Rostliny

Hosta: svěží zelený koberec na místě

Každý zahradní pozemek získá zcela pohádkový vzhled, pokud jej ozdobíte čerstvými zelenými listy hosty. Jedná se o velkolepou okrasnou rostlinu související s oddenkem.

Hostitelé zelených keřů

Hostitelé na záhonu

V závislosti na odrůdě se hlavní dekorace hosty – listy – liší tvarem, odstínem a vzorem. Mezi výhody této rostliny patří:

Listy hostitele s lemováním

Svěží hostitelé keřů

Tyto rostliny jsou bylinné druhy bez stonků. Skupinové výsadby zdobené hostou získávají obzvláště atraktivní vzhled. Jednotlivé přistání od hostitelů budou také vypadat velkolepě ve formě obrubníků nebo na trávnících.

Hosta se vzorem na listech

Žluté lemování na listech

Vlastnosti a typy hostitelů

Hosta k nám přišla z Japonska, Koreje a Číny. Podle různých zdrojů má květ od 20 do 70 druhů. Tuto rostlinu najdete pod názvem funkce. Kromě toho se jí také pro vnější podobnost se zmíněnou rostlinou říká lilie jitrocel..

Odstíny žluté a zelené na listech hosta

Špičatá hosta odchází

Listy hosta dosahují délky až 40 cm. Nejmenší z nich rostou pouze do 5 cm. Kromě toho se liší strukturou a odstíny.

Pestrá kombinace květů na listech hosty

Hostitelské specifické řazení

Hosta má jako půdopokryvná rostlina prvořadý význam. Jeden keř může růst a zabírat celý metr čtvereční prostoru. Květina dorůstá až 80 cm. Pokud je to žádoucí, můžete najít odrůdy, které dosahují až dvou metrů. Existují také malé odrůdy, které nepřesahují 5 cm na výšku..

Svěží keř hosta

Žluté listy hosta

Hosta kvete neobvyklými květinami na vysokých stopkách. Odstíny mohou být od bílé po lila a růžové. Plantáž hosta vypadá obzvláště působivě uprostřed léta během hromadného kvetení..

Žluté listy na keři hosta

Hostitelé plantáží

Mezi nejoblíbenější odrůdy patří:

  • hosta s bílým okrajem;
  • hostitel je nafouklý;
  • Aurea-Macculata;
  • hostitel vysoký;
  • hosta dekorativní;
  • hosta je hybrid;
  • malý hostitel;
  • hosta ovoid;
  • jitrocel hosta;
  • Siebold a další.

Hosta v květu

Neobvyklý vzor na listech hosta

Hosta s bílým okrajem obvykle roste středně velký. Stopky dosahují výšky 30 cm. Listy široce tmavě zelené. Po okraji jsou ohraničeny bílým pruhem. Volné květenství má racemózní tvar s rovnoměrně rozmístěnými květy.

Tmavé lemování na listech hosta

Host na zahradě

Nabubřelá hosta se narodila v severovýchodní Koreji. Jeho listy jsou ve tvaru srdce. Jsou krátké, špičaté a tmavě zelené barvy. Velikost takových listů dosahuje průměru 25 cm..

Jasné kombinace zelené na listech

Kombinace zelených odstínů na listech hosta

Velké stopky tohoto druhu dorůstají až 120 cm a nemají na sobě listy. Taková hosta kvete šeříkovými svěženými květy. Mezi odrůdami najdete další odstíny..

Hosta zelené listy na trávníku

Hostitel velké plantáže

Odrůda Aurea-Maculata má žlutobílé nebo purpurové květenství. Listy této rostliny jsou specifické – jsou zvlněné. Tvar ve tvaru srdce dodává odrůdě zvláštní kouzlo. Barva listů je nerovnoměrná, kombinuje odstíny zelené a žluté.

Zářivě žluté lemování na listech

Hostitelé malých keřů

Z Japonska k nám přišel vysoký hostitel. Tento druh hosta se vyznačuje dlouhými řapíkatými listy. Podlouhlé listy ve tvaru srdce mají výraznou sílu. Lesklé tmavě zelené listy jsou ozdobou rostliny. V létě se na bezlisté stopce objevují světle fialové květy.

Kvetoucí hostitelé

Jasně zelená na listech hosta

Zásady efektivní péče o hostitele

Důležitou otázkou pro rostoucí hostitele bude výběr půdy. Navzdory nenáročnosti rostliny je třeba vzít v úvahu, že humusová hlína bude nejpříznivějším prostředím pro pohodlí květiny..

Skromní hostitelé keřů do zahrady

Hostitelé bílých květin

Tato volba poskytne rostlině dostatečnou vlhkost bez akumulace vody. To je důležité, protože hosta nemá ráda vlhkost a přebytečnou vodu..

Aranžování hostitelů na záhon

Záhon s hostiteli

Chcete-li vytvořit potřebné podmínky, můžete chudou sodno-podzolickou půdu obohatit humusem a pískem. Bude také užitečné používat minerální hnojiva ke stimulaci růstu a vývoje rostlin..

Různé odrůdy hostitelů na záhonu

Prodloužené listy hosta

Sazenice lze zakoupit v různých specializovaných obchodech. Obvykle to vypadá jako holý kořen, který je zabalený a pokrytý rašelinou. Získat rostlinu v květináči je nebezpečné, protože je téměř nemožné zkontrolovat přítomnost oddenků.

Odrůda hosta s protáhlými listy

Kontrastní barevná kombinace na listech

Před výsadbou musí být získaný kořen očištěn od nečistot a zkontrolován. Chátrající místa by měla být okamžitě odstraněna. Pokud byly oddenky získány v polovině jara, mohou být vysazeny na otevřeném terénu. Pokud v jiném čase, měli byste zajistit materiál pro skladování.

Žlutý pruh na listech hostitele

Zaoblené listy hosta

Při výběru místa pro výsadbu je třeba mít na paměti, že na jasném slunci hostitelé nebudou tak jasně kvést a listy změní barvu na tmavší. Je lepší poskytnout rostlině světlý odstín, aby v horkých hodinách rostlina netrpěla přehříváním..

Mladí hostitelé keřů

Hostitelé malých keřů

Čím světlejší jsou listy hosty, tím více světla vyžaduje. Sluneční světlo je zvláště důležité pro rostliny s bílým lemováním listů. Odrůdy se žlutými listy jsou v tomto ohledu nejvšestrannější a přizpůsobují se jakýmkoli podmínkám..

Mladá rostlina hosta

Hosta za zdobení infield

Modří hostitelé vyžadují nejvíce zastíněné oblasti. Teprve pak jejich listy odhalí veškerou jejich krásu. Takovým odrůdám stačí jen pár hodin slunečního svitu denně. Je třeba si uvědomit, že keře rostou pomaleji v hustém stínu..

Mnoho různých hostitelů keřů

Hosta ve složení s jinými rostlinami

Příprava na výsadbu spočívá ve vykopání jámy do hloubky délky lopaty. Do této jámy se přidává úrodná půda a dusičnan amonný. Je také užitečné přidat síran draselný a superfosfát.

Světlý hostitel na záhonu

Kvetoucí hosta s bílými květy

O drenáž oblázků a odtoky vody je lepší se postarat předem. Pod oddenkem by neměly být žádné dutiny. Na to se nalije Země a zhutní se. Poté je třeba čerstvě vysazenou hostu hojně zalévat. Bude užitečné mulčovat mladou rostlinu.

Podlouhlé listy na keři hosta

Hosta keř s protáhlými listy

Mezi zapřisáhlými nepřáteli jsou hostiteli všechny druhy slimáků a šneků. Zvláště aktivně napadají rostlinu ve vlhkém počasí. Tito škůdci jedí listy rostliny a beznadějně kazí její vzhled..

Lesklá hosta odejde

Hosta v květinové úpravě

Hostitelé nemají rádi vyrušování a transplantace je může zranit. Plantáž by však měla být vysazena alespoň jednou za 5 let. Je lepší to udělat brzy na jaře nebo v posledních dnech léta..

Hosta v krajinném designu

Hostitel pro zdobení spiknutí

Top dressing je velmi užitečný pro každou rostlinu. Pro hostitele je jako hnojivo vhodná infuze mulleinu v poměru 1 až 10 s vodou. Můžete tam také přidat dusičnan amonný, superfosfát a sírový draslík..

Hostitel pro terénní úpravy

Dekorativní hostitel na zahradu

Nejvhodnější rozvrh krmení se během vegetačního období sníží na trojnásobek. Všechny tyto postupy, včetně mulčování, je třeba provádět s mírou, protože nadbytek hnojiva způsobuje popálení rostliny, mulčování může způsobit debatu a hnilobu kořenů.

Pestré listy hostitelů

Půvabné stonky na hostiteli

Na zahradě lze hostitele využít mnoha způsoby. Krajinní designéři rádi používají keře jako zemní kryt. Rostlina také vypadá velkolepě jako hranice podél cest v zahradě.

Hosta keřový koberec

Svěží křoví hostitelů

Hostitele můžete také použít k ohraničení rybníka, záhonu nebo trávníku. Pěstujete -li hostitele v květináčích, můžete je použít k ozdobení balkonů, teras a teras..

Bílo-zelené listy hosta

Neobvyklý Hosta Leaf

Neobvyklé kombinace lesklých listů hosty s listy jiných rostlin poskytují ohromující kombinace. Taková zahrada vždy přitáhne pozornost hostů a vzbudí jejich obdiv..