Rostliny

Freesia je okázalý aristokrat z Jižní Afriky

Frézie se stala další oblíbenou kvetoucí rostlinou mezi zahradníky. Patří k zástupcům travnatých plemen. Taková vytrvalá rostlina vám umožní snadno dát místu nebo malému záhonu ohromující vzhled.

Světlá kytice s fréziemi

Světlý květinový soubor s fréziemi

Frézie za zdobení webu

Rostlina je klasifikována jako cibulovitá rostlina z čeledi kosatcovitých. Tato květina byla představena z Jižní Afriky, což se odráží v podmínkách, které jsou nutné pro zdravý růst květiny..

Žhavě růžový květ frézie

Pupeny frézie v kytici

Malé květy vyzařují vůni připomínající konvalinky. Proto dostala frézie své druhé jméno – konvalinka kapská..

Kytice růžových frézií

Snítka frézie s květinami

Spektrum odstínů květů rostliny je široké:

  • Bílý;
  • modrý;
  • žlutá;
  • červená a další.

Jemná bílá frézie

Sněhově bílé květy frézie

Na pozadí jedné barvy můžete často najít odrůdy, kde jsou skvrny jiných odstínů..

Originální kompozice s fréziemi

Rostlina může dorůst výšky až 100 cm, její květy se téměř nepoloží na stopku. To vše je orámováno dlouhými listy pásového typu. Obvykle u zdravé rostliny jsou tyto listy jasně zelené..

Kvetoucí květiny frézie

Vzhledem k množství sazenic lze nádherné frézie nalézt v zahradách, zeleninových zahradách, záhonech a osobních pozemcích..

Kytice vícebarevných frézií

Ve Francii 19. století byly tyto aristokratické květiny pěstovány na dvoře. Komnaty vysoce vážených osob byly vyzdobeny voňavými kyticemi.

Kvetoucí šeřík frézie

Jemná lila frézie

Jemné okvětní lístky, podobné porcelánu, dodávají specifický sofistikovaný vzhled frézie. Taková květina dodává kompozicím zvláštní něhu. Krásné květiny jsou spojeny s mladostí a svěžestí..

Kvetoucí frézie

Dříve se teplomilné frézie pěstovaly pouze ve sklenících a používaly se k řezání. Moderní odrůdy již dokonale snášejí chladné počasí a cítí se skvěle venku. Mezi odrůdami frézie jsou pro pěstování v ruském podnebí vhodné pouze tři druhy..

Světlé květiny frézie

Bílá frézie na zelené větvi

Odrůdy frézií

Mezi odrůdy, které jsou vhodné pro pěstování na místě, patří:

  • frézie Armstrong;
  • zlomená frézie;
  • frézie hybrid.

Barevné přetečení různých frézií

Pestrá kytice frézií

První odrůda může dorůst výšky až 70 cm. Na stopce této odrůdy jsou obvykle vidět květy červených odstínů. Květenství připomínají latky, ve kterých je od 3 do 5 květů. Stonky této odrůdy jsou rozvětvené, rostou na nich velké listy podlouhlého tvaru.

Ohromující obraz bílé frézie

Listy rostou přímo z oddenku. Tato odrůda kvete od května do června. Lze uvažovat o jedné z nejkrásnějších odrůd tohoto druhu «Kardinál». Květina dostala toto jméno díky jasně červeným květům..

Šťavnatý odstín frézie

Zlomená frézie nepřesahuje 40 cm na výšku. Jeho stonky se vyznačují obzvláště elegantní strukturou. Na nich můžete vidět květenství, shromážděná v kartáči, s květy žlutých a oranžových odstínů..

Jasné kontrasty v kytici frézií

Světlý šeřík na okvětních lístcích frézie

Tato odrůda začíná kvést dříve než ostatní v dubnu. Odrůdy této odrůdy zahrnují «Odoratu». Jeho květy mají jasně žlutou barvu a příjemnou vůni, která je cítit, jakmile začne období květu..

Jemné větve frézie ve váze

Hybridní frézie ukazuje kombinaci všech nejlepších vlastností jiných odrůd. Keř se může zvednout až metr od země. Květenství této odrůdy je obzvláště svěží a světlé. Květy na takových keřích jsou velké, což není pro rostlinu typické..

Jasně žlutá frézie

Porcelánové lístky frézie

Obvykle se nasbírá až 10 květů v květenstvích. Díky této vlastnosti vypadá hybridní frézie v období květu luxusně. Tato odrůda může kvést květy různých barev, což jí dodává luxusní vzhled..

Půvabná frézie

Kytice sněhově bílých frézií

Pro bezkonkurenční efekt můžete zasadit několik keřů různých barev vedle sebe. Výsledkem budou jasné kytice, které oživí design krajiny..

Svatební kytice frézií

Frézie ve svatební kytici

Vlastnosti výsadby frézie na místě

Protože kvetení frézie závisí na správném teplotním režimu, je nutné správně zvolit místo a čas výsadby. Před výsadbou je nutné připravit: hlízy jsou umístěny ve větraném sáčku a uspořádány na teplém místě pod nádobou s vodou.

Svatební kytice doplněna fréziemi

Jemné lístky frézie

Po určité době se na hlíze ​​objeví kořenová embrya. To znamená, že stopka již vznikla uvnitř. Těsně před výsadbou by měla být teplota obsahu kořenů snížena na 12 gramů..

Hluboká barva frézie

Snítka květů bílé frézie

Bude také užitečné dezinfikovat léčivem z houby. Sazební materiál můžete také postříkat látkou od škůdců a stimulátorů růstu. To urychlí vznik kořenů. V extrémních případech bude ke zpracování stačit manganistan draselný..

Frézie v květináčích

Barevná frézie v hrnci

Půda v místě výsadby frézie by měla být dobře odvodněná a výživná. Pro tyto květiny je užitečný vrchní obvaz ze shnilého humusu. Můžete do něj přidat substrát minerálního hnojiva.

Svěží květ bílé frézie

Jemná kytice s fréziemi

PH takové půdy by mělo být neutrální. K dosažení tohoto cíle lze do země přidat dolomitovou mouku..

Složení s fréziemi v džbánu

Nejlepší doba k výsadbě frézie je polovina dubna. Když se půda přehřeje, květenství v ní vyschne a přestane růst. Proto je důležité nevynechat dobu, kdy teplota horní vrstvy půdy nestoupla nad 15 gramů..

Frézie ve složení s jinými květinami

Kombinace frézie s jinými barvami

Frézii se nejlépe daří ve stinných oblastech zahrady. Bude užitečné mulčovat půdu pod rostlinou, což pomůže udržet vlhkost nezbytnou pro květiny. První čerstvé klíčky lze vidět po 2 týdnech..

Kytice frézií a jiných květin

Kytice zdobené frézií

Nejúčinnější péče o frézie

Doba květu této rostliny obvykle dosahuje jeden a půl měsíce. Pokud je po řezání květin také ořezána samotná rostlina, pak pupeny zbývající na sekundárních stoncích stále kvetou, což mírně prodlouží celkovou dobu květu.

Domácí dekorace s kyticí frézií

Červená frézie

Frézie vyžaduje mírné, ale časté zalévání. Pupeny je třeba udržovat, protože jsou velmi tenké a nemusí podporovat hmotnost květů. Chcete -li to provést, můžete zajet kolíky mezi rostliny a zatáhnout za lano..

Oranžové a žluté frézie

Jasně žluté květy frézie

Aby byla rostlina chráněna před výskytem roztočů, mšic a dalších parazitů, je nutné jednou za sezónu ošetřit frézie mýdlovou vodou. Květinu lze zachránit před hnilobou pomocí nadace a roztoku manganu..

Pobočka delikátní frézie

Půvabná kytice frézií

Plevel je také nezbytný pro zdravý růst frézie. Je lepší odstranit vybledlé pupeny, protože kazí vzhled rostliny. V polovině října je třeba vykopat hlízy frézie. V tomto případě je část, která byla na povrchu Země, odříznuta. Oloupané a sušené kořeny jsou tříděny a skladovány v teple až do příští sezóny.

Šeříková a oranžová frézie

Rozmanitost barev frézie

Péče o frézii má určité potíže a funkce. Stačí však vynaložit určité úsilí a zahrada bude kvést svěžími barvami a bude naplněna kouzelnou vůní aristokratických květin..