Vnější

Vnější

Nápady pro zahradu v zemi

Chcete -li říci, že rostlinám je jedno, který zahradní záhon může pěstovat pouze člověk, který má k hospodaření daleko. Úroveň půdní vlhkosti, intenzita výměny plynů a druhové složení mikroorganismů, které žijí v horních vrstvách země, závisí na tvaru a velikosti záhonů. Všechny tyto faktory mají přímý dopad na kvalitu substrátu, a tedy na úroveň výnosu – hlavní kritérium úspěchu každého zahradníka nebo zahradníka. Jak využít vědecký přístup ve prospěch vaší zahrady, jak vytvořit nejen úhledný vzhled záhonů, ale také co nejvíce zvýšit výnos vašeho webu? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v této publikaci rozsáhlým výběrem fotografií nejrůznějších postelí..

Estetika postelí v zemi

Zásady uspořádání postelí

Záhon je relativně malá, často docela izolovaná oblast půdy, kde můžete poskytnout individuální péči o rostlinu konkrétní kultury, vytvořit režim vlhkosti a provádět oblékání. Je zřejmé, že rostliny s různými zemědělskými technikami se pěstují na letní chatě nebo zahradě, často s opačnými požadavky na péči – bez individuálního přístupu nebude možné dosáhnout vysokých výnosů. Z tohoto důvodu je na místě potřeba diferenciace – rozdělení území na zóny a zóny – na postele.

Ploty s kameny

Umístění postelí

Zahradnický plán

Pokud je účel záhonů každému zahradníkovi více či méně jasný, pak takové nuance, jako je úroveň osvětlení, složení půdy a dokonce její konzistence, nezbytné pro různé plodiny, nejsou vždy brány v úvahu a ne pro každého. Nedostatek pochopení, že například okurky a rajčata potřebují jiný přístup, vede k výrazné ztrátě výnosu. Vytvořením obtížných zákopů pro výsadbu určitých plodin a izolovaných záhonů může majitel místa poskytnout rostlinám náležitou péči – veškeré úsilí se vždy vyplatí s kvalitou nebo množstvím plodiny.

Palanda

Svěží zeleň

Zahradní postele

Metody obdělávání půdy

Existují dva hlavní (a současně diametrálně odlišné) přístupy k zemědělství:

 • tradiční;
 • ekologický.

Tradiční způsob obdělávání půdy je minulostí, neuvěřitelně pracný a často iracionální, extrémně traumatizující pro ekosystém. Je založen na lidských pokusech řídit procesy v půdě, její stav. S tradičním způsobem hospodaření souvisí následující činnosti:

 • kopání půdy dvakrát (za rok);
 • herbicidní ošetření;
 • nekontrolované množství hnojiv aplikovaných na půdu;
 • Při tomto principu hospodaření jsou záhony kultivovány tak, že mají malý počet kapilár a v důsledku toho i nedostatečný počet mikroorganismů.
 • Všechny tyto faktory nevyhnutelně vedou k nízkým výnosům, vyčerpání půdních zdrojů.

Přírodní zemědělství

Ekologický způsob zahradničení

Zahradní postele a cihlové cesty

Druhý přístup, ekologický (přírodní), je založen na schopnosti půdy se sama regenerovat. Existuje mnoho principů přirozeného zemědělství, ale všechny jsou založeny na skutečnosti, že člověk jen zřídka zasahuje do přirozeného průběhu procesů vyskytujících se v půdě. Vykopávání země je nahrazeno uvolňováním povrchu a odstraňováním plevele jednou týdně nebo dvěma – s včasným mulčováním.

Místo výskytu

Nízké obrubníky

Kulatá postel

Moderní metody hospodaření jsou založeny na ekologické metodě a tímto přístupem mikroorganismy, kořeny rostlin a hmyz nezávisle obnovují strukturu půdy. Zvýšení počtu kapilár zvyšuje procesy výměny plynu, v důsledku čehož jsou kořeny rostlin přirozeně obohaceny dusíkem, což vede ke zvýšení kvality i množství plodiny. To vše se může stát bez chemických hnojiv vůbec nebo s minimálním množstvím..

Originální přístup

Vertikální postele

Pohodlné mezery

Typy postelí pro moderní zahradu

Pouze na první pohled se může zdát, že se postele od sebe liší pouze velikostí a tvarem. Ačkoli tyto ukazatele mají velký význam pro rostliny, které potřebují individuální přístup a izolaci od ostatních plodin. Lůžka se mohou lišit v samotném principu formování, například ne na místě, ale nad ním, umístěném na tzv. «zelená zeď» nebo uvnitř plastových trubek velkého průměru. Vše závisí na tom, jak se staráte o každý konkrétní typ rostliny..

Postele s kudrnatými stranami

Postel v kládě

Vertikální zahradní postel na stojanu

Vysoký vzestup

Zahradní postel ve formě boxu

Box-bed je dnes jednou z nejoblíbenějších metod kultivace půdy. Tento způsob výsadby umožňuje nejen vytvořit samostatné místo pro každou kulturu, ale také uspořádat krajinu letní chaty nebo zahrady na vysoké estetické úrovni. Uspořádat zahradní postel ve formě krabice není obtížné – na připraveném a označeném místě místa (hacienda nebo malý dvorek) je instalován plot ve formě nízkých štítů.

Zahradní postele

Zahradní postele

V dřevěných deskách

K organizaci oplocení bedny můžete použít:

 • plochá nebo vlnitá břidlice;
 • nepotřebné desky;
 • polykarbonátové desky;
 • plastický;
 • jakýkoli odpadní materiál, který může tolerovat půdní vlhkost déle než jednu letní sezónu.

Zahradní postele

Na pozadí trávníku

Zahradní záhony a štěrkové cesty

Dále se do připraveného oddělení nalije organická hmota a samotná půda. Na zimu se takové záhony nerozebírají a na jaře po povrchovém uvolnění bude možné znovu zasadit semena nebo sazenice určitých plodin. Tento přístup je nejen praktický, racionální, ale také estetický..

Proutěný box

Estetický přístup

Dřevěná konstrukce

Vysokostranné postele

Vysoké postele jsou obvykle zastoupeny hřebeny nebo lichoběžníky. Vzestup půdy je obvykle zajištěn «polštář» z kompostové vrstvy, na kterou se nalije země. V oblastech naší země, kde je medvěd běžný, se kompostová vrstva nepoužívá, vzestup se provádí pouze vyplněním země. Medvedka obvykle hnízdí ve vrstvě kompostu (ideální stanoviště je teplé a vlhké místo) a může se velmi rychle rozšířit po lokalitě.

Vysoký plot

S vysokými boky

Diferenciace kultur

Vysoká krabice s roštem

K pěstování melounů a tykví se nejčastěji používají vysoké záhony:

 • okurky;
 • dýně;
 • cuketa;
 • někdy se takto pěstují některé odrůdy brambor.

Příprava zahradního lůžka

Okurková postel

Pro popínavé rostliny

Malovaný plot

Vysokostranné postele jsou vytvořeny na jednu sezónu. Ve většině případů se násep pod tíhou sněhu silně propadá a ztrácí funkční pozadí. Pokud budou popínavé rostliny (například okurky, některé druhy cuket) pěstovány na zahradním záhonu s truhlíkovou strukturou, nebude nadbytečné vybavit plot svislou mříží (vyrobenou ze dřeva nebo kovu, vytvořenou pomocí tkaní) , jakékoli dostupné prostředky).

Kompaktní postel

Úhledné postele

Klenutá dekorace

Vysoká konstrukce

Postel s roštem

Pokud je taková struktura vybavena vysokou kopulí pokrytou filmem, pak se z obyčejné postele stane skleník. Pěstování sazenic v takových přenosných strukturách je velmi pohodlné a praktické..

Skleníková postel

S možností natažení filmu

«Teplý» postele

«Teplý» postele se nazývají kvůli tomu, že v jejich spodních vrstvách je umístěn čerstvý, ne shnilý hnůj. Hnojení hnoje se provádí koncem podzimu, takže v zimním období probíhají všechny procesy pod sněhovou pokrývkou. Brzy na jaře, po roztátí sněhu, se taková lůžka vyčistí, aby se zahřála na slunci a začaly rozkladné procesy.

Pohled shora

Šťavnaté zelené

Bohatství kultur

Dále začne hnůj hnít s velkým uvolňováním tepla. Obvykle během hromady kompostu «hořící» teplota uvnitř může dosáhnout 40-50 stupňů. Ale na záhonech je vrstva hnoje nízká a k tomuto efektu nedochází, navíc zimní expozice výrazně zpomaluje procesy «hořící». Všechny tyto manipulace a přípravky jsou nutné k tomu, aby se plodiny vysázely hotové, «teplý» zahradní postel. Obvykle se to provádí pro výsadbu rostlin s mělkým kořenovým systémem – okurky, ředkvičky atd..

Terénní úpravy dvora

Umístění postelí

Vzpoura zelených rostlin

Na světlém pozadí

Po skončení letní sezóny je veškerý hnůj zpracován. Pokud odstraníte horní vrstvu půdy, pak pod ní najdete – humus, který je velmi cenným substrátem. Toto přírodní hnojivo lze rozházet po zahradě nebo letní chatě. A na konci podzimu bude možné do zahradního záhonu znovu dát hnůj a zahájit proces vaření «teplý» nové postele.

Estetická zahrada

Přísná geometrie

Značení na webu

Odvodňovací postele

V hliněných pupenech, na velmi nízkých místech, do kterých je neustále odváděna veškerá voda, a v mokřadech je nutné vybavit záhony drenáží. Není těžké je vyrobit – obvykle se odstraní 50-60 cm půdní vrstvy, poté se na dno výsledného otvoru položí asi 20 cm vysoký písek, poté se nalijí piliny, humus a teprve poté – půda. Odvodnění a výměna plynu v tomto typu postele je vynikající – ideální místo pro pěstování okopanin (například brambor).

Kruhy a další

Přirozený vzhled

Výsadba rostlin v kruhu

DIY materiál na výrobu postelí

Vytvoření postele jakékoli konfigurace vyžaduje určitou přípravu. K vybavení postelí ve formě boxů budete potřebovat následující materiály:

 • břidlice nebo desky, plast nebo polykarbonát o takové výšce, aby v zemi byla alespoň 30 cm a na povrchu celé velikosti výrobku nejméně 20 cm;
 • kolíky ze dřeva nebo kovu, které budou potřebné k zajištění materiálu plotu;
 • netkaný materiál, který lze použít k zakrytí dna připraveného příkopu.

Příprava krabice

Původní plot

Zahradní postel v přední části budovy

Po obrobku – vykopaný otvor je pokryt netkaným materiálem, bude nutné jej zhora zakrýt následujícími vrstvami:

 • piliny nebo sláma – asi 10 cm;
 • suché listy (které jste předem připravili na podzim) – asi 10 cm;
 • směs kompostu a půdy v poměru 1: 2 (velikost vrstvy 10 cm nebo více);
 • čistou vrstvu půdy nejméně 10 cm.

Žlab pro vytvoření vysoké postele

Kompletní sada postelí

Zeleninová zahrada a rekreační oblast

Algoritmus pro vytvoření zahrady

Všechny přípravné procesy pro vytváření záhonů probíhají na jaře, kdy je půda dostatečně suchá a připravená k kopání. Je nutné projít následující sekvencí akcí:

Zahradní postele v blízkosti terasy

Vzpoura barev

Krásná výsadba

A na závěr. Váš web může přinést nejen dobrou sklizeň, ale také vypadat esteticky. Terénní úpravy se mohou projevit nejen na nádvoří soukromého domu, ale také na zahradě, na zahradě. Ale hlavním principem umístění postelí na území by měly být stále potřeby rostlin na sluneční světlo. Na správně umístěném záhonu bude péče o rostliny vyžadovat minimum.

Rajčata ve vaně

Pěstování rajčat

Vigvamy do postelí

Lavička s postelemi

Zelená zeď

Rajčatová káď

Read more
Vnější

Bazén ve venkovském domě – nápady na design, které boří fantazii

Přítomnost bazénu v prostorách nebo nádvoří venkovského domu nevypovídá jen o finanční pohodě majitelů domů, ale také o možnosti trávit čas aktivně a se zdravotními výhodami v jejich vlastním domě..

Díky moderním technologiím je možné uspořádat bazén na osobním pozemku nebo ve venkovské chatě, aniž byste museli mít velké prostory a velké částky peněz. Je však důležité si uvědomit, že nestojí za to šetřit na službách inženýrů a designérů, stejně jako na stavebních materiálech..

Futuristický bazén

Pro ty, kteří plánují vybavit bazén ve svém venkovském domě nebo na osobním pozemku, jsme vybrali mnoho inspirativních nápadů pro designové projekty umělých nádrží různých tvarů, velikostí a funkcí..

Malý bazén

Nápady na krytý bazén

Pro ty, kteří tráví většinu roku mimo město, je vhodná možnost uspořádání bazénu v suterénu nebo v prvním patře budovy. Nemá cenu stoupat výš kvůli bezpečnostním pravidlům a zvláštnostem organizace technických systémů pro domácí nádrže.

V pokoji

Krytý bazén poskytuje majitelům domů mnoho výhod – můžete jej použít kdykoli během roku, navzdory špatnému počasí za oknem je mnohem jednodušší a levnější starat se o bazén uvnitř..

Jasný přízvuk Azurová a béžová

Design vnitřního bazénu nevyžaduje žádné zvláštní volánky, spíše jednoduché a lakonické tvary, neutrální barvy a několik jasných akcentů pro rozveselení. Koneckonců, hlavním úkolem tohoto utilitárního prostoru je poskytnout příležitost užít si plavání a relaxovat..

Vnitřní bazén

Při zdobení krytých bazénů návrháři často používají techniky orientálního stylu. Jednobarevná povrchová úprava na všech površích, minimum příslušenství a povinná kontrastní místa.

V sauně

Vzácná sauna umístěná v soukromém venkovském domě se obejde bez bazénu. Malé jezírko se studenou vodou osvěží a zjemní po horké parní lázni. Teplotní kontrast je skvělý způsob, jak ztvrdnout a udržet si dobré zdraví..

Kámen a dřevo

Tento prostorný bazén je navržen s klasickým trikem harmonického spojení chladu tmavě šedé žuly s teplem dřevitých tónů stropu a části stěny..

Design venkovního bazénu

Většina majitelů domů dává přednost umístění umělé nádrže poblíž chaty, například na osobním pozemku. Koupání ve venkovním bazénu je samozřejmě aktivnějším odpočinkem než nelogické halové aktivity..

Klasický

Tento způsob umístění bazénu má ale také menší potíže – omezení povětrnostními podmínkami, mnohem důkladnější čištění vody (na povrchu se mohou shromažďovat listy, větve a další nečistoty) a nutnost preventivních opatření souvisejících s možným zamrzáním nádrže v zimě . Není těžké se vyrovnat se všemi těmito nepříjemnostmi, zejména proto, že v dnešní době existuje dostatek špičkových způsobů, jak majitelům domů pomoci s venkovními bazény..

Venkovní bazén Blízko schodiště

Obdélníkové venkovní bazény

Venkovní bazény mají zpravidla obdélníkový tvar. Tato možnost se snadno provádí, snadno zapadá do celkového krajinného designu infieldu a je nenáročná na údržbu ve srovnání s protějšky bizarnějších tvarů.

Symetrie ve všem

Je mnohem snazší přizpůsobit okolní doprovod jednoduchému a správnému tvaru a zachovat harmonii symetrie. Geometrie nádrže a okolí vytváří pocit stability, praktičnosti a pohodlí..

Obdélníkový tvar Dřevěná plošina Neobvyklé kozlíkové postele Paluba ze dřeva

V blízkosti bazénu je zpravidla uspořádáno malé místo pro relaxaci a vzduchové lázně. Lehátka, lehátka a lehátka jsou často umístěna na dřevěných palubách nebo palubách.

Večeře Odpočinková zóna Podsvícení Dřevo kolem Měkká zóna

Na palubě ze dřeva můžete také zařídit jídelní kout, který kombinuje funkce místa k odpočinku.

Místo k odpočinku

Alternativou k použití dřevěné paluby je použití kamenných dlaždic kolem bazénu..

Betonová dlažba

Použití betonu, umělého nebo přírodního kamene – vše závisí na vkusu domácností, jejich životním stylu a rozpočtu přiděleném na uspořádání prostoru poblíž pouliční nádrže.

Přírodní kámen

Co se vzhledu týče, přírodní kámen a umělý kámen se příliš neliší. Soudě podle spolehlivosti, odolnosti proti opotřebení, pevnosti a trvanlivosti se pak přírodní materiál při dokončování pouličních povrchů nevyrovná..

Světlé odstíny

Kamenné dlaždice světle béžových odstínů jsou v dokonalé harmonii se sněhově bílou výzdobou stěn domu a stejnými lehátky.

Jas

Světlý mramor je často vybrán pro výzdobu oblasti v blízkosti bazénu, hodí se téměř k jakékoli barvě fasády hlavní budovy..

Neobvyklé tvary venkovních bazénů

Pokud vám plocha vyhrazená pro bazén neumožňuje umístit obdélníkový nebo čtvercový tvar, nebo se jen chcete odchýlit od obvyklé geometrie, můžete uspořádat rybník na ulici libovolných parametrů. Zde je několik zajímavých možností pro asymetrické tvary pro venkovní bazény.

Dům u jezera

Pohádkový výhled na bazén a design prostoru kolem něj vytváří skutečně kouzelnou atmosféru. Pocit přítomnosti v malém útulném domku u jezera.

Trojúhelníkový bazén

Malý prostor na zahradě často určuje tvar samotného bazénu. Elegantní design prostoru kolem rybníka dodává exteriéru místa elegantní klid..

Kreativní zeď

Malá odchylka od tradičního symetrického tvaru, původní design stěny v blízkosti bazénu – a takový plavecký koutek se stane vrcholem každého dvora.

Volná forma Starověk

Stává se, že bazén zabírá celý prostor mezi budovami jednoho architektonického souboru. Taková struktura bude samozřejmě vyžadovat spoustu úsilí, pokud jde o údržbu, ale takový úžasný vzhled stojí za to..

S palmami Špatný tvar Asymetrie Půlkruh

Někdy je asymetrie bazénu jednoduše způsobena umístěním budov v blízkosti pouličního rybníka..

Kulatá forma

A někdy je neobvyklý tvar jednoduše odrazem chuťových preferencí majitelů domů..

Přepadová konstrukce umyvadla

V takových umělých nádržích je hladina vody nad okrajem nebo je v jedné rovině s okrajem, v důsledku čehož voda přetéká do bočních sběrných nádrží. Kromě vizuálně působivého efektu se takto filtruje voda, protože z otvorů na dně bazénu neustále vychází čistý proud..

Přetokový bazén

Koupání v takovém bazénu je jako kouzlo. Pocit, že můžete plavat až na konec světa, dává tón každému koupání.

Na stejné úrovni Přes propast

Pokud se dům nachází na kopci nebo v jiné nadmořské výšce, bude účinek instalace přepadového bazénu dvojnásob ohromující..

Přetečení na dvou úrovních

Bazény s různou hloubkou

Pro majitele domů s dětmi může být instalace bazénu s dvojitou hloubkou skvělým způsobem, jak zabránit mladší generaci v obavách..

Dvě úrovně Se svíčkami

Bazén s různými hloubkami, který je mimo jiné přeplněný, vypadá velkolepě. Nachází se na okraji útesu a vytváří vzrušení pro všechny plavce.

Různá hloubka

Někdy však takové návrhy nejsou spojeny s přítomností dětí, ale jsou podmíněny touhou a schopnostmi majitelů domů..

Na dvorku

Tento malý bazén, který se nachází na dvorku soukromého domu, je ukázkovým příkladem toho, jak můžete organizovat rekreační oblast plavání i na skromném pozemku. Útulný a kompaktní – tento odpočinkový a relaxační koutek vypadá inspirativně a slavnostně zajímavě.

Jas Španělský styl

Tento originální a propracovaný bazén vypadá skvěle v kombinaci s vilou ve španělském stylu.

S vodopádem

Neobvyklý způsob dodávání čisté vody vytváří dojem vodopádu a dodává celému designu eleganci.

V měkké zóně

Bez ohledu na tvar, velikost. Nezvolili jste umístění a typ filtrace pro uspořádání bazénu ve venkovském domě, určitě využijte služeb profesionálů. Správný výběr stavebních a dokončovacích materiálů, instalace technických systémů a rady ohledně péče o bazén vám pomohou užívat si toto užitečné a příjemné zařízení po mnoho let..

U azurové

Read more
Vnější

Fasáda dvoupatrového domu – výběr optimální povrchové úpravy

Stavbu budovy nelze považovat za dokončenou bez dokončovacích prací, které chrání povrchy před různými klimatickými vlivy a dodávají struktuře dekorativní vzhled. Pokud plánujete stavbu soukromého domu, pak jste pravděpodobně vzali v úvahu styl fasádního designu a materiály potřebné k jeho realizaci i ve fázi vypracování projektu. Koneckonců, výběr způsobu dokončení fasády přímo závisí na stylu provedení celé budovy. Budova, která stojí už mnoho let, ale často potřebuje přepracovat svůj plášť – rekonstrukci fasády.

Původní fasáda budovy

Obklad z dřevěných panelů

Moderní trh dokončovacích materiálů je plný možností, jak vytvořit nejen spolehlivou ochranu povrchů budov před všemi druhy přírodních jevů, ale také dodat struktuře atraktivní vzhled. S pomocí dekorace můžete organicky přizpůsobit své vlastnictví domu okolní krajině, nebo naopak, udělat z něj akcentové místo na pozadí přírody. Můžete uspořádat městský soukromý dům v souladu se sousedními budovami nebo vytvořit zcela jedinečný, na rozdíl od čehokoli jiného, ​​design vnějšího obrazu budovy – vše závisí na cílech, které jste si při plánování fasádní dekorace stanovili.

Současný styl

Hi-tech styl

Existuje mnoho technologií pro vytváření spolehlivého, trvanlivého a vizuálně atraktivního obrazu budovy. Jakákoli dokončovací technologie samozřejmě přímo závisí na výběru materiálů pro její vytvoření. Bohatý výběr dokončovacích materiálů také nabízí širokou škálu možností z hlediska nákladů, praktičnosti a rychlosti instalace nebo opláštění. Každý majitel domu bude schopen najít svůj vlastní optimální způsob dokončování, který bude splňovat technologické požadavky, zvláštnosti okolního klimatu a velikost rozpočtu přiděleného na dokončení fasády..

Světelný obraz budovy

Malý soukromý dům

Fasádní materiály

Poptávka vytváří nabídku. Touha majitelů domů vytvořit nejen spolehlivou a praktickou ochranu povrchů svých domovů, ale také najít originální řešení pro vytvoření určitého obrazu struktury, rozšířit sortiment fasádních materiálů nabízených v obchodech. Není snadné vyjmenovat všechny způsoby dokončování fasád a jejich kombinace, ale zkusme zdůraznit ty nejběžnější:

 • omítání stěn s následným malováním;
 • použití fasádních panelů z různých materiálů (od porcelánové kameniny po vyztuženou pěnu);
 • povrchová úprava přírodním nebo umělým kamenem;
 • barvení zdiva nebo zdiva;
 • použití vlečky z plastu, kovu nebo polyvinylchloridu;
 • použití přírodního dřeva nebo jeho velkolepá imitace – dřevěné panely, lamely, dlaždice, imitace baru, panelový dům.

Sněhobílý soukromý dům

Kombinovaná povrchová úprava

Obkladové panely

Fasádní panely jsou široce používány v kapitálové i soukromé výstavbě. Možností panelů je mnoho – jedná se o různé druhy vleček, hliníkových, kompozitních, porcelánových kamenin a vláknocementových panelů.

Dokončení s panely

Původní sídlo

Výhody použití panelů pro fasádní úpravy:

 • snadná instalace – opláštění probíhá podle principu montáže projektanta (pokud máte skromné ​​dokončovací schopnosti a určitou sadu nástrojů, můžete jej dokončit sami);
 • stěny dostávají poměrně vysokou úroveň ochrany před účinky různých přírodních projevů;
 • mnoho typů fasádních panelů působí jako izolace;
 • pomocí většiny dokončovacích panelů můžete skrýt všechny nedostatky ve struktuře – od malých trhlin až po výrazné porušení symetrie (bude trvat velmi málo času, než dodá nový vzhled dlouhému zchátralému domu);
 • bohatství barev a textur, schopnost simulovat téměř jakýkoli povrch
 • většina typů obkladových panelů je cenově dostupná.

Obklady obkladů

Praktické provedení

Nevýhody použití obkladů a panelů pro fasády:

 • určitá křehkost materiálu – musíte být opatrní, abyste nepoškodili obkladový materiál ani ve fázi instalace (některé druhy plastů se například mohou zhroutit i z malých krupobití);
 • pokud se jeden pás vlečky zhoršil, pak abyste jej mohli vyměnit, budete muset odstranit obložení z celého povrchu;
 • mnoho typů panelů má nízkou ekologičnost;
 • vláknocementové obklady jsou poměrně drahé.

Ve světle béžové

Kontrastní fasáda

Vláknocementové panely Jedná se o relativně nový dokončovací materiál založený na nanotechnologiích. Je zřejmé, že takový materiál není levný, je také spojen se zahraniční výrobou. Vláknocementový dokončovací materiál je však schopen účinně napodobit téměř jakýkoli povrch – dřevo, kámen, zdivo, kombinaci materiálů. Výrobky (obvykle jsou to desky o šířce 1 x 1,5 m) mají zároveň vynikající tepelně vodivé vlastnosti a dobře chrání stěny před vlhkostí, vysokými a nízkými teplotami.

Světelné panely pro dekoraci

Hliníkové kompozitní panely (nebo vlečka), které se nejvíce používají pro dokončování komerčních budov, se začaly používat pro opláštění soukromých domů. Materiál lze bezpečně nazvat trvanlivým se správnou aplikací ochranné vrstvy na samotné výrobky během výrobního procesu. Snadná instalace a relativní cenová dostupnost zvyšuje popularitu tohoto dokončovacího materiálu..

Původní sněhobílá budova

Vila ve večerním soumraku

Používáním vinylová vlečka nebo PVC panely můžete levně obnovit fasádu soukromého domu. Bohatý barevný gamut, možnost vybrat si různá texturovaná řešení – umožní vám vytvořit originální a zároveň docela spolehlivé (i když ne trvanlivé) obklady stěn. Panely z PVC napodobují různé povrchy – od dřeva po kámen. Ale zároveň je materiál lehký a snadno se instaluje..

Kovová vlečka

Sklo a vlečka

Instalaci vlečky lze provést jak na izolační materiál, izolaci, tak i bez ní. Pokud váš případ spadá do kategorie «je snazší zbourat zchátralou fasádu než ji obnovit», pak může být nejlepším řešením problému levný a poměrně rychlý typ obložení vlečky. Tento typ povrchové úpravy spolehlivě ochrání stěny domu před vlhkostí.

Praktický způsob opláštění

Kombinace materiálů

Dalším cenově dostupným typem fasádní dekorace je povrchový obklad s panely a dekorativními prvky z vyztužená pěna. Tyto panely působí současně jako izolační a dekorativní materiál. Instalace probíhá celkem rychle – pěnové panely s ochrannou vrstvou (sádrou) se montují na povrchy v rámci jedné operace. Takové panely mohou snadno napodobovat zdivo nebo zdivo. Pokud výrobce neposkytuje barvení «cihlový» panely, pak po instalaci výrobků je fasáda natřena požadovaným tónem. V případě klasického provedení vnějšího obrazu budovy se používají dekorativní prvky – garnýže, lišty, pilastry.

Imitace zdiva

Zednické panely

Panely z porcelánové kameniny odolává různým chemickým a klimatickým vlivům. Umělá směs keramiky a žuly, obohacená speciálními přísadami, může při správné instalaci a splnění určitých provozních podmínek vydržet mnoho let. U nás se často používá způsob vytváření provětrávané fasády z porcelánové kameniny. Výhodou tohoto typu opláštění je schopnost provádět práce kdykoli během roku. Díky přirozenému větrání jsou stěny chráněny před kondenzací, je potlačena možnost růstu plísní a plísní.

Původní moderní fasáda

Fasádní panely

Fasáda v šedých tónech

Při použití jakéhokoli obkladového obkladu je nutné provést práce na vybavení budovy srážkovými vývody ze střechy. Pokud budova není vybavena okapovými žlaby, mohou se dlaždice odlepit a dostatečně rychle.

Střešní svody

Omítání fasád

Jedním z nejběžnějších způsobů zdobení vnějších povrchů soukromého domu je použití dekorativní omítky. Jedná se o univerzální a nejlevnější možnost pro fasádní dekoraci. Výhody použití omítky jako fasádní úpravy:

 • žádná omezení barevného schématu – omítnuté stěny můžete namalovat v jakémkoli tónu, dokonce použít malbu;
 • demokratické náklady;
 • vlastní aplikace je možná i bez dokončovacích dovedností.

Moderní dvoupatrový dům

Sněhově bílý obraz chaty

Dekorativní omítka je prezentována v široké nabídce obchodů se stavebními a dokončovacími materiály. Prakticky neexistují žádné hranice pro realizaci fantazií majitele domu. Dekorativní omítka je navíc v dokonalé harmonii s jakýmkoli jiným typem povrchové úpravy. K dokončení rohů, prostoru kolem okenních a dveřních otvorů můžete použít přírodní nebo umělý kámen a na ostatní povrchy použít omítku – výsledek vypadá úctyhodně a originálně.

Koloniální styl

Luxusní vila za soumraku

Přírodní nebo umělý kámen pro fasádní dekoraci

Fasádní obklady přírodní kámen je jednou z nejtrvanlivějších, nejspolehlivějších a nejkvalitnějších povrchových úprav, ale také nejdražší. Konečná cena povrchové úpravy je ovlivněna nejen vysokými náklady na samotný materiál, ale také pečlivou prací mistrů-obkladačů, dlouhou prací. Úprava velikosti, barvy a tvaru kamenů vyžaduje mnoho času a úsilí, ale u mnoha stylů provádění fasád pomůže pouze tento způsob obložení dosáhnout požadovaného výsledku. Takovou fasádní výzdobu lze bezpečně ponechat jako rodinné dědictví po mnoho let..

Kamenná struktura

Rodinný dům s kamennou fasádou

Zdivo jako povrchová úprava

Rodinné hnízdo

Fasáda domu čelí umělý kámen. Moderní technologie umožňují dosáhnout vizuální identity na nejvyšší úrovni. Laik nebude schopen vizuálně rozlišovat mezi přírodním a umělým materiálem. Výhodou umělých materiálů jsou nižší náklady ve srovnání s přírodními produkty. Ale ve srovnání s jinými metodami dokončování je obložení kvalitním umělým kamenem mnohem dražší než například sádra nebo obklady. Umělý kámen je mnohem lehčí než přírodní, jeho instalace je snazší a rychlejší. Tento materiál je považován za poměrně pevný a trvanlivý, ale rozhodně jej nelze srovnávat s přírodními surovinami..

Chalet styl

Moderní styl

Velká soukromá domácnost

Další ekologickou úpravou fasády je obložení slínková cihla nebo dlaždice. Vizuálně se tyto dva druhy materiálu od sebe prakticky neliší. Technologie výroby slínku nám umožňuje hovořit o vytváření high-tech vlastností materiálu, což mu umožňuje vytvářet spolehlivou ochranu povrchů před různými druhy klimatických vlivů. Bohatost barev a přirozená skladba komponentů naklápí rovnováhu mnoha majitelů domů k výběru této konkrétní možnosti opláštění nejen pro fasády domů, ale také pro provedení ohrazujícího plotu a dalších budov uvnitř pozemku..

Klinkerová cihla

Cihlová fasáda

Cihlová úprava

V širokém prodeji najdete slínkové tepelné panely, což pomůže vyřešit dva problémy najednou – zateplí stěny a stanou se spolehlivou a kvalitní volbou pro opláštění a ochranu povrchu. Tuto povrchovou úpravu lze použít jak pro novou budovu, tak jako materiál pro obnovu stávající budovy. To je evidentní «slínku» fasáda vyrobená z panelů je levnější než zdivo vyrobené vysokoteplotním pálením. Ale nebude to vypadat hůř.

Lehká fasáda na pozadí modré oblohy

Dokončení fasády soukromého domu

Tvoříme «dřevo» fasáda

Používáním fasádní deska nebo blokový dům můžete dokončit fasádu jak dřevěného domu, tak budovy například z pěnových bloků. Existuje názor, že čelit fasádě dřevem bude organicky vypadat pouze pro venkovský dům nacházející se v lůně přírody. Ale i v rámci městské krajiny vypadá soukromá domácnost s dřevěnou deskou jako originální, útulná a neuvěřitelně atraktivní..

Dřevěná fasáda

Dřevěná konstrukce

Fasádní deska pro dokončovací práce

Obkladový materiál vyrobený z udržitelných dřevin může přeměnit i silně zchátralou strukturu a prodloužit její životnost na dlouhou dobu. Je to nejvhodnější povrchová úprava fasády pro všechny milovníky přírodního dřeva. Pomocí různých impregnací je možné nejen zvýšit technologické vlastnosti odolnosti proti vlhkosti a vysokým teplotám, ale také dát produktům určitý odstín. I vyhoření materiálu na slunci dodá fasádě zvláštní kouzlo, náznak rodinných tradic zachovaných po generace..

Dřevěné panely

Světlé dřevo na fasádu

Dřevo pro venkovský dům

Před použitím dřevěného obkladového materiálu musí být udržován na vzduchu, chráněn před vlhkostí. Taková aklimatizace produktů je nezbytná, aby se zabránilo zkosení surovin během dalšího provozu (pokud strom «povede», pak se v materiálu vytvoří mezery). Po dokončení obkladačských prací lze víčka samořezných šroubů zamaskovat speciálním lepidlem, sladit s barvou dřeva nebo překrýt dřevěnými překryvy..Neobvyklé střechy

Světlé dřevo na fasádu

Střešní krytina – vyberte materiál

Žádná budova není kompletní bez střechy. Nejde jen o ochranu budovy před nepřízní počasí, ale také o dotvoření obrazu estetického vnímání vlastnictví domu nebo celého architektonického souboru. Existuje mnoho způsobů, jak zajistit spolehlivou, trvanlivou a vizuálně atraktivní střechu pro soukromý dům. Každá z povrchových úprav vyžaduje použití určitých dokončovacích materiálů..

Neobvyklá střecha

Všechny typy střešních konstrukcí lze primitivně rozdělit na dva typy (v závislosti na úhlu sklonu vzhledem k horizontu) – posazený a byt. V závislosti na tom, ke kterému typu konstrukce vaše střecha patří (a existuje mnoho možností pro šikmé konstrukce), dochází také k výběru dokončovacího materiálu. Zvažte několik nejoblíbenějších typů střešních krytin.

Střešní design

Neobvyklá střecha

Válec

Pro realizaci rolovací střechy se používají speciální bitumenové nebo polymerní materiály, jejichž základem je lepenka nebo sklolaminát. Při výrobě válečkových výrobků se používají různé modifikátory ke zvýšení úrovně odolnosti proti vodě a tepelné odolnosti výrobků. Instalace takového materiálu je vyjádřena lepením tmelem nebo pájením několika vrstev materiálu (obvykle 3-4 vrstvy). Jedná se o levnou a téměř univerzální možnost zastřešení. Významné nevýhody, včetně nevzhledného vzhledu a tendence chátrat, však umožňují používat výrobky pouze pro hospodářské budovy, garáže a přístřešky se šikmou střechou.

Střešní materiál

Atraktivní obrázek

Z plechových střešních materiálů

K plechovým střešním materiálům lze připsat následující typy:

Lehká budova s ​​tmavou střechou

Krásná fasádní dekorace

Sněhobílý soukromý dům

Z kusových výrobků

Hlavní a nejoblíbenější možností kusových výrobků pro střešní krytiny jsou keramické tašky. Navzdory své dlouhé historii používání tohoto odolného materiálu je stále populární i dnes. Díky vysokým technologickým vlastnostem, estetickým vlastnostem, vynikající zvukové izolaci, trvanlivosti, šetrnosti k životnímu prostředí a absenci speciálních požadavků na údržbu je keramická dlažba lídrem ve svém segmentu..

Střešní šindele

Španělský styl

V Evropě existuje mnoho dochovaných příkladů použití keramických tašek pro zastřešení starověkých hradů. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je velká hmotnost jak jednotlivých prvků, tak celé konstrukce. Ale právě tato kvalita umožňuje konstrukci dokonale odolávat silnému větru, sněhu a hurikánům..

Provence styl

Střešní dokončovací materiál

Podobné výrobky z betonu a různých směsí písku a cementu mají menší hmotnost, ale také slouží mnohem kratší počet let. Proto si keramické obklady udržely své vedoucí postavení po tolik let..

Tmavé střešní tašky

Ve večerním světle

Ze sendvičových panelů

Technologie tzv «rychlá stavba» vytvořit precedens popularity sendvičových panelů pro střešní pláště. Dva ocelové plechy, mezi nimiž je umístěna izolace, a pravda vypadá jako sendvič. Dostatečně trvanlivé, otěruvzdorné a mrazuvzdorné výrobky se dříve používaly hlavně při stavbě komerčních budov a pomocných staveb. V poslední době jsou ale sendvičové panely k vidění na střechách soukromých domácností..

Jasný obraz fasády

Bílá a černá fasáda

Neobvyklá šikmá střecha

Read more
Vnější

Jalovec v krajinném designu – král krajinářského umění

Juniper je velmi krásná rostlina patřící do nejstarší rodiny cypřišů, která se na Zemi objevila před padesáti miliony let. Od horských tropů po polární zónu roste asi 70 odrůd této rostliny. Většina jalovce s malými plochami se nachází na horských pláních. Obyvatelé horských svahů a skal jsou poddimenzované a plazivé druhy této rostliny. Jalovec může někdy dosáhnout 15 metrů na výšku, hlavně na vyprahlém území střední Asie, ale i Ameriky a Evropy – je to jalovec podobný stromům. Pojďme se podrobněji zabývat typy.

Velmi krásný jalovec zlaté barvy a originálního tvaru Nízko rostoucí jalovec se často používá v designu s návnadou Jalovec je široce používán pro terénní úpravy prostoru před domem. Trpasličí druhy jalovce zelené a modré Krásný vysoký jalovec sloužil k vytvoření živého plotu Plazivý jalovec, který slouží jako kulisa krásně rostoucím rostlinám

Odrůdy jalovce používané pro krajinný design

Jalovec obecný, což je vysoký, rozložitý keř s jehlicemi, které mají mírně namodralý odstín. Jeho jehly jsou velmi pichlavé a jehlicovité. Pokud vezmeme v úvahu tento druh pro terénní úpravy příměstské oblasti, pak se obvykle pěstují zahradní formy, jako jsou zakrslé a sloupovité keře. Mimochodem, pro vytváření alpských skluzavek jsou nejvhodnější trpasličí.,

Do skalniček se hodí nízko rostoucí a zakrslé druhy jalovce. Odrůdy trpasličí jalovce se používají ve skalnatých zahradách

ale k vytvoření živých plotů – sloupcových jalovců. Pro skupinová nebo jednotlivá přistání jsou však také vhodná. Nejběžnějšími formami tohoto typu jsou Compressa, Green Carpet, Sentinel a Repanda..

Vysoký jalovec používal k vytváření živých plotů

Velkolepý vysoký jalovec pro živý plot

Kozák jalovec má šupinaté jehly a je jedním z nejméně náročných druhů. Dospělá rostlina obvykle dosahuje výšky jednoho a půl metru, zatímco její spodní větve mohou mít tvar jehly. Nejčastěji se používá pro výsadbu ve skalkách nebo trávnících. Používá se také na skalnatých svazích k pokrytí půdy. Nejběžnějšími formami jsou Variegata, Tamariscifolia a Glauca.,.

Juniper Chinese je stromovitá rostlina, jejíž výška může dosáhnout 8-10 metrů jehličkovitými nebo šupinatými jehlami, která má zlatožlutou barvu nebo jiný odstín zelené.

Čínský jalovec může být velmi vysoký Velkolepý zlatožlutý jalovec

Nejčastěji se používá pro skupinové výsadby nebo pro skalku. Mezi nejběžnější odrůdy patří Stricta, Olympia a Modré Alpy..

Horizontální jalovec je nízký plazivý keř s větvemi přitisknutými k zemi a krátkými jehlicovitými nebo šupinatými jehlami, jejichž barva může být různá – záleží na odrůdě. Jehly mohou mít zelené, šedozelené, modré nebo stříbro-modré odstíny..

Nejlepší využití pro tuto rostlinu je pro dekorativní okraje, svahy nebo pro návrh skalnatého terénu..

Miláček jalovce je velmi miniaturní keř vysoký ne více než půl metru s velmi krásnými stříbrno-modrými jehlami, odkazuje na plazivé druhy rostlin a zaujímá plochu ne více než 3 metry čtvereční. Ideální rostlina pro vytváření alpských skluzavek.

Promluvme si o vlastnostech výsadby jalovce

Faktem je, že jakýkoli druh jalovce (zejména kozák) potřebuje během výsadby speciální podmínky. Nejprve byste si měli vždy pamatovat, že tato rostlina je vysazena výhradně ve slunných oblastech, jinak jednoduše ztratí své dekorativní vlastnosti. Jedinou výjimkou z pravidla je jalovec obecný. V krajinném designu je důležité vzít v úvahu skutečnost, že mezi těmito rostlinami by měla být vzdálenost alespoň půl metru (pokud je jalovec malý druh) a jeden a půl až dva metry u velkých druhů rostlin. V opačném případě mezi nimi následně nebude žádná vzdálenost, navíc se začnou navzájem stínit. Dalším důležitým bodem je, že byste je neměli sázet vedle zakrslých rostlin, kterým nebude chybět ani světlo, ani potrava. Nejlepší možností je zasadit jalovce po obvodu domu, stejně jako před dům..

Jalovec je často vysazen před domem.

Získáte tak jakýsi originální živý plot. Někdy je rostlina rozložena po celém místě nebo například poblíž skalky. Poté se hrnce s mladými rostlinami umístí v pořadí, v jakém se plánuje jejich výsadba. Kontejnerové rostliny musí být dobře nasyceny vlhkostí, pro kterou jsou drženy v nádobě s vodou po dobu dvou hodin. Dále je připravena jáma, která by měla být o něco větší než samotný hrnec. Před výsadbou rostlin se doporučuje vykopat místo do hloubky lopaty, očistit od veškerých úlomků a pohnojit. Na dně jámy je vytvořena drenážní vrstva, například z písku nebo rozbitých cihel. Vrstva by měla mít tloušťku 15 až 20 cm. Poté jsou kořeny rostlin pokryty půdní směsí trávníku, písku a rašeliny, zatímco rašelina by měla tvořit dvě části celé směsi a zbytek složek – jeden po druhém. Pokud jsou rostliny velké, kořenový límec v době výsadby by měl být umístěn o něco výše než okraje povrchu půdy..

Využití jalovce v krajinném designu

Vzhledem k tomu, že tato rostlina je neobvykle krásná, je široce používána pro úpravu zahradních pozemků. Odrůdy podobné stromům se například používají ve skupinových nebo jednotlivých odrůdách parků. Tyto rostliny lze použít k vytvoření nádherného živého plotu. Nízko rostoucí druhy, stejně jako trpasličí, se nejvíce používají ve skalkách a skalkách, tj. ve skalnatých zahradách.

Jalovec je vhodný do skalnaté zahrady

Případy nejsou vyloučeny, když je jalovec vysazen, aby se zabránilo erozi, protože dobře drží půdu. Na pozadí jsou zpravidla vysoké sloupovité odrůdy osázeny zelenými nebo modrými jehlami, které napodobují modré vzdálenosti.,

Je třeba si uvědomit, že rostlina kategoricky nevydrží znečištění plynem, protože. «miluje» pouze ekologicky čisté oblasti. Proto je pro krajinný design metropole použití této rostliny vyloučeno..

V jakých stylech krajinného designu je jalovec vhodný?

Přes veškerou krásu stálezelené rostliny je její harmonická přítomnost vhodná pouze pro určité stylové směry krajinného designu. Například jalovec bude dobře ladit se skandinávským stylem, který se vyznačuje jasnými geometrickými tvary, prostorností a přirozeností. Jalovec s jasně barevnými jehlami umístěný na pozadí mechu, lišejníku a vřesu bude působit mimořádně blahodárně a efektivně a bude působit jako výrazný přízvuk kompozice.

Pokud je web vyzdoben v anglickém stylu, pak je bez jalovce jednoduše nemyslitelný. Pokud jsou však pro skandinávský styl nejvhodnější trpasličí odrůdy, pak jsou v tomto případě vhodné jeho větší druhy, které mají klidnější odstíny (zelené nebo modré). Tito. rostlina by neměla být přízvukem v tomto omezeném stylu, ale měla by sloužit jako dokončovací prvek, který dodá kompozici hotový vzhled.

V anglickém stylu doplňuje kompozici jalovec.

Také jalovec je vhodný ve stylech, jako jsou japonské a orientální. Na pozadí nepokojů barev bude přirozená jednoduchost této rostliny plnit stínící funkci. Za tímto účelem návrháři doporučují zasadit jalovec vedle vřesů jasných barev..

Sousedství jalovce s jinými rostlinami

Za prvé, jalovec je nádherná rostlina, ale sama o sobě není tak zajímavá jako v kombinaci s jinými zástupci rostlinného světa. Ne všechny rostliny však takové sousedství vydrží..

Například rozmazlené růže, stejně jako pivoňky a plamének, by měly být vysazeny ve vzdálenosti nejméně dvou metrů od jehličnanů. Kromě toho je vhodné zamulčovat a zakrýt mezery mezi jehličnany nebo použít skládání ozdobnými čipy.

Dekorativní čipy se používají k vytváření přechodů mezi rostlinami.

Pro trávníky jsou vhodné půdní pokrývky, například ze stálezelených rostlin, jako je tymián, mechovka, houževnatost, saxifrage atd. Vytvářejí tedy pozadí a zároveň chrání před plevelem. Mulč a zásyp dělají totéž. K mulčování je vhodná rašelina, ořechové slupky, jehličnaté stelivo, sekaná kůra atd..

Pokud je jalovec vysazen na trvalé místo, neměl by být umístěn na blízko – krajina bude monotónní. Pokud je místo skalnaté, můžete velmi výhodně zahájit jednoduchost rostlin pomocí dřišťálů nebo zakrslých vřesů. Na slunném trávníku, zvláště pokud je poblíž potok nebo květinová zahrada, jsou žluté a oranžové spirály dokonalými společníky jalovců. Při zdobení vchodu, stejně jako předního trávníku, jalovec nejlépe kombinujte s jinými jehličnany. Pokud kompozice používá kámen (žulové štěpky nebo přírodní balvany), vypadá to originálnější a charismatičtější.

V zimě je jalovec, jako každá jiná jehličnatá rostlina, skutečným králem celé krajiny a hraje nejdůležitější roli (samozřejmě pokud nepotřebuje úkryt). A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že jalovec nebude absolutně kombinován s bujnými plodinami a květinami s velkými květenstvími – to je třeba vzít v úvahu při vytváření krajinného designu. Samozřejmě, pokud k tomuto problému přistupujete dovedně, pak můžete v tomto případě dosáhnout jednoty, například pomocí kamene, pomocí kterého vytvoříte přechody mezi těmito různými rostlinami. A můžete použít paseky osázené plazivými rostlinami. Jedná se o dobře známou techniku ​​pro vytváření alpských skluzavek..

Ze všeho výše uvedeného vyplývá …

Shrneme -li výše uvedené, lze poznamenat, že výsadba jalovce na zahradě může vyřešit několik problémů:

 •  vytváření barevných akcentů (skvrn);
 •  vytvoření příznivého zázemí pro kvetoucí rostliny;
 •  posílení svahů;
 •  zajištění
 •  pěstování léčivé rostliny (šišky jalovce jsou široce používány v lidovém léčitelství)

Read more
Vnější

Obklady pro fasádní obklady – výhody a nevýhody

Vzhledu vlečky v naší zemi předcházela dlouhá historie výroby rámových panelových materiálů pro obkladové budovy. Technologie opláštění stavebního rámu pomocí obkladových plechů z různých materiálů k nám přišla z Ameriky, proto se na první vlečku nejčastěji říkalo obkladová deska. «americký». Zpočátku byla vlečka vyrobena pouze ze dřeva, je snadné odhadnout, že hlavní nevýhodou takového dokončovacího materiálu byly vysoké náklady. S příchodem PVC opláštění a ocelového plechu se dostupnost vlečky výrazně zvýšila a obliba tohoto typu dokončování fasád budov se rozšířila mezi naše krajany..

V šedé barvě

Obklad s kovovou vlečkou

Všechny odstíny šedé

Zvažte možnosti materiálů pro výrobu vleček, stejně jako možnosti provedení (design), barvy a tvary moderních opláštění.

Kontrastní kombinace

Vlečka pro obložení rámu

Typy vleček pro opláštění soukromých domů

Dřevěná vlečka

Dřevěná vlečka byla jednou z prvních, která se objevila na trhu s obklady. Na výrobu obkladových desek se nejčastěji používalo smrkové a borové dřevo. Zpočátku obklady sestávaly z desek, které byly nacpány na rám budovy zdola nahoru s mírným přiblížením výrobku k sousednímu – tento způsob opláštění vytvořil ochranný kryt stěn. Desky byly natřeny nebo nalakovány, aby se prodloužila jejich životnost. V současné době lze obklady instalovat dvěma způsoby-end-to-end a overlap.

Obklad budovy s dřevěným obkladem

Existují následující typy dřevěných obkladů:

 • falešný paprsek;
 • blokový dům;
 • lodní deska.

Dřevěná deska na obklad

Pros dřevěných obkladů:

 • šetrnost materiálu k životnímu prostředí;
 • odolnost vůči nízkým teplotám (mráz až minus 50 stupňů);
 • vynikající vlastnosti pro uchování tepla;
 • snadná instalace.

Kombinovaný obklad

Nevýhody obkladů vyrobených ze dřeva:

 • vysoké nebezpečí požáru bez dalšího zpracování;
 • nemožnost použití ve vlhkém prostředí bez speciálního nátěru;
 • vyžaduje dodatečnou ochranu před škůdci, vlhkostí a šířením hub;
 • relativně vysoké náklady.

Krásný dřevěný vzor dýhy

V současné době většina výrobců používá pro výrobu své velikosti a tvary, s tím je třeba počítat při plánování nákupu. Dřevěná lišta nebo deska působí jako profil. Z hlediska údržby vyžaduje přírodní materiál periodické lakování nebo lakování. Pokud se v důsledku vysychání dřeva v materiálu vytvořily mezery, musí být tmel.

Vlečka z dřevoviny

Tento materiál je panel vyrobený na principu MDF – surovinou je směs dřevěných vláken, která byla lisována pod vysokým tlakem a vysokou teplotou. Přidáním různých pryskyřic do směsi je možné výrazně zvýšit pevnost, odolnost proti opotřebení a odolnost proti vlhkosti materiálu.

Využití různých typů skinů

Výhody dřevovláknitých panelů:

 • náklady jsou nižší než dřevěné obklady;
 • široká škála textur a barev – možnost vybrat si téměř jakoukoli imitaci dřeva;
 • možnost aranžování fasády, která bude «dýchat»;
 • dobrá tepelná vodivost;
 • ekologičnost surovin.

Opláštění dřevovláknitými panely

Nevýhody materiálu:

 • zdeformovaný výrobek nelze obnovit; je nutná výměna;
 • náklady jsou vyšší než náklady na plastové obklady.

Dřevo, sklo a kov

Plastové (vinylové nebo akrylové) obklady

Zhruba polovina všech prodejů vleček pochází z plastových výrobků. Hlavní výhodou takové povrchové úpravy jsou dostupné náklady na výrobky. Vlečka z PVC je mimo jiné trvanlivá, odolná vůči extrémním teplotám a spalování, vysoká odolnost proti korozi a nízká hmotnost, snadná instalace. Vinylové a plastové obklady se velmi snadno udržují – postačí obvykle zahradní hadicová podložka.

Plastová vlečka pro opláštění

Originální barevné kombinace

Bílošedá fasáda soukromého domu

Praktický fasádní obklad

Samozřejmě, že takový materiál pro opláštění má také nevýhody – se silným nárazem může být narušena celistvost materiálu, v tomto případě bude obtížné změnit jeden list, bude nutné odstranit téměř veškerý obklad stěn . Obklady VX navíc nedrží dobře teplo, proto je nutné použít tepelně izolační materiál kompletní s tímto fasádním obkladem..

Fasáda v tmavě šedé barvě

Tváří v tvář budově s vlečkou

Barevný obraz fasády

Kovová vlečka

Tento typ obkladového materiálu je tzv «koláč» – vícevrstvá struktura kovového jádra, základního nátěru a polymerního povlaku. Podívejme se blíže na vlečky vyrobené z kovu.

Na verandě soukromého domu

Kovová vlečka

Vlečka pro malování

Hliníková vlečka v soukromé výstavbě a dekoraci se používá zřídka, hlavně kvůli vysokým nákladům. Takový obkladový materiál se nejčastěji používá při zdobení fasád komerčních budov. Ale v poslední době jsou soukromé domy obloženy hliníkovými obklady, aby vytvořily originální a atraktivní obraz fasády budovy..

Původní fasády

Hliníková vlečka

S kovovým leskem

Výhody použití hliníkových obkladů:

 • malý veškerý materiál;
 • vysoká síla;
 • trvanlivost;
 • materiál nepodporuje spalování;
 • na výběr je hladký nebo reliéfní povrch.

Vlečka z hliníkové směsi

Neobvyklá geometrie fasády

Nevýhody materiálu:

 • nízká elasticita surovin – pokud se na výrobku objeví promáčknutí, již se neohne;
 • během přepravy a instalace existuje možnost poškození – může se ohnout.

Soukromý dům za soumraku

Skvělá paleta fasádních úprav

Za podíl ocel nebo pozinkovaná vlečka tvoří většinu tržeb dokončovacích materiálů, a to je to, čemu nejčastěji říkáme «kov». Lze jej použít k obložení fasád veřejných i soukromých budov. Pozinkovaná ocel se nepoužívá v čisté formě – je na ni nanesena polymerová vrstva (nejčastěji se používá polyester nebo plastisol) nebo se natírá práškovou metodou.

Ocelová vlečka

Plášť z pozinkovaného rámu

Moderní výrobci nabízejí jak hladké obkladové panely, tak reliéfní výrobky (podobné dřevu). Kovové obklady mohou být prezentovány ve formě rybí kosti (jednoduché nebo dvojité), lodní desky, svislého výrobku (takzvaná vlnitá lepenka), blokového domu.

Ocelová vlečka

Použití ocelové vlečky

Původní aplikace vlečky

Výhody vlečky z pozinkované oceli:

 • schopnost vyrábět obklady po celý rok;
 • síla;
 • odolnost proti hoření
 • dlouhodobý provoz;
 • odolnost vůči projevům počasí;
 • odolnost proti korozi za předpokladu, že je výrobek neporušený.

Dřevo na kovovém pozadí

Nevýhody materiálu:

 • špatná zvuková izolace;
 • nízká stabilita povlaku povrchu výrobků;
 • nízká tepelná izolace, potřeba zateplení fasády;
 • obtížné vyměnit jeden list.

Tmavě šedá vlečka

Tváří v tvář rámu budovy z vlnité lepenky vám umožní vizuálně zvýšit výšku budovy – svislé pruhy k tomu velmi přispívají.

Palubky pro fasády

Tváří v tvář domu z vlnité lepenky

Zinková vlečka – tento typ obkladového materiálu právě začíná svůj pochod na domácím trhu stavebních a dokončovacích materiálů. Hlavní překážkou šíření materiálu jsou vysoké náklady. I vysoká pevnost a trvanlivost materiálu brání našim krajanům v nákupu šedé («křemenec») nebo černá («antracit») vlečka.

Zinková vlečka

Dokončení soukromého domu

Opláštění soukromého domu

Neobvyklá struktura

Původní fasáda s kovovým obkladem

Nejběžnějším způsobem, jak vytvořit neobvyklý obraz fasády budovy soukromého domu, je kombinace materiálů. Použití kovové vlečky v kombinaci s dřevěnou obkladovou deskou umožňuje vytvářet originální kombinace. Hladké a strukturované povrchy, «teplý a chladný» barevná teplota – obklad založený na kontrastu je vizuálně velmi atraktivní.

Kovové a dřevěné obložení

Tváří v tvář venkovskému domu

Venkovský dům v moderním stylu

Chalet styl

secese

Kromě dřevěných povrchů lze obložení fasádní dekorace kombinovat se zdivem. Harmonické kombinace lze dosáhnout efektivním výběrem obložení vhodného tvarem a designem pro dům, jehož část stěn je vyrobena (nebo obložena) kamenem, jsou zde dřevěné prvky spojovacích prvků nebo povrchových úprav.

Kov, dřevo a kámen

Zdivo a obklady

Neobvyklé kombinace v obložení

Obklad půlkruhových ploch, oblouků a dalších zaoblených tvarů kovovými panely vytvoří obtížně originální, ale zcela jedinečný obraz fasády budovy..

Původní formy

Neobvyklý design garáže

Originální kovové konstrukce

Kovové a plastové obklady, zdivo, dřevěné povrchy, sklo a beton – úžasné je, že všechno může dobře ladit. Hlavní věcí v takových kombinacích je vědět, kdy přestat a dodržovat základní koncepci návrhu fasády..

Neobvyklá kombinatorika

Bílá, šedá a dřevitá

Originalitu v obraze fasády opláštěné obkladem lze dosáhnout použitím materiálu neobvyklých barev. Nikoho nepřekvapíte všemi odstíny šedé – vyberte si barevné kombinace, aby se váš soukromý dům odlišoval od budov ve vaší ulici.

Originální barevná řešení

Neobvyklá fasáda domu

Vlečku lze použít také k dekoraci interiéru. Takový design samozřejmě není vhodný pro každou místnost a ne každý majitel domu se rozhodne pro takový experiment. Jedna věc je však zřejmá – originalita interiéru s obložením obložení nezabírá.

Netradiční použití materiálu

Read more
Vnější

Cihlová fasáda – praktická, krásná, spolehlivá

Pro moderní soukromý dům je fasáda vizitkou a krytem. Někteří majitelé domů chtějí vyniknout mezi podobnými budovami umístěnými v jejich ulici, zatímco jiní naopak rozhodují o harmonickém začlenění do celkového konceptu architektonických prvků této oblasti. V současné době existuje mnoho možností pro zdobení fasády budovy soukromého domu, které pomohou splnit požadavky všech majitelů domů..

Cihlová fasáda

Zdivo

Zdivo je považováno za jeden z nejoblíbenějších způsobů zdobení fasád soukromých domácností. Cihlová fasáda dokonale kombinuje tradiční přísnost, eleganci a propracovanost s neuvěřitelnou praktičností. Olověná cihla je nejen optimálním stavebním materiálem, ale také vynikající volbou pro zdobení předních stran budov. Cihlové fasády jsou krásné a trvanlivé, spolehlivé a snadno se zařizují, vypadají stylově, ale zároveň kanonicky. Zednické práce jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám – vlhkosti, teplotním změnám, mechanickému namáhání.

Cihla a sklo

secese

Podívejme se blíže na výhody cihlové fasády:

 • jasnost a stručnost geometrických tvarů a velikostí;
 • cihlové fasády vynikající «dýchat» (kvůli pórovitosti materiálu cihlové zdi dokonale odvádějí vlhkost z místnosti);
 • cihla má poměrně vysokou odolnost vůči přímému slunečnímu světlu (díky neblednoucím barvivům a složkám tvořícím keramické výrobky);
 • cihlová fasáda nemusí být dodatečně zpracována proti účinkům agresivních chemických složek atmosféry;
 • cihlová fasáda prudce nereaguje na změny teploty uvnitř i vně místnosti, klidně snáší i náhlé změny teploty venku;
 • životnost cihlové fasády je od 50 do 100 let, v závislosti na typu cihly, správnosti její instalace a provozních podmínkách budovy;
 • snadná údržba – fasádu můžete jednoduše omýt vodou z hadice;
 • odolnost vůči zatížení větrem;
 • dostatečně nízké indikátory napětí a deformace, což znamená, že je malá pravděpodobnost vzniku trhlin na fasádě v průběhu času;
 • přijatelná tepelná odolnost (ve srovnání s jinými stavebními a dokončovacími materiály je cihla vysoce odolná proti ohni);
 • šetrnost materiálu k životnímu prostředí – nepoškozuje lidi a životní prostředí;
 • dostatečně nízká absorpce vlhkosti (od 6 do 30%), což znamená, že cihlová fasáda bude schopna odolat nadměrné vlhkosti;
 • možnost bodové opravy (vybrat odstín zdiva může být docela obtížné, ale obecně je možné opravit poškozenou oblast nebo vyměnit jeden prvek zdiva);
 • široká škála architektonických a designových řešení – oblouky, výklenky, zakřivené povrchy, složité struktury a vzory z cihel.

V červených tónech

Lehká cihla

Mezi nevýhody cihlové fasády patří následující:

 • potřeba instalovat zesílený základ;
 • složitost zdiva a vysoké náklady na stavbu a obkladové práce;
 • nízké tepelně izolační vlastnosti běžného zdiva.

Hnědá paleta

Tradiční formy

Projekt jakékoli budovy, soukromé nebo veřejné, nutně obsahuje podrobný popis uspořádání fasády. A má to mnoho důvodů, protože při použití netriviální fasády můžete radikálně zlepšit design a styl jakékoli architektonické struktury..

V pastelových barvách

Originální design

Varianty cihel používaných pro stavbu a výzdobu soukromých budov

Široká poptávka po stavebních a dokončovacích cihlách také diktuje poměrně širokou škálu návrhů. Stavební trh je plný možností pro cihly různých tvarů, textur, barev a samozřejmě nákladů. Všechny vyráběné cihly lze obvykle rozdělit na dva typy – plné a duté. První možnost nemá žádné dutiny a zpravidla se používá pro stavbu základů a suterénu. Duté cihly mají dutiny, jsou mnohem lehčí a mají vyšší tepelně izolační vlastnosti.

Za soumraku

Dutá cihla může být:

 • obecná konstrukce;
 • speciální (protipožární);
 • čelí.

Evropský styl

Pokud rozdělíme všechny lícové a stavební cihly podle typu výroby a materiálu pro její výrobu, lze rozlišit následující typy:

 • červené keramické cihly – je vyroben ze speciální hlíny s vypalováním v peci při teplotách až 1000 stupňů;
 • bílá vápenopísková cihla – vyrobeno z písku a vápna v autoklávu;
 • lisovaná cihla – podle názvu se získává polosuchým lisováním pod vysokým tlakem z přírodního vápence, cementu a barviv různých odstínů (technologické vlastnosti takové cihly jsou blízké přírodnímu materiálu – kameni, široké paletě barev, velikostí a textury, spojené s plným zdivem, umožňují tomuto typu cihel být lídrem ve svém segmentu dokončovacích materiálů);
 • slínková cihla – vyrobeno ze žáruvzdorné hlíny při vysoké vypalovací teplotě (asi 1100 stupňů). Takový výrobní režim činí ze slínkových cihel silný, trvanlivý, hustý, mrazuvzdorný a vlhkost odolný materiál pro dokončování fasád budov. V Evropě a Americe je používání slínkových cihel velmi rozšířené, více než dvě století se tento materiál používá pro stavbu a výzdobu budov. V naší zemi je tento druh cihel nyní na vrcholu popularity..

Červeno-červený tón

Ve většině případů volba jednoho nebo jiného druhu cihel pro dokončení vlastnictví domu padá na bedra majitelů, ale výběr opravdu nejlepšího rozpočtového řešení pro dokončení fasády domu v určité oblasti s vlastními klimatickými charakteristikami je v rámci síla profesionálního architekta.

Soukromý dům

Dnes může být design fasády soukromého domu velmi různorodý, výběr dokončovacích materiálů je opravdu široký a cenová politika v tomto segmentu zboží nabízí možnosti pro jakoukoli velikost rozpočtu přidělenou na dokončení budovy. Cihla pro venkovní dekoraci, bez ohledu na typ výroby, může mít různé velikosti, tvary (tradiční, se zaoblenými hranami nebo imitací třísek).

Evropský styl

Malování fasád z cihel – rysy oblíbeného typu povrchové úpravy

Ne všichni návrháři a majitelé domů mají jedinečný vztah ke zdivu jako způsobu zdobení fasád budov. Někteří se snaží všemi možnými způsoby zdůraznit vlastnosti zdiva, jeho texturu a odstín. Jiní se naopak snaží maskovat přirozený vzhled cihly. Malování fasády budovy je skvělý způsob, jak nejen poskytnout požadovaný odstín celé konstrukci, ale také skrýt nedokonalosti a vady starého zdiva.

Malovaná cihla

Sněhobílý dům

Ale jakékoli zpoždění má stinnou stránku – nesprávné natření stěn může vést k porušení hlavní výhody zdiva – vynikající paropropustnosti. Pokud neberete v úvahu pravidla, co a jak potřebujete malovat cihlové zdi, můžete získat od vynikající «dýchání» budovy vlhká struktura s vyhlídkou na růst plísní.

V odstínech šedé

Malování fasády

Než začnete malovat fasádu svého domova, podívejte se na několik jednoduchých pravidel a užitečných tipů:

 • musíte si být 100% jisti vhodností malování fasády vašeho soukromého domu. Na trhu stavebních dokončovacích materiálů existuje dostatek možností pro cihly různých odstínů, které se snadno obejdou bez barvení a zachovávají si svůj původní vzhled, odstín, tvar po mnoho let. Obraz však bude nutné pravidelně aktualizovat (každé 3-4 roky, aby měl budova estetický vzhled);
 • v budoucnu, pokud změníte názor, bude extrémně obtížné odstranit barvu z cihlové zdi, porézní struktura materiálu umožňuje, aby barva absorbovala nerovnoměrně do povrchu. Možnosti zdobení fasády vašeho vlastnictví domu jsou tedy výrazně omezeny;
 • nově postavené stěny nelze natřít; na dokončení všech procesů zvětrávání, vyluhování a schnutí zdiva je třeba rok počkat. Při malování čerstvého zdiva riskujete, že v co nejkratší době dojde k poškození vrstvy barvy;
 • složitost malování není v procesu nanášení barvy na cihlovou zeď, ale v přípravě povrchu pro tuto činnost. Všechny stopy stávající plísně je nutné odstranit pomocí speciálních přípravků. Povrch, který má být natřen, musí být zcela suchý. Vlhkost zbývající v pórech materiálu může následně vést k tvorbě trhlin a třísek v nátěru a bobtnání vrstvy. Nejlepší je malovat cihlu v létě, v horkém a suchém počasí. Zednické práce by měly být zcela bez prachu – nepoužívejte kyselé roztoky, ideální je běžná mýdlová voda. Všechny cihlové zdi podléhají před nátěrem povinnému základnímu nátěru (vyberte základní nátěr odolný vůči zásaditému prostředí).

Světlé stěny

Staré zdivo je zpravidla malováno z několika možných důvodů.

 • změna barvy nebo odstínu fasády domu;
 • maskování vad starých cihlových zdí;
 • vytvoření vyvážené kombinace starých zdí s novými rozšířeními;
 • dodávají domácnosti modernější vzhled přidáním módních dekorativních prvků, designů nebo materiálů.

Bílá paleta

Malování fasády je třeba brát vážně a vybírat barvu pro venkovní použití podle následujících kritérií:

Světlé malování

V současné době je na trhu mnoho možností fasádních barev, určených k aplikaci na nové i staré povrchy cihlových zdí. Všechny informace o technologických vlastnostech jsou na štítku nádoby s barvou, nevěřte prodejcům a přečtěte si tyto velmi užitečné informace sami..

Svěží a úhledný vzhled

Originální tvary a barvy cihlových fasád

Samotná fasádní cihla je silná, krásná a praktická. Ale způsob prezentace tohoto dokončovacího materiálu je také důležitý pro vytvoření původního vzhledu vlastnictví domu. Konečný výsledek dokončení budovy závisí nejen na gramotnosti a přesnosti instalace, ale také na originalitě pokládky materiálu, jeho neobvyklých barvách nebo způsobu uspořádání barev mezi sebou.

Německý exteriér

Světlé barvy pro fasádu

Existuje mnoho možností pro provádění dekorativního zdiva, ale je zřejmé, že náklady na instalaci jakékoli z těchto metod budou stát více než klasická konstrukce dokončovacích povrchů. Pokud však chcete vystoupit z obecné masy podobných soukromých domácností, má smysl trochu utrácet, abyste si pak mohli užívat plody své práce po mnoho let a přijímat obdivné komplimenty od sousedů na ulici..

Starý i nový

Například takzvané braniborské zdivo je skvělý způsob, jak ozdobit fasádu vaší budovy, zvláště pokud k dokončení vzoru použijete dostatek kontrastních kombinací světlých a tmavých cihel..

Cihlová výzdoba

Lícové cihly jsou velmi tvárný materiál. Ozdobit fasády nestandardními tvary – půlkruhy, oblouky a vlnité konstrukční prvky není obtížné.

Původní formy

Půlkruh

Oblouk

Zajímavého vzhledu fasády budovy lze dosáhnout kombinací zdiva s obložením z blokových stěn. Dosáhnout takového účinku není obtížné – některé cihly jsou pokryty v požadovaném pořadí takzvaným betonem «kožich» a pomocí kontrastní světelné malty jsou prvky zvýrazněny.

Fasádní výzdoba

Kombinace dvou kontrastních odstínů cihel v obkladu stejné fasády domu může vytvořit zajímavý vzhled..

Kombinatorika

Sedlové střechy

Jednoduchá technika pro zdobení cihlové fasády – pomocí cihel zvýraznit okenní a dveřní otvory, rohy budov, sloupy a další konstrukční prvky, které se odlišují od hlavní barvy materiálu.

Moderní soukromý dům

Externě zajímavý a snadno instalovatelný způsob vytvoření originálního obrazu fasády domácnosti je použití cihel různých odstínů z jednoho segmentu barevné palety. V důsledku toho se nevyhnutelně získá poměrně barevný a nezapomenutelný vzhled zdiva..

Originální barvy

Kombinace odstínů

Panoramatická okna a dveře

Okrová paleta

Někdy k vytvoření původní fasády budovy stačí zakoupit lícovou cihlu neobvyklého odstínu. Jeho cena bude o něco vyšší než standardní červeno-načervenalé odstíny, ale budete mít příležitost snadno nevyčnívat mezi sousedními budovami, ale také zvolit nejvhodnější odstín dlaždic, okenních a dveřních otvorů, abyste vytvořili skutečně harmonický a atraktivní obraz exteriéru vašeho domova..

V burgundských barvách

Budova squatu

Architektonický soubor

Hladké fasády

Pokud jde nejen o fasádní obklady, ale i další budovy, altány nebo přístřešky, je rozložení schodů a zahradních cest před vaší domácností vyrobeno ze slínkových cihel světlého nebo netriviálního odstínu – výsledkem může být velmi harmonický a atraktivní obraz celého architektonického souboru.

Slínkové cihly všude

Design krajin

Read more
Vnější

Terénní úpravy letní chaty: jak si vybrat to, co je pro vás to pravé

Období «design krajin» dnes je neobvykle módní. A přišel k nám ze Západu, kde se narodil na začátku 20. století, i když musím říci, že počátky umění domestikace a zušlechťování území sahají od starověku. Dnes existuje spousta kreativních nápadů a tak rozmanité možnosti moderního krajinného designu, že každý člověk snadno najde své vlastní individuální řešení, které ho osloví. Ale pamatujte – klíčem k úspěchu je jednoduchost, pohodlí a harmonie., «vše důmyslné je jednoduché».

Krásný krajinný design s terénními úpravami Místo k relaxaci mezi krásnou zelení - velmi útulné Krásně upravené hřiště s velkolepou úpravou území Výsadba stromů a vytváření záhonů je velmi důležitým prvkem v krajinném designu lokality. Tvorba trávníku je jedním z prvků krajinného designu Krásné vzory lze vytvořit pomocí přírodního kamene Místo k relaxaci pod baldachýnem zeleně - velmi efektivní

Promluvme si o nejpopulárnějších dekorativních technikách

Aby vaše zahrada získala svou osobitost a exkluzivitu, existuje několik dekorativních technik využívajících různé doplňky. Zvažme ty nejběžnější a nejúčinnější:

 • zahradní mosty – ve skutečnosti jde o pokračování cest, jejich funkcí je v první řadě chodec a za druhé – aby byla pěší trasa nejokázalejší, nejzajímavější, nejzajímavější a nejpůsobivější, takové mosty vypadají nádherně v každé zahradě jakákoli velikost, navíc jsou stále malé, pomůže vizuálně zvětšit plochu, největší zájem jsou ručně vyráběné mosty vyrobené podle individuálního náčrtu, použitým materiálem může být kámen, dřevo nebo kov – záleží na architektonickém stylu a obecně návrh vaší zahrady;
 • suchý proud – pokud z nějakého důvodu není možné vytvořit přírodní nádrž, můžete se uchýlit k umělému, konkrétně můžete použít zařízení z kamene nebo suchého proudu, které simuluje sušené lože, taková zařízení jsou vyrobena ze skleněných koulí , mramorové štěpky a umělé kameny, ve skutečnosti suchý potok je klasickým atributem japonské zahrady, který kromě dekorativního nese také posvátný význam – podle Japonců by suchý proud měl přinést pohodu a harmonii do domu hladké lesklé oblázky symbolizují tekoucí vodu a bílé oblázky symbolizují peřeje a vodopády, kamenné štěpky pomáhají napodobovat vodní hladinu a okraje «potoky» obvykle jsou vysazeny nízké jehličnany, mimochodem, zahradní most bude vynikajícím doplňkem obrázku;
 • opomíjená zahrada je další dekorativní technikou pro ty, kteří se nesnaží vytvořit uhlazenou geometrickou čistotu a závažnost; přírodní ekologické chaotické zahrady si dnes získávají stále větší oblibu, protože napodobovat přirozené «nepořádný» příroda, navíc nejoblíbenější technikou je právě imitace opuštěné zahrady s cestičkami porostlými mechem, plevelem a houštinami, ale nejzajímavější je, že vytvoření takového koutu má daleko k levnému potěšení, protože je docela obtížné dosáhnout efektu vážného zanedbávání, ale vytvoření ekozahrady je mnohem jednodušší, protože S tím může pomoci hmyz, ptáci a dokonce i domácí zvířata, hlavní věcí je vytvořit pro ně příznivé podmínky: lázně pro ptáky, krmítka, ptačí budky atd..

Při pořádání ekozahrady nezapomeňte postavit ptačí budku

 • zářící kameny – tato technika je klíčová v krajinném designu, zejména v noci, a je alternativou ke všem druhům lamp a luceren, navíc zářící kameny přinášejí do designu zahrady atmosféru pohádky a kouzla, vytvářejí okouzlující krajinu a kombinují kouzlo světla a estetika kamene, a samy o sobě jsou samo-svítící polymerní plast, který akumuluje světlo z jakéhokoli zdroje, ať už přírodního nebo umělého, tj. elektřina s touto možností je dokonale ušetřena, naštěstí životnost takových oblázků není omezena, stejně jako počet dobití, mimo jiné se nebojí ani tepla ani chladu, lze je čistit saponáty, v jinými slovy, je to jen dar z nebes pro ty, kteří chtějí vytvořit jedinečnou a úžasnou úpravu své zahrady

Jak si vybrat, co je pro vás to pravé a co zvážit

Nejprve si pamatujte, že odpočinek na vaší letní chatě musí být nutně pohodlný, protože je tak nezbytný, zejména po těžkých pracovních dnech. V tomto ohledu je tvorba krajinného designu složitým úkolem, který současně řeší několik funkčních problémů, takže nakonec získáte harmonickou kompozici v jediném stylu..

V krajinné kompozici by mělo vše vypadat harmonicky.

Krásný design vyřezávající z lanle, kde jsou všechny dekorativní prvky ve vzájemném souladu

Musí být vypracován projekt, ve kterém jsou stanoveny hlavní směry a úkoly návrhu, s přihlédnutím ke všem přáním vlastníků a doporučení projektanta. Můžete však začít vytvářet projekt až po prostudování oblasti a všech jejích vlastností (složení půdy, reliéf, klimatické podmínky atd.). Ve složení webu by měl být promyšlen každý detail, Například přímé cesty jsou perfektně kombinovány se zaoblenými záhony, pokud má místo poměrně tvrdé hranice, mohou být změkčeny bazénem nebo rybníkem s měkkými liniemi. Tento kontrast také vypadá působivě: skupina vysokých stromů a nízkých keřů. Další velmi důležitý bod – v obecné skladbě webu musí existovat alespoň jedno centrum (je možné několik). Může to být kašna, socha, krásně ořezaný strom nebo něco jiného..

V celé kompozici návrhu musí být alespoň jeden střed.

Správné barevné schéma má také velký význam pro úspěšný design. Hlavním úkolem je zamezit zbytečné pestrosti. Všechny prvky (barva domu, plotu, stodoly atd.) By měly být v dokonalé harmonii mezi sebou a zdůrazňovat krásu každého jednotlivě.

Při výběru rostlin pro vaši zahradu byste měli vzít v úvahu dekorativní a estetické vlastnosti každé z nich, stejně jako její kompatibilitu s jinými druhy rostlin. Nezapomeňte přemýšlet o způsobech péče o ně, o tom, jak obtížné nebo naopak snadné. Koneckonců, místo by mělo vypadat dobře upravené v každém ročním období, ať už je časné jaro nebo výška dusného léta..

V souvislosti se všemi výše uvedenými skutečnostmi je vhodné svěřit takový úkol skutečnému specialistovi a profesionálovi v této oblasti, protože krajinný design stránek není snadný úkol.

Pokud je vaše letní chata malá

Obvyklá standardní příměstská oblast se v obrovské oblasti neliší, takže nezbývá tolik místa, zejména proto, že chcete zasadit zeleninovou zahradu a ovocný sad. Proto by se k návrhu malé oblasti mělo přistupovat ještě pečlivěji a promyšleněji. Někdy stačí provést jen několik změn v krajinném designu, které výrazně změní vzhled vašeho webu. Například krása zahrady do značné míry závisí na vysazených rostlinách a květinách, důležité je pouze zohlednit jejich rychlost růstu a velikost. Malá zápletka vyžaduje pečlivější přístup ke svému designu, protože doslova všechno je zde na očích, včetně všech chyb a omylů. Největší chybou, kterou lidé při zařizování malého pozemku dělají, je přesycení území nejrůznějšími dekorativními prvky, jako jsou záhony, okraje, růžové zahrady, alpské skluzavky, rybníky a další zvony a píšťaly, které viděli na krásných fotografiích na fotografii galerie. Tito. ukazuje se, že na letní chatě je mnohem více věcí, než umožňuje prostor. Neměli byste udělat takovou chybu a nechat se unést všemi těmito dekorativními prvky. Udržujte si smysl pro styl a udržujte jej jednoduchý – úspěch bude evidentní.

Krásné hřiště pro venkovní rekreaci a nic víc

Několik slov o úpravě webu

Co je to terénní úpravy? Podívejme se blíže. Terénní úpravy zahrnují:

 • úprava trávníku je jednou z nejžádanějších položek, zde je velmi důležité zorganizovat správné a přesné plánování, připravit půdu a vybrat potřebné travní směsi, protože polovina úspěchu závisí na kvalitě travní trávy, nyní jsou populární zejména rolní trávníky;

Trávník je jedním z nejdůležitějších prvků krajinného designu. Krásně navržený trávník je klíčem k úspěšnému designu Krásný trávník a efektivní terénní úpravy promění místo v pohádku

 •  sázení stromů – bez této položky také nikde, protože úprava terénu bez stromů je prostě nemyslitelná, zde je důležité ukázat gramotnost v kombinaci různých druhů a také vzít v úvahu skutečnost, že časem stromy obsadí mnoho více místa, tk. mají tendenci růst;

Krásně vysazené stromy přispívají svým jedinečným způsobem ke krajinnému designu lokality Velmi krásný strom s červenými listy se může stát skutečným přízvukem celé kompozice. Výsadba krásných stromů je důležitým prvkem krajinného designu

 • vytvoření záhonů – a tento bod je neméně důležitý, protože velká pozornost je obvykle věnována tvorbě záhonů, protože nás budou těšit po celé letní období, ale zde to vše závisí na vašich osobních preferencích a vkusu, protože v této otázce se názory lidí velmi liší;

Obzvláště opatrně by se mělo přistupovat k tvorbě záhonů. Neobvykle jemné květiny, které jsou skutečnou ozdobou kompozice Dovedně a vkusně vybrané záhony dokážou proměnit celý design

 • vytvoření skalky – tato položka může tvrdit, že je nejdůležitější atrakcí vašeho webu, pokud k ní přistupujete extrémně vážně, vše si předem promyslíte, vyberete k tomu správné místo a rostliny a existuje mnoho typů alpské skluzavky

Pár slov o terénních úpravách

Nyní pojďme zjistit, co je to úspěch:

 • zařízení dekorativní nádrže – k tomu není vůbec nutné mít velkou zahradu, dekorativní nádrž může být středem kompozice nebo doplňovat všechny ostatní dekorativní prvky, jako je výsadba stromů, otevřené struktury mostů, altány, atd.

 • zařízení dekorativní fontány – pomůže dokončit kompozici, což představuje konečnou fázi zlepšení lokality, a nezáleží na tom, zda existuje přírodní nádrž, fontánu lze postavit téměř kdekoli;
 • vytvoření opěrných zdí je jedním z prvků používaných při tvorbě krajinného designu, zejména s reliéfem, opěrné zdi jsou obvykle postaveny z přírodního kamene, ale mohou být také vyrobeny z levnějšího materiálu;

Jako opěrné zdi se běžně používá přírodní kámen Přírodní kámen jako opěrné zdi a žebříky

 • zařízení cest a plošin – při úpravách letní chaty představují cesty nejfunkčnější prvek, pro který se obvykle používá kámen (přírodní nebo umělý) nebo štěrk;

Dům s malou plochou a před ním vytyčená cesta Krásně navržená cesta kolem domu V blízkosti domu by měla být rozložena hřiště a cesty Pohodlně rozvržené cesty jsou v krajinném designu nesmírně důležité.

 • konečná úprava přírodním kamenem – to znamená betonáž oblastí pro vstup, stejně jako běžné cesty, jejichž povrchy jsou následně dokončeny přírodním nebo velmi kvalitním umělým kamenem;
 • osvětlovací zařízení na místě – systém osvětlení krajiny dokáže zdůraznit všechna kouzla, která máte večer a v noci, pokud jej zvolíte individuálně pro svůj web

A pamatujte, že krajinný design je celá věda v oblasti přirozeného uspořádání prostoru při zachování jednotné harmonie..

Read more
Vnější

Plot musí nejen chránit, ale také být krásný

Pokud jste majitelem krásného domu s nádherným zahradním pozemkem, musí být plot, který obklopuje vaše území, krásný, zejména proto, že na zahradě nejsou žádné drobnosti. A takový předmět jako plot je velmi nápadný a vůbec ne maličký. Plot má samozřejmě především ochrannou funkci, zajišťující bezpečnost a pohodlí – s tím se nemůžete hádat. Váš web by měl být koneckonců pohodlný a nepřístupný pro zvědavé oči. Existuje ještě jedna stejně důležitá funkce plotu – vytvoření určitého mikroklima. Plot samozřejmě nemá zásadní vliv na vlhkost, teplotu a rychlost větru ve vaší oblasti, ale to vše celkem dobře reguluje. Ukazuje se tedy, že plot neslouží jako dekorace, ale přesto je nucen být předmětem obecného designu. Důvod je jednoduchý – plot je velká a velmi viditelná struktura, která rámuje celý web. V důsledku toho bez takového «rámy» stránku nelze vnímat jako celek. V tomto ohledu by se ke stavbě plotu mělo přistupovat s velkou pozorností a vážností, protože se předem promyslely všechny detaily: výška, použitý materiál, technologie. Technologie je však druhá věc. Nejdůležitější je rozhodnout se, jaký plot si vyberete, naštěstí je dnes výběr značný, stejně jako typy materiálů, které jsou k tomu použity:

Zakřivený plot vypadá velmi originálně Plot musí nutně zapadat do designu obecné krajiny. Spolehlivý plot je především spolehlivá ochrana Existuje spousta možností pro stavbu plotu, stejně jako materiálů. Velkolepý design plotu s bránou pro příměstskou oblast

Výběr materiálu pro stavbu plotu

Pravděpodobně každý potřebuje především silný a spolehlivý plot. Koneckonců, nikdo nechce veřejně ukázat, co se děje v kruhu jeho rodiny. Izolovat se od zvědavých očí je proto zcela přirozenou touhou každého..

Plot by měl sloužit jako spolehlivá ochrana vašeho území.

Zde vyvstává otázka, z jakého materiálu postavit plot pro sebe? Koneckonců chci, aby toto potěšení nebylo příliš drahé, ale zároveň se ukázalo jako velmi trvanlivé a spolehlivé. No, nechci zapomenout ani na estetickou stránku, protože plot pomůže dát krajinnému designu pocit úplnosti. A pokud je silný a vysoký, pak bude také chránit ty, kteří rádi zadarmo profitují, před všemi druhy pokusů o atentát..

Pokud je plot vysoký, pak jsou zloději méně pravděpodobné, že vstoupí na vaše území.

Originální design vysokého plotu, který slouží jako spolehlivá ochrana

Některé typy plotů lze postavit velmi rychle a levně. Existují však ty, které jsou docela drahé. Budeme analyzovat nejběžnější materiály používané pro stavbu plotů.

 • dřevěný plot je nejpohodlnější a nejlevnější typ, zejména z desky, snadno se staví a vypadá dobře, obecně jsou dřevěné ploty nejoblíbenější v letních chatách a dlouho se zakořenily, protože přírodní ploty dýchají, a to je důležité pro stránky, nicméně, oni jsou ještě nazýván trvanlivé to je nemožné, protože jejich spodní část začíná hnít poměrně rychle, takže je nutné desky ošetřit mořidlem, ale z estetického hlediska mohou být takové ploty velmi krásné, zvláště pokud na ně stříháte různé vzory;

Dřevěný plot se již dlouho zakořenil jako plot pro příměstské oblasti Dřevěný plot s lamelami - snadná volba a krásný design Dřevěný plot `` dýchá '', což je pro místo důležité

 • plot z vlnité lepenky – tento typ plotu může být potažen ocelí nebo pozinkován, jeho plechy jsou navzájem pevně a pevně spojeny, vzhledem k cihlovému plotu, jeho cena je levnější, stejně jako montáž je jednodušší, hlavní věc je, že byste určitě měli použít úroveň, mimochodem, instalace páskové vlnité lepenky je nejvhodnější;
 • kovový plot – dnes existuje obrovské množství druhů kovových plotů, až kovaných a řezaných laserem, vypadají nádherně a působivě, mimochodem, pokud máte kreativní představivost, pak můžete užitečně využít stávající zbytečné železné haraburdí , čímž se z něj vytvoří nádherný plot, který bude stát po dlouhou dobu (více než tucet let), zvláště pokud si vyberete vysoce kvalitní pilíře pro pevnost konstrukce a pokud na plot vytvoříte ostré špičky, pak vaši venkovští zloději si jednoduše roztrhnou kalhoty;

Kovový plot s kovanými prvky - velkolepý design Původní kovový plot lze kombinovat s jinými materiály

 • cihlový plot – tento typ již není levným potěšením a jeho instalace bude vyžadovat nákup štěrku a cementu, což způsobí další výdaje, mimochodem, mnoho lidí věří, že cihlový plot bude stejně silný jako cihlový dům, ve skutečnosti se jedná o dvě zcela odlišné věci, za prvé, cihlový plot je velmi citlivý na povětrnostní podmínky, a za druhé, nadace hraje obrovskou roli, a za třetí, jako dekor pro takový plot je nejlepší možností malba omítky, která je odolnější;
 • plot z betonových panelů – tento typ není příliš režijní, kromě toho existuje obrovská rozmanitost ve výběru odstínů, zejména proto, že bude vždy snadné přemalovat plot fasádní barvou, pokud vás jeho barva omrzí, betonové panely mají velmi příjemný vzhled, jediné, co je třeba při instalaci dodržovat, je sledovat jejich úroveň, aby nedošlo k naklonění plotu, a také použít zbytky řešení k utěsnění pilířových desek a horních spojů tak, aby po vytvrzení se nepotácejí;
 • plot z přírodního kamene – velmi krásný typ plotu, nádherně v souladu s jakoukoli krajinou letní chaty, je velmi odolný, protože sestává z přírodních přírodních složek a svým majitelům slouží zpravidla nejméně 50 let;

Přírodní kámen vždy vypadá působivě a hodí se do každé krajiny

 • proutí a živý plot – krásná volba pro plot s rostlinami vysazenými podél obvodových linií, dávající mimořádné kouzlo, obvykle jsou živé ploty zastřiženy tak, aby jim poskytly požadovaný tvar, nebo nechaly volně růst, trpělivě čekají na určitou velikost, rostliny jsou vybírány v závislosti na který živý plot. potřeba: volně rostoucí rostliny jsou lísky, šípky, šeříky, a pokud se je chystáte stříhat, nejvhodnější bude tuja, hloh, smrk, jako na tkaní – můžete si je koupit nebo vyrobit sami, což bude být mnohem zajímavější, k tomu se hodí především vrba a vrba, i když lze použít i jiné druhy stromů, nezapomeňte, že jejich hlavní oporou jsou pilíře a železné tyče, na kterých vlastně spočívá celá konstrukce, životnost tkaní je v oblasti pěti let v závislosti na správném umístění: dno se zvedá mírně nad zemí a mělo by být také neustále ošetřováno antiseptiky

Živý plot je vždy velmi velkolepý pohled

 • plastový plot – takový plot může nainstalovat i jedna osoba, protože soupravy jsou plně vybaveny podrobnými pokyny, takové ploty se snadno montují a demontují (vyrobené z PVC), což je velmi výhodné, pokud potřebujete přeinstalovat plot na jiné místo bez ztráty výkonu, kromě toho jsou plastové ploty velmi spolehlivé a trvanlivé a mohou trvat přibližně 20 – 30 let, nicméně potřebují dobrou péči, obnovu a speciální zacházení
 • plot vyrobený z polykarbonátu – tento typ není citlivý na vlhkost, korozi, hmyz, stejně jako plísně a houby, stejně jako na poklesy teploty, polykarbonátové ploty odolávají významným otřesům a zatížení, ohýbají se a mají různé formy a mají také rozumný cena a velmi originální vzhled, mimochodem, je možné zvolit jakýkoli odstín a jakýkoli stupeň průhlednosti, ale nezapomeňte, že navzdory své odolnosti proti nárazu nelze tento materiál v žádném případě srovnávat s materiály, jako je beton, kámen nebo kov, proto s ním musíte být opatrní

Polykarbonát v kombinaci se dřevem je také dobrou volbou pro letní chaty

Na designu také záleží

K výběru plotu pro příměstskou oblast by se mělo přistupovat velmi opatrně, jinak nebude možné ve spěchu postavit funkční a dokonce krásný plot, který bude v souladu se zahradním pozemkem.

Plot je v dokonalé harmonii se zbytkem krajinného designu.

Proto by mělo být vše předem dobře promyšleno, věnujte zvláštní pozornost návrhu vchodů, bran a bran. Například pokud je plocha místa dostatečně velká, zejména pokud má web přístup do různých ulic, v tomto případě se doporučuje vytvořit několik bran po obvodu plotu, z nichž některé budou vchodové dveře a další – pracovníci (pro přístup nákladní dopravou). na přední straně zahradního plotu by mělo být také promyšleno, v místě, kde je přístup k domu nejvhodnější, a místo nabízí nejlepší výhled. Koneckonců, krásný design místa a vstupních otvorů je první věcí, která upoutá pozornost jak majitelů, tak hostů, kteří přišli, nemluvě jen o kolemjdoucích.

Brána by měla být umístěna naproti vchodu do domu Design vstupní brány by měl být pečlivě zvážen - to je velmi nápadný prvek Krásně navržené brány jsou charakteristickým znakem celé krajinné oblasti Místo pro přední bránu by mělo být promyšlené a pohodlné

Mělo by se také pamatovat na to, že materiály, ze kterých budou vyrobeny branky a brány, musí být nutně kombinovány s materiály použitými při stavbě plotu, jakož i s celkovým vzhledem domu. Při navrhování plotu by měla být v první řadě zohledněna úleva od místa, protože na svahu je konstrukce konstrukce výrazně komplikovaná. V případě velkého výškového rozdílu bude velmi působivě vypadat stupňovitý plot, jehož části jsou umístěny na betonovém základu v krocích.

Design stupňovitého plotu - exkluzivní vzhled Stupňovitý plot na reliéfním terénu - velkolepý a originální vzhled

Takový plot má jednotnou horní linii, přesto je vhodné svah předem vyrovnat pomocí importované zeminy. A keře a stromy vysázené vedle pomohou zmírnit monotónnost hlavního oplocení, zvláště když vrcholy rostlin na několika místech překračují okraj plotu..

Pokud postavíte plot vlastními rukama

Pokud se rozhodnete postavit plot sami, v tomto případě je lepší dodržovat několik doporučení, aby vás výsledek získaný z vaší práce potěšil po dlouhou dobu:

 • aby plot stál dlouhou dobu a ukázal se jako kvalitní, je velmi důležité použít pevnou oporu, protože trvanlivost vašeho plotu závisí na tom, proto je nejlepší použít kovové podpěry, i když je samotný plot dřevěný;
 • měli byste si dobře rozmyslet místo uchycení brány a také to, co budou: houpačka, sekční, skládací atd. Klasickým řešením pro kutilský plot je svařovaný obdélník z trubky z kovového profilu, přičemž velikost je určena nezávisle, ale tak, aby obdélníkový profil měl velikost o něco menší než výklenek v plotu vlevo pro zdobení brány , materiál pro opláštění profilu může být použit stejný, jako byl plot vyroben například z vlnité lepenky nebo desek, i když můžete experimentovat;
 • je čas přemýšlet o oboustranných klikách na bráně (je-li to nutné a na západce, pokud existuje), pokud je nainstalován patch zámek, pak bude nutné na bráně upevnit kovové závěsy a pokud zámek přestřihne v tomto případě na dveřích brány a na jednom z podpěrných pilířů (samozřejmě ze strany zámku) by měly být vytvořeny otvory jak pro samotný zámek, tak pro jeho jazyk

Nakonec bych rád poznamenal, že velmi často při navrhování venkovského domu majitelé zapomínají věnovat pozornost tak důležitému designovému prvku, jakým je zahradní plot. Je to ale nádherný plot, který doplňuje a dotváří celou skladbu lokality, sestávající z různých zahradních staveb.

Krásný plot je konečným dotekem celého designu Je velmi důležité, aby plot dával kompozici pocit úplnosti. Velkolepý design, kde se překážek nádherně dokončí Postavený plot harmonicky dotváří celou kompozici

Proto byste měli vždy vzít v úvahu skutečnost, že jakýkoli typ oplocení se může organicky hodit do jakéhokoli zahradního stylu – stačí si to pamatovat!

Read more