Pomysły

100 palet mebli i pomysłów na dekoracje

Ręcznie robione meble i elementy wystroju nie tylko niosą za sobą cząstkę ciepła i witalnej energii mistrza, ale również potrafią sprawić, że wnętrze pokoju czy aranżacja krajobrazu dziedzińca będzie niepowtarzalna, ciekawa i niebanalna. Przy niewielkich kosztach finansowych i czasowych można uzyskać elementy wyposażenia wnętrz, meble i dekoracje z prostych drewnianych palet, które zwykle pozostają po pracach budowlanych. Specjalne stojaki na materiały budowlane i wykończeniowe nazywane są również paletami. Wykonane są z praktycznie nieobrabianych, ale bardzo trwałych desek drewnianych, położonych nie blisko siebie, ale w pewnej odległości.

Meble paletowe

Drugie życie palet

Zamiast rozpalać ognisko z kebabu zużytymi paletami, spróbuj użyć ich do stworzenia wyjątkowej atmosfery w domu lub ogrodzie. Oczywiście będziesz musiał poświęcić czas na przygotowanie produktu do wykonania rzemieślniczego, czyszczenie, szlifowanie i gruntowanie wszystkich powierzchni, wykonanie niezbędnych pomiarów, zakup akcesoriów, ewentualnie farby lub lakieru do otwierania. Ale oczywiście kosztów finansowych niezbędnych drobiazgów nie można porównać z kosztami podobnych mebli ze sklepów. A poświęcony czas i wysiłek zwrócą się z nawiązką, kupując nowy mebel, który utrzymuje ciepło w dłoniach. Zwracamy uwagę na imponujący wybór przykładów zdjęć, które palety do materiałów budowlanych mogą nie tylko uzyskać drugie życie, ale także stać się atrakcją wystroju wnętrza lub krajobrazu.

Z dziurą pośrodku

Niskie półki

Palety do produkcji mebli i artykułów wyposażenia wnętrz

Najpopularniejszymi meblami, które najczęściej wykonywane są z palet konstrukcyjnych, są stoły o różnych modyfikacjach. Ich rozkład jest oczywisty – niski stolik może zrobić prosto i szybko nawet mistrz bez dużego doświadczenia. Aby uzyskać pełnowartościowy mebel, potrzebujesz minimalnego zestawu narzędzi i okuć meblowych..

Jasne drewno

Połączony stół

W ciemnym kolorze

Kombinatoryka

Możesz po prostu szlifować swój stolik kawowy lub stać, nie malować, a tym samym wprowadzić do wnętrza ciepło drzewnych tonów. Pokrycie lakierem nie tylko ochroni Ciebie i domowników, ale również pozwoli przedłużyć żywotność nowego mebla, ponieważ zawsze istnieje ryzyko rozlania czegoś na mebel..

Otwarte lakierem

Kontrastujący kolor

Możesz też pomalować powstały produkt, postawić grube szkło jako oryginalny blat i zapewnić swojemu stołowi kółka ułatwiające mobilność. Takie akcesoria są sprzedawane we wszystkich sklepach ze sprzętem i są niedrogie..

W kolorze białym

W fioletowych odcieniach

Stolik kawowy

Wózek na kółkach

Wolną przestrzeń między dwoma rzędami palet można wykorzystać jako systemy magazynowe lub wyposażyć w szuflady. Wyposażając je w oryginalne uchwyty.

Z szufladami

Oryginalne pudełka

Z systemami przechowywania

Szuflady i półki

Jeśli możesz łatwo zrobić stolik kawowy z palet, biurko lub stół jadalny można zrobić dość szybko. Dla tego «przedłużać» nogi, ustawiając część palet prostopadle do blatu, pomaluj produkt lub pomaluj go. Powstały mebel można wyposażyć w szklany blat, szuflady lub oryginalne klocki po bokach do przechowywania książek, gazet lub czasopism.

Biurko

Stół ze schowkami

Biurko z szufladami na metalowych nogach, przedzielone odrestaurowaną szafką, może stać się miejscem pracy lub sektorem kreatywności dwójki nastoletnich dzieci mieszkających w tym samym pokoju.

Dla dwojga

Stół do jadalni wykonany z drewnianych palet zamontowanych na metalowych nogach z kółkami (można je kupić w sklepach z meblami), z jednej strony jest mocny i niezawodny, a z drugiej jest mobilny i może łatwo zorganizować jadalnię z krzesła w dowolnym miejscu.

Cała rama łóżka może być wykonana z palet. Podstawę można wykonać z jednego rzędu palet (w tym przypadku otrzymujemy miejsce do spania w stylu azjatyckich wnętrz, gdzie wszystkie meble są bardzo niskie) lub ułożyć dwa poziomy jeden na drugim. Nie musisz się martwić o wentylację takiej podstawy łóżka, ale nie zalecamy mocnego skakania po powstałej ramie.

Łóżko paletowe

W zależności od stylu wnętrza sypialni i wybranej palety kolorów, odpowiedni może być naturalny kolor drewna lub rama będzie musiała zostać pomalowana..

Śnieżnobiała ramka

Do dekoracji wezgłowia można wykorzystać palety. W przypadku stylów wnętrz wykorzystujących elementy takich stylów jak loft, minimalizm, country, industrial pop-art lub ich odmiany, taki wystrój może być darem niebios, atrakcją nowoczesnej sypialni..

Zagłówek

Tace do dekoracji wezgłowia łóżka można ustawiać na różne sposoby w stosunku do ściany i łóżka. W niektórych przypadkach można zorganizować wąską półkę, aby postawić telefon lub książkę.

Wygodny zagłówek

W minimalistycznej aranżacji sypialni, gdzie łóżko jest nie tylko centralnym meblem, ale często też jedynym, palety doskonale sprawdzają się jako materiał do wykonania stelaża..

Wnętrze sypialni

Jeśli możesz zrobić łóżko z palet, zrobienie sofy jest bardzo realne. Oczywiście taki mebel będzie wymagał zakupu miękkich siedzisk i oparć. Ale możesz użyć takiej sofy nawet w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zabrudzenia tapicerki, takich jak kuchnia czy jadalnia, ale zdejmowane miękkie części możesz po prostu umyć.

Sofa

Wysokość sofy w ogóle, a oparcia w szczególności, obecność podłokietników to Twoja decyzja. Biorąc pod uwagę standardowe rozmiary palet – opcji jest kilka, ale są.

Sofa z miękkim podkładem

Takie sofy z wyjmowanymi miękkimi częściami mogą być używane zarówno do wyposażenia wnętrz, jak i instalowane na ulicy..

Na balkonie

Palety można pozostawić w oryginalnych kolorach, traktując je tylko specjalnymi lakierami ochronnymi. Możesz też dodać różne kolory do wnętrza pokoju i pomalować powstałą ramę sofy na jasny kolor, a może użyć kontrastowych kombinacji dwóch odcieni.

W wersji niebiesko-białej

Drewniane palety budowlane można wykorzystać do wykonania całego zestawu sof lub zastosować modyfikację narożnika, aby stworzyć pojemny mebel. Dzięki miękkim podkładkom i dużej ilości poduszek ta sofa może być świetną częścią wypoczynkową w Twoim salonie..

Dla bardziej ascetycznej oprawy możesz użyć sofy wykonanej z palet i bez miękkich ochraniaczy.

Sofa na palety

W podobny sposób można zaprojektować mały fotel. Przestrzeń między poziomami palet może być wykorzystana jako system przechowywania – stosuj magazyny lub książki, które są dla Ciebie aktualnie istotne.

Fotel

Używając desek pobranych ze starych palet, czyszcząc je z brudu, szlifując i szlifując, możesz wykonać nie tylko meble, ale także wystrój swojego domu. Oryginalne elementy wnętrza nie tylko urozmaicą tradycyjny przystanek, uczynią pomieszczenie bardziej oryginalnym, ale mogą również stać się centralnym punktem pomieszczeń w Twoim domu..

Rysowanie na tablicach

Mały panel drewnianych wykrojników o zwiniętym kształcie i kolorze z otwartymi półkami może być nie tylko dekoracją ścienną, ale także systemem przechowywania drobiazgów, które są ważne do przechowywania «na dłoni».

Praktyczny panel

Zaledwie kilka krótkich desek, zbitych ze sobą niskimi bokami i kilka uchwytów po bokach – gotowa taca oryginalna, którą można wykorzystać w sytuacjach, gdy trzeba coś przynieść, na przykład śniadanie do łóżka.

Taca

Możesz zrobić miejsce do odpoczynku dla swojego pupila, zasada produkcji jest podobna do procesu uzyskiwania sofy lub krzesła. Powstałe miejsce dla psa lub kota można zaopatrzyć w miękkie podłoże, otwory na poidło i miskę z karmą można zrobić tak, aby zawsze były nieruchome i woda, jedzenie się nie rozlewało.

Miejsce dla zwierzaka

Oryginalna rama do lustra, wykonana z kawałków drewna o różnych kolorach i kształtach, może być atrakcją Twojej łazienki lub toalety.

Rama lustra

Wykorzystanie palet do aranżacji podwórka lub osobistej działki

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby przywieźć produkt z drewnianych palet do własnego domu, spróbuj użyć klocków do dekoracji krajobrazu swojego letniego domku lub podwórka prywatnego domu. Drewniane deski paletowe mogą służyć jako podstawa do stworzenia miejsca do grillowania. Nie zapomnij pokryć powierzchni impregnatami odpornymi na wysoką temperaturę.

Miejsce na grilla

Z palet można zrobić świetną, trwałą huśtawkę ogrodową, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Powstały produkt można uzupełnić miękkimi siedziskami lub po prostu założyć koc, aby wygodniej go ułożyć..

Huśtać się

Na zasadzie wszystkich takich samych narożników można zbudować miejsca siedzące na świeżym powietrzu lub na tarasie, werandzie, pod baldachimem. Dodając niski stolik do powstałego zestawu mebli, zyskasz pełnowartościową strefę rekreacyjną.

Pod baldachimem

Mały stół śniadaniowy z krzesłami lub jadalnia dla czterech osób to świetne okazje do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Co może być lepszego dla własnego podwórka lub obszaru podmiejskiego z domem??

Grupa obiadowa

Znane nam już stoły piętrowe na kółkach można wykorzystać również jako dodatek do mebli ogrodowych do organizacji przestrzeni rekreacyjnej na świeżym powietrzu. Dzięki kółkom produkt jest bardzo mobilny i bez problemu schowasz go pod baldachimem, gdy zacznie padać.

Szklany blat

Palety drewniane mają nieskończone możliwości zastosowania w domku letniskowym lub na dziedzińcu prywatnego gospodarstwa domowego. Na przykład te stojaki na doniczki i wanny mogą być praktycznym uzupełnieniem organizacji aranżacji krajobrazu okolicy..

Wsparcie dla kwiatów

Takie stojaki na kwiaty można nie tylko postawić na witrynach, ale także zawiesić na płocie lub innej pionowej powierzchni..

Wystrój ogrodzenia

Małe sofy i fotele, które widzieliście w pierwszej części tej publikacji o aranżacji wnętrz, mogą być również używane jako meble ogrodowe. Oczywiście takie meble w końcu wyblakną na słońcu i będą musiały być szczególnie starannie chronione przed wilgocią, ale takie meble ogrodowe będą kosztować znacznie mniej. Różnorodne impregnaty, lakiery i inne spraye mogą pomóc przedłużyć żywotność produktów na paletach zewnętrznych..

meble ogrodowe

Na ulicę

Z jasnym miękkim podkładem

Z wyściełanym siedziskiem

Drewniane leżaki do opalania i opalania to kolejne praktyczne zastosowanie palet budowlanych. Możesz uzupełnić je miękkimi podkładkami i umieścić je w pobliżu basenu lub po prostu na otwartej przestrzeni na podwórku lub na budowie.

leżaki

W każdym domku letniskowym lub na dziedzińcu prywatnego domu może się przydać drewniana ławka wykonana z palet budowlanych.

Ławka

Ławka ogrodowa

Solidna ławka

Mała ławka

Pomalowana na jasny kolor i wyposażona w miękkie siedziska lub poduszki, taka ławka może stać się miejscem spotkań domowników lub gości na Twojej stronie..

W niebieskim

Ze starych palet, które mogły po prostu rozpalić saunę lub stać się paliwem do ognia, możesz stworzyć całą kompozycję mebli, która może uzupełnić patio na twoim podwórku lub podwórku. Taki zestaw słuchawkowy jest nie tylko niezawodny, praktyczny, niedrogi, ale też wygląda bardzo ekologicznie.

Układ palet

Ciekawe opcje meble z drewnianych skrzynek patrz tutaj.