Vnější

Moderní cihlové domy

Moderní trh předpokládá široký sortiment a výběr stavebních materiálů. Při správné touze si každý může vybrat nejlepší možnost pro sebe a začít stavět svůj vlastní dům. Vybírat můžete ze: speciálně upravených dřevěných trámů, sendvičových panelů, pórobetonu a dalších materiálů. Navzdory tomuto velkému sortimentu však mnoho lidí volí osvědčenou cihlu.

architektonické mistrovské dílo s bazénem velký dům ve světlých barvách velký dům s kulatým záhonem ve starém stylu nádherný dům s lehátky dvoupodlažní dům s bazénem dům v horách dům na předměstí dům obklopený upravenými záhony dům v podzimní krajině

Důvod této volby je docela jednoduchý – cihla má dobré vlastnosti a vysokou úroveň kvality. Zděný dům je prestižní a drahou variantou elitního příměstského bydlení. Navzdory své ceně nejsou o tato sídla a chaty neustálá poptávka, protože se jedná o prostorné obydlí po staletí, schopné chránit svého majitele před jakýmkoli počasím «rozmary».

předměstský dům dům v odstínech šedé dům z bílých a červených cihel dům z bílých cihel dům z červených cihel dům klasické podoby dům sedmikrásky dům na zeleném trávníku dům na obrovském trávníku dům uprostřed obrovské louky

Výhody a nevýhody cihlového domu

Samotný materiál je již hlavní výhodou, protože majiteli otevírá velké architektonické příležitosti. Pomocí cihel můžete postavit dům jakéhokoli stylistického směru, přičemž složitost a počet podlaží není omezen. Pokud budete práci provádět co nejpečlivěji, budete se moci vyhnout dalším dokončovacím pracím..

dům s uličkou dům s arch dům s balkony dům s bazénem za soumraku dům s bílými sloupy dům s bílými rohy dům s velkým bazénem dům s verandou na rekvizitách dům s verandou dům s vodopádem na kamenech

Další výhodou je trvanlivost, která je zaručena vysokou odolností cihel proti opotřebení, a její pevnost poskytne odolnost vůči takovým negativním vlivům:

 • prudké poklesy teploty;
 • hnijící;
 • vysoká úroveň vlhkosti;
 • deformace;
 • plíseň nebo plíseň.

Díky těmto výhodám je dům schopen stát desítky let a nebude vyžadovat opravy. Pokud přistoupíte k budově s originálním nápadem, pak můžete z domu vytvořit hrad, který bude čestné nechat dědicům..

dům s posezením dům s kamennou uličkou dům s kamenným bazénem dům s letním altánem dům s letní terasou dům s podkrovím dům s osvětlením dům se zeleným trávníkem dům s dřevěnými schody dům s dekorativním bazénem

Mezi výhody takové struktury také patří:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • vysoce kvalitní zvuková izolace díky silným stěnám;
 • biologická odolnost vůči hlodavcům a hmyzu;
 • požární bezpečnost.

dům s rekreační oblastí prázdninový dům s přístavbou dům se zahradou dům s tvarovanou střechou dům s kudrnatými trávníky

Mezi nedostatky lze poznamenat následující nuance:

 • malý kalibr;
 • vysoké náklady na vodu (v zimě je stavba zcela nemožná, protože voda zmrzne a nebude možné míchat cementovou maltu);
 • cihla je nepohodlná během přepravy a nakládky kvůli své působivé hmotnosti;
 • setrvačnost vysoké teploty (potřebujete dlouhé zahřívání stěn, což znamená, že musíte hodně utratit za vytápění domu);
 • dlouhodobé smrštění (bude to trvat několik měsíců až 1 rok, můžete se tomu vyhnout použitím sádrokartonových, plastových nebo stěnových panelů k dokončení);
 • velké peněžní náklady (to platí i pro odměňování pracovníků, nikoli levný stavební materiál).

dům s lampiony u bazénu dům s lampiony na trávníku dům s fontánou dům s květinovým trávníkem dům s širokými schodišti komplexní dům

Výběr projektu cihlového domu

Před zahájením stavby musíte najít vhodný projekt, na kterém již budou provedeny práce. Nuance, které musí být v projektu uvedeny:

 • počet podlaží;
 • počet a umístění místností;
 • základ a jeho typ;
 • tlačení zdí;
 • montáž střechy;
 • schémata systémů zásobování plynem a vodou, kanalizace;
 • schémata potřebné elektrické práce.

zavřený dům dům u bazénu prázdninová chata s krásným bazénem dům ve sněhu dům ponořený do zeleně Vánoční stromky poblíž domu venkovský dům na jaře Prázdninový dům krásný dům ve večerním světle malý dům v lese

Mnoho lidí na tom chce ušetřit peníze tím, že vypracuje projekt samostatně, ale je to hrubá chyba, která může vést k řadě problémů. Proto je lepší uchýlit se k výběru jedné ze základních možností nebo si vyžádat individuální projekt od architekta. Stojí za připomenutí, že jak rychlost stavby, tak pohodlí bydlení v domě závisí na projektu..

Kdo říká co, ale je to zděný dům, který zůstává klasikou soukromých domácností. Jakákoli renomovaná stavební společnost staví většinu návrhů na hotových cihlových domech ve velkém sortimentu. Ano, takový dům bude stát pěknou korunu, ale stojí to za to a neustálá poptávka je toho jasným potvrzením..

obrovský dům u bazénu jednopatrová chata s rekreační oblastí původní dům na louce luxusní dům za večerního soumraku kombinace červených cihel se dřevem panství s penziony útulný dům s uličkami

Populární styly moderních cihlových domů

románský

Budovy, které převzaly prvky starověké římské architektury, jsou plné triumfu a uklidněné síly. Většina těchto domů vypadá spíše jako impozantní pevnosti, které se vyznačují:

 • mohutné, monumentální zdi;
 • originální cihlový dekor;
 • kruhové oblouky.

Římský styl

gotický

Právě toto historické období je považováno za rozkvět cihlové stavby. Nyní v architektuře takových domů nelze vidět sochařské skupiny charakteristické pro tento směr. Zdi gotických domů mají barevný kontrast díky použití několika druhů cihel, omítky a kamenů. Obecně se jedná o ponuré romantické domy s nádechem hradního svahu..

gotický

Barokní

Další historická etapa, která přirozeně přinesla ovoce při stavbě cihlových domů. Takové budovy se vyznačují svou pompézností a vznešeností. Často se zde používá mnoho dekorů, jejichž množství je úžasné. Všechny linie budovy mají hladké křivky a přechody a je zde neobvykle velké množství oken..

barokní

Anglický styl

Tyto budovy jsou směsicí viktoriánského a gruzínského stylu, charakterizované červenými zdmi. V obecně přijímané verzi se jedná o dvoupatrový dům s nebytovým podkrovím využívaným jako skříň. S přihlédnutím k moderním trendům může být přestavěn na podkroví a aktivně využíván.

Fasáda takového domu má přísné linie a naprostý nedostatek dekoru. Dům by měl mít symetrické linie, identické uspořádání oken a kouřové linie ve vztahu k fasádě.

Angličtina

Klasický

Domy, které se mohou stát rodovými hrady a které budou po staletí udržovat rodinné hodnoty. Červené cihly zde nikdy nebudou kombinovány s moderními materiály. Skleněné dveře nebo plastová okna jsou v takovém domě směšná a nevhodná věc. Celá struktura klasického typu by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů a hlavním požadavkem bude správnost čar a proporcí..

klasický

Moderní

Složité a plynulé linie jsou základem takového domu. Slovo symetrie v tomto případě jednoduše není použitelné. Hladké křivky, linie a přechody, stejně jako různé ozdoby se zde stávají charakteristickým rysem. Fasády mají zaoblené linie a výzdobu tvoří keramika a kované mříže. V oknech se místo běžného skla používají vitráže, které se vkládají do vazeb ozdobných kreseb.

Ve většině případů je tento styl k vidění v městských sídlech nebo venkovských vilách, protože jejich originální architektura všemi možnými způsoby křičí o individualitě budovy. Bydlení v takovém domě je vždy příjemné, útulné a velmi pohodlné..

moderní

americký styl

Budovy tohoto stylu jsou přehodnocením starého evropského směru. Zvláštnost spočívá v rozsahu struktur a jejich vnějším bohatství. Charakteristickým rysem takových domů je symetrie, pokoje v takovém domě jsou vždy velmi velké a prostorné..

Střecha budovy bude kaskádová, ale okna jsou obrovská a ve velkém množství. Často zde lze vidět sloupy, věže a široké schodiště do druhého patra uvnitř domu. Fasáda je téměř vždy dokončena světlou omítkou, dekor prakticky chybí. Obecně jde o luxusní cihlové domy, které demonstrují finanční pohodu majitelů..

americký

Prairie styl

Další americký styl, který se zaměřuje na naprostou harmonii domu s okolní krajinou. Design domu je charakterizován horizontálními liniemi forem, které jsou spojeny s prérijní krajinou. Střecha takových domů je často valbová, méně často plochá, která končí mohutnými a širokými převisy. Zde jsou okna instalována lineárně.

prérie

High tech

Styl znamená triumf racionalismu. Architektura těchto budov je založena na maximální stručnosti, linearitě a plné funkčnosti. Takové cihlové domy se vyznačují úplnou technikou a fascinují na první pohled. Hlavním rysem hi-tech je maximální volný prostor a světlo. Proporcionální přesnost, nekomplikovaný a praktický dekor vytváří celkovou eleganci budovy. Fasáda takového domu bude plná skla a kovu, malé stavby v takovém domě prakticky chybí.

high-tech dům

Hlavní zátěž není na dekoru, ale na barevném kontrastu asketických budov. Fasádní dekorace často kombinuje dvě barvy: černá – bílá, červená – černá, stříbrná – červená atd..