Pokoje

Zajímavé nápady pro uspořádání školky – výběr nábytku

Rodiče přistupují k otázce výběru nábytku do dětského pokoje se speciální péčí a existuje pro to mnoho důvodů. Z hlediska psychologie tisíce nuancí ovlivňují formování osobnosti malého člověka, a dokonce i prostředí, ve kterém prožívá dětství. Je zřejmé, že první roky života, před odchodem na zahradu a poté do školy, bude dítě trávit spoustu času ve svém pokoji. A proto odpovědnost rodičů není omezena na výběr nábytku, který je designově bezpečný a vyrobený z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Nábytek pro děti musí splňovat všechny požadavky na ergonomii, funkčnost, musí být mobilní, snadno kombinovatelný s jinými interiérovými předměty a odpovídat věku dítěte.

Nábytek do školky

Každé dítě je individuální, má své vlastní návyky, koníčky, oblíbenou sadu aktivit, na základě kterých můžete utvářet atmosféru v jeho pokoji. Ale samozřejmě existují obecná kritéria, podle kterých se nábytek do školky nakupuje. Obvykle lze všechny činnosti dítěte v jeho pokoji rozdělit do tří sektorů: odpočinek, hry a studium (kreativita). Sektor hry nebo studia může v závislosti na věku dítěte zabrat většinu místa v dětském pokoji a tento faktor se obvykle dostává do popředí, když se dítě přesouvá ze školky do školy, kdy dochází k většímu počtu přestaveb a oprav probíhají úpravy dětských prostor..

Místo na spaní pro školku

Dalším důležitým bodem při reorganizaci životního stylu, koníčků a zájmů dítěte je přechodné období, kdy vaše dítě přestane být dítětem a stane se teenagerem. Je zřejmé, že v tomto případě by se místnost měla změnit spolu se změnami, ke kterým dochází v životě dítěte., «upravit» pro jeho potřeby.

Kontrastní interiér

Několik základních zásad pro výběr nábytku do dětského pokoje, se kterými by se měli rodiče seznámit před nákupem:

  • smířit se s tím, že interiér dětského pokoje bude muset být každých pár let obměňován a nejedná se pouze o výměnu vzoru tapety z motýlů za květiny. Děti rostou a prostředí musí odpovídat nejen jejich věku, výšce, ale také změněným zvykům, preferencím, zájmům;
  • nepůjde koupit nábytek, který bude dítěti sloužit do plnoletosti, vybavení dětského pokoje přímo závisí na růstu dítěte. Nejen postel, stoly a židle jsou vybírány na základě růstu dítěte. Skříně, regály, otevřené police, skříně a komody by měly mít takové tvary a velikosti, aby dítě při používání nemělo potíže;
  • v prodeji je mnoho modelů nábytku, které jsou schopné «růst» společně s dítětem. Postele mají nejméně tři délky, židle a stoly lze výškově nastavit;
  • požádat poradce o předložení certifikátů prokazujících bezpečnost dětského nábytku pro lidi a životní prostředí;
  • dřevěný nábytek je nejlepší volbou pro místnost, kde budou děti. Pokud je čalounění použito v kusech nábytku, věnujte pozornost způsobům péče o něj a možnosti textilu «dýchat»;
  • nábytek do dětských pokojů je zpravidla vyroben bez ostrých rohů a vyčnívajících prvků, které mohou způsobit zranění, ale je lepší nespoléhat se na výrobce a zajistit bezpečnost konstrukce a způsob jejího provedení osobně;
  • při konečném rozhodnutí se určitě poraďte s dítětem, téměř jistě bude dítě preferovat jasnější a chytlavější verzi nábytku než jeho rodiče. Ale koneckonců je na něm, aby hrál, odpočíval, studoval a byl kreativní, obklopen vybraným nábytkem, a také to, že za několik let bude muset být polovina nábytku vyměněna v souladu se změnami, ke kterým došlo v život a vývoj vašeho dítěte.

Světlý dětský pokoj

Pokud není možné přidělit samostatnou místnost pro organizaci odpočinku a hry dítěte, zkuste alespoň poskytnout dítěti vlastní koutek, zónu, kde bude majitelem. Pomocí úložných systémů, které fungují jako obrazovky, můžete prostor zonovat. Děti milují malá zákoutí, svá vlastní «domy», kde se cítí bezpečně, pohodlněji a pohodlněji než kdekoli jinde.

Dětský koutek

Nábytek pro aktivní hry a sporty

Pokud je vaše dítě velmi aktivní a jste si jisti, že instalace postele, stolu a několika úložných systémů v jeho pokoji nebude stačit k zajištění potřebného a slušného prostředí, ve kterém bude dítě růst a vyvíjet se v souladu s jeho potřebami , pak k vašim službám nejrůznější dětské sportovní vybavení, skluzavky, domečky, minitovárny a dílny.

Sportovní zeď

Je těžké přeceňovat roli fyzické aktivity při vývoji a formování dítěte, jeho zdraví, formy a charakteru. Pokud to prostor dětského pokoje umožňuje, pak instalace sportovního koutku nebo jen schodiště, «švédská zeď», jak často říkají naši krajané, bude to významná pomoc při fyzickém vývoji vašeho dítěte.

Nábytek pro aktivní hry

Je možné, že po několika letech vaše dítě odmítne (nebo mu to bude fyzicky nepříjemné) sjet po skluzavce nebo po tyči, aby se dostalo z horní patra postele na podlahu. Ale teď je to pro něj důležité a nezbytné pro vynikající náladu a pohodu. Pokud vám čtverec dětského pokoje umožňuje uspořádat skluzavku nebo zavěsit kulatou židli, pak je důležité poslouchat názor dítěte a zajistit mu ve svém pokoji slušnou atmosféru.

Bezrámové poufs

Je těžké nazvat takové bezrámové pufy jako kusy nábytku, ale mohou také sloužit jako způsob organizace her pro dítě. Mohou působit nejen jako sezení, ale slouží také jako prvky stavby věže nebo Fordu. Pufy jsou navíc světlé a bezpečné, nejsou ani strašidelné na házení.

Lezecká stěna

Měkké výklenky

Lezecká stěna

Nábytek do chlapeckého pokoje

Při přípravě dětského pokoje existují určité stereotypy, kterými se rodiče často řídí. Pravděpodobně nikdy nepřestanou zdobit školku pro chlapce v modro -modrých barvách. Ale na tom není nic špatného, ​​pokud má dítě samo rád tyto barvy, kromě toho téměř všechny odstíny modré uklidňují emoce malých tomboyů. Většina chlapců preferuje aktivní hry, takže nábytek musí splňovat všechny požadavky na pevnost a odolnost. Do popředí se dostává funkčnost nábytkových předmětů. Ale nakonec jen rodiče znají temperament svého dítěte, jeho závislosti, návyky, koníčky. Na základě těchto znalostí a informací, které s vámi dítě bude sdílet, se budete muset rozhodnout, na jaké kusy nábytku se zaměřit – pořídit si krabice pro uložení nesčetných sad konstruktorů, stojan na kreslení nebo pohodlný stůl pro kreativitu, popř. možná byste měli uvažovat o koupi gymnastické stěny, činek s kruhy a lichoběžníku?

Komiksově související

V pokojích pro chlapce, jak v dekoraci, tak v nábytku, se často hraje téma oblíbených komiksů, cestování, různých vozidel a některých sportů, ke kterým chlapec tíhne. Pokud má dítě například zájem o vesmír, astronomii, cestování na vesmírných lodích, pak lze nábytek vybrat ocelovou barvou. Mírně lesklé povrchy mohou napodobovat atmosféru raketoplánu nebo rakety.

Dům pro kluka

Takové moduly, které kombinují jak spací prostor, tak různé úložné systémy, mají mnoho pro a proti. Mezi zjevné výhody patří kompaktnost struktury a v důsledku toho racionální využití prostoru. Děti milují tato místa k odpočinku a spánku. Váš vlastní dům a dokonce i u okna – co by mohlo být lepší? Pro rodiče ale takové moduly znamenají, že po dvou nebo třech letech, až dítě dostatečně vyroste, aby se již nevlezlo do postele, bude muset modul kompletně vybavit nebo koupit nový nábytek..

Pohodlné úložné systémy

Otevřené police, jakési cely, do kterých lze instalovat plastové boxy nebo kontejnery, se stávají velmi praktickým kusem nábytku do mnoha dětských pokojů. Takové úložné systémy jsou zvláště důležité pro ty, kteří rádi staví z konstruktérů, skládají a hrají další hry, které obsahují mnoho malých detailů. V budoucnu, až dítě vyroste a hračky ustoupí do pozadí, lze kontejnery využít na sportovní potřeby nebo přesunout do skříně a police lze přestavět na knihy..

Chlapecký pokoj

Dětský pokoj pro malého muže

Prostorná školka

Jasný design

Sněhobílý nábytek je univerzální

Na téma vesmír

Nábytek do panenského pokoje

Většina rodičů to hned pozná «dívky jsou jiné». Ne každému se líbí postele s nebesy a rozcuchané růžové závěsy. A přesto existují typické rysy místností, kde dívky žijí. Většinu dívek baví aranžovat si hračky na otevřené police, než je sbírat do šuplíků nebo krabic. Dívky jsou vytrvalejší a rády jsou kreativní, některým jeden stůl na kreslení nebo modelování nestačí, na čajové párty s panenkami je potřeba také jídelní skupina. Většina dívek si zamiluje malou imitaci kuchyně jejich matky s provizorním vařičem, dřezem a úložným systémem hraček. A je důležité nezapomenout na prostorné skříně do šatníku hostitelky celé této ekonomiky hraček. Dívky mají zpravidla větší šatník než malí zástupci silné poloviny lidstva a potřebují vhodné šatníky..

Panenský pokoj s kuchyní

Je těžké potkat dívku, která by neměla z takové minikuchyně ve svém pokoji radost. Pracovní plochy, úložné systémy, domácí spotřebiče a dokonce i umyvadlo – vše pro malou hospodyňku. Sněhobílá barevná paleta se úspěšně vejde do jakéhokoli interiéru, ale na pozadí světlé stěny bude vypadat nejvýhodnější.

Postel se zásuvkou

Světlá karmínová postel

Pokud je dívčí pokoj malý, pak je důležité využít každou příležitost k uspořádání úložných systémů. Například postel se zásuvkami vám umožní mít po ruce ložní prádlo a další doplňky pro spánek a relaxaci..

Místo na spaní v horním patře

Dalším efektivním způsobem, jak efektivně využít prostor, je zvednout postel na druhou úroveň a na uvolněné ploše můžete uspořádat úložné systémy, prostor pro studium nebo kreativitu (v tomto případě se obávejte o dostatečný osvětlovací systém).

Originální regály

Věnujte pozornost úložným systémům, které nemají výklopné dveře. Čím méně zařízení pro otevírání a zavírání, dveřní zavírače a další kovové prvky, tím méně důvodů pro zranění.

Všechny odstíny růžové

Bílý nábytek může být ideální do malých dívčích pokojů. V asymetrických prostorách umístěných v podkrovích nebo podkrovích je lepší se nezaměřovat na nerovnosti místnosti, ohyby a zákoutí. Kromě toho se bílá barva nábytku harmonicky vejde do jakéhokoli barevného schématu prostoru dětského pokoje..

Kovová postel s dekorem

Kovová postel s dekorem z tepaného železa bude samozřejmě vypadat vhodněji v dívčím pokoji. V prodeji jsou modely kovových postelí s možností prodloužení, ale je důležité si uvědomit, že při prodlužování postele budete muset změnit rošt a zakoupit novou matraci.

Nábytek do dětského pokoje pro dva

První, co vás při organizaci prostoru pro dvě děti napadne, je patrová postel. Rozhodnutí je celkem logické, vzhledem k tomu, že vždy není dostatek prostoru pro aktivní a už vůbec ne hry, je lepší jej zachránit uspořádáním míst na spaní ve dvou patrech. Tím ale dualita nábytku nekončí – bude nutné zajistit dvě pracovní meta (studium a kreativitu), úložné systémy by měly být rozděleny nebo kombinovány v závislosti na velikosti místnosti, ale je zřejmé, že jejich počet a kapacita musí uspokojit potřeby obou dětí. Při výběru každého kusu nábytku bude také důležité vzít v úvahu rozdíl ve věku dvou dětí..

Pokoj pro dva

Palanda

Malý prostor pro dva

Klasické uspořádání palandy je dokonalým způsobem, jak uspořádat místa na spaní pro dvě děti na malém prostoru. Prostor pro studium můžete uspořádat pomocí rohové konzoly, která zabírá málo místa, lze ji připevnit ke zdi, v důsledku toho se nemusíte starat o opěrné nohy, které obvykle zabírají část prostoru.

Dvoupatrový dům

Before you je podobná verze palandy s jediným rozdílem, že každé lůžko je vyrobeno ve formě domu. Z psychologického hlediska je pro malé děti velmi důležité, aby měly možnost schovat se na tak malých částech prostoru, kde se cítí dobře, připustily do svého majetku a podle zvláštních kritérií jen pár vyvolených. Dítě si bude moci samo vybrat, jak bude zdobit své «obydlí» – zavěste své oblíbené kresby nebo rodinné fotografie, nalepte hvězdy zářící ve tmě na strop domu, zabydlete plyšové mazlíčky nebo se ohradte před každým oponou.

Možnost červené a bílé

Světlé zařízení

Dekor místnosti pro dva bude vypadat harmoničtěji, pokud jsou palandy a úložné systémy nebo moduly vyrobeny z podobných materiálů se stejnými barvami. Kombinace různých barev v zařízení dětského pokoje vytváří nejen kontrast v interiéru, ale také obohacuje paletu barev, zejména v místnostech s jednobarevným povrchem.

Ve dvou úrovních

Kolmé uspořádání postele

Po stopách Batmana

Kromě uspořádání postelí nad sebou existují mnohé modifikace tohoto schématu, které jsou mnohým známé. Pokud je rozdíl ve věku dětí znatelný a jedno dítě je mnohem vyšší, pak je zřejmé, že postel pro něj musí být zakoupena s přihlédnutím k jeho dospělé výšce. Kolmo na horní vrstvu lze umístit velkou postel a do zbývajícího prostoru na straně lze zabudovat úložné systémy. Takový modul zabere více místa, ale důležitější jsou potřeby rostoucího dítěte.

Pro tři

A takový soubor míst na spaní pojme tři děti. V závislosti na výšce dítěte budete muset zakoupit pouze novou matraci.

Pracovní plochy pro dva

Pokud v místnosti žijí dvě děti, pak záležitost nekončí poskytnutím míst na spaní vašim dětem. Je také nutné nastavit stoly, které jsou vhodné pro výšku obou dětí. Úložné systémy lze ale kombinovat, aby se ušetřilo místo, a to tak, že se každému dítěti přidělí určitý počet polic, zásuvek nebo sklopných zásuvek..

Moduly pro studium a kreativitu

Pro děti, které žijí ve stejné místnosti a mají malý věkový rozdíl (nebo které jsou stejného věku), můžete uspořádat modulární systémy pro studium a kreativitu. Kromě své hlavní funkce mohou fungovat jako položky pro zónování místností. Zadní stěny modulů mohou oddělit rekreační segmenty od oblastí pro kreativní činnosti nebo podmíněně rozdělit pokoj tak, aby každé dítě mělo svůj vlastní prostor.

Pro čtyři

Dětský pokoj pro dvě dívky

Pokoj pro teenagera – zařizovací prvky

Je zřejmé, že v pokoji teenagera bude prostor pro hry minimalizován a rozšíří se oblast studia a kreativity. Ale opět vše závisí na závislostech a životním stylu dítěte. Někdo potřebuje počítačový stůl a pohodlnou židli, jiný si bude muset pořídit hrazdu s očekáváním budoucího růstu. Ale v každém případě bude muset být jasný modul se skluzavkou nahrazen kusy nábytku v klidnějších barvách a s jiným funkčním pozadím..

Pokoj pro teenagera

Je zřejmé, že se změnami, ke kterým dochází v dětském těle, jeho povaze a zálibách, se změní i jeho priority. Pokud byly pro skladování hraček zapotřebí dřívější regály, nyní tam budou knihy. Nízký stůl pro kreativitu nahrazuje plnohodnotný psací nebo počítačový stůl. Nízké židle jsou nahrazeny židlí s ergonomickým opěradlem, nastavením výšky sedáku a područkami.

Pokoj pro školáky

Otevřené regály v neutrálních barvách mohou vašemu dítěti věrně sloužit mnoho let. Pokud byly původně určeny k ukládání hraček a dětských knih, nyní je může teenager využívat k ukládání školních potřeb..

Sněhově bílá místnost

Jasný přízvuk

Pokud má teenager k dispozici velmi malou místnost, pak nejlepším barevným schématem, jak pro dokončení, tak pro vybavení místnosti, budou světlé a dokonce i sněhově bílé odstíny. Ale pamatujte na potřebu jasných akcentů. V místnosti bude teenager nejen spát, ale také studovat, být kreativní, což znamená, že situace by měla mít určitou dynamiku, kontrast k soustředění pozornosti. Pomocí zrcadel a dokonce celých zrcadlových stěn můžete vizuálně výrazně rozšířit malou místnost.

Úložné systémy v krocích

Chcete -li ušetřit místo v malé místnosti pro teenagera, můžete uspořádat místo na spaní v horní vrstvě a umístit ho po celé délce místnosti (aby se zohlednil rychlý růst dítěte). A do stabilního systému schůdků integrujte zásuvky (v prostoru malé části) a skříň s výklopnými dveřmi, do jejichž prostoru můžete věšet věci v celé jejich délce.

Na půdě

Ložnice v podkroví

Dětský pokoj v podkroví

Zvláštním tématem jsou dětské pokoje umístěné v podkroví. Podkrovní prostory mají zpravidla komplexní architekturu, silně skloněný strop, asymetrické tvary, výklenky a římsy. V takových prostorech je racionálnější používat vestavěné úložné systémy, aby se co nejvíce využil veškerý dostupný prostor. V oblasti největšího zkosení stropu můžete umístit postel (ale tak, aby dítě bez zábran vstávalo) nebo nízké komody, boxy na hračky a další drobnosti.

Studijní oblast

Studijní oblast v modrých tónech

Pokoj pro teenagera může být zařízen střízlivěji než dětský pokoj. Hlavní důraz je kladen na úložné systémy a místo pro studium, ale v tomto případě můžete použít barevný nábytek v těch tónech, které dítě samo preferuje..

Minimalismus ve školce

Přísné nastavení

S prvky minimalismu

Vyzdobit dětský pokoj v minimalistickém stylu není snadné; ne každý designér může dokonce použít techniky tohoto stylu v království hraček a houpaček. Ale pokoj pro teenagera je schopen odolat přísným formám úložných systémů bez dekorů a jednoduchých návrhů stolu (a často jen konzoly) a minima dalších interiérových předmětů. Minimalismus ve své nejčistší podobě to nebude, ale prostor a náročnost místnosti lze zajistit.

Dospívající nastavení

Postel pro dospělé

Světlé detaily

Pro dospívajícího kluka

Dřevěný nábytek