Vnější

Plot na jejich letní chatě: 100 originálních nápadů

Soukromý dům nebo letní chata – pohodlí, domácí pohoda, čerstvý vzduch, ovoce a zelenina, květiny a stromy. Právě s těmito slovy je spojen dům na soukromém pozemku, protože právě zde můžete relaxovat s celou rodinou, relaxovat, chránit se před ruchem města a být sami s přírodou. Abyste však vytvořili potřebný komfort a chránili se před všemi vnějšími faktory, musíte se starat o oplocení soukromého území, zejména pro svou vlastní bezpečnost..

Venkovské domy jsou budovy pro sezónní rekreaci, protože většinu času zde trávíte v teplých obdobích. Proto zde bude drahý plot nevhodný a upřednostňuje se praktičnost a funkčnost budovy..

bílý a šedý plot betonový plot plot z hliníku plot ze dřeva červený plot

Abychom chránili pozemek, není nutné používat drahé materiály, protože minimalismus je v roce 2018 vítán ve všech jeho projevech. Nyní jsou návrháři připraveni nabídnout spoustu zajímavých nápadů a možností pro výběr kupujícího, díky nimž může být i levný plot velmi kvalitní a spolehlivý. Plot může být zároveň krásný i originální zároveň. Při tom všem je třeba mít na paměti, že hlavním funkčním účelem plotu je chránit pozemek a jeho soukromé území před vnějšími faktory, nikoli pozvanými hosty.

Stojí za zmínku, že je mnohem levnější instalovat ploty, jejichž design je připevněn k podpůrným pilířům, plot namontovaný na pásovém základu bude stát mnohem více..

na bázi zelených cihel kamenný plot kované vlnitou lepenkou hnědá vlnitá lepenkačerné větvičky

Druhy materiálů

Ideální levné stavební materiály pro stavbu spolehlivého plotu:

 • Plotový plot ze dřeva nebo kovu.
 • Dřevo – prkna nebo trámy.
 • Tyče.
 • Síťovina – vlnitá, řetězová nebo svařovaná.
 • Vlnitá lepenka.

Obecně je výběr skvělý a o tom, jaký druh materiálu použít, se rozhoduje individuálně, v závislosti na vkusu a preferencích majitelů. Nejčastěji se jedná o dřevěné ploty z plotů, používají se tyče, trámy nebo neřezané desky. Hlavní výhodou plotu je, že je snadné jej postavit sami..

kov na bázi cihel původní plot moderní plot moderní dřevo současný metal stylová bílá černý plot černá na bílé cihly černý vystoupil elegantní černý plot

Dřevěný plot

Vyrobením dřevěného plotu originálním způsobem a pomocí různých konfigurací můžete vytvořit stylové a krásné oplocení soukromého pozemku.

Výhody dřevěného plotu:

 • Všestrannost – takový plot se perfektně hodí do jakéhokoli designu a krajiny.
 • Snadná údržba – plot stačí pravidelně natírat a odstraňovat jeho závady.
 • Snadná instalace – je snadné umístit dřevěný plot do vaší soukromé oblasti, každý se s tím dokáže vyrovnat.
 • Vysoká úroveň spolehlivosti.
 • Možnost různého vybavení a dekorace plotu.

svislý plot dekorativní dřevěný plot dřevěné z desek dřevěný na kamenném podkladu dřevěný udělej si sámlehký plotve tvaru dřeva žlutý dřevěný plot krásný dřevěný plot elegantní dřevěný plot

Plot soukromého sektoru

Nejlevnější možnost plotu. To však neznamená, že to nemůže být zajímavé – správným použitím designové představivosti můžete vytvořit vynikající plot v rustikálním stylu..

Výroba oplocení je snadná a jednoduchá. Potvrzením toho je, že je to proutěný plot, který je jedním z nejstarších. Bez ohledu na to v roce 2018 znovu získává popularitu a ujímá se vedení jako stylová obranná reduta, která zdobí zahradu..

V závislosti na výšce plotu je rozdělen do tří typů, z nichž každý se používá v závislosti na jeho funkční aplikaci:

 • Až metr – na oplocení záhonu.
 • Asi jeden a půl metru – pro zónování místa.
 • Vysoký dvoumetrový plot z proutí – plot pro oplocení soukromého pozemku po jeho obvodu.

udělej si sám plot letní chaty vinný plot plot s květinami tkaní plotu z větví proutěný plot udělej si sám proutěný plot lísková proutí ruční proutí udělej si sám proutí tmavě tkaný

Plot ze dřeva nebo desek

Náklady na takový plot jsou nízké, má však řadu výhod:

 • Snadný instalační proces.
 • Nízká cena.
 • Zajímavý a atraktivní vzhled.
 • Snadná údržba.
 • Dlouhá životnost.

Desky neřezaného typu – dřevo s hranou, která je částečně odříznuta nebo nebyla řezána vůbec. Na plot je nejlepší použít tvrdé dřevo a jehličnaté stromy. Při nákupu desek musíte vzít v úvahu některé nuance:

 • Struktura – uzly, kterým je třeba se vyhnout.
 • Praskliny – nejsou přijatelné, objevují se při špatném sušení.
 • Kvalita řezu – deska musí být rovná a hladká.
 • Správná instalace – pokud je vše provedeno dobře, pak se jedná o vysoce kvalitní ochranu po mnoho let.

plotové dřevo dřevěný plot s květinami imitace dřevěného plotu šikmý prkenný plot plot v zemi z baru hnědý z baru původní dřevěný plot světlo z baru stylový dřevěný plot stylové dřevo

Rabitz

Ploty s řetězovými články jsou poměrně častým jevem, protože jsou levné. Kromě toho lze použít vlnitou nebo svařovanou síťovinu, která je na vesnicích velmi běžná a hojně se používá jako ploty pro letní chaty..

Tento typ plotu je o něco dražší než ostatní, ale doba jeho provozu je mnohem vyšší. Po instalaci takového plotu se nemůžete starat o jeho kvalitu dalších 10–20 let..

Plot vyrobený z takové sítě je natažen mezi sloupky umístěnými v krátké vzdálenosti od sebe a dobře se vyrovná s vlivem vnějších faktorů. Za zmínku také stojí, že dobře propouští světelné paprsky, což je důležité pro pozemek, zejména část, kde se nachází zeleninová zahrada nebo předzahrádka..

Plot typu pletiva vždy vypadá zajímavě a originálně, a pokud ho nějak ozdobíte, můžete vytvořit zajímavý plot. Je také velmi krásné, když se podél takové sítě kroutí rostliny nebo květiny. Celkem existují dva typy instalace: sekční a napínací.

Drátěný plot zelená ze síťoviny na ocelových podpěrách na černých podpěrách řetězový článek na bílých podpěrách řetězový článek na červených podpěrách sekční pletivový plot sekční síťovina moderní řetězový plot stylová síťovina

Oplocení z kovu nebo vlnité lepenky

Kov a vlnitá lepenka jsou další možností, jak postavit plot kolem soukromého sektoru. Jediným rozdílem mezi nimi je vzhled. Kovový plot vypadá jako obyčejný dřevěný plot, ale vlnitá lepenka je pevný plot, který nedovolí neoprávněným osobám «hodit oko» na území soukromého sektoru, což znamená, že se můžete cítit v bezpečí.

Hlavní výhodou všech materiálů je možnost vlastní instalace. Propojením představivosti můžete vytvořit originální, zajímavý a atraktivní plot. Pokud ji ozdobíte správně a používáte moderní nápady, pak designové řešení může překvapit sousedy a kolemjdoucí. Který plot nainstalovat v roce 2018, si každý rozhodne sám. Hlavní věcí není omezovat se v nápadech na design a přinášet nápady do života..

plot ve stylu žaluzie plot z vlnité lepenky kovaný kov kovaný kov kovový plot kovový hnědý plot kovový plot vlnitá lepenka pod stromem vlnitá lepenka s drátem stylový kov