Pomysły

Jak zorganizować miejsce pracy przy oknie? Praktyczne wskazówki dotyczące funkcjonalnego projektowania

Jak udekorować biurko przy oknie, aby stworzyć idealną przestrzeń do pracy w domu? Zapoznaj się ze wskazówkami projektantów, jak stworzyć w domu wygodną przestrzeń do pracy, ustawiając biurko względem okna..

Pozycja stołu w stosunku do okna: dobre oświetlenie

Jeśli nie masz ściśle narzuconego miejsca, w którym należy zorganizować przestrzeń do pracy w domu lub nauce, zacznij od przeanalizowania położenia stołu pod kątem możliwości izolacji od reszty domowników i dobrego naturalnego światła. Bardzo ważna jest lokalizacja Twojego miejsca pracy w domu w stosunku do poziomu nasłonecznienia. Jak zrobić miejsce przy oknie?

Silne południowe i zachodnie światło jest szczególnie ciężkie w miesiącach letnich, ponieważ ogrzewa przestrzeń roboczą w domu, co znacznie utrudnia pracę przy komputerze. Co najlepsze, jeśli postawisz stół po stronie północnej lub wschodniej, rozproszone światło pomoże w pracy. Jeśli masz taką możliwość, postaw stolik blisko okna, bo w świetle dziennym oczy najmniej męczą się, a jednocześnie pracując przy komputerze dobrze jest od czasu do czasu oderwać wzrok od monitora. czas, obserwując ulicę.

Stolik przed oknem

Bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie stołu w stosunku do okna. Nie powinieneś siedzieć plecami do okna, ponieważ zasłaniasz światło, a dodatkowo odbicia w monitorze komputera będą przeszkadzać w Twojej pracy..

Monitor powinien znajdować się z boku okna w odległości co najmniej 1 m, a minimalna odległość osoby pracującej do ekranu powinna wynosić 40-75 cm Jeśli jesteś praworęczny, źródło światła powinno pochodzą z lewej, natomiast dla osób leworęcznych – z prawej. Wtedy cień ręki piszącej nie będzie przeszkadzał i nie przeszkadzał.

Jeśli jednak blat stołu jest równoległy do ​​okna, należy zadbać o odpowiednie zasłony lub rolety, które ograniczają zbyt ostre światło słoneczne, męczące wzrok. Jeśli planujesz studiować lub pracować głównie wieczorami, pamiętaj o dobrym oświetleniu uzupełniającym, do którego należy stosować te same zasady, co w przypadku światła naturalnego..

W zależności od układu pomieszczenia dobrze byłoby ustawić biurko przed lub z boku drzwi, aby mieć kontrolę nad tym, co dzieje się na zewnątrz pomieszczenia..

Biurko pod oknem to główny motyw feng shui

Temat «Biurko pod oknem» – jeden z głównych feng shui. Każdy rozumie potrzebę sprzyjającego środowiska w miejscu pracy, ponieważ jest to klucz do wygodnej pracy w domu lub nauki dla dziecka..

Jeśli mówimy o klasycznym feng shui, to stół stawiamy w miejscu, które wspiera energię pracy, kariery, finansów, czyli w jak największym stopniu dla użytkownika..

Stolik pod oknem. Co chcesz wiedzieć? Najważniejsza jest pozycja drzwi, ponieważ względem niej ustawisz biurko w pokoju. Drzwi są bramą energii chi, która wchodzi do pokoju. Jeśli dostajesz jej za dużo, to energia Cię wyrzuca, a za mało przyczynia się do utraty motywacji do pracy. Każdy stół powinien wyglądać ładnie, ponieważ wspiera pracę, sukces i pieniądze. Możesz otoczyć się atrybutami sukcesu, których potrzebujesz, kupując piękne oprawy, pojemniki, długopisy, a nawet umieszczając rośliny lub kwiaty w doniczce na meblach..

Niekorzystne położenie stolika pod oknem

Ustawienie stołu podczas siedzenia twarzą do okna może wyglądać ładnie, będąc jedynym możliwym ustawieniem w pokoju, ale w feng shui nie ma podpórki ściennej, zakorzenienia. Najlepiej nie ustawiać stołu w ten sposób. Nawet jeśli jest to irracjonalne, w tej pozycji możesz nie czuć się wystarczająco bezpiecznie, wiedząc, że ktoś może się podkraść niezauważony. Poufność w tej opcji jest zawsze zagrożona. To uczucie dyskomfortu, nawet jeśli przyczyny nie zostaną rozpoznane, może wpłynąć na pracę i jej wyniki. Jeśli obrócisz stół o 90 stopni, zasłaniając ścianę, poczujesz się bardziej komfortowo. Stół ukośnie do drzwi – takie ustawienie może nie być przyjemne do wygodnej pracy, choć wygląda dość atrakcyjnie. Lepiej nie mieć biurka w sypialni. Mieszasz funkcję odpoczynku, czyli zdrowia z pracą. Należy to robić tylko w krytycznych przypadkach, gdy w ogóle nie ma miejsca..

Korzystne położenie stolika pod oknem

Bardzo korzystna lokalizacja stolika bokiem do okna. Warto ustawić meble po prawej stronie, aby nie siedzieć bezpośrednio przy wejściu. Biurko ze ścianą za plecami to wygodna pozycja, ponieważ ta przestrzeń stanowi ochronę psychologiczną.

Wyrównanie stołu do okna

Zainstalowanie stolika przodem do okna to wygodne rozwiązanie, jeśli podczas pracy lubisz oglądać ulicę. Jednak nawet pośrednie światło słoneczne może cię uderzyć, zwiększając zmęczenie podczas pracy. Warto od czasu do czasu zajrzeć w dal.

Wielu ekspertów radzi, aby stół znajdował się pod kątem prostym do okna. To jednak nie uchroni Cię całkowicie przed intensywnym światłem dziennym, zwłaszcza jeśli promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia bezpośrednio przez szybę. Wtedy jedynym rozwiązaniem byłoby zamknięcie okna np. roletami, które będą odbijały ostre promienie, ale wpuszczają trochę światła. Zalecane są modele rolet i zasłon, które można regulować zarówno od góry, jak i od dołu, tak aby zasłaniały tylko tę część okna, przez którą w danym momencie przechodzi najwięcej światła.

Dodatkowym atutem okna jest możliwość przewietrzenia pomieszczenia. Wprowadzanie świeżego powietrza do pomieszczenia pomaga zachować koncentrację i odmłodzić się. Możesz również wyposażyć swoje domowe biuro w oczyszczacz powietrza.

Jak skonfigurować biurko dla wielu użytkowników?

Przy ustawianiu stołów dla kilku użytkowników warto wziąć pod uwagę nie tylko ich położenie względem światła i drzwi, ale także pod kątem relacji międzyludzkich. Niekorzystna sytuacja, gdy ludzie zmuszeni są siedzieć plecami do siebie. Z drugiej strony, jeśli siedzą twarzą w twarz, odległość powinna wynosić co najmniej 120 cm.

Umieszczenie stolika bezpośrednio przy oknie ma swoje zalety. Możesz zrobić sobie przerwę w pracy, aby popatrzeć na ulicę. Jeśli na podwórku jest dużo zieleni, krajobraz wygląda po prostu nie do odparcia..