Pomysły

DIY wystrój butelki

Aby wnieść w codzienną atmosferę życia i swojego domu odrobinę oryginalności i kreatywności wystarczy odrobina wyobraźni, czasu wolnego i niewielki zestaw improwizowanych środków. Każdy rodzaj rękodzieła jest teraz na szczycie popularności – w Internecie można znaleźć wiele kursów mistrzowskich do tworzenia szerokiej gamy przedmiotów dekoracyjnych, które można wykorzystać do dekoracji wnętrza. Arcydzieło sztuki użytkowej może dosłownie narodzić się z niepotrzebnych resztek i skrawków różnych materiałów. W tej publikacji chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na taki rodzaj sztuki dekoracyjnej i użytkowej, jak zdobienie butelek. Mamy nadzieję, że nasz wybór 100 różnych pomysłów na dekorowanie butelek zainspiruje Cię do udekorowania domu, zrobienia prezentu lub stworzenia praktycznego, ale pięknego przedmiotu gospodarstwa domowego..

Ozdabianie butelek nitkami

Śnieżnobiały połysk

Kreatywność nie ma granic

Istnieje wiele sposobów na stworzenie dekoru na butelkę, a wybór każdego z nich będzie zależał od tego, jakiego efektu końcowego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy chcesz udekorować butelkę na prezent, czy potrzebujesz dekoracji na weselny stół, może przechowasz przyprawy w butelce lub wykorzystasz ją jako wazon, może po prostu szukasz okazji do udekorowania swojego wnętrza, wniesienia jasnych kolorów lub oryginalne pomysły do ​​niego. W każdym razie każdy może znaleźć najlepszy sposób na udekorowanie butelek..

Tworzenie dekoracji krok po kroku

Najczęściej więc butelki są dekorowane w następujących celach:

  • jako dekoracja stołu weselnego (zwykle produkowane są dwie butelki szampana, ale możliwe są opcje);
  • prezent na wszelkiego rodzaju uroczystości;
  • element dekoracyjny do salonu, sypialni, jadalni;
  • w przestrzeni kuchennej butelka wypełniona przyprawami niesie ładunek funkcjonalny i pełni rolę elementu dekoracyjnego;
  • w łazience podobną funkcję pełni butelka kolorowej soli morskiej

Wystrój dla początkujących

Sojusz lakoniczny

Kreatywność

Idealny prezent z humorem

Dekoracja butelek na różne uroczystości

Wystrój na stół weselny

Ślubna tradycja dekorowania stołu nowożeńców dwiema pięknymi butelkami szampana istnieje od wielu lat. Po ślubie tzw «byki» pozostają z nowożeńcami i są trzymane na honorowym miejscu. Pierwsza butelka otwiera się w rocznicę ślubu, a druga po urodzeniu pierwszego dziecka. Biorąc pod uwagę tak długą podróż ślubnych butelek, szczególną uwagę przywiązuje się do ich dekoracji. Od niedawna każda dekoracja ślubna ma swój własny, niepowtarzalny koncept, na podstawie którego dobierana jest paleta kolorów i wystrój dosłownie każdego elementu wnętrza, nakrycia stołu i wszelkiego rodzaju dekoracji.

Śnieżnobiała koronka

Jasnobeżowe odcienie

Ścisły projekt

Ale są też uniwersalne opcje dekorowania butelek na stół nowożeńców. Najlepsze jest to, że możesz przeprowadzić transformację prostych butelek własnymi rękami, w krótkim czasie i nie wydając dużo na materiały. Najczęściej butelki są wykonane podobnie do wyglądu Pary Młodej – tak się nazywa «klasyka gatunku», sprawdzony czas.

Para na weselny stół

Dekoracje ślubne

Delikatne odcienie

Butelka w prezencie

Najlepszym prezentem jest prezent wykonany ręcznie. Taki prezent nie tylko utrzymuje ciepło w dłoniach i niesie pozytywną energię, ale także wskazuje na ekskluzywność związku, szczególną troskę darczyńcy o bohatera okazji. Pięknie zaprojektowana butelka może być również ozdobą świątecznego stołu i wnieść oryginalność do wnętrza Twojego domu..

Styl orientalny

Świetny prezent

Kompozycja w decoupage

Nieskomplikowana technika

Święta Nowego Roku

Butelka udekorowana w zimowy, noworoczny styl może stać się zarówno ozdobą świątecznego stołu, jak i elementem wystroju pokoju, w którym będą obchodzone święta. Może to być albo najprostsze pomalowanie butelki na biało i posypanie grubą solą jako imitacja śnieżnej powierzchni, albo pomalowanie produktu na wzór wzorów, które szron pozostawia na szybach..

Kompozycja na ferie zimowe

Motyw noworoczny

Prosta konstrukcja

Łatwy do wykonania

Na święta sylwestrowe

Dzianinowy wystrój

Butelka

Prosta dekoracja

Nie tylko szklane, ale także plastikowe butelki mogą być wykonane w postaci bałwana lub Świętego Mikołaja ze Śnieżną Panną. Oto oryginalna wersja zdobienia plastikowej butelki w postaci pingwina – najbardziej «zima» ptaki.

Pingwin z plastikowej butelki

Jasne pingwiny

Prezent na Walentynki lub rocznicę ślubu

Motywem przewodnim prezentu walentynkowego jest eksploatacja obrazów i rękodzieła w postaci serc, aktywne wykorzystanie różnych odcieni czerwieni, różne sposoby wyznawania miłości.

Najłatwiejsza opcja

W kolorze różowym

Kompozycja na rocznicę ślubu lub walentynki

Butelki udekorowane na rocznicę ślubu można ozdobić pierwszymi literami imienia współmałżonka, datą ślubu lub liczbą wspólnie spędzonych lat. Możesz stworzyć herb rodziny i użyć szablonu do nałożenia go na powierzchnię butelek.

Jasne wzory

Oryginalny nadruk

Kolorowe ozdoby

Nikt nie odmówi całej butelce wypełnionej pysznymi słodyczami. Nawet dziecko może zrobić taki prezent. Wystarczy zabawny napis lub wklejony kwiatek, koraliki lub cekiny.

Butelka cukierków

Dekorowanie butelek do wnętrza

Styl morski

Dekorowanie butelek w stylu marynistycznym to jedna z najpopularniejszych opcji. I nie chodzi tylko o to, że można wsypać sól morską do butelki i udekorować wnętrze łazienki czy zebrać kolekcję piasków przywiezionych z wycieczek na różne plaże. Motyw morski niezmiennie kojarzy nam się z odpoczynkiem, podróżą, przyjemnymi emocjami i nowymi wrażeniami.

Kombinacje niebieski i biały

Korzystanie z muszelek

Korzystanie z podstawowego koloru szkła

W stylu marynistycznym

Z rozgwiazdą

Do ozdobienia butelek w marynistycznym motywie można użyć sznurka i kawałków sieci rybackiej, przywiezionych z podróży muszelek i drobnych kamyków. I oczywiście nikt nie anulował obrazów fal, życia morskiego, elementów statków i sprzętu, użycia wszystkich odcieni niebieskiego.

Imitacja sieci rybackiej

Stylistyka morska

Proste ale efektywne

Łatwy sposób na dekorację

Do wnętrz Prowansji i Shabby Chic

Najczęściej decoupage i sztuczne postarzanie stosuje się do dekoracji pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim lub shabby chic. Na butelki nakładane są nie tylko różne obrazy (najczęściej kwiaty i inne rośliny, ptaki, owady), ale także powstaje powłoka, która ma pęknięcia, a nawet odpryski.

Technika decoupage

Jasne odcienie

Para w technice decoupage

Technika decoupage

Lakoniczny decoupage

We wnętrzu urządzonym w stylu prowansalskim i niektórych innych odmianach stylu wiejskiego butelki całkowicie związane sznurkiem lub «szpagat». Najczęściej takie produkty są ozdobione elementami dekoracyjnymi – kwiatami, literami, improwizowanym nadrukiem..

Opcja uniwersalna

Jednym z najłatwiejszych sposobów ozdabiania butelek jest regularne barwienie. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień i po wstępnym oczyszczeniu i odmrożeniu powierzchni butelki pomalować. Najczęściej stosowane są różne odcienie pastelowe, srebrne lub złote. Kilka takich butelek może służyć jako kompozycja dekoracyjna lub jednocześnie pełnić rolę wazonów.

W jednym kolorze

W kolorze białym

Śnieżnobiała kompozycja

Opcja jednolitego koloru

Jeśli malowanie artystyczne jest dla Ciebie prostą techniką, prostą butelkę można przekształcić w dzieło sztuki użytkowej:

Kompozycja Safari

Niezwykłe motywy

Piękne maki

Jasne wykonanie

Pięknie prezentuje się kompozycja butelek malowanych techniką bursztynu. Lepiej jest zastosować układ według odcieni tego samego koloru na wszystkich butelkach (ale mogą mieć różne kształty).

Oryginalna ombre

Nowy Rok ombre

Malowaną butelkę można wzorować za pomocą szablonów lub po prostu «ręcznie», przyklej koronkę, stwórz teksturę kropelkami kleju, przyklej elementy dekoracyjne – kwiaty, koraliki, cyrkonie, kawałki kolorowego szkła, błyszczy.

Niezwykłe podejście do dekoracji

Technika witrażowa

Tkanie z koralikami

Farby i nici

Do wnętrz

Niezwykłe kombinacje kolorów

Bardzo często w połączeniu z barwieniem stosuje się dekorację sznurkiem, jutą i innymi rodzajami tkanin (koronki, elementy zrób to sam, pompony).

Jasny wystrój

Kontrastowe kombinacje

Tkactwo i wystrój

Czarne butelki są wygodne, ponieważ nie trzeba ich malować. Czerń sama w sobie stanowi świetne tło dla każdego elementu dekoracyjnego. Kompozycja kilku czarnych butelek, zdobionych w taki czy inny sposób, zawsze wygląda kontrastowo, zaakcentowana, korzystna.

W czerni

Na ciemnym tle

Kompozycja z ciemnych butelek

Ciemna butelka na ślub

Metaliczny połysk na butelkach świetnie nadaje się do nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie wnętrz.

Stylowy wystrój

W złotym kolorze

W kolorze srebrnym

I na koniec: kilka kreatywnych i praktycznych pomysłów

Butelki mogą pełnić funkcję nie tylko wazonu, ale także doniczki, a raczej pojemnika. Odcinając część butelki w pozostałym pojemniku, możesz uprawiać rośliny średniej wielkości i ozdobić zarówno wnętrze domu, jak i projekt krajobrazu witryny lub prywatnego podwórka.

Butelki jak doniczki

Butelki jak wazony

Doniczki

Kwiaty i świece

Oryginalny wystrój na ulicę

Ze szklanych części butelek można wykonać rodzaj dzwonków, urządzenie do tzw «dzwonek wietrzny».

Materiały wtórne

Muzyka wiatru

Butelka może służyć jako podstawka pod lampę stołową, jeśli zrobisz ją samodzielnie. Butelka może również stanowić samodzielny element dekoracyjny do oświetlenia pomieszczenia. Można zanurzyć w wianku pomalowanym we fragmentarycznej butelce lub wyciąć w steli «okno» i włóż małą świeczkę do butelki.

Niezwykły żyrandol

Lampy z butelek

Klosze szklane

Oryginalna lampka nocna

Girlanda w butelce

Oświetlenie w butelkach

Dobry duch Nowego Roku

Niezwykła lampa

Kreatywna lampa

Niebanalny wystrój

Butelki wypełnione ryżem barwionym spożywczym mogą być świetną ozdobą kuchni lub jadalni. Zapewniona zostanie różnorodność kolorów i oryginalność wystroju pomieszczenia.

Kolorowy ryż

Podobny efekt można osiągnąć tworząc wystrój kuchni i jadalni. Kolorowe płatki zbożowe, fasola i wszelkie inne produkty luzem świetnie prezentują się w przezroczystych butelkach. bez konieczności dodatkowego dekorowania.

Jasny i jadalny wystrój

Artykuły dekoracyjne do kuchni

Do nakrycia świątecznego stołu (przy oczywistej oszczędności miejsca na blacie) butelki mogą służyć jako podstawa dla wysokich stojaków na talerze. Na stole można więc umieścić większą ilość dań i przekąsek, nie mówiąc już o oryginalności podejścia do tradycyjnego serwowania..

Praktyczne podejście

Nie wyrzucaj kapsli – to świetne kreatywne materiały. Spośród nich możesz chcieć podstawki pod gorące dania, rozłożyć całe blaty, dywaniki i wykonać takie oryginalne elementy dekoracyjne:

Ozdobny wazon z korka

Litera z kapslem

Mata korkowa