Pomysły

Kuchnia w stylu kiczu: odważne rozwiązania aranżacji wnętrz w pomysłach na zdjęcia

Mimo zmieniających się trendów we wnętrzach styl kiczowy nadal cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Wielu uważa go za zbyt kontrowersyjnego i ekscentrycznego, ale nie sposób nie zauważyć jego wyjątkowego uroku. Jest wiele argumentów zarówno ze strony zwolenników, jak i przeciwników tego kierunku. Kicz to wreszcie połączenie różnych trendów i oryginalnego designu. Odnajdziemy w nim akcenty etniczne, cygańskie i hippisowskie. Dla wielu jest to uważane za przesadę, ale nie ma już żadnych skarg. Nawet tak oryginalne wnętrza mogą wyglądać stylowo i klimatycznie, bez zbędnego przepychu. Zobacz jak urządzić swoją kuchnię w kiczowatym stylu, by nie przeciążała i nie denerwowała licznymi motywami, wzorami i kolorami.

Jak urządzić kiczowatą kuchnię?

Kiczowaty styl to przede wszystkim swoboda i oryginalne odważne połączenia. Meble i dodatki wykonane w najjaśniejszych kolorach sprawdzą się świetnie, dodając energii i motywując do działania. Na pewno można zakochać się w kiczu, ale równie szybko można go znienawidzić. Dlatego ważne jest, aby zachować umiar i dokładnie przemyśleć każdy element wyposażenia kuchennego. Jeśli jednak zastosujesz się do kilku zasad, wnętrza będą przytulne, a nawet romantyczne. Jeśli więc lubisz kolorowe, oryginalne wnętrza, kiczowaty styl jest właśnie dla Ciebie.

Kiczowate wnętrza: zainspiruj się prawdziwymi zdjęciami

Trudno wskazać cechy charakterystyczne stylu kiczu, ponieważ jego główną zasadą jest ich brak. W tym stylu dominuje eklektyzm, przepych i wszelakie urozmaicenie. Ważne są nie tylko meble i dodatki, ale także dekoracje ścienne. Reprodukcje znanych obrazów, a także ulubione grafiki czy fotografie są idealne. W kiczowatym stylu znajdzie się miejsce zarówno dla starych pamiątek, jak i oryginalnych, nietypowych secesyjnych przedmiotów. Nie musisz martwić się o dodatki różniące się stylem czy wzorem, wszystko będzie odpowiednie. W aranżacjach kuchennych nie zaleca się perfekcjonizmu. Tutaj ważna jest kreatywność i oryginalność. Możesz więc z powodzeniem fantazjować, realizując najśmielsze decyzje w swojej ulubionej kuchni..

Cechy stylu kiczu

Kicz, zwany też stylem wolnych ludzi. Ludzie cenią ją za naturalność, niedbałość i wygodę, a także za swobodę wyboru modeli i materiałów. Estetyka wnętrz w stylu kiczu opiera się na tych samych zasadach swobodnego i wyważonego eklektyzmu, gdzie wykwintne i antyczne meble spotykają się z nowoczesnymi i designerskimi dodatkami, egzotycznymi dekoracjami, delikatnymi materiałami, a także folklorystycznymi wzorami z dziełami sztuki czy elementami popkultury. Wielobarwność, mozaika, sztuka i oryginalność to cechy charakterystyczne oryginalnego stylu..

Niewątpliwą zaletą stylu kiczowego jest swoboda łączenia kolorów i wzorów, które na pierwszy rzut oka nie powinny się ze sobą przecinać. Bogata stylistyka opiera się wszelkim konwencjom i zasadom w aranżacji wnętrz, podąża własną ścieżką, będąc bardziej stylową awangardą niż powaloną i przewidywalną klasyką. Choć trudno w tym stylu trzymać się sztywnych reguł, istnieje kilka powtarzających się motywów kiczu we wnętrzach, które mogą zainspirować tych, którzy myślą o wprowadzeniu tego trendu do swojej kuchni..

Preferowane kolory do kuchni

Nasycone i dominujące kolory to ważny element stylu kiczu, który uwielbia ekstrawaganckie, czasem kolorowe i chwytliwe krawaty. Nie bój się łączyć bogatych i wyrazistych kolorów. Najczęściej wybierane wnętrza to orientalna paleta kolorystyczna, czyli czerwień w odcieniu wina lub rubinu, turkus, kakao, brąz czy głęboki fiolet. W kuchniach kiczowatych stosuje się również stonowane pastelowe kolory, które stanowią tło dla wyrazistych dekoracji lub akcesoriów..

Meble kuchenne w kiczowatym stylu

W stylu kiczu ważną rolę odgrywają materiały i surowce, z których wykonane są meble, dodatki i dekoracje. Egzotykę wnętrza podkreślą szlachetne gatunki drewna, np. palisander, mahoń czy heban, które nawiązują do estetyki wyrafinowanego stylu kolonialnego. Przytłaczające i dominujące drewno można zastąpić lżejszymi meblami bambusowymi lub wiklinowymi.

Równie ważne są dekoracje. Wybieraj misterne przedmioty ceramiczne, najlepiej te z dalekich podróży, takie jak doniczki, wazony czy ręcznie robione figurki. Oryginalne akcesoria w stylu kiczu można również znaleźć w popularnych sieciówkach wnętrzarskich. Ciekawym rozwiązaniem na ściany będą kolorowe tapety z fantazyjnym wzorem..

Bogactwo biżuterii i akcesoriów

Kiczowaty styl, oprócz wyrazistej kolorystyki i charakterystycznych wzorów, to także bogactwo dekoracji, bibelotów, które podkreślają artystyczny i swobodny charakter wnętrza. Kicz to wielobarwne tkaniny, wzorzyste narzuty i poduszki, wykwintne dywany, ekstrawaganckie dywaniki i haftowane narzuty. Wybierz jasne kolory i oryginalne wzory, aby uzyskać styl..

Tropikalną naturę najlepiej odzwierciedlają egzotyczne pamiątki z długich podróży i wycieczek. Ręcznie zdobione figurki, wazony, miski, świeczniki i talerze odnajdują swoje miejsce w kolorowym i nieprzewidywalnym kiczu stylu, w którym króluje różnorodność, wolność i kulturowy synkretyzm. Ściany można ozdobić obrazami z reprodukcjami dzieł sztuki, a także plakatami filmów czy festiwali muzycznych.

Wolny od zasad i przepisów, fakultatywny, nonkonformistyczny i niedbały kiczowy styl przyciąga wszystkich tych, którzy szukają niebanalnych połączeń we wnętrzu, często zawierających przeciwstawne elementy. Tutaj egzotyka spotyka się z codziennością, wysoką jakością z celowym kiczem. Niezwykły design kuchni tworzy we wnętrzu niepowtarzalny klimat, który jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia – wystarczy porzucić utarte schematy i konwencje w projektowaniu, kierując się własną wyobraźnią.