Rostliny

Jemný a elegantní eustoma z USA

Eustoma, nebo také nazývaný lisianthus, patří do čeledi bylin. Přirozené prostředí pro tuto květinu se nachází v blízkosti řek a nížin..

Jemné odstíny eustoma

Tato rostlina k nám přišla z USA a okamžitě si získala pozornost milovníků zahradničení..

Kytice barevných květů lisianthus

Tmavě fialové květy eustoma

Specifické vlastnosti rostliny

Lisianthus si získal svou popularitu díky velkým, nápadným květinám, které zdobí rostlinu během kvetení. Díky práci chovatelů eustoma potěší oko různými odstíny:

 • růžový;
 • zelená;
 • Bílý;
 • meruňka;
 • žlutá;
 • šeřík;
 • nachový.

Ohromující krásný eustoma

Fialové eustomy v zemi

Můžete najít odrůdy ohromující krásy, které kombinují dva odstíny na jejich okvětních lístcích najednou, a tím vytvářejí ohromující dekorativní efekt na záhonu..

Světlé květiny eustoma

Jemné růžové okvětní lístky eustoma

Rostlina obvykle dosahuje výšky 100 cm. Rozvětvené stonky jsou pokryty malými listy neobvyklé šedavé barvy.

Jemné květiny eustoma

Svěží růžový květ

Vzhledově kvetoucí eustoma může být zaměněna s růží. Jeho listy jsou ale podstatně tenčí než listy jeho luxusního protějšku. Navzdory zjevným rozdílům se eustoma nazývá japonská růže..

Velký šeřík eustoma květ

Bicolor eustoma

Jeden keř může být ozdoben 20 velkými květy najednou. V tomto případě bude kvetení rostliny trvat dlouho, protože pupeny postupně kvetou.

Bicolor eustoma kytice

Jasné odstíny eustoma

Keř je klasifikován jako hořec. Než se rozhodnete chovat eustoma, měli byste vědět, že péče o takovou rostlinu se vyznačuje určitými obtížemi. Maximální životnost pěstované rostliny jsou pouze dva roky..

Jemná kytice eustoma

Sněhově bílé eustomy

Eustoma se obvykle pěstuje v květináčích nebo pro řezání. Některé odrůdy navíc v otevřeném poli dobře zakoření. Takové keře vypadají skvěle v jednotlivých výsadbách a v květinových úpravách..

Horký růžový lisianthus

Šeříkový lem na bílých květech

Odrůdy a hybridy Eustoma

Chovatelé vytvářejí všechny nové odrůdy, které jsou široce dostupné ve specializovaných obchodech. Při výběru eustoma musíte porozumět klasifikaci. Keře jsou rozděleny na:

 • vysoký
 • trpaslík.

Velký květ lisianthus

Lisianthus, dvoubarevná odrůda

Dlouhé rostliny jsou vhodné k řezání nebo k terénním úpravám. Nízko rostoucí odrůdy se cítí dobře v bytě i v truhlících na zdobení balkonů, teras a teras.

Ohromující svatební kytice s eustoma

Budete si také muset vybrat mezi ročními a dvouletými odrůdami. Obvykle jsou tyto informace uvedeny na obalu osiva. Roční odrůdy jsou vhodnější pro amatérské pěstitele květin, protože dvouleté keře budou vyžadovat speciálně vybavené skleníky a zkušenosti s péčí o takové rozmarné květiny..

Bílé květy eustoma

Kytice Eustoma ve váze

Eustoma se dělí podle druhu květiny na dvojitou a jednoduchou. Terry odrůdy vypadají působivěji. Současně nemají žádná omezení odstínů..

Jemné kombinace v kytici eustoma

Kombinace odstínů šeříku v kytici

Mezi nejoblíbenější mezi froté odrůdami patří:

 • Misty Blue;
 • Rose Pikoti;
 • Misty Pink;
 • Šampaňské;
 • Modrý Řím;
 • Purpurová;
 • Deep Blue a kol.

Svěží květ lisianthus

Mezi výhody těchto odrůd patří:

 • silné výhonky;
 • velké květiny;
 • časné kvetení.

Kombinace odstínů na okvětních lístcích eustoma

Pěstování a péče o lisianthus

Zpočátku musíte věnovat pozornost výběru místa pro výsadbu keřů. Protože rostlina miluje slunce, měla by být umístěna na jižní straně místa. Pokud je rostlina vnitřní, musíte ji umístit u okna..

Lisianthuses na záhonu

Současně byste neměli nechat květiny pod spalujícími paprsky letního slunce. V horkých hodinách je lepší zkusit zajistit zastínění keřů..

Ekibana z eustomy

Pozornost by měla být věnována také vytvoření vhodného složení půdy. Kyselost Země by měla být na normální úrovni. Půda musí být výživná a dobře odvodněná. Pro pěstování eustoma je dobré přidat do kompozice jemný písek.

Pestrá kytice eustoma

Okvětní lístky růže lisianthus

Příliš hustá půda musí být zředěna perlitem a rašelinou. Pokud chcete kompozici připravit sami, musíte k ní přidat:

 • Část pozemku;
 • část písku (perlit);
 • listnatá země;
 • rašelina.

Nadýchané okvětní lístky Lisianthus

Ohromující kytice lisianthus

Nejlepší doba pro krmení je během vegetačního období. K hnojení se doporučuje používat tekuté výživné přípravky. Před krmením se musíte ujistit, že sazenice jsou zakořeněné..

Lisianthus květ na větvi

Velký dvoubarevný lisianthus

Pokud eustoma roste v bytě, neměli byste vytvářet přebytečnou vlhkost. Je důležité, aby mezi zavlažováním měla půda čas úplně vyschnout. Voda by měla mít pokojovou teplotu a měla by být dostatečně měkká.

Okvětní lístky bicolor lisianthus

Boční pohled na květ lisianthus

Eustoma rostoucí venku se může spokojit s dešťovou vodou, pokud v této sezóně silně prší. Pokud se léto ukázalo jako suché, mělo by být zalévání pravidelné..

Detail: lisianthus

Velikost květu Lisianthus

Pokud jde o teplotní režim a osvětlení, rostlina potřebuje první měsíce jasné osvětlení. To zajistí hustý růst keře, namísto vzhledu dlouhých výhonků. U pokojových rostlin můžete organizovat osvětlení pomocí zářivek..

Větve Eustoma

Eustoma v paprscích světla

Teplota vhodná pro růst eustoma se pohybuje mezi 20 a 25 stupni. První výhonky se objeví 15. den. Kvetení začne v polovině léta a potrvá do října.

Jemné růžové lístky lisianthus

Kvetení vypadá takto: větvení se vyskytuje uprostřed stonku. Poté se objeví asi 20 pupenů. Květy se budou otevírat jeden po druhém, což zajistí dlouhotrvající živé kvetení..

Světlý lisianthus na záhonu

Květiny budou zdobit zahradu dva měsíce. Na konci můžete květiny nakrájet a dát do vázy. Stonky s květinami tedy nějaký čas odstanou. Stonky navíc začnou znovu růst z kořene, který znovu vykvete.

Záhon s lisianthusem

Lisianthus vytvoří v zahradě jedinečnou atmosféru. Světlé vícebarevné květiny ozdobí krajinu. V bytě takový keř také přinese spoustu příjemných dojmů a vytvoří útulnou atmosféru..