Pomysły

Korytarz w stylu wiejskim: stylowe zasady dekoracji przedpokoju

Hol wejściowy, podobnie jak kuchnia, codziennie wita Ciebie i Twoich gości, w takim pomieszczeniu zazwyczaj nie ma zbyt wiele miejsca i możliwości wędrowania fantazji. Przedpokój w stylu wiejskim to jeden z najbardziej modnych pomysłów w stylach projektowania. Styl wiejski to prostota linii, geometryczne kształty. Radzieckie meble dodadzą temu stylowi elegancji. Korytarz to zwykle mały pokój, w którym często brakuje światła, a sztuczki w stylu wiejskim mogą to łatwo naprawić. Jasne odcienie na ścianach i suficie optycznie powiększą korytarz. Styl wiejski to wybieg wyobraźni właścicieli lokalu. Tworząc przedpokój w stylu wiejskim, należy pamiętać, że w pokoju powinna być prostota i wygoda..

Projekt przedpokoju w stylu wiejskim

Styl wiejski to najcieplejszy, najwygodniejszy styl. Ten styl przypomina życie w wiejskim domu. W tym stylu zwykle wykonuje się wnętrze przedpokoju, salonu, kuchni. Niektórzy wolą, aby wszystkie pokoje w domu były w stylu wiejskim. Wybierając kolor do przedpokoju, wybierz naturalną paletę kolorów: zielony, brązowy, piaskowy.

Kolory w pomieszczeniu powinny przypominać kolory natury, jest to cecha stylu wiejskiego. Projektanci zalecają wykonanie podłogi z naturalnego drewna. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zastąpić drewno podłogami laminowanymi. Ściany są pomalowane na jasne kolory, może to być nie tylko beż, ale także delikatny niebieski, który idealnie nadaje się również do stylu wiejskiego. Dekoracja ścienna wykonana z drewna lub kamienia dekoracyjnego nie jest wyjątkiem..

Wybierając sufit, warto zauważyć, że styl wiejski całkowicie wyklucza płyty gipsowo-kartonowe, sufity podwieszane. Wystarczy pomalować sufit białą farbą. W stylu wiejskim wszystko powinno być proste i bez dodatków..

Meble do przedpokoju w stylu wiejskim

Wiele osób wybierając meble do przedpokoju w stylu wiejskim myśli, że musi wybrać ten stary., «brudny» meble. Pomimo tego, że styl wiejski jest bardzo zbliżony do wiejskiego, wcale nie jest to konieczne. Jako dekor możesz wybrać zabytkową skrzynię lub wiklinowy kosz z winorośli, ale nie więcej.

Meble w nowoczesnym przedpokoju w stylu wiejskim wybierane są z masywnego naturalnego drewna, a jednocześnie powinny być wygodne. W przedpokoju postaw drewnianą szafę i komodę. Wybierz kolor mebli pasujący do stylu kraju: od ciemnego brązu po jasny beż.

I oczywiście nie zapomnij o równie ważnym elemencie do przedpokoju – lustrze. Wybierz lustro w drewnianej lub metalowej ramie, kuta rama wygląda bardzo ładnie. Styl wiejski podkreślają elementy dekoracyjne, na przykład stojak na parasole, obrazy, fotografie, zegary. Harmonijnie dobrane meble w przedpokoju podkreślą wyrafinowanie antycznego luksusu.

Hol wejściowy w stylu prowansalskim

Styl wiejski i prowansalski są do siebie bardzo podobne. Oba style «z urodzenia» od rustykalnej prostoty i skromności. Styl wiejski charakteryzuje się chropowatością materiałów i wystroju. A dla Prowansji wręcz przeciwnie, delikatność i elegancja. Mimo to oba style można łatwo łączyć, ponieważ mają ze sobą wiele wspólnego..

W stylu wiejskim i prowansalskim zaleca się stosowanie wyłącznie naturalnych materiałów wykończeniowych, kolorystykę we wnętrzu dominuje biel, jasnoniebieski, lawenda. Zatwierdzona jest również obecność wystroju w stylu vintage, wiklinowych akcesoriów. Dzięki projektowi przedpokoju w stylu prowansalskim powstaje szczera, przytulna, domowa ciepła atmosfera.

Szafa w przedpokoju w stylu wiejskim

Styl rustykalny z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W domach nowej generacji coraz częściej można zobaczyć odrestaurowane meble, panel na ścianie, lustro w drewnianej ramie. To wszystko idealnie pasuje do wnętrza w stylu wiejskim. Wybierając szafkę do przedpokoju należy pamiętać, że meble powinny być nie tylko wykonane z naturalnych materiałów, ale również dość masywne.

W zależności od wielkości przedpokoju może to być szafa z otwartymi półkami, wykonana z niepolerowanego drewna, można dodać komodę. Dla wygody umieść pufę lub wiklinowe krzesło. Szafa w stylu wiejskim powinna być prymitywna, wygodna w użytkowaniu. Nie powinien mieć monogramów ani innego wystroju..

Kolor szafki powinien być jednolity i jednolity. Kolorystyka frontu szafki powinna być zbliżona do naturalnych kolorów: piasku, beżu, brązu itp. Wskazane jest, aby nie malować szafy w stylu wiejskim, wystarczy otworzyć ją lakierem. Ponadto drewniane szafki można szczotkować, dzięki czemu szafka będzie miała bardziej wytłoczony i wyraźny wzór. Meble w stylu wiejskim są proste, wygodne i dyskretne.

Hol wejściowy w mieszkaniu w stylu wiejskim

Dziś styl wiejski uważany jest za najpopularniejszy w aranżacji wnętrz korytarza. W wiejskim stylu można zrobić nie tylko przestronny hol wejściowy w domu, ale także mały korytarz w mieszkaniu. Delikatne farby pomogą stworzyć w przedpokoju ciepło i komfort. Malując ściany na stonowane pastelowe kolory, nie tylko optycznie powiększysz przestrzeń, ale także wypełnisz swój dom spokojem. Podłogi w stylu wiejskim powinny być praktyczne, takie jak płytki lub laminat, który jest bardzo podobny do naturalnego drewna..

Wybierz meble do przedpokoju w zależności od wielkości swojego pokoju. W przestronnym przedpokoju można postawić szafę lub cały zestaw. A dla malucha możesz odebrać wieszak vintage i komodę, lustro. Drobne przedmioty dekoracyjne – gliniane figurki, haftowane obrazy, drewniane skrzynie, naczynia ceramiczne i wiele innych – pomogą uzupełnić Twoje wnętrze. Antyczne meble, tkaniny, prostota i urok to wszystko w stylu wiejskim. Styl wiejski będzie prawdziwym dobrodziejstwem dla tych, którzy nie są gotowi wydać dużo na remonty..

Styl wiejski nie ma granic, rozprzestrzenił się nie tylko na sztukę wnętrz, ale także na inne obszary projektowania. Styl opiera się na komforcie, naturalnych materiałach i oczywiście wygodzie. Naturalne, naturalne materiały, kurtyny powietrzne, gładkie ściany, surowe meble – idealne dla osób pewnych siebie, dynamicznych, przyzwyczajonych do podejmowania samodzielnych i niezależnych decyzji..