Vnější

Altán s kamny, grilem nebo grilem je nezbytným prvkem krajinného designu

Není to tak dávno, kdy se letní obyvatelé a majitelé venkovských nebo městských soukromých domů s pozemky museli spokojit s přenosnými kovovými grily a standardními dřevěnými altány, které často neuspokojovaly potřeby majitelů pro pohodlný pobyt. V dnešní době není výstavba plnohodnotného altánu s kamny, grilem a grilem – celý komplex pro vaření v ohni, obtížná. Multifunkční komplexy pecí lze použít jako plnohodnotné letní kuchyně, provozované na čerstvém vzduchu a v souladu se všemi pravidly požární bezpečnosti.

Sněhově bílý obraz budov

Lehký altán s kamny

Typy kamen pro altány, markýzy nebo lehké pavilony

Altán s kamny je neuvěřitelně praktická a pohodlná konstrukce. Mnoho majitelů letních chat nebo dvorků by neodmítlo příležitost nejen smažit grilování, ale také vařit kaše a polévky, udit jídlo a dusit maso – to vše na čerstvém vzduchu, ale s ochranou před povětrnostními vlivy. Z hlediska funkčnosti lze rozlišit následující typy kamen pro altány a otevřené pavilony:

1. Vestavěný komplex pecí je zděná konstrukce, která zahrnuje gril, troubu, udírnu a sporák. Pokud vybavíte altán takovým komplexem, dostanete příležitost připravit téměř jakékoli jídlo. Výroba takové struktury však bude vyžadovat stavební dovednosti a správné sestavení plánu (to je případ, kdy je nejlepším výsledkem situace kontaktování specialistů);

Komplex pecí

Kámen a dřevo

Měřítko designu

2. Trouba-pánev. Charakteristickým rysem takové trouby je schopnost vařit pokrmy pouze na špejlích nebo odnímatelných roštech. Je to skvělá volba pro milovníky kebabu. Kamna mají jednoduchý design, velmi často se kombinují s udírnou, což výrazně rozšiřuje její funkčnost. Stacionární konstrukce tohoto typu pecí jsou obvykle postaveny společně s altánem nebo přístřeškem. Pokud již na místě máte dřevěný altán, je snazší instalovat kovový sporák. Takové přenosné konstrukce obvykle nezabírají mnoho místa a jsou velmi praktické. V některých případech je vhodné, aby byl přenosný gril stacionární a vyložen cihlami;

Spolehlivá ochrana proti povětrnostním vlivům

Dovnitř a ven z altánu

Kámen všude

3. Grilovací trouba. Tento typ trouby je záměrně podobný pánvi, ale místo špejlí se k rozložení produktů používá rošt. Na jedné straně je jednodušší použít takové zařízení, na druhé straně je obtížnější po použití vyčistit. Stacionární grilovací pec je také postavena z cihel, jako její protějšek pro vaření na špejlích (grilovací trouba).

Kompaktní model

Sněhově bílé povrchy

BBQ trouba

Multifunkční komplex

V poslední době je nejrozšířenější forma stacionární grilovací trouby, doplněná o desku a umyvadlo. Takový komplex nejvíce odpovídá potřebám majitelů altánů s troubami na vaření různých pokrmů. Pokud používáte přenosnou grilovací troubu, pak je nejčastěji instalována tak, že je vhodné přes ni zavěsit digestoř..

Prostorný altán

Střešní trouba

Rozsáhlé struktury

Pod vrchlíkem hlavního města

4. Přenosný gril. Jedná se o praktické, přenosné zařízení vyrobené z kovu, odolné proti korozi a dostatečně odolné pro správné použití. Koupit hotový gril a nainstalovat jej do altánu, který je již na místě k dispozici, není obtížné. Pokud neplánujete přesunout pánev, můžete na konstrukci uložit cihlu, zvýšit pevnost a spolehlivost a prodloužit životnost. V takovém případě bude oheň zapálen uvnitř krabice a výrobky mohou být položeny na rošt nebo navlečeny na špejle..

Altán s kamny u bazénu

Lehký dřevěný altán

Altán s pracovní oblastí a segmentem pro relaxaci5. Demontovatelná zařízení pro vaření jídla v ohni. Levný, přenosný design, který lze v případě potřeby rozebrat a složit do malé krabice, krabic. Hlavní nevýhodou takových zařízení je úspora výrobců na materiálu, který rychle ztrácí svou pevnost a deformuje se během teplotních extrémů..

Altán s grilovací troubou

Německý styl

Na velkém území

Altán pro příměstské obydlí

6. Plynový gril – teplo z kamenů se používá k vaření různých pokrmů;

Kombinace kamene a dřeva

Altán s kuchyňským koutem

V odstínech šedé

Španělský styl

7. Kuřácký gril je jednou z novinek v oblasti kuchyňského vybavení, která se používá k získávání grilovaného masa a uzených produktů.

Originální příslušenství

Altán s jídelním koutem

V přístavbě domu

Pod prostorným baldachýnem

8. Trouba-kotel. Design má otvor pro instalaci kotle, určený k vaření pilafu, šurpy, dušené zeleniny a masa.

Pod lehkým baldachýnem

V příměstském vlastnictví domu

Altán v krajinném designu

Malá přístavba s kamny

9. Trouba-pánev. Design je určen pro vaření jídel na tuhá paliva.

Původní komplex

Malá struktura

Všude nerez

Letní kuchyně

10. Trouba-krb. Nejčastěji se používá, pokud má být altán vytvořen jako celoroční struktura. Ale i v otevřeném pavilonu můžete obdivovat tanec ohně v krbu. Podpodny zařízení lze navíc použít jako pánev nebo gril..

Osvětlený altán

Světlé povrchy

Velký stanový altán

S dokončením

Kromě rozmanitosti možností pro kamna pro zahradní altány a přístřešky bych rád vyzdvihl takovou strukturu jako «Ruská kamna». Hlavní výhodou této mini-trouby je její univerzálnost. V takové troubě bude možné nejen smažit kebab a grilovat zeleninu, ale také vařit kaše a polévky, smažit palačinky, dusit maso a zeleninu. Ale zavolal komplex «mini trouba v ruštině» – dosti komplikovaná konstrukce z hlediska stavby. Montáž «Ruská kamna» je lepší nechat na profesionálech.

Sporák v předměstském domě

Strom na podstavci

Podsvícená krajina

Výběr materiálu pro výrobu altánu, baldachýnu nebo pavilonu s kamny

Altánky s troubou, grilem a grilem se nejčastěji používají jako letní kuchyně, tj. kromě kuchyňských spotřebičů jsou vybaveny dřezy, deskami, někdy je tam instalována jídelní skupina. V závislosti na ročním období, ve kterém je použití konstrukce plánováno, jsou vybrány modely otevřených nebo uzavřených pavilonů a stavebních materiálů pro ně. Většina majitelů letních chat a dvorků se rozhoduje pro otevřené altány a někdy i obyčejné kůlny.

Dřevěný altán

Pracovní a rekreační oblast

Multifunkční letní kuchyně

Výběr materiálu pro výrobu altánu se provádí na základě vzhledu a použitých stavebních a dokončovacích surovin v hlavní budově (domácnosti) a dalších budovách dvora nebo areálu. Také výběr materiálu pro provedení altánu je ovlivněn jeho velikostí a konfigurací..

Na kamenném podstavci

Kulatý tvar

Všechny odstíny šedé

Dřevěné altány

Je těžké si představit ekologičtější, poddajný materiál z hlediska zpracování, který by v zemi a exteriéru na zahradě vypadal tak organicky jako dřevo. Materiál, tradiční pro výrobu altánů, se snadno hodí do jakéhokoli stylu krajinného designu. Dokonce i v oblasti, kde již nejsou žádné dřevěné stavby, bude altán nebo baldachýn vyrobený z tohoto přírodního materiálu vypadat nejen vhodně, ale také atraktivně, moderně.

U umělé nádrže

Otevřený altán s baldachýnem

Malá stříška ze dřeva

Dřevěné altány jsou dostatečně lehké a nevyžadují masivní základy, ale vše závisí na plemeni, které si vyberete. Kromě toho bude základ vyžadován pro instalaci stacionárních kamen (vyrobených z cihel nebo kamene). K výrobě letních chat, markýz a otevřených pavilonů můžete použít:

  • dřevo;
  • log;
  • prkno;
  • lamely pro dekorativní mřížku;
  • a dokonce pole.

Pod dřevěným baldachýnem

Malá struktura

Pergola místo baldachýnu

Dřevěný altán vydrží mnohem déle, pokud jsou jeho povrchy včas ošetřeny speciálními směsmi, které chrání výrobky před vlhkostí a činí je odolnými proti ohni.

Altán s krbem

Prosklený altán

Cihlové a kamenné stavby

Zjevnými výhodami budov z cihel a kamene jsou trvanlivost a pevnost. Pokud se plánuje altán nebo pavilon, jak se říká «po staletí», pak nemá smysl šetřit na materiálech a službách stavebníků. Cihlové a kamenné konstrukce jsou navíc ohnivzdorné, slouží mnoho let a jejich povrchy nevyžadují pravidelnou údržbu..

Stanový altán

Teplé odstíny

Kombinace materiálů

Samozřejmě, cihla jako stavební materiál pro letní chaty nebo malé pavilony v městském soukromém obydlí se používá mnohokrát častěji než kámen. Z pochopitelných ekonomických důvodů se tento materiál stal oblíbeným – suroviny a instalace jsou výrazně levnější.

Zdivo

Cihla a dřevo

Pro stavbu altánu nebo baldachýnu s cihlovými sloupy bude nutné vybavit dostatečně masivní základ. V takových strukturách je zpravidla pec postavena z cihel (žáruvzdorných), aby se navenek vytvořil nejharmoničtější, nejsilnější a nejtrvanlivější funkční celek..

Nerezové povrchy

Originální design

Kombinované venkovské pavilony

Poměrně běžnou možností je použití několika typů stavebního materiálu pro stavbu letních chat a dvorků. Většina kombinací je spojena se snížením nákladů na celý projekt, ale bez ztráty pevnosti a trvanlivosti konstrukce. Můžete kombinovat:

  • dřevo;
  • kámen;
  • cihlový;
  • kovový profil;
  • odpadový materiál.

Kámen, dřevo a cihla

Aliance stavebních materiálů

S přístupem do bazénu

Prostorný altán

Jedním z nejběžnějších způsobů je kombinace dřeva a cihel. Pracovní plocha je zpravidla vyzdobena cihlami a dřevo je vybráno pro segment odpočinku nebo jídla. Výsledkem této všestranné aliance jsou praktické, estetické a moderní budovy, které jsou připraveny na jakoukoli přírodní katastrofu a všechny vaše potřeby rekreace v přírodě. Z hlediska estetiky jsou materiály navzájem dokonale kombinovány a společně se mohou stát ozdobou jakéhokoli dvora nebo letní chaty.

Venkovní kuchyň a obývací pokoj

Rozsáhlý pavilon

Několik pecí v altánu

Možnost s rozšířením