Vnější

Udělejte si sami dřevěné lavičky na rozdávání

Lavice ze dřeva je jedním z nejstarších kusů nábytku, který člověk používá. Dříve, aby se vytvořila pohodlná lavička, stačilo vzít obyčejný dřevěný zádrhel, opatrně ho otesat kamennou sekerou a je připraven. Byla to ona, kdo se stal pradědečkem moderního nábytku, zejména dřevěných lavic, které jsou relevantní a žádané dodnes. Je to lavička, která se může stát oblíbeným prvkem, a to jak v domě, tak na přilehlém území letní chaty..

úzká skořicová lavice černé na zahradě černé u krbu černobíle u krbu klobouk na lavičce

Styl

Na první pohled to vypadá, že lavička není důležitým prvkem krajinného designu, ale není tomu tak vůbec. Odborníci potvrzují fakt, že právě z lavičky design zahrady začíná i končí. Koneckonců, proč potom tak bohatá škála možností a proč přicházet s originálními lavicemi bizarního tvaru, když nejsou tak důležité a nikdo si je nemůže užít?

růžová lavice půlkruhová lavice táborák u verandy u fontány

Je to kvůli jeho důležitosti, že by měla být věnována malá pozornost umístění kusu nábytku. Nejlepší je nainstalovat jej tam, kde se otevírá nejkrásnější a okouzlující výhled, samotná lavička by se měla stát elegantním přízvukem, který doplňuje dokonalou krásu venkovské zahrady.

pařezová lavice lavice s kulatými držadly lavička u pomerančovníku lavička u chaty lavice u kamenů

Pohodlná lavička na zahradě letní chaty se může stát přesně tím místem, kde můžete odejít do důchodu, odpoutat se od každodenního shonu, relaxovat a dýchat, jen si užívat výhled na přírodu, cítit s ní jednotu. Pro úplné potěšení si můžete přečíst dobrou knihu, poslouchat tichou a klidnou hudbu nebo se jen vydat na duševní cestu. Kromě estetického využití je možné i funkční, protože lavice je především kusem nábytku a také «zbraň», které lze použít k zónování přilehlé oblasti.

lavička a bílý plot lavice z větví zádrhel lavice balkónová lavice kamenná lavice

Zahradní lavice pro letní sídlo má řadu funkčních účelů, a to:

 • Přední – instalováno na verandě domu, poblíž vchodu. Jedná se o dřevěnou lavici s dekorativními ozdobami, ručně vyřezávanou, lze použít jako místo pro focení.
 • Jídelna – nachází se v blízkosti grilu nebo grilu, na terase nebo na jakémkoli jiném místě, kde rodina raději večeří venku.
 • Ogorodnaya je malá lavička, která je instalována v blízkosti květinových záhonů, květinových záhonů nebo v oblastech, kde si můžete sednout a trochu relaxovat při provádění zemních prací na zahradě letní chaty. Často se jedná o jednoduché lavičky bez jakékoli ozdobné výzdoby nebo zbytečných volánů..
 • Relaxace – často takové lavičky «skrytý» někde v nejtišším a nejzapadlejším rohu letní chaty, daleko od očí někoho jiného. Toto místo by mělo být nejtišší a nejpohodlnější, abyste si mohli užít outdoorové aktivity. Hlavním požadavkem na takovou lavičku je pohodlí, navíc může mít působivou velikost, takže si můžete nejen sednout, ale také lehnout.

květinová lavička lavice - čtvrtkruh lavice s písmenem G lavička v husté trávě lavice u stolu

Optimální rozměry pro lavičku, která bude umístěna na území letní chaty:

 • Výška – asi půl metru, nohy dosáhnou na zem, ale nebudou příliš odpočívat, což znamená, že mohou odpočívat.
 • Šířka sedáku je 50-55 cm, navíc ho můžete naklonit o 10-15 stupňů, aby se vám pohodlněji opíralo a jako by «propadnout» uvnitř.
 • Výška opěradla je od 30 cm, ale ne více než půl metru, je také nejlepší umístit jej pod úhlem 15-45 stupňů, abyste se mohli opřít o lokty, lehce si na něj lehnout.
 • Područky (pokud jsou k dispozici) by měly být 15–29 cm nad sedadlem.

lavička u chaty lavice u kulatého stolu lavička poblíž růžových květů lavice na prahu lavička u chaty

Nejlepším materiálem pro výrobu laviček je dřevo, nejodolnější vůči vlhkosti a rozpadu – modřín, třešeň, líska a dub. Nejlepší možností je teak, který ve svém plemeni obsahuje přírodní pryskyřice, které chrání kus nábytku před hnilobou a různým hmyzem, který ničí dřeviny..

s kudrnatými zády šedá lavice modrá lavice lavička poblíž velkého stromu lavička u rybníka

Tvar a vzhled obchodu závisí pouze na rozmaru a představivosti člověka, který jej vytvoří. Když se osobně zapojíte do stavby lavičky, můžete uvést v život všechny své nápady. Pokud byl vybrán venkovský styl, měl by být tvar lavičky co nejjednodušší a barva hnědá nebo přirozená. Pokud postavíte lavičku ve stylu Provence, budete muset vyrobit starou lavičku a poté ji namalovat bílou nebo modrou barvou (modrá, fialová, modrá).

malá lavice s polštáři málo u dveří velmi malá lavice pozastaveno jednoduchá lavice

Pokud má dacha sklon k orientálnímu stylu a obchod by tomu měl odpovídat, pak může být vyroben z bambusu. Obecně platí, že lavičky s podobným druhem dřeva by měly být instalovány v blízkosti dřevěných dach..

červená lavice červená lavice kruhový kolem stromu malá žlutá lavice malá lavička na zahradě

Výroba laviček

Lavice je často vyrobena z dřevěných bloků, lamel nebo desek, protože se snadno vyrábějí a mají dlouhou životnost. Přibližné parametry obchodu jsou uvedeny výše, délka obchodu závisí na touze a schopnostech. Je důležité si uvědomit, že lamely by neměly být umístěny blízko sebe, protože kvůli stojaté dešťové vodě mohou začít hnít. Musíte buď umístit lamely na krátkou vzdálenost, nebo použít jednu pevnou širokou desku.

zelená s baldachýnem klasická lavice klasický hnědá na zahradě hnědá lavice

Aby byla vytvořena originální lavička, není nutné utrácet peníze za drahé materiály, protože mistrovské dílo lze dokonce vytvořit z větví a kořenů. Správným zpracováním přírodního dřeva, palet a spadlých dřevěných stolů můžete vytvořit neobvyklou a zajímavou lavičku s přírodními tvary..

2 bílé u stromů 2 bílé s obloukem 2 klasické lavice 2 lavice u stolu pod stromem 2 vícebarevné lavice

Nejzákladnějším příkladem asketické lavice je «Klášterní» lavice, která je vyrobena ze stromu řezaného podél kmene, instalovaného na dvou kulatých podpěrách. Podpěra je vyrobena z malých řízků kmene malého průměru.

dřevěný na zahradě dřevěné na kamenných podpěrách dlouhá lavička v altánu žlutá s polštáři zaoblené na bílých cihlách

Péče o zahradní lavičku

Hlavním problémem dřevěných lavic je vysoká vlhkost, proto je nejlepší použít lavičky mobilního typu, které lze na zimu přivést do stodoly nebo domu. Je také nejlepší instalovat lavičku na speciální gumové nebo cihlové podložky, aby se zabránilo vniknutí půdní vlhkosti do stromu..

2 lavičky poblíž venkovského domu 2 lavice s polštáři 2 lavičky u chaty 2 lavičky s výhledem na přírodu 4 lavičky

Řada doporučení:

 • Je vyžadován pravidelný nátěr (lakování). Nejlepší je malovat na jaře, nejprve očistěte lavičku od předchozího nátěru.
 • Během horka musí být umístěn ve stínu, protože neustálé přímé sluneční paprsky poškozují kvalitu stromu..
 • Pokud se na jedné z desek objeví hniloba, je nutné ji naléhavě vyměnit, aby se zabránilo šíření problému..
 • Je nutné pravidelně kontrolovat upevňovací prvky (šrouby, hřebíky a šrouby), v případě potřeby je nutné je upevnit (utáhnout), aby se konstrukce neuvolnila.bílá lavice velká dřevěná lavice poblíž malého stromu modrá lavice venkovská lavička poblíž domu