou atmosféru i ve špatně osvětlených místnostech umístěných na severní straně budovy. Sněhově bílé fasády kuchyňského souboru a béžová barva povrchové úpravy jsou vynikající aliancí, která vždy vypadá harmonicky. Neméně velkolepé verze interiérového designu lze dosáhnout kombinací světle béžové dekorace na zeď (pomocí tapety) a kontrastního tmavého barevného schématu pro kuchyňské fasády.

Kudrnaté béžové tapety

Teplé barvy

Přírodní odstíny

Světle béžová tapeta

Světle béžový design

Tapeta na okno

Pokud mluvíme o populárních možnostech tisku pro provádění kuchyňských tapet, pak dva směry nikdy nevyjdou z módy – geometrické a květinové vzory. Geometrický tisk přispívá k vytvoření přísného, ​​moderního designu kuchyňského prostoru …

Tapeta s velkým vzorem

Originální jídelní kout

Barevné tapety pro velkou kuchyň

V paralelní kuchyni

Květinový potisk (kterému dominují květinové motivy) vytváří lehkou, veselou až slavnostní atmosféru. Nikdo nemůže takový interiér označit za nudný..

Kresba rostlinných motivů

Květinový potisk

Barevné kombinace

Tapeta do jídelny

Jasné barevné schéma

Skandinávský styl

Téměř každý výrobce dokončovacích materiálů má sbírku produktů, které se nazývají – «kuchyňská tapeta». Poptávka po plátnech zobrazujících tematické kresby nikdy neklesá. Nádobí a interiérové ​​předměty, potraviny a kuchyňské doplňky, namalované na tapetách, nejen diverzifikují barevnou paletu interiéru, ale také vytvářejí zvláštní, útulnou atmosféru místnosti, kterou lze bezpečně nazvat nejnavštěvovanější v každém domě..

Originální design

Kontrastní design

Originální tapeta

Neméně populární jsou husté tapety, které napodobují jakýkoli povrch. Může to být cihla nebo zdivo, dřevěná prkna nebo trámy., «betonová zeď» nebo letadlo s efektem odlupování omítky, malování, záměrně stárnoucí povrch.

Originální imitace

Imitace zdiva

Tapeta na zeď

Světlý interiér kuchyně

Mezi oblíbené tisky na tapety, které se používají při dekoraci kuchyně, lze rozlišit pruhovaná a kostkovaná plátna. Je těžké si představit jakoukoli jinou místnost, ve které by taková kresba vypadala vhodně, organicky a prakticky..

Kostkovaná tapeta

Moderní jídelna

Svislé pruhy

Modré provedení

Vizuální nárůst výšky

Důraz na dekoraci stěn

Bílé a černé provedení

Jak používat tapetu v kuchyních různých úprav

Nejzjevnější odpovědí na tuto otázku je vložit na zdi v těchto místech. Kde není kuchyňská zástěra. Ale ne všechno je tak jednoduché a existují možnosti. Zdaleka nejoblíbenější variací na používání tapet v kuchyni je design jídelního koutu. Plochy kolem jídelního stolu nejsou vystaveny vlhkosti a silným teplotním extrémům a jsou méně náchylné ke kontaminaci. Jedním slovem, tapety v blízkosti jídelní skupiny jsou jen málo ohroženy. Dekoraci v jídelně lze použít jako akcent a zvýraznit tento funkční segment, proto není nutné vybírat velmi jasné tapety nebo plátna s velkým pestrým vzorem, existuje dostatek barevných rozdílů od hlavní dekorace a barvy schéma kuchyňských fasád.

Design kuchyně a jídelny

Tapeta kolem lišty

Dokončení segmentu jídel

Černobílá verze

Lakonický design jídelního koutu

S kuchyňským koutem

V poslední době jsou na zdobení jídelního koutu oblíbené fototapety. Na takových plátnech můžete nejčastěji vidět obraz krajiny. Co může být lepšího než jídlo v přírodě? I když je tato povaha napodobována tiskem fotografií na tapety, obraz je neuvěřitelně realistický. Výsledkem je nejen uklidňující atmosféra u jídel, ale také originální design celé kuchyně..

Večeře

Krajina do kuchyně

Tisk mapy do kuchyně

Originální tapeta

Světlá tapeta do kuchyně

Dalším stejně běžným způsobem, jak kombinovat povrchové úpravy, je vytapetovat celý zbývající prostor ke stropu nad kuchyňskou zástěru, bez ohledu na to, jak je široký. Kromě toho je taková kombinace výhodná také v případě, kdy je horní vrstva reprezentována skříní a alternativou jsou otevřené police. Barevně se design zástěry a horní části stěn může shodovat nebo působit jako kontrast, což vytváří určitý přízvuk – vše závisí na obecném pojetí designu kuchyně, barevném schématu fasád a stylu interiéru design.

Design s retro prvky

Tmavé dno - světlý top

Výrazný interiér

Tapeta a otevřené police

Útulný interiér

Jednou z možností takového designu je použití tapety pro lepení prostoru na stěně od nejvyšší úrovně skříněk ke stropu. Tento úzký proužek zpravidla působí jako akcentní plocha..

Světlá výzdoba horní části stěn

Pastelová interiérová paleta

Originální akcenty

Kombinovaná povrchová úprava

Dalším způsobem, jak integrovat tapety jako dokončovací materiál, je ozdobit horní část stěn nad panely zdobenými stěnovými panely, dlaždicemi, přírodním nebo umělým kamenem, zdivem nebo malovanou podšívkou..

Zdůraznění na tmavých površích

Světlé zelené v kuchyni

Venkovský styl

Kreativní řešení barev

Existuje mnoho kuchyňských prostor (obvykle malá plocha), do kterých se jídelní kout jednoduše nevejde nebo není nutný, protože na to existuje samostatná místnost nebo v obývacím pokoji je dostatek místa na zřízení jídelní skupiny. V tomto případě můžete pomocí tapety (nejčastěji v akcentové barvě nebo se vzorem) vyzdobit zeď, která není obsazena kuchyňskou soupravou. V závislosti na uspořádání nábytkového souboru to může být jedna plocha nebo dvě stěny (například kolem okenního otvoru a dveří do místnosti).

Tapeta do moderní kuchyně

Neobvyklý tisk fotografií

Zdůrazněná stěna

Originální geometrie

A poslední způsob, jak použít tapetu v kuchyňském prostoru, je vložit na skříňky a výklenky s otevřenými policemi. Tento způsob zdobení úložných systémů je samozřejmě vhodný, pokud mají dveře skříně skleněné vložky a barevný nebo tapetový tisk bude viditelný i při zavřených fasádách. V tomto případě se nejčastěji používá k dekoraci akcentové plátno. Pokud jsou fasády a dekorace stěn neutrální, světlé, pak kresba v útrobách úložných systémů nejen diverzifikuje paletu barev místnosti, ale také zvyšuje míru jedinečnosti interiéru..

Tapeta uvnitř skříňky

Tapeta - pozadí pro otevřené police

Vkládání skříně

Tapeta pro nástěnnou skříňku

Zdůrazněný design skříně