Pomysły

Zaprojektuj pomysły na mały balkon lub jak racjonalnie wykorzystać dodatkową przestrzeń życiową

Nie wszyscy właściciele mieszkań miejskich mają szczęście zostać właścicielem dużego balkonu lub przestronnej loggii. W większości przypadków wystarczy kilka metrów kwadratowych, które służą do przechowywania różnych, często zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Kiedyś odpisywaliśmy małe balkony z kategorii «zamieszkany» i pomieszczenia użytkowe. Przecież o wiele łatwiej jest zabrać z mieszkania pudełka z warzywami, rower, sanki dziecięce i wszystko, co tu przeszkadza, zamknąć drzwi i zapomnieć o tym. Proponujemy jednak posłuchać rad projektantów, przemyśleć swoje podejście do funkcjonalnego celu nawet małego, ale balkonu i bardziej racjonalnie wykorzystać ten dodatkowy obszar..

Projekt małego balkonu – podstawowe zasady

Mieszkańcom mieszkań w budynkach wielopiętrowych zawsze brakuje przytulnego i wygodnego miejsca do odpoczynku i prywatności. Nawet jeśli twoja rodzina składa się z trzech osób, to pytanie od czasu do czasu staje się istotne dla wszystkich, a mały balkon doskonale poradzi sobie z tym zadaniem..

Najpierw musisz zdemontować to, co na nim jest «magazyn» i przeprowadzić audyt wartości. A w takim przypadku możesz pozbyć się niepotrzebnych śmieci. Nie zapominaj, że koncepcja «dobrze żyć» leży w obecności tego, co konieczne. Oszczędności, w przypadku «nagle się przydają», nie ma z tym nic wspólnego.

Po gruntownym sprzątaniu musisz ocenić stan balkonu i najpierw sporządzić plan proponowanej pracy. Następnie możesz rozpocząć izolację, szklenie, jeśli jest to uwzględnione w planach, i inne prace naprawcze..

Następnym krokiem będzie sama transformacja obszaru balkonu. W tym celu należy wcześniej zdecydować o funkcjonalności balkonu i zdecydować, czy ten pokój pozostanie odizolowany, otwarty, czy dołączy do sąsiedniego pokoju.

Na ostatnim etapie aranżacji musisz zdecydować o stylu zaktualizowanego balkonu, zakupić niezbędne materiały wykończeniowe i przejść bezpośrednio do stworzenia wnętrza.

Rodzaje balkonów

Na etapie budowy każdego budynku mieszkalnego do obowiązków firmy budowlanej nie należy przeszklenie i poprawa powierzchni balkonu. Dlatego w tych pokojach jest zimno. W trakcie renowacji większość balkonów jest modyfikowana i generalnie można je podzielić na trzy typy – balkony otwarte, balkony przeszklone i zamknięte oraz balkony połączone ze wspólną częścią dzienną. To właśnie ten czynnik dominuje przy wyborze przeznaczenia użytkowego balkonu i wpływa na wybór aranżacji wnętrza.

Jak wyposażyć mały balkon?

Jeśli chcesz, możesz zmodyfikować i umiejętnie wyposażyć nawet mały balkon. Najważniejsze jest wcześniejsze przeanalizowanie możliwych opcji i określenie możliwości.

Strefa odpoczynku

Niewielki balkon doskonale sprawdza się w tej roli, ponieważ czasami nie trzeba przeznaczać całego pokoju na relaks i odpoczynek. Nawet na kilku metrach kwadratowych można zaaranżować minimalną ilość mebli i stworzyć mały przytulny kącik, w którym można odpocząć od codziennych trosk i biurowej rutyny, poczytać w ciszy książkę lub po prostu napić się pachnącej herbaty. Do tych celów nadają się zarówno zamknięte, jak i otwarte powierzchnie balkonowe..

Badanie

Taka oferta będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które często pracują w domu i nie mają możliwości wyposażenia pełnowartościowego biura lub miejsca pracy w jednym z pomieszczeń. W takim przypadku stworzenie mini-biura na zamkniętym lub dołączonym balkonie do sąsiedniego pomieszczenia można nazwać opcją uniwersalną..

Powierzchnia magazynowa

Różnica pomiędzy «magazyn» niepotrzebne rzeczy i kompaktowe schowki są oczywiste. Pozostaje Ci już tylko zamontować na zamkniętym balkonie szafę, półki, komody, komody i pojemne półki na zawiasach. Jeśli balkon sąsiaduje z kuchnią, to jego powierzchnia będzie doskonałym miejscem do przechowywania żywności i naczyń. Jeśli balkon sąsiaduje z sypialnią można wyposażyć garderobę na dodatkowe metry.

Obszar ogrodu

Równie oryginalną opcję można nazwać wykorzystaniem balkonu do ogrodu, w tym przypadku nie mówimy o sztucznych łóżkach z ogórkami lub pomidorami. Dlaczego jednak nie? Podłogowe lub wiszące doniczki z kwiatami lub liśćmi sałaty to świetny pomysł na stworzenie przytulnego kącika w otoczeniu «siedlisko» w apartamencie. Ekscytujące, ale kojące hobby dla wszystkich członków rodziny..

Wybór szafki na mały balkon

Zainstalowanie szafki na balkonie wygląda o wiele ciekawiej niż śmieci zawalone w rogu. Ponadto takie rozwiązanie oszczędzi właścicielom wielu problemów związanych z przechowywaniem warzyw, konserwacją, narzędziami i innymi atrybutami. Ten pomysł służy z reguły do ​​aranżacji zamkniętych obszarów, w których konstrukcja będzie niezawodnie chroniona przed zimnem, deszczem i wiatrem..

Szafka na balkon może być szafką lub zabudowaną konstrukcją, mieć standardowe wymiary lub być wykonana na zamówienie, co jest ważniejsze w przypadku pomieszczenia balkonowego o niewielkiej powierzchni. Wymiary produktu, konstrukcja, liczba regałów i półek w tym przypadku również ustalane są indywidualnie, biorąc pod uwagę charakterystykę balkonu i życzenia właścicieli lokalu..

Jak wybrać sofę na miniaturowy balkon?

Miękkie i przytulne sofy jak żadne inne przyczyniają się do stworzenia przytulności, a ich różnorodność kształtów, rozmiarów i wzorów pozwala wykorzystać podobny mebel nawet do aranżacji małego balkonu.

Sofa mini jest z reguły instalowana w jednym z rogów balkonu i może mieć dowolną konfigurację – być okrągła, kwadratowa, narożna, z oparciem, podłokietnikami lub wbudowanym schowkiem.

Rodzaje stolików na mały balkon

Ponieważ dzisiaj mówimy o aranżacji powierzchni balkonu za pomocą małego kwadratu, to stół do tego pokoju, niezależnie od jego przeznaczenia funkcjonalnego i ogólnie rozwiązania stylistycznego, powinien być przede wszystkim kompaktowy. Może to być miniaturowy stolik kawowy do picia lub jedzenia herbaty, który jest instalowany w strefie rekreacyjnej lub ogrodzie..

Biurko, jeśli mówimy o tworzeniu gabinetu na balkonie. Toaletka, w przypadku połączenia balkonu z sypialnią. A także stolik pod parapetem, który jest szczególnie powszechny w przykładach łączenia pokoju balkonowego z kuchnią. Takie stoły mogą mieć różne kształty, rozmiary, być przenośne i wbudowane, uchylne i podwieszane, składane i składane.

Fotel we wnętrzu małego balkonu

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie krzeseł do wyposażenia wnętrza małego balkonu. Szczególnie popularne w tym przypadku są produkty z miękką tapicerką i wiklinowymi konstrukcjami z oryginalnymi poduszkami, fotelami bujanymi, konstrukcjami podwieszanymi oraz modele foteli w formie hamaka, które mocowane są bezpośrednio do sufitu. A także fotele-łóżka, które w razie potrzeby służą jako dostawka, oraz oryginalne modele foteli w formie torby, gruszki lub piłki, które szczególnie spodobają się młodszemu pokoleniu.

Małe wnętrze balkonu

Jak rozumiesz, materiały do ​​wykończenia balkonu, a także meble, elementy tekstylne i inne elementy są zwykle dobierane w oparciu o styl wnętrza. Nawet jeśli mówimy o otwartej przestrzeni. W przypadku łączenia balkonu z sąsiednim pokojem należy kontynuować «dawny» balkon już wybrał styl projektowania.

Wystrój wnętrz w stylu loftu oznacza obecność pewnej brutalności, która może objawiać się w metalowych częściach, niezwykłych dywanach, szorstkim tynku lub cegle na ścianach.

Zaawansowana technologia charakteryzuje się obecnością wielofunkcyjnych mebli, maksimum światła i minimum dekoracyjnych ozdób..

Prowansja natomiast preferuje elementy tekstylne, drewniane meble, dekoracje i różnego rodzaju wzory..

Dekoracja balkonu w stylu wiejskim będzie świetną przystanią dla postarzanych mebli i zasłon.

Styl orientalny to bogata dekoracja z wieloma dekoracyjnymi poduszkami, dodatkami i misternymi nadrukami.

Urządzanie małego balkonu to zarówno ekscytujące, jak i wymagające zadanie. Biorąc to pod uwagę, nie musisz używać określonego stylu. Nawet na tak zwartej przestrzeni można trochę poeksperymentować i stworzyć własne wnętrze. Wszystko w twoich rękach!