Pokoje

Útulná koupelna v orientálním stylu

Od starověku byl na východě přikládán zvláštní význam hygienickým postupům. To vedlo ke specifickému přístupu k návrhu těch prostor, kde se pořádají odpovídající akce. Očištění těla se změnilo v jakýsi rituál, který dal vzniknout spoustě tradic..

Velký dekorativní bambus v koupelně

Země, na jejichž národních tradicích designu je založen moderní orientální design, jsou:

 • Japonsko;
 • Čína;
 • Egypt;
 • Indie.

Kontrast v orientální koupelně Luxusní koupelna v orientálním stylu Keramická dlažba v koupelně v orientálním stylu

Hlavní trendy a projevy orientálního stylu v koupelně

Tajemství a jedinečnost místnosti vyplývající z použití designových řešení činí orientální styl designu pro mnohé atraktivní. Krása každého jednotlivého prvku takové koupelny upoutá pozornost a nutí vás obdivovat se. Malé detaily výzdoby se mohou stát uměleckými díly a středobodem místnosti..

Elegantní dekorace do koupelny v orientálním stylu Dřevěná dekorace do koupelny v orientálním stylu Tmavé barvy v interiéru koupelny

Hlavní věcí v tomto směru je správně uspořádat prostor. Exotiku můžete přidat pomocí orientálních ozdob, které mohou zdobit nejen stěny, ale také strop, podlahu a instalatérské předměty..

Neobvyklá koupelnová mísa Rozhodující linie v designu koupelny Dřevěný nábytek v orientálním stylu v koupelně

K vytvoření požadované atmosféry v koupelně stačí použít jen několik stylistických prvků. Nejčastěji to stačí k tomu, aby interiér získal požadovanou náladu..

Originální kamenná mísa v koupelně Koupelnový nábytek Sněhobílá koupelna v orientálním stylu Luxusní koupelna Odstíny šedé v koupelně

Teplé odstíny odpovídají orientálnímu stylu. Je lepší zvolit přírodní barvy, které nejlépe zdůrazňují přirozenost designu. Jejich nasycení bude záviset na přání zákazníka, ale několik světlých míst dodá koupelně svěžest a energii. Může to být šťavnaté odstíny červené nebo zelené..

Toaletní stolek v koupelně Police do koupelny Originální umyvadlo v orientálním stylu

Čínský styl v koupelně

Hlavním rysem čínské koupelny bude kombinace minimalistických designových řešení v interiéru. Nejjednodušší je použít při návrhu obrázky čínských draků. Kromě toho zde budou relevantní zákony feng shui. Odstíny červené vytvoří lakonický a strohý obraz místnosti. Chcete -li to provést, je lepší je kombinovat s odstíny zlaté, zelené, modré, žluté. Klasická kombinace černé a bílé bude v takové koupelně navíc vypadat harmonicky..

Světlá koupelna v orientálním stylu Stylizovaná koupelnová mísa v koupelně Velká okna v koupelně

Výhodou koupelny v čínském stylu budou velká okna. V jejich nepřítomnosti se musíte postarat o jas umělého osvětlení. Všechny druhy keramiky, skla a dřeva jsou považovány za nejlepší materiály pro tento styl..

Velké koupelnové zrcadlo Koupelna kachlová Sprchový kout v orientálním stylu

Instalatérství takového interiéru se vyznačuje jednoduchostí formy. V tomto případě je nutné zvolit velké produkty. Pokud to velikost místnosti umožňuje, musí být vana instalována na kopci uprostřed místnosti. V rozích takové místnosti jsou umístěny dekorativní a funkční dekorační prvky: obrazovky, úložné systémy, koše na prádlo atd..

Dekorace do koupelny Stylizovaný ornament na stěně koupelny

Egyptský styl v koupelně

Egyptský styl v interiéru se vyznačuje luxusem a majestátností. Koupelna v tomto stylu bude vypadat poněkud exoticky. Hlavní barvy designu jsou:

 • žlutá;
 • písek;
 • zlato;
 • Hnědý.

Posuvné seno v koupelně Ozdoba na zeď do koupelny Obkladová dlažba na dřevo v koupelně Umyvadla v orientálním stylu

V barevných řešeních lze zaznamenat podobnost s pouští, která je charakteristická pro zemi původu takových interiérů..

Osvětlovací tělesa v koupelně v orientálním stylu Neobvyklé lampy ve výklencích v koupelně Stylizovaná koupelna

Mezi architektonické prvky, které pomohou udržet celkové zaměření, patří:

 • sloupce;
 • obrubníky;
 • oblouky.

Černá mísa do koupelny Mozaika na stěnách vany

Tvar těchto struktur je nejčastěji reprezentován papyrusovým svitkem. Obrázky koček jsou také populární a lze je použít na vodovodní instalace, nábytek a jakýkoli jiný povrch. Pro úplné ponoření do kultury starověkého Egypta jsou nábytkové nohy vyrobeny ve tvaru tlapek a figurky mytologických postav jsou použity jako dekorativní prvky. Reed stonek jako základ pro výrobu lamp bude velmi relevantní..

Kombinovaná koupelna v orientálním stylu Originální sprchový kout v orientálním stylu Úložné systémy v koupelně

Japonský styl v koupelně

Kombinace jednoduchosti a originality v interiéru v japonském stylu je úžasná. Eleganci prostoru, ve kterém není nic nadbytečného, ​​vytvářejí jednoduché formy. Veškeré zařízení je navíc velmi funkční..

Tmavé odstíny do koupelny Kulatá zrcadla v interiéru koupelny

Pokud je v koupelně dostatek místa, pak tradiční dřevěné ofuro může v interiéru zaujmout své právoplatné místo. Tato dřevěná vana Hanoki se stane hlavním lákadlem nejen koupelny, ale celého bytu..

Shoji v koupelně Útulná koupelna v orientálním stylu

Velké pokoje v japonském stylu jsou obvykle rozděleny do zón. Podle jejich funkčního účelu lze rozlišit:

 • koupelna;
 • lázně;
 • měnící se oblast.

Dekorativní figurky v orientálním styluDekorativní figurky v orientálním stylu Minimalismus v orientálním stylu

Pokud chcete zachovat styl do nejmenších detailů, bude nutné použít shoji – japonské oddíly s posuvnou funkcí -.

Neobvyklá okenní koupel Kovové přetoky v koupelně

Klidné odstíny použité v designu koupelny pomohou vytvořit relaxační atmosféru. Po náročném dni v práci vám teplá voda a uklidňující prostředí pomohou vyrovnat se..

Detailní obrázek v orientálním stylu Přírodní odstíny v koupelnové dekoraci

Keramické dlaždice jsou nejjednodušším způsobem, jak dosáhnout očekávaného efektu. Moderní výroba vám umožňuje vytvořit pomocí textury dekorativního povrchu pocit použití přírodního bambusu, slámy nebo dřeva na obklady stěn.

Koupelnová mísa v podlaze Velké koupelnové zrcadlo

Panely na stěnách s výhledem na různá zajímavá místa nebo prostě národní ornamenty mohou také podpořit celkovou náladu interiéru. Může jít například o japonské znaky..

Kombinace šedé a pískové barvy v interiéru koupelny

Vstup do koupelny v japonském stylu může být také ozdoben posuvnými shoji. V tomto případě stačí pozorovat obecný tvar a dosáhnout maximální izolace.

Přírodní motivy v koupelnovém designu Odstíny růžové v orientální koupelně

Osvětlení by mělo být měkké a rozptýlené. Jako odstíny je lepší použít jednoduché tvary: koule, kostky atd. Pro zdobení lamp je vhodné dřevo a bambus..

Dekorace koupelny dřevem Obrázky zvířat v interiéru v orientálním stylu Sprchový kout v orientálním stylu

Originalita orientálního stylu může přinést do interiéru koupelny nové odstíny. Současně nebude ovlivněna funkčnost místnosti a její praktičnost. Hlavní věcí při výběru designových detailů by měly být touhy a vkus všech obyvatel bytu..