Pomysły

Lampa lawa – jasny akcent mini magii w Twoim pokoju

Wolna przestrzeń w neutralnych tonacjach bez dodatków to idea wielu nowoczesnych wnętrz. Ale czasami brakuje im jasnego akcentu dla harmonijnej kompletności: stylowego akcesorium lub oryginalnego elementu dekoracyjnego. Jedną z nich może być lampa lawowa, która stworzy wokół niesamowitą atmosferę magii. mathmos_neo_wall_lava_lamp_image1

% d0% b0% d0% b2% d0% b02

00

Historia powstania lampy lawowej

Pierwszy model został wynaleziony w Wielkiej Brytanii w 1963 roku, kiedy Edward Craven Walker (właściciel angielskiej firmy oświetleniowej) sfinalizował koncepcję, którą zauważył w pubie w Anglii. Był to rodzaj urządzenia, które służyło jako minutnik do gotowania jajek. W przezroczystym szklanym pojemniku zastosowano dwa rodzaje cieczy o różnej gęstości, które nie mieszały się ze sobą. Biorąc pod uwagę podstawową zasadę działania, Edward aktywnie pracował nad projektem i stworzył pierwszą lampę lawową, którą nazwano Astro. Naczynie zostało wypełnione olejem i parafiną w określonej proporcji, co dało oszałamiający efekt ruchu cieczy i wosku..

% d0% bc2% d0% bc3% d0% bc4% d0% bc1

Niezwykły produkt zainteresował przedsiębiorców Adolfa Wertheimera i Huy Spector, którzy wykupili prawa do lampy i uruchomili produkcję, tworząc w Stanach Zjednoczonych firmę Lava Simplex Inernational. Niezwykła lampa o nazwie Lava Lite natychmiast podbiła nabywców i stała się symbolem lat 60-tych. Asortyment kształtów, modyfikacji i kolorów aktywnie się powiększał i już pod koniec lat 70. lampa lawowa zyskała niesamowitą popularność. Z biegiem czasu produkcja tego akcesorium rozprzestrzeniła się na cały świat, nawet w ZSRR..

Nowoczesne urządzenie do lamp lawowych

Jest to szklany pojemnik, w którym przezroczysta gliceryna oddziałuje z parafiną za pomocą lampy żarowej. Parafina prześwietlana przez szkło w ciągłym ruchu z różnymi prędkościami przechodzi z jednej postaci do drugiej, przypominając rozgrzaną do czerwoności lawę. Nowoczesny design składa się z lampy, pojemnika, wieczka, podstawy i płynnych składników wewnątrz przezroczystego cylindra. Płyn jest cięższy, rozgrzewa się, szybciej unosi się i opada, tworząc w ten sposób ciekawy chaotyczny ruch.

% d0% bf% d1% 80% d0% b8% d0% bd% d1% 86% d0% b8% d0% bf

Uwaga: Przy pierwszym użyciu lampy może upłynąć do 2-3 godzin, aby substancje rozgrzały się i bąbelki zaczęły się poruszać. Jeśli wosk pozostanie na swoim miejscu, spróbuj kilkakrotnie obrócić lampę lawową wokół jej osi..

Magiczna lampa lawowa we wnętrzu

Kreatywny stylowy design lampy z hipnotyzującym efektem doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrze, a szeroka gama modeli pozwala dobrać lampę o dowolnym designie, kolorze i rozmiarze. Zaledwie kilka minut kontemplacji magicznego działania wewnątrz lampy pomoże Ci całkowicie się zrelaksować i zanurzyć w stan medytacji. Akcesorium jest dość uniwersalne, łatwe w użyciu i dostępne dla każdego.

lawa-lampa-42 lawa-lampa-34 % d0% b0% d0% b2% d0% b03

Lampa lava organicznie prezentuje się we wnętrzach, w których ceni się wysoką produktywność, oryginalność i ekstrawagancję. Stylowy design i kreatywny wygląd produktu tylko podkreślą dostojeństwo pomieszczenia..

2018-05-27_15-59-41lawa-lampa-16

lawa-lampa-20

Najbardziej oczywistym i powszechnym zastosowaniem lampy lawowej jest stolik nocny w sypialni lub biurko. Taka lampa, ze względu na miękkie, przyciemnione światło, świetnie sprawdza się jako lampka nocna. Ale jego zakres nie ogranicza się do biura czy sypialni. Urocze akcesorium można umieścić również w części wypoczynkowej w salonie, dzięki czemu będziesz mógł wypocząć i cieszyć się hipnotyzującą grą kolorowych bąbelków..

1lava-lampa-11-650x865

% d0% b2 % d0% b8% d0% bd% d1% 823
2018-05-25_13-20-32 3

lawa-lampa-13

1

Dobrą opcją na taką lampę byłoby również dziecko dziecka w dość świadomym wieku. Ciekawy jasny wzór nie tylko upiększy pokój i oczaruje maluszka, ale także pomoże mu spokojnie zasnąć bez używania centralnego oświetlenia.

4 0

Jak wybrać?

W większości przypadków przy wyborze akcesoriów do wnętrz należy przede wszystkim skupić się na jakości, cenie i wzornictwie. Zazwyczaj główną wskazówką przy zakupie lampy jest kolor, ponieważ jasne wypełnienie powinno harmonijnie wpasować się w ogólne wnętrze i zadowolić innych.
0lava-lampa-40-e1518186209596
Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na następujące cechy:

Zawartość butli. Wosk lub parafina porusza się płynnie, w odmierzony sposób, co pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu. Cekiny w środku zachowują się bardziej energetycznie, ładują pozytywem i tworzą świąteczny nastrój..

% d0% bd% d0% b0% d0% bf% d0% be% d0% bb% d0% bd
lawa-lampa-6

Projekt. Lampy mogą być zewnętrznie lakoniczne i minimalistyczne – idealne uzupełnienie dyskretnego, nowoczesnego lub minimalistycznego wnętrza. Ale są też takie, które symbolizują modę z przeszłości, są idealne do środowiska z motywami retro..

lawa-lampa-44% d0% b0% d0% b2% d0% b0
kosmos-2stronalawa-lampa-21

Rozmiar. Tradycyjne modele domowe mają wysokość 35-75 cm, która jest optymalna do umieszczenia na stole. Ale są też lampy wielkogabarytowe do jednego metra. Z reguły takie okazy zajmują szczególne miejsce w pokoju..

% d1% 84% d0% be% d1% 80% d0% bc% d0% b0-% d0% bd% d0% b0% d0% bf% d0% be% d0% bb% d1% 8c% d0% bd lawa-lampa-17
8bc10d1a57990ff82616ecd7cdc3c85dnapotkać lavalamp

Wskaźniki techniczne. Charakterystyki lamp lawowych są bardzo podobne. Ale w każdym razie przed zakupem powinieneś przeczytać instrukcje, które wskazują baterie, czas pracy, zasady dbania o produkt..

Jak zrobić lampę lawową?

Taka lampa to nie tylko charakterystyczny atrybut stylu retro lat 70-tych, ale także świetny pomysł na domowe eksperymenty. Każdy może zrobić cudowną lampę, ponieważ wszystkie elementy do jej urządzenia prawdopodobnie odnajdą się w każdym domu:

  • pusta butelka lub wazon;
  • latarka;
  • olej roślinny;
  • barwnik spożywczy lub kolorowy tusz;
  • tabletka musująca lub Alka-Seltzer;
  • woda.

lava_lampa_svoimi_rukami_02
Krok 1. Stawiamy butelkę lub wazon na lampion.

Krok 2. Napełnij pojemnik (olejem).

lava_lampa_svoimi_rukami_03

Krok 3. Wlej trochę wody, około 10 cm wysokości.

lava_lampa_svoimi_rukami_04

Krok 4. Dodaj kroplę barwnika.

lava_lampa_svoimi_rukami_05

Krok 5. Wyślij pop do płynu.

lava_lampa_svoimi_rukami_06

Gotowy! Pozostaje zapalić latarnię i obserwować magię tego, co dzieje się wewnątrz lampy.

lava_lampa_svoimi_rukami_073lava-lampa-30lawa-lampa-33

Lampa lawowa to jedna z niewielu niedrogich i naprawdę nietypowych, efektownych opcji dekoracyjnych elementów nowoczesnych wnętrz. Ponadto taka lampa to świetny pomysł na prezent, który można umieścić zarówno w domu, jak i w pracy..% d0% b0% d0% b2% d0% b00