Vnější

Fantazie na chodníku

Návrhy jsou vytvářeny tahy, přesnými tahy a inspirací. Hádanky obrázku k sobě lpí a vytvářejí kompletní zápletku. Nedostatek jednoho figurativního prvku narušuje koncept a vnáší do chorálového zvuku kakofonii. Ve snaze vyrovnat se s celkovou náladou by měl design chodníků ladit s tématem.

Aby vymezila území a dala dekorativní nuance, moderní krajina předpokládá kreativní organizaci zahradních cest. Poloha na místě dohodnuté mřížky tras má velký význam a spolu s estetickou funkcí je obtížné podcenit praktičnost vylepšených stezek. Udržují boty čisté za deštivého počasí, zjednodušují údržbu výsadby a uzavírají budovy a jednotlivé prvky v jednom kruhu..

Klikatá ulička Hlavní ulička

Nejprve byste měli načrtnout trasu pohybu, abyste pokryli celé území pěší větví a spoléhali se na výpočty:

 • na procházku ve společnosti dvou – až 1,5 m širokých
 • stopy druhotného významu, nepřesahující 1 m
 • pohybovat se mezi přistáními – 50 cm

Pokud je to žádoucí, mohou být navrženy se zábradlím, ale vždy s dodržením sklonu pro dobrý tok. Hlavní ulička je obvykle pokryta od brány k verandě s následnými větvemi, které ve skutečnosti rozdělují oblast na sektory. Pozorování pomůže správně naplánovat síť. Sledujte směr přešlapaných stehů a “srolovat” je v betonu, obrazně rozložit s dlaždicemi nebo použít jiné materiály.

Zahradní cesty doprovázejí jakýkoli design a rozmanitost kompozičních rozvržení je úměrná počtu krajinných stylů. Můžete experimentovat s materiály, technologiemi dlažby a tvary. Mohou být striktně nastíněny, hady nebo seskupeny na ostrovy.

Dobře udržovaný pozemek Široká silnice Cihlová cesta

Klinker a beton

Doporučuje se, aby centrální ulička byla prostorná a vyrobená z chodníku, s přihlédnutím k vnějšímu zatížení, jako auto. Možná to budou barevné dlažební kostky, beton, asfalt nebo oblast s uvolněným štěrkem, také cihlové štěpky nebo celý výrobek, který se volně vejde na okraj nebo vodorovně.

Cihlová přístupová cesta se ukáže být spolehlivou a jedinou nevýhodou bude délka procesu pokládky. Není nižší ani lepší než blokové a slínkové cihly. Technologie po vypálení činí tento kalený a středně tvrdý a slinutá struktura materiálu je ideální pro použití ve dvoře.

Lakonický a přísný

Není pochyb o spolehlivosti betonu, pouze budete muset nejprve vystavit bednění a teprve poté vytvořit potěr na polštáři z písku a štěrku. Schéma instalace a výběr materiálů závisí na obecné koncepci a řada návrhů vám umožňuje odklonit se od prozaického povlaku a zředit myšlenku moderními verzemi..

Ručně vyráběná krása

Dekorativní beton vypadá stejně pěkně na pozadí trávy a rozbředlého sněhu, vyznačuje se kaleidoskopickou škálou barev a díky svým strukturálním vlastnostem vám umožňuje nanášet na povrch kresby. Betonové desky se liší geometrií a zpevněnými cestami «mávat», cihla nebo šestiúhelníky ozdobí jakýkoli zahradní design.

Princip pokládky s dlažebními deskami a dlažebními kameny

Upravenou verzí jsou dlažební desky. Rozmanitost barev a tvarů neomezuje výběr a tato skutečnost vám umožňuje vybrat příslušnou možnost. Například střídání fragmentů “parketové desky” na slunci jsou odlity do červených a hnědých odstínů a obdélníková konfigurace vám umožňuje vytvářet zajímavé vzory. Vzhledem k barevné paletě pigmentových a vlnitých textur je fantazie ve složení kompozic neomezená.

Dlažební kostky – úhledné bloky tvrdých skal jako čedič, žula atd. – jsou klasikou venkovských chodníků. Je upřednostňována pro svou nízkou cenu, velkorysost sortimentu a originalitu ve variantách schémat. Materiál lze pokládat libovolně, ale také pomocí důmyslných technologií. Mezery jsou pokryty sypkými materiály nebo osety trávou.

Výsledkem dlažby podle principu řady je šachovnice, «pilíře» nebo «rybí kost». Styling «fanoušek» nebo «paví ocas» ani jeden nelze nazvat triviální, stejně jako kruhový vzor běžně používaný kolem vodních ploch. Umělecké řešení kompozičních kreseb je působivé s vizuálním efektem.

Kombinace harmonie

Dřevěné podlahy

Populární dřevěné materiály používané na chodníkové podlahy. Jako příklad – zahradní parkety vyrobené ve formě štítů. Verze používající dřevěné desky je považována za praktickou, protože děravý prvek lze vyměnit, aniž by došlo k poškození konstrukce. A není vůbec nutné s nimi v kloubu rozložit povrch. Dobře fungují se štěrkem nebo malými kameny. Pokud si koupíte palety, rozeberete je na části a zpracujete je ochrannou směsí, bude myšlenka navíc snadno zjednodušena z hlediska nákladů, aniž by byla obětována krása. Mimochodem, za účasti barevného štěrku je možné uspořádat stupňovité cesty na nerovném terénu..

Pokud chcete netriviální řešení a rozhodnete se zbavit sušené rostliny, použijte na dlažbu pilový řez. Nakrájejte kmen na kruhy, ošetřete také čističem povrchu dřeva a vydlážděte cesty.

Důležité! Při nákupu materiálu je lepší vycházet z typu půdy. Dřevěné materiály pro pokládku za přítomnosti jílovité půdy a v nížinách by se neměly kupovat. V neochotě odepřít si potěšení se obraťte na kompromis. Umělý kámen napodobující strukturu nebo kompozitní deska opakující řezaný vzor dokonale nahradí porézní dřevo a vnější rozdíl bude neviditelný.

Kamenné schody V souladu s přírodou

Cesty pro věky

Myšlenka s říčním kamenem se zdá být praktická. Je přípustné, aby zdobily povrch bez ohledu na barvu, ale vzhled stopy se ukáže být ušlechtilejší, pokud jsou konglomeráty tříděny podle shody tónů. Abyste získali úplnou shodu se zvoleným stylem, je dobré navrhnout skicu v počítačovém programu. Při pokládce může být bednění nahrazeno cihlami. Nejprve nezapomeňte nakreslit paralely a na budoucí chodník umístit majáky – kolíčky s nataženým motouzem.

Technologie pokládky spočívá v následujících akcích:

Úžasného efektu lze dosáhnout pomocí podsvícení, a proto se před procesem musíte postarat o pokládku kabelu. Prodávají se však baterky, které fungují na dobíjení baterie..

Kroky a stehy dlážděné kamenem se ponoří do věčnosti. Do práce jsou zapojeny různé konglomeráty – porfyr, žula, čedič. Neošetřený dlažební kámen z nejbližšího lomu není v estetice v žádném případě horší než ušlechtilé textury. Je rozdělena na typy, ale nejčastěji používají šedý pískovec. Algoritmus pro práci se všemi kameny je podřízen posloupnosti: zhutněná zemina, štěrkopísková podložka, malta nebo lepidlo na dlaždice.

Pokud dáváte přednost dominanci vegetace, nechte trávu náhodně růst mezi deskami. Dlažba nebo kameny doslova rostou do trávníku a vypadají přirozeně.

Originální design Velikost kamene

«Okouzlující» stylové nápady

 • Při použití stejného druhu materiálu je výsledek předvídatelný. Nezapomeňte na výherní kombinace. Výsledek vás potěší promyšleností kompozičních kreseb, úspěšnou kombinací textur z cihel, drceného kamene nebo dlažebních kamenů.
 • Pokud je výběr omezený kvůli jednomu druhu materiálu, přidejte fragmenty z říčních oblázků. Seřaďte jej podle tónů a barevných hádanek znatelně oživí nudný monotónní design, který je cenný zejména v nudném počasí.

V souladu s přírodou

 • Zřeďte standardní monopol na dlaždice kousky mozaiky z malých kamenů nebo barevného štěrku a výsledek bude inspirovat k novým kompromisům. Podle tohoto schématu je přípustné manipulovat nejen s materiály, ale také zdůraznit složitost vzoru..

Kamenná kreativa

 • Barevný štěrk je rutinní nápad pro práci v obtížných oblastech. Bude to ideální materiál pro zdobení stísněných chodníků v blízkosti plotu nebo zdí domu..
 • Použijte kombinaci oblázků a cihel. Oprava proporcí, při každém pokusu je přípustné získat hádanky pro nový obrázek, přesunutí důrazu z materiálu na barvu.
 • Cesty z červených cihel jsou považovány za klasiku. Ale pokud jeho «zředit» bílý analog, dejte linkám hladkost a rozvrhněte je podle vzoru – dojde ke spojení s kobercem.

Cesta nahoru Styl mozaiky

 • Nespěchejte vyhazovat nevyzvednuté kusy keramických dlaždic. Jsou složeny do mozaiky vzoru a kombinace různých barev je identifikována s kaledoskopickým rozptylem..
 • Věděli jste, že bohatá kolekce plastových a hliníkových krytů poskytne jasný a trvanlivý povrch? Nebojí se rozmaru počasí a klidně odolávají našim teplotám.
 • Palubovka je drahá varianta, vypadá slušně a používá se již desítky let.

Barevná ulička

O obrubnících

Hrany kolejí také vyžadují pozornost. Jsou namontovány v drážkách vzhledem k aspirační linii a pokládka se provádí před fází hlavní práce. Zajímavě vypadají vysoké plastové obrubníky nebo struktury se zaoblenými tvary. Keř je alternativou cihlové nebo betonové dekorace. Okrajový design je však místem pro představivost. Zahradní lampy (patníky) z oblouků s nataženou révou nebo břečťanem nebo barevné natažené kopule dodají krásu a kouzlo.

Výhradní