Pomysły

Sztuczne kwiaty we wnętrzu: piękne kompozycje, które zachwycają przez cały rok

Każdego roku projektanci zalecają zwracanie coraz większej uwagi na wybór wystroju mieszkania. Zdecydowanie najważniejsze są dane początkowe i ogólny styl. Ale od dodatkowych elementów zależy, jaki klimat będzie panował w danym pomieszczeniu. Aby nadać wnętrzu szczególnej świeżości i lekkości wystarczy dodać kwiaty do wnętrza. Co więcej, wcale nie jest konieczne regularne kupowanie żywych, ponieważ sztuczne stały się doskonałą alternatywą. Jeśli wcześniej uważano je za zbyt proste i bez smaku, teraz wyglądają tak naturalnie i bardzo pięknie, jak to tylko możliwe..

68 69 72 75 77 78 85 86

Sztuczne kwiaty we wnętrzu: zalety i wady

Jeśli masz wątpliwości, czy kupić sztuczne kwiaty, czas zapoznać się z ich głównymi zaletami i wadami..

60 71 81 88 89

Przede wszystkim należy zauważyć, że takie kwiaty są niesamowicie piękne i wyglądają tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Czasami bardzo łatwo pomylić je z żywym bukietem. Dlatego zawsze będą odpowiednie we wnętrzu, ale jednocześnie takie produkty praktycznie nie wymagają konserwacji, przesadzania i regularnego podlewania. Zgadzam się, dla zapracowanych ludzi to naprawdę ważne. Co więcej, nie muszą wybierać strony słonecznej. Takie kompozycje można bezpiecznie postawić w przedpokoju, a nawet w łazience..

59 64 67 73 74 79 80 82 87 91

Ponadto sztuczne kompozycje kwiatowe są trwałe, zwłaszcza w porównaniu z żywymi. Upewnij się, że ten stylowy bukiet zachwyci Cię przez ponad rok. Ponadto, jeśli wybierzesz opcję odpowiednią do wnętrza, taka kompozycja stworzy uczucie lekkości..

trzydzieści 56 57 58 61 62 65

Ten rodzaj wystroju docenią osoby cierpiące na alergie na pyłki. W końcu teraz możesz bezpiecznie udekorować pokój i w ogóle nie martwić się konsekwencjami.

Jeśli chcesz, możesz sam zrobić sztuczne kwiaty. Wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Dodatkowo jest to świetna okazja do zaprezentowania swoich talentów..

52 54 55

Oczywiście nie można nie zauważyć wad sztucznych roślin. Przede wszystkim brak aromatu. Mimo tak atrakcyjnego wyglądu takie produkty mają charakter wyłącznie dekoracyjny. Dlatego, jeśli chcesz wypełnić pokój prawdziwym kwiatowym zapachem, lepiej postawić na świeże kwiaty lub kupić odpowiedni zapach, a także olejki eteryczne..

39 40 44 46 47 49 50

Pomimo tego, że sztuczne kwiaty są dość trwałe, z czasem będą tracić atrakcyjny wygląd. Zwłaszcza jeśli przechowujesz bukiet lub kompozycję na słońcu.

jedenaście

dziewięć
16 31 33 34 37

Podstawowe zasady pielęgnacji sztucznych kwiatów

Pomimo tego, że sztuczne kwiaty nie są tak kapryśne jak prawdziwe, nadal wymagają pielęgnacji. Jest to konieczne, aby dłużej pozostawały atrakcyjne i nie blakły na słońcu..

3

42 dziesięć 17

4
12
35
45

Przede wszystkim należy je okresowo czyścić z kurzu za pomocą miotełki do kurzu. Do czyszczenia można również użyć prostych wilgotnych chusteczek. Dotyczy to szczególnie kwiatów o gładkiej teksturze..

1 2 5 7 29

Zalecamy ich dezynfekcję przynajmniej raz w miesiącu. Aby to zrobić, wystarczy rozcieńczyć ocet spożywczy w wodzie i po prostu spryskać je butelką z rozpylaczem..

15

DIY piękne kwiaty

Rękodzieło z roku na rok jest uważane za coraz bardziej wartościowe. Dlatego sugerujemy, aby nie marnować ani minuty i próbować robić piękne kwiaty własnymi rękami. Ponadto doskonale nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia. Po prostu wybierz schemat kolorów, który Ci odpowiada.

20

Przygotujemy niezbędne materiały:

  • polimerowa glina;
  • żyłkowata pleśń;
  • nożyce;
  • drut;
  • taśma taśmowa;
  • klej;
  • stos.

21

Najpierw przygotuj glinę, lekko ją ugniatając. W tym procesie korzystaj z zaleceń wskazanych w instrukcjach.

22

W takim przypadku używane są dwa odcienie. Dlatego tworzymy dwie kulki z zielonej i żółtej gliny..

23

Odetnij kawałek drutu i złóż górną krawędź w pętlę. Odetnij mały kawałek zielonej glinki i uformuj kulkę. Nasmaruj pętlę drutu klejem i połóż na niej kulkę.

24

Delikatnie wykonaj małe nacięcia na kuli nożyczkami, aby wyglądała jak środek kwiatu. Bierzemy kawałek zielonej gliny, formujemy owal i używamy stosu, aby nadać mu lekko zakrzywiony kształt. Rezultatem jest mały płatek. Powtarzamy to samo i robimy jeszcze trzy takie same.

25

Za pomocą kleju przymocuj płatki pośrodku z lekkim zachodzeniem na siebie. Następnie zgodnie z tą samą zasadą wykonujemy kilka płatków o nieco większym rozmiarze. Przyklejamy je do obrabianego przedmiotu.

26

Z jasnożółtych i jasnożółtych odcieni gliny robimy jeszcze kilka płatków. Ostatnie rzędy nie powinny być gładkie, jak poprzednie, ale teksturowane. Dlatego upewnij się, że używasz formy do wycisków..

27

Delikatnie przyklej każdy płatek i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Owiń drut taśmą.

28

Jak widać, zrobienie takiego kwiatka własnymi rękami jest dość proste. Dlatego zalecamy zrobienie kilku więcej i zebranie ich w jedną kompozycję..

W razie potrzeby kwiaty można wykonać z różnych materiałów. Najbardziej popularne są nadal tworzywa sztuczne, nici, koraliki, wstążki i glina polimerowa..
32

53

48

13

70 90

Sztuczne kompozycje kwiatowe we wnętrzu

Dekorując mieszkanie lub dom, bardzo ważne jest budowanie stylu lokalu. Na przykład, jeśli salon lub jakikolwiek inny pokój jest wykonany w luksusowym stylu barokowym, empirowym lub rokoko, wówczas najbardziej odpowiednią opcją będą wysokie kwiaty. Mogą to być róże, kał, mieczyki i inne. Miłośnicy stylu prowansalskiego powinni zwrócić uwagę na skromne, lakoniczne bukiety lawendy. A dla tych, którzy wolą minimalistyczne wnętrza, polecamy przyjrzeć się piwoniom lub storczykom..

6 43 63 66 76 84

Kompozycje tematyczne prezentują się bardzo oryginalnie. Na przykład wieniec bożonarodzeniowy lub nietypowa aranżacja kwiatów na Wielkanoc. Takie produkty pomagają stworzyć wyjątkową świąteczną atmosferę. Dlatego upewnij się, że nie pozostawią nikogo obojętnym. Zwłaszcza jeśli tworzysz kompozycję własnymi rękami..

czternaście 19

36 38

Piękne, wysokiej jakości sztuczne kwiaty będą wspaniałą ozdobą każdego pomieszczenia. Wybierz najbardziej odpowiednią opcję w zależności od stylu wnętrza i osobistych preferencji. Dzięki temu będzie wyglądać naprawdę świetnie..