Vnější

Terénní úpravy lokality

Poslední fází terénních úprav je úprava pozemku. Po výsadbě rostlin získává místo zcela jiný, úplný vzhled. Terénní úpravy nejen formují architektonický a umělecký vzhled lokality, ale také zlepšují její mikroklima, chrání území před prachem, pomáhají rozdělit prostor na zóny.

Hrnková rostlina poblíž domu Květná zahrada se stromem

Je obvyklé rozlišovat dva typy terénních úprav: vertikální a horizontální. Pomocí vertikály můžete chránit oblast před sluncem, zdobit stěny nebo maskovat nežádoucí předměty. A horizontální zahradničení pomůže zvýraznit oblasti na webu.

Cesta z dlaždic Schodiště na verandě domu

Základní zahradnická pravidla

Abyste na webu vytvořili krásnou kompozici, která bude po dlouhou dobu těšit svou krásou, musíte přistupovat ke krajinářství kompetentně. Při výběru rostlin a výsadby je třeba vzít v úvahu několik hlavních faktorů:

Odpočívadlo na webu Kamenný záhon

Prostorné území vám umožňuje uspořádat velké skladby.

Lucerna na verandě domu Růžové květy na záhonu

Pro malou oblast je lepší zvolit omezenou paletu barev. Ideálním řešením by bylo vybrat základní barvu a doplnit ji dvěma nebo třemi odstíny. Na velkých plochách lze barevný gamut rozšířit.

Skluzavka z kamenů v zahradě Odpočívadlo na webu

Klíčové terénní úpravy

Výsadba keřů a stromů. Po výběru vhodných rostlin byste měli zvážit jejich umístění na místě. Stromy a keře lze umístit do vnitřní i vnější části pozemku.

Dřevěný plot popínavé rostliny doma

S pomocí stromů je dobré vytvořit stinné oblasti a keře budou vypadat velkolepě jako označení skutečných nebo podmíněných hranic lokality nebo jako součást květinové zahrady.

Sochy na nádvoří domu Malý bazén na místě

Aranžování záhonů

Nejrozsáhlejší oblastí pro let fantazie je uspořádání záhonů. Rostliny pro jednu květinovou zahradu se zpravidla vybírají s přihlédnutím k době květu. To je nezbytné, aby kvetoucí rostliny potěšily oko od časného jara do pozdního podzimu..

Šeřík a růžové květy

Dalším kritériem pro výběr rostlin je barevná škála. Rostliny je nutné vybírat tak, aby se nejen navzájem harmonizovaly, ale aby také zapadaly do celkového složení lokality.

Cesta se schodištěm do domu Jídelní stůl na dvoře

Je lepší zasadit květiny na výšku: nejvyšší jsou dále a nejnižší jsou blíže.

Bílé květy doma trávník s květinovou zahradou

Tvar květinové zahrady se může lišit, může ohraničovat rybník, zahradní cesty, rekreační oblast nebo existovat jako samostatný prvek krajiny.

Bílé květy na webu sloupy u vchodu do domu Oblast vaření v místní oblasti

Vertikální zahradničení

Vertikální zahradničení je jednoduchý a velmi účinný způsob, jak na webu vytvořit jedinečnou zelenou kompozici. Živý plot skryje oblast před zvědavými pohledy a bude vynikající dekorací na místě.

bříza doma

Vertikální terénní úpravy lze použít k dekoraci zdí, oblouků a dalších uměleckých a architektonických předmětů..

Dekorativní mřížoví pro popínavé rostliny

Tento způsob úpravy krajiny zahrnuje výsadbu popínavých rostlin a instalaci květináčů a květináčů..

krásná cesta podél domu Svěží květinová zahrada u vchodu přímá cesta z desek do domu

Výsadba trávníku

Poslední fází terénních úprav je výsadba nebo položení trávníku. Trávník vytváří harmonii a spojuje kompozici lokality do jednoho celku.

Stříška vedle domu Lehátka v místní oblasti Trávník u vchodu

Existuje mnoho odrůd trávníkové trávy, její výběr závisí na vlastnostech půdy a účelu trávníku.

Trávníky pro sousední pozemky jsou rozděleny na:

Uspořádání skalnatých zahrad a nádrží

Skalnatá zahrada vypadá velmi působivě a vytváří na místě harmonickou, útulnou atmosféru, proto v posledních několika letech byly takové kompozice na vrcholu módy krajinného designu..

Mahagon poblíž domu

V rámci krajinného designu se k nám skalnatá zahrada dostala z východu, takže je často vyzdobena v asijském stylu..

Terénní úpravy v japonském stylu

Skalnatá zahrada (alpský kopec nebo skalka) musí být umístěna na takovém místě na místě, aby kompozice existovala jako samostatná zóna, ale zároveň neodporovala obecné atmosféře sousedního prostoru.

kameny jako rámování trávníku

Další velkolepou dekorativní technikou jsou opěrné zdi nebo řadové svahy z přírodních kamenů. Tímto způsobem můžete porazit svahy webu..

táborák v rekreační oblasti na místě kamenná zeď na místě Velký pozemek s trávníkem

Umělá nádrž na místě vytváří jedinečnou atmosféru klidu a vyrovnanosti. Stojaté vodní plochy mohou být v závislosti na požadovaném efektu navrženy jako malý bazén nebo jezero. Například jezero bude tvořit obraz divoké zvěře a bazén naopak vytvoří pocit luxusu a pohodlí..

mini-bazén na místě

Pohyb vody vždy energizuje a pozitivně naladí, takže kompozice ve formě fontány nebo potoka na místě bude vynikajícím designovým řešením..

dekorativní fontána na místě Dekorativní vodopád na místě