Venkovský dům s vlastními rukama
Dacha je snem většiny měšťanů, kteří jsou unavení neustálým ruchem metropole. Dacha je příležitostí k útěku do přírody pro úplnou jednotu s ní, stejně jako šancí strávit čas s rodinou na pikniku nebo grilování. Nyní není těžké koupit pozemek, ale pro skutečný pohodlný pobyt musíte začít stavět dům.
Nyní není vůbec nutné pronásledovat prestižní domy, stavět palác, protože nyní je těžké s tím překvapit. Mnohem zajímavější je vytvořit malý, ale útulný a atmosférický dům, který nebudete chtít opustit. Po pečlivé práci na vytvoření a designu venkovského domu můžete vybudovat místo pro fyzický i duševní odpočinek. Postavením venkovského domu vlastními rukama můžete ztělesnit všechny své sny a dětské fantazie a vytvořit tak ideální místo pro dovolenou.
Výběr nejlepšího místa
Pokud začnete stavět dům na pozemku, musíte dodržovat obecně uznávaná stavební pravidla, proto nespěchejte s kopáním základové jámy s předstihem. Podle právních předpisů musí být dům umístěn v souladu s následujícími požadavky na umístění:
- ne blíže než pět metrů od ulice;
- nejméně tři metry od vozovky;
- vzdálenost k sousedním budovám – 3 a více metrů.
Nyní musíte zhruba vidět, co se stane, protože by to mělo být pečlivě sledováno. Pokud staveniště kleslo do nížiny, musíte hledat alternativní možnost, protože dům nemůžete umístit do jámy. Umístěním domu do nížiny jej můžete odsoudit k neustálému zaplavování taveninou a dešťovou vodou. V ideálním případě musíte najít místo na kopci, nejlépe na severozápadní straně země. Pokud je terén rovný, budete muset vybudovat drenážní systém..
Možnosti pro úspěšné projekty
Můžete postavit malý dům, ale to neznamená, že to nebude pohodlné. Pokud máte k dispozici malou plochu, můžete ji řádně zlikvidovat tak, aby byly v budově přítomny všechny potřebné místnosti. Veranda je jedním z povinných atributů venkovského domu, protože tam rodina stráví všechna shromáždění.
Nejoblíbenější možností pro venkovský dům je jednopatrová budova s podkrovím. Tato možnost byla dlouho testována časem a má další vyhlídky na vývoj. S pomocí podkroví můžete odmítnout stavbu dalších hospodářských budov. K domům tohoto typu se často připojují venkovní terasy, kde se v létě můžete skvěle bavit a vybavit je jako jídelny na čerstvém vzduchu..
Po vybudování podkroví můžete zvýšit užitečnou plochu domu, zatímco nepotřebujete stavět druhé patro, bude stačit, že střecha bude upravena a mírně vyvýšena. V tomto případě je nejlepší umístit ložnice do druhého patra a první nechat do kuchyně a obývacího pokoje..
Také nejlepší možností by byl hi-tech dům. Téma partnerských domů zůstává aktuální. Na pozemku jsou dva domy, z nichž jeden je zmenšenou kopií druhého. Takové domy jsou oblíbené zejména pro ty, kteří rádi relaxují ve velké společnosti, protože můžete dát menší část pro hosty, aniž byste se navzájem trapně.
Venkovský dům ze dřeva
Vynikající volba pro stavbu venkovského domu, protože je ekonomicky výnosná, navíc při stavbě takové struktury nebudou vyžadovány globální dokončovací práce. Navíc bude šetrný k životnímu prostředí, což znamená, že v něm bude vždy pohodlně. Navzdory tomu však existuje značná nevýhoda – složitost stavby. Proto je nepravděpodobné, že byste ho mohli postavit sami; budete se muset uchýlit k pomoci profesionálních stavitelů..
Kamenný venkovský dům
Venkovský dům postavený z kamene je nesnesitelný luxus. Přirozeně je to nejsilnější a nejtrvanlivější možnost, ale je také nejdražší. Stojí to za to, nebo se nerozhodnete pouze pro ty, kteří chtějí začít stavět osobní venkovský dům pro odpočinek celé rodiny. Materiál lze použít:
- cihlový;
- bloky z plynového a pěnobetonu;
- měkkýši;
- přírodní kámen.
Je téměř nemožné postavit takový dům samostatně a rychle. Pokud neodkládáte stavbu desítky let a necháváte na stavbě nepochopitelnou strukturu, měli byste kontaktovat specialisty (zedníky), kteří budou práci pro majitele dělat mnohonásobně rychleji.
Prefabrikovaná konstrukce
V poslední době tyto domy přestávají být neatraktivní a nudné, protože nyní výrobci nabízejí originální architektonické struktury na jednom nebo dvou podlažích s vylepšeným uspořádáním. Postavit takový dům je radost. Ve skutečnosti je to originální a velký konstruktor, který se snadno montuje a nejsou vyžadovány speciální dovednosti a znalosti..
Pozitivní je, že komunikační systémy již jsou zde k dispozici, včetně:
- elektrické vedení;
- větrací a klimatizační systémy;
- vodovodní potrubí.
Díky tomu se začátečník vyhne různým chybám, které by byly možné a bude si moci postavit dům vlastníma rukama. Zde jsou také vestavěné:
- kuchyně;
- koupelna;
- odpočívárna.
Vzhledem k tomu, že je zde elektřina a topení, je využití domu možné i v zimě. Po naplnění domu potřebnými instalatérskými pracemi a nábytkem se do něj můžete bezpečně přestěhovat a žít v jakékoli vhodné době nebo průběžně.
Rámový dům
Rámové venkovské domy jsou nízkorozpočtovou možností, kterou si můžete postavit sami. Technologie stavby je jednoduchá, což znamená, že ji zvládnete sami. Ačkoli někdy musíte ještě použít několik volných rukou, ale k tomu nepotřebujete najmout specialisty, stačí požádat o pomoc 1-2 přátele. Pokud se zapojíte na stavbě hlavou, pak za 2-3 týdny bude dům zcela připraven.
Stavba rámového domu pro kutily
Nadace
Pokud to bylo zaplaveno minulými majiteli, pak to bylo štěstí a zbývá jen upravit požadovaný obvod pomocí sloupové technologie. Předchozí základ musí být chráněn, k tomu je třeba vykopat kolem něj zákop o půl metru hluboký a na stěny základu nanést hydroizolační hmotu a poté ji překrýt hydrosklem.
Pokud je základ položen od nuly, je nutné vyčistit místo pro výstavbu úrodné půdy a přesunout ji do města, aby bylo možné ji racionálně využít. Místo země musíte vyplnit písek, po kterém můžete vykopat příkop a naplnit jej potřebným materiálem. Zmrazený základ musí být vodotěsný a zakryt hydroglasem. Pro podlahu suterénu jsou větrací otvory vytvořeny v základu pro kotvy s čepy (9-12 kusů). Základna musí být z cihel, její výška je 1 metr.
Poté, co byla dokončena fáze se základem, je nutné zahájit montáž podlahy v suterénu, nejlépe to udělat podle schématu «plošina», co je vyrobeno z trámů nebo dřevěných trámů.
Stěny a jejich výstup
Stěny jsou sestaveny na povrchu hotové podlahy, moduly musí být připevněny ke spodní části čtvercové kolejnice. Stěny rámu jsou dostatečně velké, takže je lepší je neinstalovat sami, ale požádat o pomoc soudruhů, aby to udělali společně. Celková doba instalace všech stěn domu je 1 týden. Hlavní věcí je správně spojit rohové zóny s příčnými pásy a bezpečně je zajistit hroty nebo konzolami. Po instalaci stěn je nutné začít posilovat rám pomocí výztuh a vzpěr, což hraje důležitou roli.
Střecha
Struktura střechy rámového domu se skládá z krokvového systému a střešní části, druhá zahrnuje:
- hrubý povlak;
- vrstvy páry a hydroizolace;
- dekorativní nátěr.
Systém krokví musí být sestaven podle pečlivě navrženého projektu, výška podkroví je 1,5 metru. Optimální tvar střechy je 4-šikmý, doba montáže střechy je 5-7 dní.
Obklady stěn
Rám domu musí být opláštěn palcovou deskou. Aby byla konstrukce ještě spolehlivější, je část opláštění připevněna pod úhlem. Dražší možností je použít místo desek cementotřískové desky. Plášťové práce by měly začínat od fasády, pokračovat bočními stěnami a končit zadní částí domu..
Poté následují závěrečné práce na exteriéru venkovského domu, které zahrnují:
- střecha;
- vývod potrubí a komínů;
- instalace hřebenového provzdušňovače;
- obklady a dekorace stěn;
- upevnění obkladových panelů.
Pokud si stanovíte cíl a rychle k němu půjdete, pak za 3-4 týdny budete moci obdivovat své hotové dílo ve formě vlastního venkovského domu postaveného vlastními rukama. Nyní můžete provést vnitřní práce a naplnit interiér podle svého vkusu. Zde můžete ztělesnit všechny své nápady a touhy, naplnit dům originálním nábytkem, stylovým dekorativním zbožím a dalšími věcmi, které se zdají nezbytné.