Vnější

Jehličnany v krajinném designu

Při navrhování originální okrasné zahrady na místě venkovského domu se stále více upřednostňují jehličnaté stromy a keře. To je způsobeno skutečností, že evergreeny si zachovávají svou svěžest a atraktivní vzhled po celý rok, což dává krajině zvláštní charakter «říz». Korunu těchto rostlin lze snadno řezat a vytvářet z ní různé kudrnaté kompozice. Kromě dekorativních funkcí mají jehličnany léčivé vlastnosti: naplňují vzduch speciální vůní a fytoncidy.

V krajinném designu je při používání evergreenů důležité vzít v úvahu jejich růst, tvar opadavé části, barevnou paletu, aby se zabránilo monotónnosti webu. Jehličnany a keře dodávají krajině nové odstíny a barvy, vytvářejí hřejivou, lehce pohádkovou a filozofickou atmosféru okrasné zahrady.

Sférická koruna na pozadí vody

Jehličnany jsou perfektně kombinovány se všemi dokončovacími stavebními materiály, umělými i přírodními:

Baldachýn Pozdní večer Bílá dřevěná fasáda

Zahradní a parkové kompozice

Rozmanitost forem koruny jehličnatých stromů a druhů keřů vám umožňuje vytvářet originální kompozice zahradní krajiny, kde můžete použít přírodní i umělé prvky krajinného dekoru. Socha, malý rybník, balvany nebo obrovský starý pařez na pozadí stálezelených stromů a keřů vytvoří originální soubor parku a zdůrazní přírodní divočinu.

Socha medvěda

Kompozice z volumetrického tmavého kamene vypadají velmi působivě na pozadí křehkých stromů, například obyčejného cypřiše nebo thujy:

Uprostřed oheň

Krajinné miniparky s jehličnany

S pomocí jehličnanů v malé krajinné oblasti můžete vytvořit minipark v anglickém nebo francouzském stylu. K tomu je důležité vytvořit různé geometrické formy rostlin, které by se v krajině harmonicky kombinovaly. Sférické tvary keřů v kombinaci s kuželovitými nebo sloupcovými tvary cypřiše nebo thujy v krajinném designu vytvoří atmosféru anglického nebo francouzského parku:

Anglický park Cypřiše, bílá zeď

Kvetoucí keře střídající se se stálezelenými výsadbami budou vypadat velmi originálně, což pomůže zachovat atraktivní vzhled lokality v různých ročních obdobích, i když opadají květenství a listy:

Kvetoucí keře

Miniaturní les, kde si jehličnany dobře rozumějí s rostlinami jiných druhů, je dalším mimořádným způsobem krajinného designu. V tomto případě je lepší zasadit evergreeny do úrovní, střídavě mezi světlými a tmavými odstíny jehel, zaoblenými a pyramidovými korunami. To zdůrazní původní rytmus návrhu:

Mni-les Záhonový les

Vysoké odstíny vytvářejí vysoké jehličnany (smrk, modřín, cedr) s rozložitou korunou. Pokud má tedy lokalita malou plochu, je lepší je zasadit poblíž plotů:

Jedl u živého plotu

Mnoho odrůd thujy a cypřiše může díky svému tvaru a poměrně husté koruně fungovat jako živý plot:

Žlutá křesla Bílá cesta

nebo slouží jako rám pro uličky parku:

Alej v zahradě

Krajinné terasy

Pokud se místo nachází ve svahu, nejpraktičtějším a nejoriginálnějším řešením by bylo navrhnout jej ve formě kaskády teras uspořádaných do úrovní. Na nižší úroveň můžete umístit keře jalovce nebo zakrslé borovice. Úhledně upravené keře v kombinaci s jinými rostlinami budou vynikající ozdobou teras..

Kroky Úrovně s kuličkovitými keři

Plazivé keře půdopokryvných odrůd jalovce (Wiltoni nebo Repanda), které jsou prokládány jinými popínavými a tkalcovskými keři, budí dojem umělecké neuspořádanosti a výtržnosti přírody. Současně slouží jako dobré posílení svahů:

Hojnost keřů

Zahradní se evergreeny

Pro uspořádání útulných teras – teras – můžete použít kontejnerové zahradnictví s jehličnany. Tento typ dekorace je velmi pohodlný, praktický a nepostradatelný pro malou plochu:

Kulatý stůl

Terasy umístěné na několika úrovních teras vypadají velkolepě. V tomto provedení mohou jehličnany vymezit tyto zóny: na horní úrovni je nejlepší uspořádat vysoké stromy a na nižších – trpasličí druhy thuja nebo plazivé keře:

Křesla u bazénu

Jehličnany mohou být použity jako hlavní prvek krajiny nebo její originální doplněk. Je důležité vědět, že všechny jehličnany netolerují stagnující vlhkost v půdě, proto musí být hlína a těžká půda smíchána s pískem a doplněna dobrou drenáží. Také stálezelené rostliny je třeba hnojit speciálními druhy hnojení pro takové rostliny. Správná péče zajistí jehličnanům dlouhou životnost a atraktivní vzhled okrasné zahrady..